Huisgemaakte maaltijden bij Texaco Vennewater Winkelhof 't Loo luidt de zomer in Alleen maar winnaars bij G-Bowlen Einde tijdperk Aalsmeerse Plantenhal aan de Zevenhuizerlaan Heiloo doet fietsexamen INGEZONDEN MEDEDELING g< UITKIJKPOST 2 7 MEI 2015 HEILOO - Bij Texaco Vennewater aan de Vennewatersweg 2a in Heiloo kunt u vanaf nu terecht voor huisgemaakte maaltijden, dagelijks vers bereidt door huiscateraar KookKönst uit Limmen. In de shop van het tankstation heeft u dagelijks de keuze uit soep, maal tijdsalades, pasta en Hollandse stamppot. U hoeft de maaltijden alleen nog even opwarmen en u heeft in een mum van tijd een heerlijke gezonde maal tijd op tafel. Tevens heeft u de keuze uit diverse soorten seizoensfruit zoals aardbeien en kersen. Met de leus Terse huisgemaakte maaltijden' heeft Texaco Vennewater een speciaal schap ingericht voor de automobilist die op weg naar huis nog even avondeten moeten halen. Een omweg langs de supermarkt is daardoor niet meer nodig. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met Texaco Vennewater, tel: 072-5340101. HEILOO - Winkelhof 't Loo verkeert op zaterdag 6 juni in tropische sferen. Van 13.00 tot 19.00 uur kunt u genieten van tropische drankjes, ter plekke worden smoothies gemaakt en er wordt gekookt. Van premium grondstof fen - fruit - worden op ambachtelijke wijze marmelades geproduceerd. U kunt het allemaal aanschouwen en uiteraard ook proeven. Kinderlimbodanswedstrijd Voor de kinderen is er een limbodanswedstrijd, start om 14.00 uur. De bedoeling van limbodansen is om op elegante wijze, achterover hangend, onder een stok door te dansen. De stok wordt steeds lager opgehangen. Er wordt gedanst in leeftijdscategorie. Voor de beste dansers zijn er prachtige prijzen te winnen. De kinderen kunnen zich aanmelden door een e-mail te sturen, voorzien van naam en leeftijd, naar marvollers@online.nl. Muziek Vanaf 16.00 uur gaan we swingen met de Live Steelband, heerlijke muziek uit de Cariben en andere verre oorden. Het zal de bezoekers moeite kosten stil te blijven staan maar.dat hoeft dan ook niet. HEILOO - Zaterdag 23 mei was de laatste speeldag van het G-bowlingseizoen in Bowling Heiloo. Ook dit seizoen bracht alleen maar winnaars voort. De prijzen werden uitgereikt door Rob Opdam, wethouder Sport. G-bowlen zit in de lift; inmiddels doen er meer dan veertig enthou siaste bowlers met een beperking mee. Het seizoen begon vorig jaar in september en telde twintig speel- dagen op zaterdag. G-Bowlen wordt mogelijk gemaakt door Bowling Heiloo, tal van vrijwilligers voor de begeleiding, diverse sponsors en SportRaad Heiloo. De coördinatie werd onder ande re verzorgd door initiatiefneemster Manon Haverman, studente aan de opleiding Management Sport Bewegen in Alkmaar. De prijzen, beschikbaar gesteld door Bowling Vereniging Heiloo, waren in categorieën verdeeld, zodat iedere bowler blij met een mooie prijs naar huis ging. Er waren bijvoorbeeld prijzen voor de meeste strike of spares en de mooist geklede bowler, wie het hardste kon gooien, wie de het meeste kon mopperen bij het mis sen van pins. En ook voor degene die met het meeste effect kon bow len. Want een strike gooien op de baan van de buren doet niet ieder een je na. Zaterdag 23 mei was de laatste speeldag van het G-bowlingseizoen. Ook dit seizoen bracht alleen maar winnaars voort. De prijzen werden uitgereikt door Rob Opdam, wethouder Sport. Foto: Carolien Breed HEILOO - De praktische fiets- examens zijn goed verlopen, mede door het prima weer. Jan Grootenboer van Veilig Verkeer Nederland, afdeling Heiloo: ,,De meest gemaakte fout (geen hand uitsteken) ging dit jaar beter dan ooit. Maar over de linker schouder kijken wat er achter je gebeurt, daar schort het nog aan. Ondanks de verkeerslessen van VVN en de leerkrachten valt er nog wat te verbeteren. Vooral op de rotonde moet men weten wat een automobilist achter je gaat doen, de ouders hebben nog wat werk te doen. De wethouder opende met een praatje het examen, en de pers was voltallig aanwezig op de parkeerplaats t Baafje. Er waren tien controleposten op de route, bemand door ouders van de kinde ren. Een obstakel was de kruising Kennemerstraatweg/ Stationstraat/ Kanaalweg. Daar werd nog steeds gewerkt aan de riolering, maar werd door de kinderen goed geno men." Na afloop kregen de kinderen ijs en chips voor hun inzet, en gin gen ze met de leerkracht terug naar school. Donderdag 21 mei kwam de uitslag van het examen; de meeste kinderen gingen met het VVN Verkeersdiploma naar huis. HEILOO - Zaterdag 30 mei wordt na 47 jaar een tijdperk afgesloten. De Aalsmeerse Plantenhal aan de Hoefsmid neemt het roer volledig over. De hal aan de Zevenhuizerlaan, van oorsprong de bevoorradingshal en opslagplaats voor kamerplanten die door de firma Bruin op regi onale markten werden verkocht, sluit voorgoed haar deuren. Veel oudere Heilooërs zullen zich onge twijfeld nog de opvallende met hout betimmerde vrachtwagen op de zaterdagmarkt van Alkmaar herin neren, waar vanaf de achterklep Piet Duyn -met blauwe stofjas, pet en onafscheidelijke sigaar- als vol leerd veilingmeester op meesterlij ke wijze zijn handelswaar voor het hoogste bod aan de man bracht. De hal werd een punt waar mensen uit de buurt snel even aanwipten voor een paar mooie kamerplanten tegen betaalbare marktprijzen. De vader van Johan van Bennekom heeft 18 jaar bij de Aalsmeerse Plantenhal gewerkt. Johan was er vroeger kind aan huis en kende het bedrijf en de handel van binnenuit toen hij de zaak ruim twintig jaar geleden overnam. Johan en Kitty hebben het unieke marktconcept verder uitgebouwd. Zo succesvol, dat de Aalsmeerse Bloemenhal jaren gele den uit zijn jasje groeide. Ze von den een geschikte, ruime locatie met een betere bereikbaarheid en toch in de buurt; op 1 maart 2013 opende de Aalsmeerse Plantenhal aan de Hoefsmid haar deuren. De hal aan de Zevenhuizenlaan werd te koop gezet, maar bleef geopend tot zich een nieuwe eigenaar zou mel den. En dat is inmiddels gebeurd. Op donderdag 28 mei van 16.00 tot 18.00 uur wil de familie Bennekom samen met de trouwe klanten nog één keer toosten op de oude locatie, die na zaterdag voorgoed sluit. De familie Bennekom, Johan en Kitty en Johans ouders, toosten samen met de trouwe klanten nog één keer op de oude locatie, die na zaterdag voorgoed sluit. Foto: Carolien Breed De praktische fietsexamens zijn goed verlopen, mede door het prima weer. Foto: Yvonne ten Bruggencate

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7