Tien vragen aan U Paul Boerlage Hetty van Rheenen neemt afscheid van CBS de Duif Leesgroep 'Biografieën en familiegeschiedenissen' Buitenspeeldag Jan Boltenhof UITKIJKPOST 17 JUNI 2015 HEILOO - Na ruim 42 jaar zet juf Hetty van Rheenen een punt achter haar onderwijsloopbaan. Aan het einde van dit schooljaar trekt ze voor het laatst de deur van basisschool De Duif achter zich dicht om te gaan genieten van een welverdiend pensioen. Op 23 mei 1973 studeerde Hetty van Rheenen af aan de Pedagogische academie in Utrecht. Aansluitend ging ze in Heiloo aan het werk als leerkracht op de Rehobothschool aan de Holleweg. Ze stapte in 1976 over naar de Regenboogschool, tegenover win kelcentrum Het Hoekstuk. Na een fusie tussen de Regenboog en basisschool De Ark in 1984 ont stond de nieuwe basisschool De Duif en verhuisde Hetty mee naar de Mariënstein. De afgelopen jaren is het basison derwijs ingrijpend veranderd. Een breed scala aan ontwikkelingen op onderwijsgebied trok aan Hetty voorbij. Juf Hetty bleef in turbulen te tijden steeds een constante fac tor op school door haar vakkennis, pedagogisch inzicht, enthousiasme en hart voor de kinderen. Meer dan duizend leerlingen uit Heiloo van verschillende generaties hadden zich geen betere leerkracht kunnen wensen. De afscheidsreceptie van Hetty van Rheenen vindt plaats op 2 juli van 16.30 tot 18.30 uur op CBS de Duif, Mariënstein 180 in Heiloo. Dit kan per e-mail via: afscheidjufhetty@outlook.com. Na ruim 42 jaar zet juf Hetty van Rheenen een punt achter haar onderwijsloopbaan. Foto: Marina Bruinzeel HEILOO - Op dinsdag 23 juni is er in Bibliotheek Heiloo een informa tiebijeenkomst over de oprichting van een leesgroep 'Biografieën en familiegeschiedenissen'. De bij eenkomst is een initiatief van de landelijke organisatie Senia, samen met de bibliotheek. De leesgroep gaat biografieën en familiegeschie- denissen lezen en kan hiermee de geschiedenis, literatuur, politiek, sport en muziek leren kennen door de ogen van één bijzondere per soon, of de gebeurtenissen in één familie volgen. Voor meer infor matie over de werkwijze zie www. senia.nl. Als u belangstelling hebt, of eens wilt horen wat deze leesgroep inhoudt, bent u hartelijk welkom op dinsdag 23 juni 14.30 uur in de bibli otheek, Westerweg 250 in Heiloo. Informatie en opgave via info@ bibliotheekheiloo.nl of 072-5330670. Als u verhinderd bent, maar wel belangstelling hebt, kunt u dat mel den via 0570-562656 of via info@ senia.nl. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek —ff PrinlhiR. X.tlnr.ilh Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Vorige week woensdag was daar weer de landelijke Nationale Buitenspeeldag en natuurlijk deed de Jan Boltenhof weer mee! Geweldige spelletjes waaronder het Sumo-worstelen, de kinderen mooi geschminkt, popcorn en limonade voor de kinderen, de langste stormbaan die we ooit hebben gehad, een springkussen voor de kleinere kinderen, het Open Podium, de ballonnenclown Niekie en als afsluiting een heerlijk ijsje van Fiorentina, gewonnen door 1 van de buurvrouwen van de straat! Het was een geweldig feest! Aangeleverde foto Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Mijn naam is Paul Boerlage, bijna 48 jaar, getrouwd met Sandra en samen twee 'prachtgasten'. Jesse van 19 en Daan van 17 jaar. Ik ben zelfstandig ondernemer sinds 1995. In eerste instantie van De Deel Delicatessen in 't Loo. Sinds oktober 2007 van De Deel Wijnen Relatiegeschenken. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren in Alkmaar. Daar tot mijn dertiende opgegroeid en daarna naar Heiloo verhuisd. