'Kers op de taart' bij Wereldwinkel Heiloo Winkelhof 't Loo luidt met Loocals Tropical de zomer in 1 Juniverkoop bij Bibliotheek Heiloo 11 f. Op lange termijn INGEZONDEN MEDEDELING Willibrordschool viert 90-jarig bestaan KORTOM Openstelling Witte Kerk Welzijnsactiviteiten Overkerck en De Loet Wandelen over gras Naus en Kuyper winnaars Kinderjury Opkikker Keer op Keer INGEZONDEN BRIEVEN Met afslag A9 terug bij af Zonde van groen en geld Verzamelbeurs Sponsor een theaterstoel Buk buk gaat naar de klote! UITKIJKPOST 3 JUNI 2015 HEILOO - Taarten bakken is populairder dan ooit. Natuurlijk horen bij al die thuisbaksels mooie schalen en gebaksbordjes. Goed om te weten dat de nieuwe taartschalen uit het Tunesische Sfax menigeen doet watertanden. Ze zijn mooi, modern en met de hand gemaakt. Het is duidelijk dat de verkoop hiervan leidt tot een flinke uitbreiding van de werkgelegenheid daar. Het geld zelf kunnen verdienen geeft de mensen bovendien een gevoel van zelfrespect, wat vele families ten goede komt. Zo'n mooi verhaal verdient toch om verder verteld te worden? Inderdaad: met een kop koffie of thee en een stuk taart erbij. Het nieuwe kookboek 'Eerlijk eten' a 24,95 is mede ontwikkeld door Floortje Dessing en bevat tachtig makkelijke en smaakvolle recepten. Door de heerlijke recepten in dit kookboek wordt je geïnspireerd om bewuste keuzes te maken bij het inkopen. Een banaan, een ananas of een reep chocolade moet in de eerste plaats gewoon lekker zijn. Maar als er een mooi verhaal achter zo'n product zit, smaakt het nóg beter. Een deel van de opbrengst van 'Eerlijk eten' is bestemd voor een kinderdagverblijf op een fairtrade theeplantage in Sri Lanka. Wereldwinkel Heiloo, de Fairtrade cadeauwinkel! Stationsweg 105 Heiloo, www.heiloo.wereldwinkels.nl. HEILOO - De bezoekers van Winkelhof 't Loo zullen zich zaterdag 6 juni als een tropische vis in het water voelen. Het winkelcentrum heeft een metamorfose ondergaan en verkeert in zomerse sferen. Ook de ondernemers laten zich niet onbetuigd. In en om de winkels pre senteren zij zich met bad- en strandmode, strandaccessoires, alles in het thema 'zomer'. U mag komen proeven van tropische drankjes en hapjes, ter plekke worden gerechten bereid van vers fruit en uiteraard zijn deze ook te koop. Voor de kinderen is er een limbodanswedstrijd, aanvang om 13.00 uur. De bedoeling van limbodansen is om op elegante wijze, achter over hangend, onder een stok door te dansen. De stok wordt steeds lager opgehangen. Er wordt gedanst in leeftijdscategorie. De kinderen kunnen zich aanmelden door een e-mail te sturen, voorzien van naam en leeftijd, naar marvollers@online.nl. Met uw aankoopbon (juiste datum en tijd) kunt u van 17.00 tot 19.00 uur bij de gastvrouwen een lootje trekken waarmee u kans maakt op een tropische versnapering!Vanaf 16.00 uur wordt het swin gen met de Live Steelband, heerlijke muziek uit de Cariben en andere verre oorden. Het zal de bezoekers moeite kosten stil te blijven staan maar.dat hoeft dan ook niet. HEILOO - Op vrijdag 5 en zater dag 6 juni houdt Bibliotheek Heiloo haar maandelijkse ver koop. Alle door de bibliotheek afge schreven materialen worden aan geboden. Kans op een paar mooie boeken of andere materialen voor weinig geld. Romans, informatieve boeken en jeugdboeken bij deze verkoop maar ook cd's, dvd's, grote letterboeken, bundels tijdschriften en bladmuziek. Nieuw bij de ver koop zijn materialen uit privé col lecties, niet uit de bibliotheekcol lectie die dan ook van alles kunnen zijn. De verkoop is op vrijdag van 15.00 tot 18.00 uur én zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. HEILOO - Op vrijdag 29 mei was het groot feest op de Willibrordschool. Dit schooljaar bestaat de Willibrordschool negentig jaar! De school heeft dit gevierd met spelletjes en een Fancy Fair. Wethouder Elly Beens kwam een lint doorknippen om het feest te openen en daarna nam ze een kijkje te nemen in de school. Het was een gezellige dag. Aangeleverde foto HEILOO - De Witte Kerk is in de zomermaanden op woensdag tus sen 11.00 en 16.00 uur te bezich tigen. