De Hutkoffer feestelijk uitgepakt Fancy Fair voor Stichting Veldwerk Willibrordus in gedichten 13 Duif wint AZ voetbalclinic Expositie Witte Kerk UITKIJKPOST 17 JUNI 2015 HEILOO - Op donderdag 11 juni werden de leerlingen van groep 8 van CBS de Duif opgehaald door de AZ spelersbns. Zij mochten een Rabo/AZ voetbalclinic volgen: een intensief voetbalprogramma, ver zorgd door de trainers van AZ. De leerlingen hadden meegedaan met het Rabo/AZ onderwijsprogram ma, waarin omgaan met geld, gezonde voeding, beweging en respect centraal staan, en waren hiermee in de prijzen gevallen. Bij de start van de voetbaltoer in maart stelde commercieel manager van AZ, Henk van Rijnsoever de leerlingen een rondleiding in het AZ stadion in het vooruitzicht. Groep 8 maakte kans op deze extra prijs als De Duif voor de derde keer in de prijzen zou vallen. De rondlei ding vond plaats op vrijdag 12 juni als kers op de taart! Aangeleverde foto HEILOO - Aly van der Woude en Carla Ladenius exposeren zater dag 20 juni van 10.00 tot 17.00 uur, en zondag 21 juni van 11.00 tot 17.00 uur in de Witte Kerk. Aly schildert al vele jaren op doek, sinds 2008 heeft zij zich gespecialiseerd in abstract. Ze heeft vele opleidingen gevolgd, en heeft een eigen stijl ontwikkeld, kleur rijk en eigentijds. Haar werk is te zien op exposities in het binnen en buitenland. Carla heeft een keramiekopleiding gevolgd, en is een ervaren keramiste. Op verschillende exposities is haar werk te zien geweest. Vanuit eigen ateliers in Frankrijk en Castricum maakt zij de exclusieve vaasbeelden en objecten. Voor informa tie: www.galeriezeven.nl en www.carlad.nl. Aangeleverde foto HEILOO - Feestelijk verpakt in een rood-wit-blauw lint stond De Hutkoffer er bij de officiële opening op woensdag 10 juni trots en stralend bij. In de zomer van 2013 kregen glaskunstenares Lucia Admiraal en haar man Erik Bruijne de sleu tel van, zoals Lucia het afgelopen woensdag omschreef: ,,Het aller mooiste huisje van Heiloo." In 2012 kochten ze de karakteristieke 17de eeuwse visserswoning, een rijks monument, van de gemeente. Voor Lucia is het een droomlocatie; om te werken en haar werk te expose ren. In de periode daarna hebben Lucia en Erik De Hutkoffer staps gewijs en in hun eigen tempo gere noveerd. Binnen is de voorkamer in oude glorie hersteld als exposi tieruimte voor de glaskunstwerken van Lucia. Ook de twee bedsteden zijn in oorspronkelijke staat terug gebracht en dienen als kunstvitrine. In de achterkamer is één ruimte gemaakt. Houten schotten die de oorspronkelijke ramen verhulden zijn verwijderd en laten, hoe kan het ook anders, door glas-in-lood ramen weer daglicht naar binnen schijnen. Ook in de tuin zijn bergen werk verzet. Voor de woestenij vol bomen die de houten buitengevel geen goed deden, is nu een sfeer- HEILOO - Donderdag 11 juni kwamen René Veldt en Henk Caminada van Stichting Veldwerk op de Radboudschool om de cheque in ontvangst te nemen wat de Fancy Fair had opgebracht. Op vrijdag 29 mei stond de Radboudschool namelijk in het teken van Stichting Veldwerk. Carla Duin, werkzaam op deze school, was in december naar Nepal geweest om te zien hoe haar dochter Sanne het daar had. Sanne was als vrijwilligster voor Stichting Veldwerk aan het werk. Elk jaar ondersteunt de Radboudschool een goed doel. Omdat er nu een link was met stichting Veldwerk werd besloten dit als goed doel centraal te stellen. Plotseling werd Nepal op 25 april getroffen door een aardbeving. Nu werd het extra belangrijk om Stichting Veldwerk te ondersteunen. Op de Fancy Fair stonden verschillende kraampjes met zelfgemaakt werk. De kinderen