René Veldt: 'Het is vijf voor twaalf Kunstparade Heiloo BEDRIJF BELICHT 5 KORTOM Openstelling Witte Kerk Grootste rommelmarkt in Heiloo Opkikker van Keer op Keer Teken of schilder je favoriete dier UITKIJKPOST 17 JUNI 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - De aarde schokt al ruim een maand in Nepal. Na twee zware aardbevingen, 7.8 op 25 april en 7.4 op 12 mei, zijn er de afgelopen maand bijna dagelijks naschokken van rond 4 op de schaal van Richter, die de bevolking doen vrezen voor alles wat nog wel overeind staat. Dat vertelt René Veldt, die voor drie weken in Nederland was. Op 12 juni keerde hij weer terug naar het land dat in chaos verkeert. Hij noemt het mooie weer, het feit dat het zaterdag midden op de dag gebeurde en alle scholen dicht waren, waardoor het aantal dode lijke slachtoffers -ondanks alle ver woesting- met ruim 8.500 doden relatief 'laag' is. Maar het tijdstip van de eerste aardbeving vindt René onheilspellend magisch: „Letterlijk vijf voor twaalf!" Hij vertelt dat er deskundigen zijn, die nog een aard beving van 8 of hoger voorspellen. Hij hoopt uit het diepste van zijn hart dat dit Nepal bespaard zal blij ven. ,,Nu bleven alle communicatie netwerken nog werken, maar of dit bij een nog zwaardere beving het geval zal zijn, is nog maar de vraag. Als die plat liggen, zijn gevolgen echt niet te overzien." René houdt, sinds hij in Nepal woont, serieus rekening met de dreiging van een zware aardbeving. „Sommigen vonden mijn ongerustheid overdre ven; de laatste zware aardbeving in Nepal was immers al weer tachtig jaar geleden. Dat is een complete generatie." De dag van de eerste aardbeving was René vooral bezig om erachter te komen of iedereen het had over leefd. De schade in het eco-dorp Hamro Gaun bleef beperkt. Maar vanaf Hamro Gaun kon René zien dat de nabijgelegen stad Sankhu grotendeels was ingestort. Hij vertelt dat naast het kinder tehuis in Hamro Gaun de weken daarop bijna dagelijks rituele lichaamsverbrandingen plaatsvon den. De eerste tijd vloog voorbij; directe hulp en noodhuisvesting was dringend nodig, mede omdat de moessontijd aanbreekt. Voor medewerkers, woonachtig net bui ten Hamro Gaun en wier huis is ingestort, zijn onder andere plas tic tentzeilen geregeld. Mensen uit de directie omgeving maken gebruik van de voorzieningen van Hamro Gaun. Daarna is René bij alle daycare centra waar Stichting Veldwerk actief is, langsgegaan om de schade te inventariseren. Ook hier doet Veldwerk, in samenwer king met andere hulporganisaties, wat het kan voor de getroffen bevol king. René legt uit dat verschillende ngo's, waaronder Veldwerk, de krachten hebben gebundeld, waar door bijvoorbeeld materialen geza menlijk kunnen worden ingekocht. Omdat het hele land moet worden opgebouwd is de vraag naar bouw materiaal echter enorm groot. ,,Het meeste moet uit India komen en de wegen zijn in de regentijd slecht begaanbaar." Hij vertelt dat met de echte wederopbouw naar verwach ting na de regenperiode zal worden begonnen. René is blij en dankbaar voor alle giften uit Nederland en de vele geldinzamelacties, spontaan op touw gezet door Heilooërs. ,,Dit geld is dringend nodig!" Nu hij weer terug is in Nepal, ligt er genoeg werk op hem te wachten, maar.... ,,Je moet gewoon ergens beginnen." Voor meer informatie over hoe men het werk van Stichting Veldwerk kan steunen, zie www. stichting-veldwerk.nl. Uw steun is nu meer dan ooit nodig! Tekst en foto: Carolien Breed Van 23 tot en met 28 juni overal in Heiloo. www.kunstparadeheiloo.nl. Organisatie: Stichting Kunst-Zin Heiloo. HEILOO - Na maandenlange voorbereiding zijn de tientallen vrijwilli gers van Stichting Kunst-Zin er helemaal klaar voor! Op maandagavond 22 juni om 19.00 uur wordt in Bibliotheek Heiloo met een verrassende ope- ningsact de aftrap gegeven van Kunstparade Heiloo; een zesdaagse hap pening waarbij het hele dorp wordt ondergedompeld in kunst, muziek en poëzie. Iedereen is welkom om deze openingsamuse bij te wonen. Dinsdag 23 juni komt de Kunstparade pas echt goed op stoom en geeft Heiloo zes dagen lang op verschillende locaties haar kunstschat ten prijs. Langs de kunstroute, waar de kunstenaars hun ateliers op bepaalde tijden openstellen, en in het weekend bij de verschillende expo sitielocaties. In navolging op het grote succes van vorig jaar is ook dit jaar de Cultuurkoepel in de Kunstparade