15 Natuurwandeling Heilooër Bos en Baafjespolder Inleveren taxussnoeisel mogelijk Mooie Appeltje Eitje Sportdag van de Zuidwester Expositie met nieuw werk in Beeldentuin JOSYL Poetsbus bezoekt de Benedictusschool 'Vergroot de Hoop, verklein de kanker' Werkendelslaan gaat voor groen Juni: Maand van het Spannende Boek in Bibliotheek Heiloo U ITKIJ KPOST 17 JUNI 2015 HEILOO - Vijf dagen lang stond de Poetsbus geparkeerd voor de Benedictusschool. In alle groepen werd door consulenten poets instructie aan de kinderen gegeven; kregen ouders van kleuters voorlichting over tanden poetsen met hun kind en na het samen oefenen brachten de kinderen om de beurt een bezoek aan de Poetsbus. Er zijn veel gebitten nagekeken en het is duidelijk dat ouders een goed gebit voor kinderen belangrijk vinden. De komst van de Poetsbus past in het gezond beleid van de school. In het kader van Appeltje-Eitje werkt de Benedictusschool samen met de gemeente en Stichting Forte. HEILOO - De maandelijkse IVN-natuurwandeling door het Heilooër Bos, op zondag 21 juni, richt zich deze maand op het contrast in landschap en natuur tussen de strandwal waarop het geestdorp Heiloo ligt en de strandvlakte ten wes ten daarvan. Daarom start men deze keer niet bij de Kattenberg, maar op de parkeerplaats aan de Belieslaan, hoek Stetlaan, in Heiloo. Dat is aan de westrand van het bos. Na een ommetje door het bos gaat de wan deling verder over het Baafjespad, langs een natuurvriendelijke oever en over het dijkje langs de Oude Egmonder Vaart. Tijdens de wan deling wordt stilgestaan bij de ver schillen in reliëf, planten en dieren en bij de waterhuishouding. De excursie begint om 10.00 uur op de bovengenoemde parkeerplaats en duurt ongeveer twee uur. Honden, zelfs aangelijnd, mogen deze keer niet mee. Stevig schoeisel wordt aanbevolen vanwege het hobbe lige dijkje. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072 532 5110, kijk ook op www.ivnnkl.nl. Opgave vooraf is niet nodig. Na een ommetje door het bos gaat de wandeling verder over het Baafjespad, langs een natuurvriendelijke oever en over het dijk je langs de Oude Egmonder Vaart. Foto: Paul ten Have HEILOO - Vanaf 16 juni tot 31 augustus kunnen alle inwoners van Heiloo hun taxussnoei sel weer inleveren op de afval- brengplaats. Daar staat een speciale inzamelcontainer klaar. Voor de tweede keer doet de gemeente Heiloo, samen met 170 andere gemeenten, mee aan de actie van Stichting 'Vergroot de Hoop verklein de kanker'. Taxussnoeisel is kostbaar en niet iets wat zo maar in de groene afvalbak terecht moet komen. In de jonge twijgen van de Taxus Baccata haag zit namelijk baccatine, een belangrijke grondstof voor het maken van geneesmiddelen waar mee men kanker bestrijdt (chemo- kuren). Ter illustratie, uit één m3 taxus snoeiafval wordt één dosis taxol gewonnen, het hoofdbestand deel voor vele chemotherapieën. Met andere woorden 1 kuub taxus snoeisel is goed voor 1 chemokuur. 1 kuub goed voor 50 euro De gemeente roept alle inwo ners op om de komende tijd zo veel mogelijk taxussnoeisel in te leve ren en te helpen bij de strijd tegen kanker. Het gaat daarbij echt om de jonge twijgen die een maximale lengte van 30 centimeter mogen hebben. Alleen deze scheuten zijn geschikt voor het maken van de medicijnen. Iedere kuub levert 50 euro op, die de gemeente Heiloo aan een kanker gerelateerd doel mag besteden. Het mes snijdt dus aan twee kanten. Vorig jaar heeft de gemeen te Heiloo de opbrengst van de actie geschonken aan Stichting 't Praethuys, dat zich inzet voor het welzijn van een ieder die met kan ker te maken heeft. Inleveren tot 31 augustus Op www.vergrootdehoop.nl staan tips hoe de taxus het beste gesnoeid kan worden. Het taxussnoeisel kan tot 31 augustus ingeleverd worden bij de Afvalbrengplaats, Rosendaal 2. De openingstijden zijn: dinsdag tot en met vrijdag: van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.45 