konden grabbelen, touwtje trek ken, nagels laten lakken, zich laten schminken en op de foto gaan met Nepalese kleding aan. Ook was er een Rad van Avontuur waarbij de burgemeester een ronde aan het rad mocht draaien. Het was een geslaagde Fancy Fair met een fan tastische opbrengst. Dit bedrag werd donderdag 11 juni bekend gemaakt. In een slinger, zoals de vlaggetjes in Nepal, werd langza merhand duidelijk wat de opbrengst was: 2209 euro en 5 cent. volle tuin met terras in de plaats gekomen. Kortom: De Hutkoffer is na liefdevol te zijn opgepoetst weer een pareltje van het dorp geworden. Met de Kunstparade in aantocht een prachtig moment voor de officiële opening. Burgemeester Hans Romeyn ver richtte de opening. Hij refereerde daarbij aan een viertal belangrijke bouwfasen in het ruim driehon derdjarig bestaan van De Hutkoffer. Fase vijf (V), door Lucia en Erik, kan daar aan worden toegevoegd. Romeyn omschreef het V-teken als symbool van Vooruitgang; het oude pand krijgt weer een nieuwe toe komst. En de V van Verbinding; De Hutkoffer stond vroeger aan een belangrijke verbindingsweg en zal ook nu weer mensen verbinden die dit pand passeren. Onder de geno digden was ook Dick Slagter van Historische Vereniging Oud Heiloo aanwezig. Hij heeft een boekje over De Hutkoffer en de gevelmakelaars in Heiloo geschreven, dat hij die middag presenteerde. De burgemeester, Lucia en Erik en Piet Kuijper van vereniging Oud Heiloo ontvingen van hem de eerste exemplaren. De burgemeester verrichtte de opening van de door Lucia Admiraal (r) en Erik Bruijne gerenoveerde Hutkoffer. Foto: Carolien Breed Icoon van Trudy Twint. HEILOO - Tijdens de Kunst parade in Heiloo wordt op een bijzondere manier aan dacht besteed aan de heilige Willibrordus in het kader van het Willibrordusjaar 2015. Dat gebeurt met poëzie. Diverse dichters hebben speciaal hier voor gedichten geschreven. Dit jaar is in Heiloo uitgeroepen tot Willibrordusjaar, omdat het 75 jaar geleden is dat de Willibrordus Stichting in Heiloo werd gevestigd. Ook is het 1320 jaar geleden dat deze prediker in Nederland voet aan wal zette. Later kwam hij naar wat nu Heiloo is met zijn metgezel len. Zij hadden dorst en volgens de overlevering heeft Willibrordus toen een bron geslagen, het bekende 'Putje van Heiloo'. Door de orga nisatie van de Kunstparade is aan dichters gevraagd een gedicht te schrijven over Willibrordus, over zijn werk of over de Put van Heiloo. Diverse dichters hebben daar posi tief op gereageerd. Zelfs werd een gedicht ontvangen uit België. Deze gedichten zullen in de week van de Kunstparade ten gehore worden gebracht. Dat gebeurt op vrijdag 26 juni en zondag 28 juni in de Ontmoetingsruimte van de Willibrorduskerk, Westerweg 265. Aanvang steeds om 14.00 uur. De voordrachten worden afgewis seld met muziek. Op vrijdag wordt dit verzorgd door het Duo 1851, bestaande uit Frits Sandkuijl (luit en gitaar) en Horst Hausen (blok en dwarsfluit). Op zondag treedt het Blaaskwintet 'Vijf voor de wind' op. Toegang is gratis. In de fraaie kerk gang is van 23 tot en met 28 juni bovendien een expositie te zien van iconen van Trudy Twint. Het zijn fijne kunstwerkjes met religieuze afbeeldingen van heiligen. Voor Trudy Twint vormen ze een verbin ding tussen de mens en het onge ziene. Iconen werden al in de vierde eeuw gemaakt. Gelukkig zijn er ook nu nog kunstenaars die de speci fieke techniek van deze kunstvorm beheersen. Donderdag kwam René Veldt van Stichting Veldwerk op de Radboudschool om de cheque in ontvangst te nemen wat de Fancy Fair had opgebracht. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 13