Vrijdag opening vernieuwde archeologisch museum Baduhenna Sportieve strijd tijdens Sportdag groepen 3 tot en 5 3 SCHRI. UITKIJKPOST 3 JUNI 2015 HEILOO - Vrijdag 5 juni wordt het vernieuwde archeologisch museum Baduhenna geopend. Vanaf zaterdag 6 juni van 14.00 tot 16.00 uur is het muse um in het souterrain van het Willibrordus hoofdgebouw weer iedere eerste zaterdag van de maand voor publiek geopend. Stichting Regionale Archeologie Baduhenna heeft de afgelopen twee jaar een facelift onder gaan. Bestuursleden Jan-Willem Welbergen en Lou Sinke vertellen dat de website www.baduhenna.nl is vernieuwd, met onder meer een digitale beeldbank. Ook zijn een restauratiewerkgroep en een jeugd- werkgroep opgericht. En het com plete museum is flink onder handen genomen, dat mocht wel weer eens na ruim 15 jaar. Na een grondige opruimbeurt zijn alle muren en plafonds opnieuw geschilderd, waarmee veel aan licht en optische ruimtelijkheid is gewonnen. Ook aan de inrichting en de presentatie van de collectie is hard gewerkt. Bijzondere bodem schatten van Heiloo, waaronder unieke exemplaren zoals een gave gatenpatiel uit begin 16e eeuw (een schaal voor vis), worden getoond in prachtige vitrines. Overzichtelijk opgesteld, met en leidende chro nologische tijdslijn die begint met vondsten afkomstig uit de prehis torie en doorloopt tot en met de 19e eeuw. In andere vitrines liggen voorwerpen afkomstig van opgra vingen bij Ter Coulster en Betsy's Hof, Vrieswijk en de Witte Kerk. In de hal is een unieke verzameling tegels met een bloemmotief (1600) opgenomen. Aan de hand van beschikbare onderzoeksgegevens, gegevens over de vindplaats, informatie van inter net en verhalen van oud-museum medewerkers is alle moeite gedaan om informatie bij de getoonde voorwerpen te vermelden. Zodat bezoekers zich een beeld kunnen vormen, hoe het er in die tijd toe ging. ,,We willen de verhalen achter de voorwerpen erbij vertellen, zodat het getoonde voor bezoekers meer gaat leven", aldus Welbergen. Het bestuur (Fons Morsch, Lou Sinke, Jan-Willem Welbergen en Wim Maan) is trots op de resultaten van alle inspanningen. Baduhenna is ontstaan uit een groepje gedreven 'gravers' die in 1986 een werkgroep oprichtten. De verzameling werd ondergebracht in de Oude Pastorie. Het Verdrag van Malta (1992) maakte een einde aan amateuropgravingen; archeo logisch graafwerk mocht daarna alleen nog door professionele archeologen worden verricht. Sinds 1998 is Baduhenna gevestigd in het Willibrordus gebouw. Het zwaarte punt van de activiteiten verschoven van actief graafwerk naar het behe ren van de collectie voor educatieve doeleinden. Het vernieuwde museum heeft behalve de expositieruimte ook een filmzaal annex educatieve ruimte en een aparte werkplaats voor restau ratiewerkzaamheden. Voor iedereen die geïnteresseerd is in de archeo logische geschiedenis van Heiloo is een bezoek aan Baduhenna meer dan de moeite waard! Het bestuur zou het museum graag vaker dan eens per maand voor publiek openstellen. Daarvoor is men op zoek naar een extra bestuurslid en nieuwe vrijwilligers; mensen die een verhaal kunnen ver tellen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jan-Willem Welbergen, tel. 072 5330085, of mai len naar srab.baduhenna@gmail. com. Lou Sinke en Jan-Willem Welbergen voor de Adam en Eva schaal, één van de unieke voorwerpen van het museum. Foto: Carolien Breed De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. 