Bijles in de zomervakantie Gratis workshop haken bij House of Yarn 'Help onze Juriaan aan zijn droom' 9 Leeuwen Landgoed Ter Coulster zijn terug Kijken, keuren, kopen op het KunstPlein Groei Bloei lezing Marchel-Wim van Dongen H E TBI SBB ar/mn o/nve* INGEZONDEN MEDEDELING #HETISEENFE ESTJ E UITKIJKPOST 17 JUNI 2015 HEILOO - Steeds meer ouders kiezen ervoor: bijles in de zomervakantie. Een slimme keuze, vindt Anne Schouten van Bijles Heiloo. Naast het op halen van het niveau zorgt bijles in de zomervakantie er ook voor dat de lesstof blijft hangen, zodat uw kind na de vakantie meteen een goede start maakt. De afgelopen jaren is gebleken, dat het doorwerken in de vakantie succesvol is. Bijles Heiloo biedt deze mogelijkheid. Heeft u het idee dat uw kind lesstof heeft in te halen of nog niet alle lesstof van het afgelopen schooljaar begrijpt? Anne Schouten helpt graag en plant in overleg om uw vakantieperiode heen. Bijles Heiloo heeft voor de zomertijd een speciaal aanbod. Profiteer van een gratis en vrijblijvend intakegesprek ter waarde van 40 euro én 10 procent korting op de eerste drie bijlessen! Hoe fijn is het als uw kind zelfverzekerd het nieuwe schooljaar ingaat? Meer informa tie: www.bijlesheiloo.nl. HEILOO - House of Yarn in Heiloo organiseert een gratis workshop haken. In deze workshop leert u de basisbeginselen van het granny square haken. Aan het eind van de workshop gaat u je naar huis met voldoende erva ring om thuis aan de slag te kunnen gaan. Tevens laten ze u graag kennis maken met de verschillende soorten garens die in de winkel van House of Yarn te verkrijgen zijn waaronder Malabrigo, Manos del Uruguay en een groot assortiment Lang Yarns. De workshop wordt gegeven in de winkel aan de Stationsweg 89-A1 in Heiloo op zaterdag 20 juni van 14.00 tot 16.00 uur. Aanmelden is niet nodig, schuif gezellig aan! Het is aan te raden uw eigen haaknaald mee te nemen van 3.00 of 3.50 mm. Garens om mee te oefenen wordt beschikbaar gesteld. Voor informatie en openingstijden zie www.houseofyarn.nl. HEILOO - Op 17 juni zal Marchel-Wim van Dongen een lezing geven in de Ter Coulsterkerk te Heiloo, Holleweg 111. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang is 2,- maar leden van Groei Bloei hebben vrij toegang. Marchel-Wim neemt u deze avond mee langs een aantal recente pro jecten die variëren van landschaps kunst, landgoed, stadspark en stad stuin. In de breedte van zijn werk wordt te allen tijde gestreefd naar HEILOO - De leeuwen van de inrijpoort van Landgoed Ter Coulster zijn weer terug. De 17de eeuwse leeuwen zijn gron dig gerestaureerd door de firma Zederik en restauratieschilder Rob Bremer heeft de leeuwen van familiewapens voorzien. Op de linker leeuw staat het wapen van de familie Fontein Verschuir en op de rechter leeuw het wapen van de familie van der Feen de Lille. Sinds 1808 is Ter Coulster in handen van deze fami lies. De restauratie van het inrijhek is nog niet voltooid. De stukadoor zal de hekpalen pleisteren. Daarna zullen de smeedijzeren hekken wor den geplaatst en de hekpalen zullen wit worden geschilderd naar de stijl van begin 1900. Tijdens Open Monumentendag in september wordt de poort officieel geopend. Tevens zal er dan een film worden getoond over de restaura tie, gemaakt door kunstenaar Anton Broos. Ook zal Ter Coulster dan een geheel vernieuwde website krijgen. De 17de eeuwse leeuwen zijn grondig gerestaureerd door de firma Zederik en restauratieschilder Rob Bremer heeft de leeuwen van familiewapens voorzien. Foto: Bart van der Feen de Lille HEILOO - Juriaan Singels debu teerde een paar jaar geleden op het podium van Showhero, hét evenement voor mensen met een beperking waarbij ze de dag van hun leven beleven. Het publiek en ook Maurice van der Poll en Lucas Bugter van de organiserende Stichting Showhero maakten voor het eerst kennis met zijn innemende persoonlijk heid en bovenal met zijn zangta lent. Volgens Maurice en Lucas heeft Juriaan een stemgeluid a la Jan Smit. Inmiddels treedt Juriaan regelmatig op, vol zelfvertrou wen en volop genietend als hij een publiek mag entertainen. Zo was hij optredend artiest tijdens de laatste editie van de Heilooër sportver- kiezing in de bomvolle grote zaal in Fletcher Heiloo. Het heeft hem en ook anderen laten zien dat er heel veel