uur en op zaterdag van 09.00 tot 13.00 uur. HEILOO - Bewoners van de Werkendelslaan hebben gezamen lijk het onkruid verwijderd onder de heggen in het kader van de groenadoptie van de gemeente. Eind juni en in september zullen zij ook met zijn allen de heggen snoeien. Geweldig buurt initia tief! Aangeleverde foto HEILOO - De zomer is de tijd van de geopende ramen, dagjes naar het strand en vakantie. Dus ook het perfecte moment om te testen of uw huis veilig genoeg is tegen inbraak. Zijn uw sloten goed genoeg? Zijn uw ramen en deuren voldoende inbraakwerend? En.bent u zelf goed op de hoogte van de trucs en technieken van de inbrekers? Wijkagent Johan de Wildt en collega Arco Hendriks staan don derdagmiddag 18 juni van 14.00 tot 16.00 uur voor u klaar om allerhande vragen te beantwoor den m.b.t. de veiligheid in en om uw woning. U kunt vrijblijvend langskomen, inschrijven is niet nodig. De campagne Juni - Maand van het Spannende Boek heeft tot doel kwalitatief hoogstaande misdaadliteratuur onder de aan dacht te brengen van een breed lezerspubliek. Bibliotheek Heiloo geeft speciale aandacht aan deze maand met deze bijzondere acti viteit. Met 'politie' als thema en de zomervakantie voor de deur biedt Bibliotheek Heiloo boven dien nieuwe leden een passend cadeau aan: een gratis woonscan door een beveiligingsbedrijf met Politie Keurmerk Veilig Wonen. Wees er snel bij, want het aantal vouchers is beperkt (op= op). Daarnaast worden thrillers en andere spannende boeken de hele maand juni extra uitgelicht in de bibliotheek. HEILOO - Dat de Zuidwester een gezonde leefstijl promoot blijkt wel weer uit de zeer geslaagde sportdag op de tot nu toe mooiste dag van het jaar, vrijdag 6 juni. De kinderen begonnen met slag- en peanutbalwedstrij den. Gemengde teams uit de groepen 6,7 en 8 streden fanatiek maar sportief tegen elkaar. De wedstrij den werden af en toe onderbroken voor drinkpauzes en het nuttigen van de o zo gezonde appels die op zo'n moment natuurlijk goed in de smaak vielen. De middag vond plaats in het zwembad 't Baafje. De kinderen moesten daar met z'n drieën in etafettevorm een triathlon afwerken. Ze moesten hardlopen (wat met die temperatuur niet mee viel), zwemmen en frisbeeën. Ondanks de drukte in het zwem bad vanwege het mooie weer, bleven de kinderen enthousiast knokken voor een mooi resultaat. Het was een topdag! Met dank aan alle ouders, Double Stars en de studenten van Sport en Bewegen (Horizoncollege) die er voor gezorgd hebben dat deze appeltje eitje- sportdag sportief en geslaagd is verlopen. HEILOO - Vanaf zaterdag 20 juni is Beeldentuin JOSYL in Heiloo aan de Rector Frederiklaan 25 geopend voor publiek. In de bloemrijke tuin hebben kunstenaars Jos en Sylvia van Onna hun bronzen beelden opge steld. De expositie is uitgebreid met nieuw werk. Kenmerkend voor het werk van de twee kunstenaars zijn de figuratieve bronzen beel- den. De mens als inspiratiebron, het naakte lichaam in een vloei ende beweging tot met zonaanbid sters die men kan vinden aan de Noord-Hollandse kust. De bronzen beelden expositie vult elkaar mooi aan, Sylvia van Onna kiest voor sierlijk, ingetogen en vrouwelijk en Jos van Onna's werk laat een meer krachtige uitstraling zien. De twee kunstenaars zijn geen nieuwko mers, sinds 2000 exposeren zij hun werk over het hele land op beurzen en in galerieën. En in de zomer, als de tuin in bloei staat, kiezen zij bewust voor hun eigen tuin. De bezoeker kan dan dubbel genieten, van de natuur en de kunstwerken. Beeldentuin JOSYL aan de Rector Frederiklaan 25 in Heiloo is in de weekenden geopend van zaterdag 20 juni tot en met zondag 26 juli, van 12.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Voor meer informatie: www.jossylvanoona.nl of 072 5153766. De Zuidwester beleefde vrijdag 7 juni een sportieve dag in het Baafje. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 15