Goud bij indianenfeest van De Boswaid Eindfeest Sint Maartenschool Sint Maartenschool en de Pax Christischool fuseren Minicamping De Westert viert jubileum Spektakel op de Rembrandtschool Timmerdorpkinderen Egmond aan den Hoef willen post! regio 15 EGMOND - ,,Ugh!'', was vrijdag tijdens het indianenfeest van basisschool De Boswaid waar schijnlijk wel de meest gehoor de begroeting. Wie langs het schoolplein kwam, waande zich in het wilde westen! Overal waren tipitenten, totem palen, strobalen en rookwolken te zien. Te midden van dat alles bouwden grote en kleine indianen in recordtijd totempalen, scho ten ze met pijl en boog, hielden ze (stok)paardenraces en verwarm den ze marshmallows boven een echt kampvuur. Enkele geluksvogels vonden tij dens een heuse 'Gold rush' zelfs een paar klompjes goud! Creatieve indianen maakten prachtige dro- menvangers, totempalen en kettin- gen en bespeelden muziekinstru menten. Een springkussen maakte het feest compleet. Alle hongerige indianen zetten vervolgens hun tanden in een heer lijk warm broodje beef of in een hotdog. Alle indianen, juffen, vaders, moeders, opa's, oma's en buren genoten van deze prachtige afslui ting van het schooljaar! Iedereen genoot van een prachtige afsluiting van het schooljaar. Aangeleverde foto REGIO - 'Sla je vleugels uit!', dat werd woensdagmorgen 1 juli uit volle borst door alle kinderen uit Limmen gezon gen. Per 1 augustus gaan de Sint Maartenschool en de Pax Christischool namelijk met elkaar fuseren. Door deze fusie ontstaat een nieuwe school, die verder gaat onder de naam basisschool De Kerkuil. Vanmorgen is de school samen met de kinderen feeste lijk geopend. Het logo is onthuld en met zijn allen werd het nieuwe 'Kerkuillied' gezongen. Jeannet van der Krol en Annemarie Trouw, de huidige directeuren van de Sint Maartenschool, vormen samen de nieuwe directie. De komende jaren gaat basisschool De Kerkuil een aantal vernieuwingen door voeren. Zo zal er onder andere gewerkt gaan worden met de Kanjertraining, IPC, Engels vanaf de onderbouw, portfolio's en 'Onderwijs anders organiseren'. Daarnaast zal de school het conti- nurooster doorvoeren. De teams van de Sint Maartenschool en de Pax Christischool hebben het afgelopen anderhalf jaar heel hard samengewerkt aan alle voorberei dingen. Nieuwsgierig? Kijkt u dan op www.dekerkuil.nl. Minicamping De Westert bestaat 25 jaar. Aangeleverde foto LIMMEN - In 1990 begonnen Rina en Jaap Welboren naast de melkveehouderij mini camping de Westert, aan de Rijksweg 1 in Limmen. De mini camping heeft de naam te danken aan de monumentale stolpboerderij uit 1897. Zussen van Rina hadden een minicamping in Egmond en Bergen en die brachten Rina op het idee om ook een camping te beginnen. En zo kwamen in juli 1990 de eerste caravans het erf op. In 2000 vonden Rina en Jaap het genoeg geweest en besloten Sjaak en Jacqueline Welboren de camping voort te zetten. Door de prachtige en cen trale ligging en de mooie omgeving weten veel mensen de weg naar de minicamping te vinden. Jong en oud gaat mee de wei in om de koeien op te halen voor het melken of komen kijken hoe het melken in een melk- put gaat. Kinderen mogen echt hel pen met het voeren van de konijn tjes, dwerggeitjes en kippen. Ook het eitjes uithalen is een belevenis. Het kost even tijd maar de waarde ring is groot! Nu, 25 jaar later, heeft de camping dertig ruime plaatsen die voorzien zijn van elektra, een watertappunt en afvoer en heb ben lokale ondernemers een mooi nieuw verwarmd sanitairgebouw gebouwd. Sjaak en Jacqueline: ,,Op eerste Pinksterdag kregen we een prachtig natuurstenen bord aan geboden van onze gasten Klaas en Anky Harmsen van Steenhouwerij Natura uit Hilversum die al 25 jaar met veel plezier naar onze camping komen. Het bord heeft inmiddels een ere plaats gekregen aan ons nieuwe sanitairgebouw! We beleven veel gezelligheid aan de minicamping en we hopen hier nog veel jaren met plezier mee door te gaan." LIMMEN - Woensdag 24 juni heeft de ouderraad van de Sint Maarten school in Limmen een eindfeest gehouden voor alle schoolkinderen. Het feest begon met taart en stond in het teken van clowns. Zo waren er theaterclowns die leuke en geweldige trucs en acts lieten zien. Een ballonnenclown die alle mogelijke dieren van ballonnen kon maken en een goochelaar die geld wegtoverde. Tussen de optredens door was er ruimte voor de kinde ren om funkamp te spelen en de stormbaan op en af te glijden. Als afsluiting hebben de leerkrachten en de directie onder toeziend oog van de leerlingen ballonnen opge laten als symbolisch gebaar om het afscheid van de Sint Maarten school te vieren. Vanaf volgend schooljaar zal de school samen gaan met de Pax Christi school en zal een nieuwe naam krijgen. AKERSLOOT - Woensdag 24 juni was het feest op de Rembrandtschool. Meester Dolf de Beurs, die eind dit schooljaar met pensioen gaat, werd toegezongen door alle leerlin- gen van de Rembrandtschool in de aula. Er was een Meester Dolf vossen jacht en als hoogtepunt een ander half uur durende basketbalclinic, gegeven door Henk Pieterse. In hoog tempo voerden de leerlin- gen op de beat van muziek allerlei oefeningen uit. De combinatie van sport en sociale vaardigheden maak te deze clinic uitermate geschikt voor het afscheid van Meester Dolf. Naast leerkracht was hij ook sport en leefstijlcoördinator. Meester Dolf de Beurs werd toegezongen door alle leerlingen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 13