mogelijk is als je je pas sie volgt. Voor Juriaan is dit de muziek! En hij durft nog een stap verder te dromen. Juriaan wil dol graag een eigen album opnemen. Met bekende liedjes uit zijn reper toire, onder meer covers van Jan Smit en Django Wagner, aangevuld met eigen werk. Hij heeft zelfs al een nummer geschreven: 'Het is een feestje'. Een tweede is in de maak. Maurice en Lucas vinden dit geweldig. ,,Ook mensen met een beperking beschikken over fantas tische talenten!" Ze willen Juriaan namens Stichting Showhero graag helpen om zijn droom te verwe- zenlijken. Op www.voordekunst. nl, een platform voor crowdfunding in de creatieve sector, zijn ze onder de noemer 'Help onze Juriaan aan zijn droom' een crowdfundactie gestart om het benodigde geld in te zamelen waarmee Juriaan Singels, met hulp van professionals uit de muziekwereld, een album kan opnemen. ,,We weten zeker dat als Juriaan zijn eigen album kan vasthouden, dat hij de gelukkigste jongen op aarde is." Ze willen zich bovendien inzetten om het album goed in de markt te zetten. Wilt u Juriaan ook steunen? Kijk dan voor meer informatie op www.show- hero.nl! Op www.voordekunst.nl, een platform voor crowdfunding in de creatieve sector, zijn ze onder de noemer 'Help onze Juriaan aan zijn droom' een crowdfundactie gestart om het benodigde geld in te zamelen waarmee Juriaan Singels, met hulp van professionals uit de muziekwereld, een album kan opnemen. Op www.voordekunst.nl, een platform voor crowdfunding in de creatieve sector, is onder de noemer 'Help onze Juriaan aan zijn droom' een crowdfundactie gestart om geld in te zamelen waar mee Juriaan Singels een album kan opnemen. Aangeleverde foto een optimale integratie van een ont werp in zijn omgeving. Dit geldt ook voor een tuin. Deze staat nooit op zichzelf maar is onderdeel van een straat, een buurt, een wijk, et cete ra. Onder het motto 'de ideale tuin bestaat' zal Marchel-Wim zijn visie geven op de thema's klimaat en duurzaamheid en hoe u hier als lief hebber van groen, als particulier of professional, mee om kunt gaan. Zo kunnen bomen een grote bijdrage leveren aan de verduurzaming van uw woning en woonomgeving. En dan het liefst echte bomen. HEILOO - Een heel aan trekkelijk onderdeel van de Kunstparade Heiloo is eind juni weer het KunstPlein. Op deze markt tonen beeldend kunste naars en kunstenaars die een specifiek ambacht of techniek beheersen hun kunstuitingen. Sommigen weten met hun artis tieke ideeën de disciplines kunst en techniek op knappe wijze te verenigen. Het KunstPlein wordt gehou den in het gebouw Strandwal, dat is schuin tegenover de Cultuurkoepel, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni van 11.00 tot 17.00 uur. Met een flink terras voor de deur wordt het, als het weer een beetje meewerkt, zowel binnen als buiten genieten. Dit jaar komen niet minder dan 17 exposanten hun objecten tonen. Vanzelfsprekend zijn de kunste naars in persoon aanwezig om de bezoekers deelgenoot te maken van hun passie. Bij sommigen overheerst de toegepaste ingenieuze techniek, bij anderen de kleurvariatie of de onorthodoxe aanpak. Kenmerkend voor het KunstPlein is daardoor het brede scala van objecten, uiteenlopend van handgemaakte leren tassen en lichtobjecten, tot sieraden van edelmetaal, sierporselein, en Raku gestookte objecten tot draadkunst en beelden van klein tot groot. Ook kan de liefhebber zijn slag kan slaan bij de stand waar kunst boeken tegen zeer aantrekkelijke prijzen worden aangeboden. Alle exposanten presenteren zich in de Kunstparade-brochure, in de voorverkoop verkrijgbaar bij onderstaande drie adressen. De brochureprijs is 1,-. De verkoop punten zijn in het Winkelcentrum 't Loo de Theeklipper, in het Stationscentrum de Schrijverij en in Winkelcentum het Hoekstuk eveneens de Schrijverij. Op 26, 27 en 28 juni is de brochure verkrijg baar bij de Cultuurkoepel, het KunstPlein en de Witte Kerk. Naast de kunstenaars uit Heiloo wordt aan de Kunstparade Heiloo deelgenomen door veel kunste naars uit de hele regio. Behalve Beeldende Kunst is ook plaats ingeruimd voor de Dichtkunst. Uit de wijde omtrek komen dichters eigen werk voor dragen in de Bibliotheek van Heiloo. Hun programma wordt afgewisseld met muziek. www. kunstparadeheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9