Vier je zomervakantie bij Kits Oonlie! ■<r Met hart, hoofd en handen op de Jan van Rijckenborgh Winnaar AD fietsentest verkrijgbaar bij Bosman Over geheimhouding en zo meer VERSLAG INGEZONDEN MEDEDELING 'Ag niet 33 miljoen, maar 2 miljoen meer' UITKIJKPOST 10 JUNI 2015 HEILOO - Tijdens de zomervakantie staan alle activiteiten op de BSO's van Kits Oonlie in het teken van kunst en cultuur. De medewerkers heb ben fantastische activiteiten en uitstapjes gepland voor de verschillende leeftijdsgroepen, maar naast de aangeboden activiteiten kunnen de kin deren natuurlijk ook gebruik maken van alle aanwezige materialen op de locaties, zowel binnen als buiten! Voor alle kinderen zijn er verschillende vakantiepakketten mogelijk, waarbij er gekozen kan worden voor opvang voor iedere vakantie een vaste dag of vaste dagen, maar er kan ook gekozen worden voor een pakket van zes weken, waarbij u zelf, per schooljaar, kunt aangeven welke vakanties uw kind(eren) komt (komen). Heeft u eigenlijk geen opvang nodig, maar vindt u het leuk om uw kind mee te laten genieten van de activiteiten, dan kunt u uw kind(eren) ook per dag, week of vakantie aanmelden. Kortom, alles kan! Aanmelden: info@kits-oonlie.nl. HEILOO - Sssst goed luisteren. Diep geconcentreerd oefenen de kleu ters van de Jan van Rijckenborghschool voor het grote slottoneel dat aan het einde van het jaar wordt opgevoerd. Alle leerlingen van de school heb ben een rol in deze jaarlijks terugkerende eindmusical, dat door de leraren en oudste leerlingen zelf wordt geschreven. Ook ouders helpen mee bij het bouwen van het decor en de kleding. Drama en handvaardigheid hebben een belangrijke plaats in het onderwijs op de Jan van Rijckenborghschool. Creativiteit helpt bij het verwerken van de cognitieve leerstof, wat is terug te vinden in de visie 'Werken met Hart, Hoofd en Handen'. Op de nieuwe website van de school www.jvrschoolheiloo.nl, is alle informatie te vinden over de specifieke werkwijze van de Jan van Rijckenborghschool. Peuters kunnen worden aangemeld vanaf 3,5 jaar. Meer informatie bij Marije Peters, directrice, tel. 072-5338286. HEILOO - Begin mei is bij de algemeen dagblad fietsentest, de BSP Metropolis als testwinnaar uit de bus gekomen! In de categorie beste meis jes brugpieperfiets is de Metropolis beoordeelt met maar liefst een 9,7. De testrijders waren vooral enthousiast over de comfortabele en goed sturende rij eigenschappen en de scherpe prijs. Opmerkingen waren hierbij 'Hij krijgt van mij een hele vette 10' en 'Deze wil ik zelf. De Metropolis is ook bij uit stek het model wat duidelijk maakt waar BSP voor staat: Hollandse dege lijkheid met een aansprekend en populair design. Alle Metropolis modellen zijn verkrijgbaar bij uw premium dea ler BSP, Bosman Tweewielers aan de westerweg in Heiloo. Kijk voor meer informatie op www.bosmantweewielers.nl. Dat wordt een rustige avond en het verslag wordt een 'makkie', meende voor de ver gadering uw interim-verslag gever zich baserend op de van tevoren ingeziene agenda van de gemeenteraadsvergadering van maandag 8 juni. Het liep een beetje anders. De raadsvergadering, zon der het afwezige lid mevrouw Beemsterboer, had een voortva rende start. Voorzitter Romeyn hamerde in het begin snel door de agendapunten. Maar bij het agen dapunt 'Opheffen geheimhou ding spoorwegonderdoorgang Vennewatersweg Heiloo' stokte het tempo. Hier bleek dat het onderwerp geheimhouding nog steeds als een veenbrandje voort woekert in de gelederen van de raad. In oktober van het afgelo pen jaar was het besluit genomen dat de collegevoorstellen