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt het grote orgel bespeeld. Woensdag 10 juni is dat door: Peter Rijs, met medewerking van de sopraan Lianne Pirovano. HEILOO - De Uitbureaus van Overkerck en De Loet organise ren welzijnsactiviteiten voor seni oren. In Overkerck kan men op de maandag van 10.30 tot 11.15 uur naar klassieke muziek luis teren, verzorgd door Gert Floor. Op de dinsdagen is er zityoga van 10.30 tot 11.15 uur; ook toegan kelijk voor cliënten in rolstoel. In de De Loet is er op maandag de activiteit 'Bewegen', van 10.00 tot 11.00 uur; ook voor cliënten in een rolstoel. Op dinsdag is er 'Geheugentraining', van 10.00 tot 11.15 uur. En op donderdag is er 'Creatieve ochtend', van 10.00 tot 11.00 uur. Voor informatie en tarieven kunt u bellen met tel. 06-10730694 of 06-51463085. Zie ook vivalavie@vivazorggroep.nl HEILOO - Het Nivon Heiloo sluit het seizoen 2014/2015 af met de jaarlijkse traditionele 'wande ling over gras' op zondag 7 juni. Deze wandeling start bij bushalte Kerkbrink in Groet en is 15 kilo meter lang. Vandaar door het Noord-Hollandse polderland, de Schoorlse duinen en over de vernieuwde Hondsbossche Zeewering. Via de Harger- en Groeterpolder bereiken wij ons eindpunt in Groet. Wilt u meewandelen, dan kunt u zich opgeven bij Reina Mulder, tel. 072- 5333127 of info@nivonheiloo. nl U krijgt dan de vertrektijden voor trein en bus naar Groet en hoe laat verzamelen in Groet. HEILOO - Maar liefst 130 kin deren hebben meegedaan aan de Kinderjury van Bibliotheek Heiloo. Na drie maanden van lezen en beoordelen zijn de stemmen geteld voor het beste kinderboek van 2014. D winnaars zijn in de leeftijd 6 tot 9 jaar heeft Trubbel de Trol van Reggie Naus gewonnen, in de leeftijd 10 tot 12 jaar heeft Hotel de grote L van Sjoerd Kuyper gewonnen. Dit jaar gaat de top 3 van de allerbeste Kinderjuryboeken naar OBS De Zuidwester. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt twee keer per maand een Opkikker van 300,- aan een vereniging of stichting. Om in aanmerking te komen voor deze opkikker kunt u een formu lier invullen op www. stichtingxopx.wordpress.com. Ook worden er door een team van X op X doelen uitgekozen. De eer ste opkikker van de maand juni gaat naar Magentazorg, locatie Zuyder-Waert in Heerhugowaard. Bijdrage voor een dagje uit voor jong dementerende bewoners. U kunt de kringloopwinkel vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. Onder druk gezet door een motie van de gemeenteraad over de risico's van de Afslag A9, heeft het college een verkeersonderzoek laten doen. Kosten ruim €12.000. Conform het huidige Verkeersplan Heiloo (2008) geldt voor diverse wegen een maximum aantal motor voertuigen per etmaal. Zonder de Afslag A9 wordt dit maximum in 2030 alleen op de Kerkelaan over schreden, aldus het verkeersonder- zoek. Mét de Afslag A9 wordt dit maximum in 2030 op de Kanaalweg, Stationsweg én de Zeeweg over schreden. Ter voorkoming hiervan zijn extra, niet in de Overeenkomst Nieuwe Strandwal begrootte, verkeersmaatregelen nodig op de Kanaalweg, Hoogeweg, Kapellaan, enzovoort. Met als eindresultaat dat het maximum in 2030 weer alleen op de Kerkelaan wordt overschre den. Dus voor ruim €13 miljoen (afslag, spoortunnel, aanpassing wegen en verkeersremmende maat regelen) is Heiloo weer terug bij af. Hoezo is deze afslag goed voor 80% van de inwoners? De Afslag A9 wordt de inwoners opgedron gen! De werkzaamheden starten binnenkort onder het mom van 'reconstructie Kanaalweg' en heb ben 'spoed'. Als hiertoe niet vóór 1 november 2015 opdracht is ver strekt, mist Heiloo de BDU-subsidie van €1,4 miljoen van de Provincie. Kosten Heiloo: €1 miljoen! De NCPN blijft tegen de Afslag A9. Zeker nu verkeersonderzoek nut en noodzaak niet aantoont. Willem Gomes, Heiloo Dezer dagen ontvingen de bewo ners van de Groenelaan een enquê te, in te vullen door de jongste jeugd, voor een herinrichtingsplan voor het speelterrein tussen de huisnummers 14 en 20. Omdat niet duidelijk is wat er met de groen voorziening zal gebeuren, hebben wij om nadere toelichting gevraagd. De reden van vervanging en herin richting is: De huidige speeltoestel len zijn afgeschreven. Er is sprake van houtrot, de gemeente moet voldoen aan het Warenbesluit en er ligt een Raadsbesluit. Wij zijn de huidige speeltoestellen eens gaan bekijken. De speeltoestellen lijken optisch in goede staat. De laatste herinrichting