opgenomen; hier is een grote variëteit aan werk te bewonderen van dertig kunstenaars. Eveneens op het Willibrordus terrein is in het cultureel centrum De Strandwal het KunstPlein ingericht, waar 17 exposanten aan deelnemen. Ook valt volop kunst, cultuur en muziek te beleven in de Witte Kerk, de bibliotheek (poëzie), de muziekschool, de kerkgang van de Wilibrorduskerk (iconen en poëzie in het teken van het Wilibrordusjaar), diverse winkels en res taurants et cetera. Voor kinderen zijn er diverse activiteiten, waaronder schilderijen maken in Het Beestenboetje, en een gedichtenwedstrijd voor basisschoolleerlingen. In het mooi vormgegeven programmaboekje staat overzichtelijk beschreven waar, wanneer en welke kunstuitingen er voor het publiek zoal te beleven zijn. Op de losse bijgesloten programmafolder staan dui delijk alle activiteiten per dag vermeld. Het boekje is a 1 euro verkrijgbaar bij de twee locaties van de Schrijverij, bij De Theeklipper in 't Loo en tij dens openingsuren in de Cultuurkoepel en de Witte Kerk. Het bestuur heeft bewust gekozen voor een naamsverandering van de Heilooër Kunst6Daagse. ,,Het werd de Kunstparade, waarbij het publiek langs alle kunst paradeert", vertellen Jacob Ouderkerken en Lonneke Kemper, voorzitter respectievelijk secretaris van de organiserende Stichting Kunst-Zin. ,,De oude naam leidde nog wel eens tot verwarring bij bezoekers; het leek alsof alle activiteiten iedere dag te bezoeken waren. Kunstparade Heiloo presenteert elke dag een afwisselend programma; de activiteiten op de hoofdlocaties vinden voornamelijk in het weekend plaats." De stichting is trots op het nieuwe logo waarmee Kunstparade Heiloo haar tweede decennium ingaat. De nieuwe wit-oranje vlag wappert overal in het dorp waar iets te beleven valt. De doelstelling is onveranderd geble ven; door middel van kunstgerelateerde projecten en evenementen, zoals de Kunstparade, wil Stichting Kunst-Zin kunstenaars een podium bie den en kunst voor een breed publiek laagdrempelig toegankelijk maken. Ouderkerken complimenteert het enthousiaste team vrijwilligers. ,,Een groot evenement als de Kunstparade is zonder de inzet van vele vrijwil ligers niet mogelijk. Het is niet alleen goed voor de saamhorigheid maar het zorgt ook voor bedrijvigheid in Heiloo; we hebben ook iets moois te bieden!" HEILOO - De Witte Kerk is in de zomermaanden op woensdag tus sen 11.00 en 16.00 uur te bezich tigen. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt het grote orgel bespeeld. Woensdag 10 juni is dat: Hans Stehouwer. HEILOO - Zondag 21 juni is er voor de tiende keer een rom melmarkt in de Werkendelslaan in Heiloo van 10.00 tot 15.00 uur. Bent u nog op zoek naar leuke en vooral betaalbare spullen, dan kunt u hier uw slag slaan. Er staan geen handelaren op deze markt. Voor de kinderen is er een springkussen en een pop- cornkraam. Voor de bezoekers en standhouders hebben we de buurtbistro voor een kopje kof fie met wat lekkers erbij en een crêpekraam en er is uiteraard weer live muziek van toetsenist Henk Vasbinder. Er staan hon derd verkopers, dus er zit vast wel iets voor u bij! HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt twee keer per maand een Opkikker van 300,- aan een vereniging of stichting. Om in aanmerking te komen voor deze opkikker kunt u een formulier invullen. Verkrijgbaar bij de kassa of via www.stich- tingxopx.wordpress.com. De tweede opkikker van de maand juni gaat naar mevrouw Jolanda Westerbroek uit Akersloot voor de aanschaf van een handbike. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - Ook het Beestenboetje doet weer mee aan de Kunstparade Heiloo. Op woensdagmiddag 24 juni van 14.00 tot 16.00 uur is er een activiteit speciaal voor de basisschoolkinde ren. Vrijwilligers met thuis een echt schilderatelier staan klaar om de kinderen van Heiloo een onvergetelijke middag te bezor gen. De kinderen mogen dan samen grote schilderijen maken van de dieren in het Beestenboetje. Voor de kinderen zijn er ook ver snaperingen, en voor de ouders wordt koffie en thee gezet. De schilderijen zijn vanaf ongeveer 17.00 uur te bewonderen voor de ramen van de bibliotheek. Aangeleverde foto René Veldt was even in Heiloo, waar diverse acties voor hem en zijn geliefde Nepal op touw zijn gezet. Hier temidden van zijn vrienden van de Higlow Rangers. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5