Pieter Dekker^ Smartlappen- en shantyfestival in Akersloot Scouting Akersloot eindigt in de LSW top-tien Genieten van zomeractiviteiten van Stichting Welzijn Castricum Feestelijke opening van twintigste Kunstfietsroute in Castricum Heerlijk buiten zwemmen in recreatiegebied Alkmaarder- en Uitgeestermeer 19 www.uitvaartdekker.nl UITVAARTVERZORGING H EILO O Een goed verzorgde uitvaart hoeft niet duur te zijn ER IS AL EEN UITVAART VANAF 3.090,- 072 - 512 26 14 Bel ons voor een gratis voorbespreking of laatste-wensenmap. Of bezoek hiervoor onze website: UITKIJKPOST 10 JUNI 2015 De meiden van Scouting Akersloot behoren nu tot de beste tien patrouilles van Nederland. Aangeleverde foto AKERSLOOT - De meiden van Scouting Akersloot mochten onlangs na het winnen van de lokale wedstrijden mee doen aan de landelijke scou ting wedstrijden op het terrein Buitenzorg in Baarn. Hier streden 105 groepen om de beste patrouille van Nederland te worden. Het weekend stond in het thema van Ghana en dit was overal in verwerkt. De groepen moesten zich bewijzen door middel van spel- len, pionieren, koken, routes lezen en nog veel meer. Aan het einde van deze drie intensieve, maar gezellige dagen was het tijd voor het span- nendse deel van het weekend: de uitslag. Omdat er zoveel groepen meededen werd alleen de top 30 opgenoemd, en het wachten duurde daardoor lang. Bij de top tien werd het wel erg spannend, maar de mei den van Scouting Akersloot heb ben een prachtige negende plaats behaald en behoren nu tot de beste tien patrouilles van Nederland. REGIO - De zomeractiviteiten, georganiseerd door diverse organisaties in samenwer king met Stichting Welzijn Castricum, zijn van start gegaan: Ontspannen dineren en leuke contacten opdoen kan bij restau rant Zeezicht aan het strand van Castricum. In het kader van het populaire 'Eten en Ontmoeten', een initiatief van Stichting Welzijn, kan men daar op donderdag 11 juni om 18.00 uur aanschuiven voor een tweegangen keuzediner voor slechts 23,50. Aanmelden is noodzakelijk en kan tot donderdag AKERSLOOT - Zondag 14 juni zal Akersloot weer bruisen van plezier met een lach en een traan onder de klanken van smartelijke liederen die door diverse koren ten gehore gebracht gaan worden. Op het Wilhelminaplein in Akersloot, aanvang 12.30 uur, kunt u vanaf de grote aanwezige terras sen weer luisteren en meedeinen op hartverscheurende liederen. De entree is gratis. Dit jaar zullen er maar liefst zes koren op het podi um staan. De optredens zullen daarom al om 13.00 uur van start gaan en zijn zoals elk jaar vrij toeganke lijk. Akersloot pakt dit jaar groot uit met verschillende prachtig uitgedoste koren, die werkliede ren zingen uit de oude zeilvaart. De kleurrijke koren zullen dit jaar op het buitenpodium het publiek vermaken met schrijnend gezang, de meest droevige gebeurtenis sen, grootste tranentrekkers, de zoetste smartlappen en de meest Het vrolijke piratenkoor 'De Landlubbers' Aangeleverde foto aanstekelijke meezingers! De spits wordt afgebeten door het koor het Egmonds Shantukoor 'De Zaalneelden', gevolgd door 'De Vrolijke Noot' uit Alkmaar met wel zestig zangers op het podi um. Daarna volgen het vrolijke piratenkoor 'De Landlubbers' en het beroemde Kapiteinskoor uit Zaandam onder andere bekend van hun prachtige witte uniformen en de deelname aan Sail Amsterdam. Afgesloten wordt er met de 'Brulboeien'. 