inclusief plaat sing is gebeurd nadat het huidige Warenbesluit van kracht werd. Consequentie van het huidige voor stel is dat om de huidige vier speel toestellen te vervangen door vier, vijf of zes toestellen, die elk een grotere omvang hebben, circa 70 vierkante meter groen zal worden vervangen door kunstgras of iets dergelijks. Ons is geheel onduidelijk waarom dit groen moet worden opgeofferd, nog afgezien waarom goede speeltoestellen moeten wor den vervangen terwijl de doelgroep door geregelde mutaties in de straat nog steeds gelijk is. Bovendien wordt het huidige groene (zachte) karakter vervangen door een harde ondergrond en ijzeren hekken. Zonde van het groen en het geld. De slogans 'Heiloo is mooi, houden zo' en 'Heiloo, wonen in het groen' worden duidelijk niet meer door de gemeente in ere gehouden. Fam. G. ten Pierick, Heiloo In de Uitkijkpost van 11 september 2013 staat dat de toekomstvisie van Heiloo van 2030 op basis van eigen kracht gereed is. Ik lees ook een verslag van 2005, waarin staat dat twee raadsleden van GroenLinks niet verder gaan omdat, in plaats van de gemeenteraad, B W de grote lijnen gaat uitzetten. Ik vraag mij daarom af of overleg nog wel zinvol is. De zinsnede 'op lange termijn' kan men immers overal voor gebruiken, bijvoorbeeld door schuiven van besluiten of later zeg gen: dat hebben we immers toen afgesproken. Wat is de waarde van 'lange termijn'? Als voorbeeld: in 1999 kwam er een voorstel tot ont wikkeling in 2010 van vierhonderd nieuwe zorgtoegankelijke woningen voor ouderen. Het bevolkingsaantal in 1999 bedroeg 21580, waarvan 16,9% ouder dan 65 jaar. Voor 2004 waren deze aantallen respectieve lijk 22058 en 19% ouderen. Op 1 januari 2014 was op een bevolking van 22636 zelfs 24,4% ouder dan 65 jaar. In 2009 ging de toenmalige wethouder J. Ouderkerken nog eens een onderzoek instellen naar De Loet en De Horn. Op 21 maart 2015 heeft de nieuwe Loet eindelijk haar deuren geopend. Dus 16 jaar later en dat valt ongetwijfeld onder de zin snede van 'op lange termijn'. In de Uitkijkpost van 13 mei jl. staat dat je nu met wethouders kunt gaan wan delen. Ik zou zeggen: veel succes! N. Niele, Heiloo Sedert enkele jaren wordt in het Fletcher hotel een paar keer per jaar een verzamelbeurs en ansicht- kaartenbeurs gehouden. Voorheen werden deze beurzen in het van der Valk hotel te Akersloot gehou den, maar omdat Fletcher hotel Heiloo goedkoper was heeft men voor jaren contracten afgesloten met dit hotel. Nu schijnt er een wethouder in Heloo te zijn die deze beurzen hefet verboden omdat er ook verzamelobjecten worden verkocht? Wat denkt hij dan. dat alles gratis is? Overal in Nederland worden verzamelbeurzen, rommel markten, boekenmarkten, et cetera gehouden in hotels, sporthallen, scholen maar niet dus in Heiloo. Een beetje extra omzet wordt deze ondernemers dus ontnomen. Zij ontvangen voor de ruimte huur en bovendien iets extra's van de horeca. Jammer ook voor de verzamelaars van Heiloo en omge ving. De wethouder zal wel zo zijn redenen hebben waarom het hier niet mag en elders in Nederland wel gewoon. Alle vermeldingen in verzamelbladen voor dit jaar zijn reeds gedrukt met vemelding dat er beurzen worden gehouden in Heiloo. Wat een rompslomp voor die verenigingen om overal te ver melden dat deze niet doorgaan! Had dit niet anders gekund? Reijer de Regt, Heiloo De borden 'Sponsor een rotonde' staan er al. Waarom niet ook: spon sor een theaterstoel, een biblio- theekkast, een muziekles, een voet balveld, een bejaarde. Het klinkt cru en dat is het ook. Evenals dat het absurd is, want de gemeente hééft geld, ons belastinggeld. Maar dat gaat naar een miljoenen kostend en onnodig plannetje van een afslag A9. Voor nóg een ontsluiting van een halfleeg bedrijventerrein. Wie heeft het hier nu voor het zeggen? Paulien Edixhoven, Heiloo Twee van de drie beroepskrachten worden door de bezuinigingen ontslagen. De twee geliefde en betrokken beroepskrachten worden er zonder pardon uitgegooid en er blijft een beroepskracht over die al twintig jaar vastgeroest zit en geen feeling heeft met vrijwilligers en bezoekers. Dit mag niet zomaar stil letjes gebeuren. Hier moet Heiloo van weten! Piet Pietersen, Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11