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Als wijnliefhebber heb ik dus van mijn hobby mijn werk gemaakt. Maar doordat ik wel aardig kon voetballen had ik, net zoals vele jon gens, de droom om profvoetballer te worden. Door het gebrek aan mentaliteit op die leeftijd en een zware knieblessure is mij dat jammer genoeg niet gelukt. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Mijn voetbalidolen uit de jaren 70/ 80 van AZ '67; Peters, Nygaard, Van Rijnsoever en Hovenkamp et cetera, maar doordat ik vooral die laatste twee regelmatig zie bij de jeugdwedstrijden van AZ, blijken dit ook maar 'gewone' mensen te zijn. Ik heb niet de behoefte ze iets te vragen of zo... Zij hebben het talent, de goede mentaliteit en geluk gehad. Ik hoop dat onze jongens ook hun dromen kunnen realiseren. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? De zomervakanties op het strand in Egmond aan Zee Toen je daar nog met een extra rij huisjes en tenten mocht staan. En het seizoen 1980/81 van AZ '67. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? De Noorder- en Zuiderneg aan de westzijde van Heiloo. Nu ik af en toe weer een beetje hardloop, is het daar wel erg mooi. Daarnaast vind ik het Heilooer bos en Landgoed Nijenburg een mooi en indrukwekkend visitekaartje van Heiloo als je vanuit Alkmaar ons mooie dorp in rijdt. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Het wordt al een hele klus om mij wakker te krijgen. Maar voor Chateau Petrus (Pomerol) vlieg ik uit mijn bed. Ook als familie of vrien den in de problemen zijn kunnen ze ons altijd bellen! Of als zij diep in de nacht weg gebracht moeten worden voor een vakantie. Van die laatste opmerking heb ik eigenlijk nu al spijt 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Een goede vriend heeft mij drie jaar geleden al eens geadviseerd mijn bedrijfsvoering anders aan te pakken. Als het even wat minder ging nieuwe dingen te gaan verzinnen met goede mensen om mij heen. Hij heeft gelijk gehad. Dat begint nu zijn vruchten af te werpen. 8. Wat weten de meeste Heilooers niet van u? Is niet zo spannend lijkt mij. Er is niets over mij te vertellen waarvan iedereen van de stoel af valt. Ik ben een open boek en heb veel leuke goede vrienden! 9.Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Ik sluit mij aan bij mijn voorgangers We hebben een geweldige actieve burgermeester. Tegenwoordig zijn er weer leuke dingen moge lijk in het dorp. Kijk naar Oranjebal, Culinair Heiloo en straks de Hunebedspelen bij het Maalwater. Misschien dat er ooit eens een gezel lige dorpskern gecreëerd kan worden, waar alle horeca gevestigd kan worden. Het plein voor het Witte Kerkje bij 't Loo lijkt mij de ideale locatie 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: 'De concurrentie in jouw branche is enorm, deels door supermarkten die steeds meer in huis hebben, deels door steeds meer importeurs en groothandelaren op dit gebied. Hoe lukt het toch om te imponeren in de wijde omgeving en wat zou jij nog graag willen verbeteren in jouw bedrijf?' Gelukkig wordt het product wijn steeds belangrijker in de horeca en in de samenleving. Daarnaast goede kwaliteit verkopen voor scherpe prijzen. Flexibel zijn met leveren en je afspraken nakomen. Daarnaast is er misschien wel een hoge gun factor, maar dat moeten andere maar bepalen.Op het gebied van automatisering in mijn bedrijf valt er nog veel te verbeteren, maar dat zal het volgende project zijn. Ik nomineer voor de volgende Tien vragen aan: Ed van Haaren. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Onze oudste zoon Jesse werkt al jaren bij je. Gaat altijd fluitend naar zijn werk. Nooit te beroerd om eens in te vallen. Wat is jouw geheim om elke keer zo'n geweldige gemotiveerd team op de been te brengen bij De Eethoek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3