Geen krant ontvangen? Uw ir» d 2 11 Resultaten Paddenwerkgroep Heiloo Gezocht: Buurtinitiatieven voor Burendag in Heiloo Vrijwilligers gezocht tegen eenzaamheid Om uw vereniging de gelegenheid te geven zich te presenteren via het weekblad Uitkijkpost bestaat natuurlijk de mogelijkheid om redactionele stukjes in te sturen. Deze artikelen zijn echter gebonden aan een maximaal aantal woorden en plaatsing ervan is afhankelijk van verschillende factoren. Daarom hebben wij gemeend de verenigingen de gelegenheid te geven om een royaler artikel te plaatsen. Hierbij kan de vereniging van meerdere kanten worden belicht. Kortom: u kunt uw vereniging tegen een zeer gereduceerd tarief op een door ons te bepalen moment in de Uitkijkpost extra onder de aandacht brengen. O Voor informatie: advertenties@uitkijkpost.nl of bel 072-5330175 HEILOO - Het is weer zover: Burendag is in aantocht. Dit jaar op zaterdag 26 september. Afgelopen jaar deden in heel Nederland bijna 1 miljoen men sen mee! Bel donderdag tot 15.00 uur 0226-331020 (Rodi Verspreiding bv) in UITKIJKPOST 1 JULI 2015 HEILOO - Afgelopen treksei- zoen typeerde zich door veel koude nachten, een te droge atmosfeer en te veel noord-wes tenwinden. Gunstige weersomstandigheden zijn een hoge luchtvochtigheid, 6/7 graden C en Z/W wind. Als gevolg hiervan was er weinig trek en af en toe een korte piek qua aantal len. Zandersloot getelde amfibieën in 2015; gewone pad 2147 levend, dood 39, bruine kikker 631 levend, 5 dood, kleine watersalamander 144 levend, 20 dood. Belieslaan getelde amfibieën: gewone pad 303 levend, 1 dood, bruine kikker 100 levend, 2 dood, kleine watersalamander 7 levend, 0 dood. Totaal 3332 amfibi- een die veilig zijn overgezet op de Zandersloot en Belieslaan. Ondanks de ongunstige verwachtingen gezien het koude, droge weer stemt het uit eindelijke resultaat toch tot grote tevredenheid. Dit jaar wordt het al weer voor de tiende keer gevierd. Burendag is een jaarlijks terugkerend feest dat je samen viert met je buren en de buurt. Het is een dag waarop je gezellig samen komt en waarbij veel mensen iets goeds doen voor elkaar en de buurt. Buurten wor den leuker, socialer en veiliger als buren elkaar ontmoeten en zich samen inzetten voor hun buurt. Burendag is voor alle leeftijden. Ook ouderen die zelfstandig willen blijven wonen, hebben baat bij een goed contact met de buurt. Samen met het Oranje Fonds ondersteunt Stichting Welzijn Heiloo daar graag in. Het Oranje Fonds steunt soci ale initiatieven en bevordert zo con- tact en verbinding tussen groepen mensen. Ook met Burendag willen zij mensen dichter bij elkaar bren gen. Zij zijn dan ook op zoek naar leuke buurtinitiatieven. Heeft u een leuk idee, laat het dan weten. Met ondersteuning van Stichting Welzijn Heiloo kunnen we er een leuke Burendag van maken. Voor meer informatie kunt u contact opne men met tel. 072-5331297 en vraag naar Wanda Vasbinder of Karin van Polen. HEILOO - Op 24 juni hebben kinderen van de Benedictusschool uit handen van Jan Willem Stad van Dompvloet opleidingen, hun typediploma ontvangen. Boven vlnr: Daan Ruiter, Robin Schipper, Merel de Vries, Storm Kempenk, Tommy Schelhaas, midden: Brendan Hoogeboom, Iris Klaver, Dewi Dijkstra, Roos Warmenhoven, Amber Maaskant, Sanne van de Walle en Lisa Keesoom. Foto: Theresia Ruijter-Winder HEILOO - Stichting Welzijn Heiloo is op zoek naar vrijwil ligers die zich willen inzetten tegen eenzaamheid. ,,Veel mensen hebben in hun leven een of meer periodes doorge maakt met gevoelens van eenzaam heid. In een dorp als Heiloo zijn er tegen de duizend mensen die zich ernstig eenzaam voelen. Gevoelens van eenzaamheid zijn lastig weg te nemen, maar we kunnen mensen wel ondersteunen in het vinden van nieuwe contacten of activitei ten die aansluiten bij de behoeften en interesses. Ook de wetenschap dat je bij iemand terecht kan met een vraag, vermindert soms het gevoel van er alleen voor te staan. Daarnaast zijn er mensen die moei lijk de deur uit komen en het fijn vinden als er iemand langskomt voor een kop koffie, een spelletje of samen de krant te lezen. Wilt u zich inzetten als vrijwilliger tegen eenzaamheid?" Vanaf augustus star ten er verschillende initiatieven bij Stichting Welzijn Heiloo. ,,Wij ver- tellen u graag over het wat en hoe. contact op met Karin van Polen of Uw hulp is zeer welkom!" Neem Claudia Spit, tel. 072-5331297. Veel ouderen vinden het fijn als er iemand langskomt voor kof fie, een spelletje of samen de krant te lezen. Aangeleverde foto u'tHe;i00 00 Nieuws uttf vereniging spotlight

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11