Weer een mooi bedrag voor Stichting Veldwerk! SummerSale By Claire Vaderdag-fotoshoot in Winkelhof 't Loo Dubbelexpositie in Oudheidkamer Heiloo Mozaïek van herinneringen pqp 11 INGEZONDEN MEDEDELING Expositie in Bibliotheek Heiloo UITKIJKPOST 17 JUNI 2015 HEILOO - In de maand mei heeft de Ontdekking een actie gehouden waar bij van elke verkochte fles wijn en kilo koffie een euro overgemaakt wordt aan Stichting Veldwerk (Nepal), dit aangevuld met de spaarpot die naast de kassa stond, bracht het een prachtig bedrag op van 1000 euro. REGIO - Elegant Sportief en zonder compromissen op het gebied van design en kwaliteit. Dat is modespecialzaak By Claire in Castricim in een notedop. Annelies en Sandra maken de leukste winkelstraat van Castricum nóg mooier met hun stijlvolle winkel. By Claire voert een zorgvuldig samen gesteld merkenpalet waaronder Armani Jeans, Luisa Cerano, Joseph Ribkoff, FFC, Nice Connection en Caroline Biss. Elegant Sportief en zonder compromissen op het gebied van design en kwaliteit. Een winkel om snel te ontdekken en neem er gerust de tijd voor, want de cappuccino en het parke ren zijn gratis. Kom snel langs, de ZomerSale is begonnen! By Claire vindt u aan de Burgemeester Mooijstraat 3 in Castricum, tel. 0251-769101, info@byclaire.nl, www.byclaire.nl. HEILOO - Op donderdag 25 juni om 20.00 uur wordt de gedenk steen van Wereldlichtjesdag 2014 in de 'Vlindertuin' van de Stichting Buitenkans, op het Willibrordus-terrein in Heiloo geplaatst. Op de bijzondere herdenkings avond van Wereldlichtjesdag op 14 december in de Cultuurkoepel Heiloo konden de bezoekers tij dens een ritueel mozaïeksteentjes plaatsen: stukjes steen of glas die symbool staan voor de dierbare herinneringen aan overleden kin deren. Daar is een klein kunstwerk uit voortgekomen: een prachtig hart op een stenen plaat, afgewerkt door Mira Bleeker van Mamalou Mozaiek. Iedereen die op de een of andere manier bij Wereldlichtjesdag betrokken was of zich betrokken voelt is van harte uitgenodigd om samen met het organisatieteam het 'Mozaiëk van Herinneringen' te onthullen. De deur van de sfeer volle 'Theeschenkerij De Trog' staat op die avond speciaal voor deze bijeenkomst tot 21.30 uur open (consumpties zijn voor eigen reke ning). Begin: donderdag 25 juni om 20.00 uur bij 'De Trog' op Landgoed Willibrordus (achteringang schuin tegenover de brandweerkazerne Heiloo). Graag aanmelden via www.rondomceremonies.nl of Evi Velders, tel. 06-30736139. HEILOO - Riet Poelman- Groen aquarelleert al jaren bij het Nivon onder leiding van Vera Verzijlenberg. Zij schildert wat haar aanspreekt; portretten, bloemen, dieren, kunst en veel fantasie. Soms schildert ze heel fijntjes, dan weer wat losser, spe lend met water en verf, wat vaak tot verrassingen leidt. Margriet Oostelbos exposeert haar zelf ontworpen sieraden in de vitrines van Bibliotheek Heiloo: hals sieraden van barok parels, mine ralen, aluminium en hematiet. De kettingen kunnen op maat gemaakt worden en allerlei vari aties met parels zijn mogelijk. Ze vindt het leuk om oude kettingen een nieuwe look te geven door ze schoon te maken en iets toe te voegen. Margriet Oostelbos ont werpt ook samen met 'de klant' persoonlijke kettingen.Tot 20 juni te bezoeken in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo, tijdens de openingsuren. HEILOO - Zaterdag 20 juni a.s. tussen 11.00 en 15.00 uur fotografeert Jolanda Out uw kind in een originele setting voor vaderdag.Deze fotoshoot wordt u aangeboden door de winkeliers van Winkelhof 't Loo. HEILOO - Jan Hoetjes, die meer dan vijftig jaar speelt bij Caecilia, en Benno Huijzer, die als jongeman vanaf de spits van de toren van de Witte Kerk foto's maakte, openden onlangs de nieuwe expositie in de Oudheidkamer Heiloo. Veel interessante foto's, films en voorwerpen illustreren deze facetten van de historie van Heiloo. Ter inleiding van de opening van de expositie strooide de 'Streetband' van Ceacilia op het pleintje voor de Oudheidkamer vrolijke klanken uit over een groot aantal genodigden. Jan Hoetjes kreeg daarna eerst het woord. Hij vertelde onder andere dat de fami lie Hoetjes en zo ook enkele andere Heilooër families generaties lang zeer verknoopt zijn met het orkest. Met een ferme gongslag opende hij de expositie over Ceacilia. Hierna was het de beurt aan Benno Huijzer die de tentoonstelling van zijn eigen foto's mocht openen. In 1958 beklom hij de Witte Kerk om het te restaureren haantje te ver wijderen. Hij maakte toen foto's vanaf de torenspits. Interessant is om te zien hoe Heiloo er 60 jaar geleden uitzag en voor vele geno digden bood de expositie een kans om te zoeken naar de woning of de winkel waar zij toen woonden, hun boodschappen haalden of waar zij werkten. Met het tonen van foto's, muziekstukken, muziekinstrumen ten, vaandels en uniformen geeft de tentoonstelling '90 jaar Heilooër Harmonieorkest Caecilia' een goed beeld van het reilen, zeilen en de ontwikkeling van Caecilia. Hoogtepunten waren de overgang van fanfare- naar harmonieorkest, het begin en de groei van het jeugd orkest, het optreden bij Jos Brink in 'Wedden dat' en de deelname aan vele concoursen die vaak wer den gewonnen, getuige de vele bekers en medailles die men kan bewonderen. Tijdens de expositie worden ook enkele films vertoond over de geschiedenis van het orkest onder andere in de filmzaal van de Oudheidkamer. Daarnaast blijft de permanente exposi- tie over de geschiedenis van Heiloo te bekijken in de achter zaal. De Oudheidkamer aan de Bergeonstraat 30 is geopend elke dinsdagavond van 19.00 uur tot 21.00 uur en iedere zaterdagmid dag van 14.00 tot 17.00 uur. Voor (familie)groepen is het mogelijk op doordeweekse dagen een bezoek te brengen en rondgeleid te wor den. De entree is gratis en de koffie staat klaar. Meer informatie: www. oudheiloo.nl of telefoonnummers 072-5339736/5321404. Het Raadhuis en omgeving, een foto uit 1958. Foto archief: Oud Heiloo Op de bijzondere herdenkingsavond van Wereldlichtjesdag op 14 december in de Cultuurkoepel Heiloo konden de bezoekers tij dens een ritueel mozaïeksteentjes plaatsen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11