Move to Balance Heilookenner H. Oostendorp overleden BEDRIJF BELICHT Team Super Juul loopt Run for Kika voor Juul 5 Openstelling Witte Kerk Open Tuinen Weekend Groei Bloei Theaterbende Heiloo Junior 'rockte' in de Beun UITKIJKPOST 10 JUNI 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Monique van der Voort, gezondheidscentrum De Strandwal 22, 1851 VM Heiloo, tel. 06-38315184, www.move-to-balance.nl, e-mail: info@move-to-balance.nl. HEILOO - Vanuit haar vorige loopbaan als sociaal pedagogische hulp verlening (onder andere in de jeugdhulpverlening en bij de Opvoedpoli) heeft Monique van der Voort ervaring opgedaan als gezinscoach en had daar veel te maken met echtscheidingen. Ervaring die ze meenam toen ze, na nog een aantal extra opleidingen te hebben gevolgd, twee jaar geleden voor zichzelf begon met Move to Balance waar Runningtherapie Alkmaar en omstreken deel van uitmaakt. Bij haar runningtherapie gaat het om een combinatie van vier elementen die zorgen voor balans; coaching, bewe ging, voeding- en ademtherapie. Move to Balance kan ook bij uiteenlopende familieproblemen iets bete kenen. Dat een echtscheiding een enorme impact op alle betrokkenen heeft, staat wel vast. Er verandert immers zoveel, dat niet alleen de part ners/ouders, maar ook de kinderen hun balans kwijt zijn. Gevoelens van verwarring, onzekerheid, verdriet, boosheid en schuld, staan het zelf vin den van een goede oplossing soms in de weg. Met Move to Balance biedt Monique als MfN geregistreerd famihemedi- ator professionele begeleiding om de balans weer terug te vinden; begelei ding bij echtscheidingen van A tot Z. Famihemediation met aandacht voor geven en nemen maar ook bij het regelen van allerlei praktische en juridi sche zaken. Monique werkt als familiemediator onpartijdig en neutraal en werkt met een combinatie van NLP, systemisch en oplossingsgericht wer ken, -samen met alle betrokken gezinsleden- aan een acceptabele oplos sing. Op weg naar een goed ouderschapsplan en een evenwichtige verde ling van materiële zaken. En daarbij gaat ze zorgvuldig te werk. ,,Want een echtscheiding kan het uiteindelijke gevolg zijn van onderliggende problemen, die soms al jaren sluimeren." Waardoor de balans wellicht al in een veel eerder sta dium is aangetast; een van de partijen heeft zich gestort in werk, sport, alcoholproblemen, burn-out, depressie of een andere relatie. Problemen waar men op eigen kracht niet meer uit kan komen en die de partners zelf niet meer op kunnen vangen. „Samen enigszins de balans vinden voor het verleden maakt mogelijkheden voor de toekomst." Monique werkt indien nodig samen met onder andere psychologen, relatietherapeuten, advoca ten en notarissen. De aanpak van Move tot Balance is helder en doortastend. Monique kan alleen iets doen als beide partijen bereid zijn samen aan een oplossing te werken. ,,Na de scheidingsmelding volgt een uitgebreid gesprek om te kij ken wat er voor handen is om mee aan de slag te gaan. Als er een conflict is of dreigt, moet eerst de 'angel' verwijderd worden." De mediation ver loopt in een aantal sessies waarin ook de kinderen gehoord en betrokken kunnen worden. Move to Balance de weg terug naar balans, mentaal en fysiek! HEILOO - De Witte Kerk is in de zomermaanden op woensdag tus sen 11.00 en 16.00 uur te bezich tigen. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt het grote orgel bespeeld. Woensdag 17 juni is dat: Fred Lodder. REGIO - Groei Bloei Midden- Kennemerland houdt op 13 en 14 juni het jaarlijkse, landelijke Open Tuinen Weekend in Heiloo en Limmen. Tijdens dit week end kunnen bezoekers ideeën opdoen in tuinen - groot en klein - van echte tuinliefhebbers. Een mooie gelegenheid om andere tuinliefhebbers te ontmoeten, tips en trucs uit te wisselen en vernieuwende ideeën op te doen voor de eigen tuin. De trotse tui- neigenaren verwelkomen u graag en geven uitleg over hun tuin. Uiteraard is de toegang gratis. HEILOO - De 26 spelertjes tussen de 8-12 jaar van de Theaterbende Heiloo Junior, speelden vorig weekend voor twee volle zalen in de Strandwal. Met hun enthousiasme en inzet heb ben de kinderen zowel hun eigen achterban als het publiek van de lentemarkt op het GGZ terrein ontroerd en vermaakt met hun spannende en humoristische spel. Met 400 man publiek in twee voorstellingen hebben de kinderen zichzelf overtroffen en een verdiend applaus gehad. Foto: Stip Fotografie-Heiloo HEILOO - Op 30 mei is op 92-jarige leeftijd Henk Oostendorp overleden. Oostendorp was auteur van enke le boeken over de geschiedenis en de naamgeving van de straatnamen van Heiloo. Tevens was hij gemeen teraadslid en een van de oprichters van de Historische Vereniging Oud Heiloo. Henk Oostendorp, werd in 1923 in Schagen geboren. Later, in 1949, vestigde hij zich met zijn echtge note in Heiloo. Naast zijn werk zaamheden bij de Nederlandsche Bank te Alkmaar en na zijn pen sionering was hij actief op vele fronten in Heiloo. Zo was hij lid van de gemeenteraad (1959-1962), jeugdsecretaris van de Foresters en mede-oprichter en gedurende enige tijd voorzitter van Oud Heiloo. In 1987 schreef hij het bekende boek 'Geschiedenis en verklaring van de straatnamen van Heiloo.' Met de herdruk zijn vierduizend exempla ren van dit boek verkocht. Na zijn pensionering schreef hij op basis van zijn uitgebreide knipselarchief, inmiddels overgedragen aan Oud Heiloo, het eerste 'geschiedenis boek' over Heiloo 'Heiloo door de jaren heen.' Dit boek werd door de Uitkijkpost uitgegegeven in 1994. In 2003 schreef de plaatse lijke 'straatnamendeskundige' het vervolg van zijn eerste boek, 'Het straatnamenboek van Heiloo'. Alle boeken zijn uitgegeven door de Uitkijkpost. De familie Oostendorp woonde vijftig jaar aan de Nicolaas Beetsweg en een achttal jaren aan de Dirk Bakkerhof. De laatste jaren woonden de heer en mevrouw Oostendorp in zorgcentrum De Marke in Bergen. Met het overlij den van de heer Oostendorp is een belangrijke Heilookenner heenge gaan. HEILOO - Zondag 31 mei werd de Run for Kika Spaarnwoude 2015 gelopen, de sponsor loop voor Stichting Kinderen Kankervrij. Uit Heiloo deed team Super Juul mee, een team van zes medewerksters van kin derdagverblijf Villa Lilla die hardliepen voor de 2,5 jarige Juul, die al vanaf dat ze acht maanden oud was naar het kin derdagverblijf gaat. In de aanloop naar de KikaRun is aan ouders en bekenden een oproep gedaan om team Super Juul te spon soren. Bij Juul, een peuter van het kinderdagverblijf, is begin dit jaar een kiemceltumor in haar buik is geconstateerd. Paulien Abcouwer vertelt dat die boodschap hard aankwam op het kinderdagver blijf; iedereen leefde met de kleine en haar familie mee. Juul heeft de afgelopen maanden een operatie en chemotherapie ondergaan en inmid dels gaat het weer heel goed met haar. ,,Dinsdag 2 juni was zij voor het eerst weer op het kinderdagver blijf." De zes Villa Lilla loopsters wer den tijdens de KikaRun luid aange moedigd door twintig meegereisde supporters, collega's en ouders uit Heiloo. Op het kinderdagverblijf was op dezelfde dag zondag van de sponsorloop in Spaarnwoude een zomerfeest georganiseerd, waar onder meer de opbrengst bekend werd gemaakt; het team heeft 1700 euro opgehaald voor KiKa! V.l.n.r: Manon Waij, Sanne Stokman, Trudy Hectors, Wendy Bonne, Juul en Sharon Admiraal (niet op de foto Ellen van den Heerik). Aangeleverde foto Henk Oostendorp 1923 - 2015

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5