Joop Koppes koninklijk onderscheiden iy Nederlandse grootheden breken Wereldrecord in kurk Djazz 2 imprezz in de Beun was BeYOUtiful! regio 19 jrymri NIEUWS UIT DE REGIO Scouting Akersloot eindigt in de LSW top-tien Juf Joke gaat Pax Christischool verlaten DIEKTajBsr* 1ML LIMMEN - Tijdens de jaarlijkse dankzondag heeft men, naast de vrijwilliger van het jaar Kees Kroone, de heer Joop Koppes flink in het zonnetje gezet. Speciaal voor deze gelegenheid was burgemeester Mans naar de Corneliuskerk gekomen en heeft Joop Koppes uitgebreid toege sproken. Joop Koppes is al jarenlang een onmisbare spin in het 'Parochieweb'. Hij zet zich in voor de trimploeg, Kerkenveiling, Kerkbalans, het paro chieblad Rond de Limmer Toren, begeleiding tijdens de renovatie werkzaamheden op het kerkhof en Parochiesecretariaat. Joop zorgt altijd dat de zaken achter de scher men goed geregeld zijn, zonder zelf ooit in het spotlicht te willen staan. Joop is de drijvende kracht achter vele activiteiten. Zorgt voor koffie bij onverwachte vergaderin gen, zorgt dat de vlag wappert op de daarvoor bestemde momenten. Joop is dagelijks te vinden op het kerkhof wat momenteel gereno veerd wordt en stelt bezoekers gerust en geeft uitleg over het reilen en zeilen van de werkzaamheden. Joop is de drijvende kracht achter de Kerkenveiling, waarmee jaarlijks tussen de 35 en 40.000 euro wordt opgehaald. Bij drukbezochte uit vaarten is het Joop die zorgt dat er voldoende zitplaatsen zijn. In de kerstperiode is het Joop die zorgt voor de immense verlichte kerst boom voor de kerk en een keurig opgestelde stal. Dit is een kleine greep uit de talloze activiteiten die Joop voor de Corneliusparochie doet. Hij heeft deze onderscheiding dan ook van harte verdiend heeft. LIMMEN - In het Noord Hollandse dorp Limmen werd vrijdagavond met succes een gooi gedaan naar een nieuw Wereldrecord. Ruim vier jaar hebben de honderden vrijwilligers van de Stichting Limmen Ludiek eraan gewerkt; een mozaïek van 180,96 m2, volledig opge bouwd uit 401.731 wijnkurken. De kurkencollage van maar liefst 32 meter lang en 5 meter hoog bevat portretten van Nederlandse grootheden als Hardwell, Cruijff en het konink lijk paar. Op de toepasselijke beats van het nummer 'A sky full of stars' werd ieder portret afzonderlijk aan het licht gebracht. Onder het toeziend oog van honder den ludieke Limmeners en de trotse ouders van Hardwell werd bekend gemaakt dat het Wereldrecord was verbroken. Het was nog spannend of de onthulling door kon gaan, van wege dreigende onweer. Na een spannend half uurtje kon de ont hulling gelukkig voortgezet wor den. Tijdens de onthulling zorg de een fantastische lichtshow en geluidshow op de muziek van Hardwell voor een magisch effect. Om stil van te worden. Maandag werd alweer voor zichtig begonnen met het afbre ken van het Mozaïek. Andre Koopman, vicevoorzitter van de stichting is trots: ,,Met elkaar is alles mogelijk, dat bewijzen we hier in Limmen iedere vijf jaar opnieuw. Iedereen die hieraan heeft meegewerkt de kurken- sorteerders, de kurkendrukker tot medewerker van het eve nement, en de vele sponsoren, mogen super trots zijn op deze geweldige prestatie. We zijn nog wel zoekende naar een geschik te eindbestemming voor ons kunstwerk. Dit mag toch niet verloren gaan voor Nederland." De Stichting Limmen Ludiek brak eerder al twee wereldre cords met een piramide van 63.365 bierkratjes en een LEGO toren van 30.52 meter hoog. 10 JUNI 2015 Joop Koppes, spin in het Parochieweb, kreeg zondag een lintje opgespeld door burgemeester Mans. Aangeleverde foto Ruim vier jaar hebben de honderden vrijwilligers van de Stichting Limmen Ludiek eraan gewerkt; een mozaïek volledig opgebouwd uit 401.731 wijnkurken. Aangeleverde foto LIMMEN - Na ruim 38 jaar werken op de Pax Christischool te Limmen gaat juf Joke met pensioen. Al die jaren heeft ze met hart en ziel gewerkt op deze school. Vooral de jongste kinderen zijn haar lust en haar leven en daar werkt ze met veel plezier mee. Juf Joke heeft natuurlijk in de loop der jaren veel veran deringen in het onderwijs en op de school meegemaakt en zodra veranderingen ook verbeteringen waren heeft ze deze ingevoerd. Vrijdag 12 juni neemt de school afscheid van haar. Voor ouders is dit om 15.30 uur en oud-leerlingen en oud-leerkrachten kun nen natuurlijk afscheid van haar nemen tijdens de reünie op die avond. Aangeleverde foto LIMMEN - Zondag 7 juni heeft dansschool Djazz 2 imprezz uit Limmen de dansvoorstelling BeYOUtiful tweemaal opgevoerd voor een uitverkochte zaal van theater De Beun in Heiloo. De show begon met een dans waarin alle danseressen, die onder leiding van Willy Könst staan, mee deden. Het toneel was volledig gevuld. De showkleding die tot in de puntjes verzorgd was en de grote hoeveelheid dansers in de leeftijd van 3 tot en met in de 20 jaar beloofden heel wat. En deze belofte werd vervolgens meer dan waar gemaakt. De kleuters dansen vol enthousiasme op 'Verliefd in de bibliotheek'. Met hulp van Danique Beemsterboer zetten zij een stra lend geheel neer. De showgroep volgde hen op en liet meteen het topniveau zien wat zij inmiddels bereikt hebben. Met knappe trucs en snelle, strakke bewegingen lie ten zij zien wat er te bereiken is. De meiden van groep 3 dansten zonder begeleiding op 'Goed zoals je bent'. Stralende gezichten en verschil lende opstellingen maakten de dans tot een mooi geheel. Door groep 4-5 en groep 6-7 werd het podium volledig gevuld. Groepen van ruim twintig dansers die samen een mooie dans neerzetten. De afwis seling was groot en het toneelspel zorgde voor een leuk geheel met veel humor. Ook de meiden van groep 8 en het voortgezet onderwijs wisten het publiek te verrassen. Met een dans op een kerstmix, een dansmix, een cheerleadermix en een musicalnummer lieten zij zien dat zij verschillende stijlen beheer sen. Een selectie van de showgroep kreeg de zaal vlak voor het eind van de show direct stil met hun dans op 'Beautiful'. Veel moeilijke technie ken, trucs en zware combinaties lie ten het publiek de adem inhouden. Een oorverdovend applaus was het gevolg. Daarna volgde een vrolijke, zonnige einddans waar opnieuw alle groepen aan meededen. Er volgde een staande ovatie voor de dansers. De reacties van het publiek waren lovend. In de Beun zetten groepen van ruim twintig dansers samen een mooie dans neer. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 13