3^^ H et wee kb lad U it ki j kpost word t sSêyr ge p rod u cee rd 0 p ee n wate rloos offset rotatiepers, de milieu- y vriendelijke druktechniek -SfVmtmg NiliimlU Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. HEILOO - Op de laatste sport dag voor basisschoolleerlingen dit jaar waren op woensdag 27 mei op het HSV complex de groepen 6 tot en met 8 aan de beurt. Ook deze scholensportdag ver liep op rolletjes dankzij de inzet van de stagiaires van CIOS en het Horizon College, leerlingen van PCC Heiloo, ouders en vrijwilligers. Circa 330 leerlingen streden om de meeste punten voor hun school bij de skilatten-race, emmer wer pen, koningsbal estafette, tapijt- tegelrace, autobandrace, touwtrek ken, Siamees voetbal, zaklopen en hoepel schieten. Stan Reichert van Rotary Club Heiloo reikte de Fairplay beker uit aan de uitbundige leerlingen van de Benedictusschool. De Rotaryclub is organisator van de onlangs gehouden PCC Maalwater Run Walk. De opbrengst hiervan komt ten goede aan het Sport@ School project van SportRaad Heiloo. De wisseltrofee voor de school met de meeste punten werd uitgereikt door Rob Opdam, wet houder Sport. De beker, die de leerlingen met luid gejuich in ont vangst namen, ging naar de Jan van Rijckenborghschool. Stan Reichert van Rotary Club Heiloo reikte de Fairplay beker uit aan leerlingen van de Benedictusschool. Foto: Carolien Breed Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! 1. Waar bent u geboren en getogen? Mijn naam is Ed van Baar, ik ben eigenaar van ijssalon Di Fiorentina. Ik ben 52 jaar oud en samenwonend met Cecilia en mijn twee prachtige dochters Isabel en Gabriela. Ik ben geboren in het Elizabeth ziekenhuis te Alkmaar en getogen in Heiloo. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? In mijn jeugdjaren heb ik veel gevoetbald en ik had graag in die tijd profvoetballer willen worden. Zoals iedere voetballer. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Yoep van het Hek; hoe komt hij toch aan zo'n mooie vrouw. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Een rondreis door de Aziatische landen. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Onze lieve vrouwe ter Nood, prachtige rustgevende plek, heeft iets magisch. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Laat mij alstublieft doorslapen en nergens voor wakker maken. 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Mijn eerste werkgever adviseerde mij om ondernemer te wor den. Dit advies heb ik opgevolgd; immers is de ijssalon mijn derde succesvolle bedrijf. Maar wel het laatste bedrijf. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Mocht ik stoppen met de ijssalon, dan wil ik mij graag als vrij williger inzetten voor kinderen met beperkingen. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Ik ben het volkomen met mijn voorganger van deze rubriek eens wat betreft de locaties in Heiloo die rijp zijn voor de sloop en opnieuw een bestemming moeten krijgen. Zoals Kennemerstraatweg, Stationsweg, Zevenhuizenlaan en Herenweg. Verder mogen wij trots zijn op onze burgemeester. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorgan ger aan u: Hoe ben je er toe gekomen om een IJssalon aan de Kennemerstraatweg te vestigen en wat maakt het dat het een succes is geworden? Het dorp Heiloo heeft enige tijd stil gestaan met ontwikkelin gen betreft jeugd en beleving van het dorp. Hoe ik vroeger over Heiloo dacht, denkt de jeugd nog steeds over Heiloo. Jammer, want het dorp heeft veel te bieden. Hier moest verandering in komen om het dorpse gevoel weer te laten terugkeren. Het oude bankgebouw aan de Kennemerstraatweg was zo'n loca tie om wat te creëren. Vele inwoners verklaarden mij in die tijd voor gek, dit was gedoemd te mislukken. Het resultaat mag er wezen en met de komst van Herberg-Jan en Melange7 is het dorpse gevoel terug in het dorp. Immers heeft de ijssalon een regionale betekenis gekregen waar jong en oud graag bij elkaar komen. Iets waar wij met ons allen trots op mogen zijn. Ik nomineer voor de volgende Tien vragen aan: Giorgio Gatti van Il Corso. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Ik heb veel bewondering voor Giorgio en zijn vrouw. Mijn vraag aan hen is: hoe zijn zij op het idee gekomen om zich in Heiloo te vestigen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3