betref fende de aansluiting aan de A9 met betrekking tot een spoorweg tunnel voor de Vennewatersweg het zegel 'geheim' verdienden. De burgemeester had in de vergade ring van 28 april dan ook nog op streng 'regenteske' wijze bena drukt dat het schenden van de geheimhouding door leden van de raad een ambtsmisdrijf zou betekenen. Volgens de (bestuurs) wet kan zo'n misdrijf zelfs leiden tot een jaar water en brood ach ter de tralies. Geen prettig voor uitzicht voor de doorgaans zo keurige Heilooër volksvertegen woordigers. D66-fractievoorzitter Van Halem wees erop, net zoals in de vergadering in april, dat wethouder Dellemijn de geheim houding zijns inziens geschonden had door bekend te maken wat het totaalbedrag was van de voor stellen. ,,Geldt de geheimhouding wel voor gemeenteraadsleden en niet voor leden van het college van burgemeester en wethou ders?", legde van Halem kritisch aan de raad voor. En had de burgemeester niet volgens zijn richtlijn moeten optreden? In zijn verweer kwam de wethouder Dellemijn er maar moeizaam uit. Er waren verzachtende omstan digheden. Er was door het noe men van het bedrag geen schade berokkend. Het moest worden beschouwd als een 'slip of the pen'. De geheimhouding betrof niet zozeer dit bedrag maar iets anders, iets dat nog niet open baar kan worden gemaakt. De raadsleden hoorden deze beant woording hoofdschuddend aan. Fractievoorzitter Bergmans van Heiloo 2000 zag zijn wethou der zwemmen. Reden om in te grijpen door een schorsing van de vergadering aan te vragen. Enkele fractieleden verlieten met de wethouder de vergader- gaderzaal om ruggespraak tehou- den. Later voegden zich daar wethouder Beens en Opdam bij. Teruggekeerd in de vergadering deed Bergmans het ordevoorstel het probleem te bespreken in een besloten overleg van de raad. Van Halem wilde graag eerst antwoord hebben op zijn vraag. VVD'er Van Splunteren sprak over 'eerst even wat vlekjes weg werken in beslotenheid'. Aldus werd besloten met de tegenstem van NCPN'er Gomes. De mensen op de perstribune en publieke tribune werd door voorzitter Romeyn vriendelijk verzocht de raadszaal te verlaten. Na een schorsing van ruim twintig minuten nam burgemeester Romeyn het woord. Namens het college excuseerde hij zich. Hij is geen voorstander van regentesk optreden. Dit soort problemen lost hij liever op door in overleg te gaan met de frac tievoorzitters. De raad moest het conflict maar beschouwen als een leermoment. (Politiek en leermomenten is een com plexe combinatie, bedacht uw verslaggever toen.) Wethouder Dellemijn sloot zich bij de woor den van de voorzitter aan. CDA- raadslid Hiemstra rondde de dis cussie af door nog een 'leerpunt' te noemen: streven naar minder geheimhouding. ,,Een goed punt", beaamde voorzitter Romeyn. Bij het agendapunt 'ingezon den stukken' wilde raadslid Gomes graag het woord voeren. Aanleiding was de - overigens interessante - brief van de com missaris van de Koning, die de supervisie heeft over de jaarre kening en de begroting van de gemeentes in zijn provincie. De commissaris constateert dat 'de door u gepresenteerde begroting 2015 een sluitend beeld laat zien. Echter, door correctie van inci dentele baten en lasten ontstaat een ander begrotingsbeeld, name lijk een tekortsituatie.' En ver derop in de brief wordt gesteld 'Tot slot; gezien de bovenstaande feiten baart de financiële positie van uw gemeente ons momen teel enigszins zorgen.' Raadslid Gomes vond in deze teksten genoeg aanleiding om erbij stil te staan. Zeker gezien zijn infor matie dat de provincie heeft berekend dat de kosten voor de