11 juni om 12.00 uur bij Stichting Welzijn Castricum via tel. 0251 656562 of info@welzijncastricum.nl. Op donderdag 11 juni wordt om 14.00 uur in 't Kruispunt in Akersloot de film 'Gooische Vrouwen' vertoond. Deze Nederlandse komedie gaat over het wel en wee van vier vriendin nen in Het Gooi. De dames gaan om met de typische Gooise dingen als veel geld, luxe auto's, kinderen op dure scholen en mooie huizen maar ondervinden ook de negatieve kant van hun luxe leven. De kosten voor deze filmmiddag bedragen 2,50 inclusief koffie of thee. REGIO - Na de welkomstwoor den van Perspectief voorzit ter Sjoerd Dijkstra was het de beurt aan bekende plaats genoot Henny Huisman om de vierde lustrumeditie van de Kunstfietsroute door Castricum, Bakkum en Limmen in het week end van 6 en 7 juni officieel te openen. Bovendien was Henny gekomen om een keuze te maken uit een por trettengalerij als resultaat van en beloning voor zijn eerdere aanwe zigheid als model bij Perspectief. Met een compliment aan alle makers kregen de aanwezigen een ludieke motivatie van zijn keuze gepresenteerd. „Jullie hebben het mij met die verschillende technie ken niet gemakkelijk gemaakt. Kies ik nu voor de meest gelijkende of ga ik voor de uitstraling, stoer, vrolijk of ietwat chagrijnig." Uiteindelijk viel de keuze op de aquarel van Cor Spil. Met de woorden; 'ontroerend Na de welkomstwoorden van Perspectief voorzitter Sjoerd Dijkstra was het de beurt aan Henny Huisman om de vierde lustru meditie van de Kunstfietsroute te openen. Aangeleverde foto mooi', gaf Henny te kennen de tech nische kwaliteiten van deze schilder op zijn waarde te schatten. Voor de vriendelijk ogende keramiek van Ton Rota zag hij wel een bestem ming. ,,Zo wil ik straks wel voortle- ven op mijn graf." Na dit sinistere grapje was het tijd voor de aanwe zigen om op de fiets te stappen om alle creatieve uitingen langs de 22 locaties van de Kunstfietsroute te bewonderen. advertentie REGIO - Het zwemseizoen is begonnen. In recreatiegebied Alkmaarder- en Uitgeestermeer zijn verschillende strandjes waar u en uw kinderen heerlijk kunnen zwemmen. Nu de zon weer volop warm schijnt en het water warmer wordt, kan iedereen zich weer prima ver maken in of rondom het water. Het Alkmaarder- en Uitgeestermeer is klaar voor het zwemseizoen. Er zijn twee zandstrandjes bij recre atieterrein Zwaansmeer en een bij Dorregeest in Uitgeest. Kinderen vermaken zich altijd uitstekend aan deze zandstrandjes langs het water waar ze goed zandkastelen kun nen bouwen. Op de recreatieterrei nen staan veelal ook verschillende speeltoestellen en bevindt zich een toiletgebouw. Als het mooi weer is, staat er een snackkar klaar op Zwaansmeer met snacks, ijsjes en frisdranken. Op Dorregeest staat een friskleurig paviljoen, waar het assortiment nog uitgebreider is. De strandjes zijn hiermee een goed alternatief voor de kust; dichtbij dorpjes in een groene omgeving. Behalve de zandstrandjes liggen Het Alkmaarder- en Uitgeestermeer is klaar voor het zwemsei- zoen. Aangeleverde foto er ook grasvelden langs de zwem- plekken, hierop kan je heerlijk zon nen en spelen, zonder onder het zand te komen. En op De Hoorne in Akersloot is er zelfs alleen maar gras. Op het meer en de waterplas van Zwaansmeer kan je lekker met luchtbedden en andere opblaasba re spullen spelen. Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer is verantwoordelijk voor de inrich ting en het onderhoud van zwem- plekken en de daarbij horende voorzieningen op stranden en lig- weiden, zoals toiletten, ballenlijnen en speeltoestellen. De provincie Noord-Holland houdt toezicht op de hygiëne en veiligheid van de zwemplekken van 1 mei tot 1 okto ber. Iedere uitvaart op maat. Ongeacht waar u verzekerd of lid bent! Thuisopbaring of in een uitvaartcentrum naar keuze. Dag en nacht bereikbaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 19