aansluiting bij de A9 niet 33 mil joen, maar 2 miljoen meer zullen bedragen. Portefeuillehouder Dellemijn wees erop dat in de brief ook te lezen is dat de meer jarenraming een evenwichts herstel laat zien en dat de com missaris erop vertrouwt dat de gemeente Heiloo alles doet om in de toekomst een gezonde finan ciële positie te bewerkstelligen. Het college zegde daarop toe met nadere informatie te komen over de dekking van de kosten van de aansluiting bij de A9. De huisvestingsverordening met betrekking tot sociale huur woningen kreeg ook de nodige aandacht van de raad. Er lag een voorstel om een percentage woningen bij loting aan te wij zen aan gegadigden. Hier voelde de de raad unaniem niets voor. Daarom werd het amendement van de PvdA om dit voorstel te schrappen dan ook aangenomen. De beraadslaging over het bij voorrang toewijzen van wonin gen voor 'eigen woningzoeken den uit Heiloo' leidde ook nog tot gegoochel met cijfers. Heiloo 2000-raadslid Valkering verdedig de zijn amendement dat inhield dat een kwart van de beschikbare huurwoningen beschikbaar moet komen voor dorpsgenoten. Geen goed idee, vond portefeuillehou der Opdam. Dit gaat in tegen regi onale afspraken. Maar daarbij is het wettelijk ook niet toegestaan om alleen voor dorpelingen een voorrangsbeleid uit te voeren. De andere partijen waren ook niet gecharmeerd van het voorstel. De heer Gomes liet er nog enig rekenwerk op los uitgaande van de tekst van het amendement. Hij kwam op het beschikbaar stellen van 125 van de huurwoningen. De tekst moest toch anders wor den gelezen zo stelde men hem gerust. Ten slotte werd er door de raad nog aandacht besteed aan kermis, vuurwerk en circusvoor stellingen. Het voorstel van het college, waarbij burgemeester Romeyn, nu eens als portefeuille houder, het woord voerde, hield een verschuiving in van de kosten die de kermisexploitanten en de circusdirecteur moeten betalen om in Heiloo te mogen werken. Het wintercircus Sijm moet meer betalen en de kermisexploitan ten, inclusief de vuurwerkuit voerders, minder. Deze nieuwe en ook nog tijdelijke verordening verdient geen schoonheidsprijs vond CDA'er Hiemstra. D66 wees erop dat aan de kostenopstel- ling geen goede berekening ten grondslag ligt. Ook de andere partijen misten een goede onder bouwing. Om de portefeuillehou der niet voor de voeten te lopen bij het behouden van deze voor Heilooërs belangrijke festiviteiten zwichtte de raad met uitzonde ring van D66. PvdA'er Hemminga zorgde voor een taalverrijking: ,,We geven 'meestribbelend' onze goedkeuring." Het college gaat aan de slag om voor volgend jaar en daarna een nieuwe, betere ver ordening op te stellen. Rest mij verder nog te vermel den dat: - een positief antwoord wordt gegeven op de aanvraag van de Stichting Omroep Heiloo of zij voldoet aan de eisen die de Mediawet stelt; - burgemeester Romeyn zijn nevenfuncties voorzit ter van het bestuur van de Bestuurdersvereniging van het CDA Noord-Holland en lid van de Raad van Commissarissen (RvC) van Zeehaven IJmuiden heeft neergelegd; - aan de Historische Vereniging Oud Heiloo is medegedeeld dat in 2015 vanuit de gemeente nog ambtelijke ondersteuning wordt verleend bij de organisatie van de Open Monumentendag, maar dat met ingang van 2016 deze onder steuning vervalt en gekeken wordt naar een andere opzet. - het hete hangijzer 'huurprijzen gemeentelijke accommodaties' wordt doorgeschoven naar een later moment. - het hete hangijzer 'huurprijzen gemeentelijke accommodaties' wordt doorgeschoven naar een later moment.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7