Sam Dekker uit Heiloo krijgt bijzonder cadeau van medewerkers lunchroom Eerste veranderingen 't Loo zichtbaar Tien vragen aan WRie Oosterwijk-Nijman 3 Alsnog geslaagd! UITKIJKPOST 1 JULI 2015 HEILOO - Op maandag 29 juni vond er een bijzondere ont moeting plaats bij Lunchroom Santiago in Egmond aan Zee. De medewerkers van Santiago nodigden Sam Dekker en zijn familie uit Heiloo uit om een taartje te komen eten én ook een heel speciaal cadeau te overhandigen. Sanne, Jan, Marissa, Jeffrey, Ninette, Ifke, Rody, Fernando, Sela, Lara, Arno, Marissa, Erna en Cheryl zijn allen jongeren met een beper king. Zij zijn de hart en ziel van lunchroom Santiago, waar zij samen het hele horeca bedrijf runnen. 'Samen delen' is hun motto. Enige tijd geleden ontstond het idee om de fooien die zij ontvangen op te spa ren en aan een goed doel te geven. Toen een van hen het verhaal ver telde van Sam Dekker, waren ze er met z'n allen meteen uit: de fooien spaarpot moest naar hem toegaan! Sam Dekker heeft het Syndroom van Down en zijn ouders Arjen en Lisette zijn de afgelopen maanden druk bezig geweest om geld in te zamelen voor een bezoek aan het Curasao Dolphin Therapy Center (CDTC). Daar zal Sam, samen met zijn ouders en zusje Anne nu eind september dolfijnentherapie gaan volgen. De familie Dekker had geen woorden voor de prachtige cheque van 1.000,- die ze van de Santiago medewerkers in ontvangst moch ten nemen. Sam's therapie wordt mede ondersteund door Stichting Dolfinn uit Heiloo. Op 22 augustus gaat ook weer het benefietfestival Dolfinn Rocks plaatsvinden op het Looplein in Heiloo. De opbrengsten daarvan komen ten goede aan de stichting, met als doel 'meer leren en genieten voor kinderen met een beperking'. De Uitkijkpost mag ook een tipje van de sluier over de line-up bij Dolfinn Rocks oplichten. Bij deze speciale tiende jubileu meditie worden onder meer Pater Moeskroen, Barrelhouse, Hind en ook Housedieren verwacht. De afsluiting wordt dit jaar verzorgd door de Engelse tributeband Bon Giovi. REGIO - De geslaagden van het tweede tijdvak van Jac. P. Thijsse College zijn: Sanne, Jan, Marissa, Jeffrey, Ninette, Ifke, Rody, Fernando, Sela, Lara, Arno, Marissa, Erna en Cheryl hebben hun fooienpot cadeau gedaan aan Sam Dekker uit Heiloo. Foto: Joop Hofland MAVO: Esmée Schouten uit Akersloot, Stef Liefting, Piet Verver, en Siem de Waal uit Heiloo. Geslaagden HAVO: Sanne Dekker, Menno Horneman, Puck Kaandorp en Mike Olgers uit Akersloot, Patrick Lute uit Egmond Binnen, Hidde Braaksma, Nina Braam, Tom Diels, Rens Groot en Femke Hoeksema uit Heiloo en Rens Min en Yerson Wester uit Limmen. VWO: Daniel Ben - Ami uit Heiloo. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. H et wee kb lad U it ki j kpost wo rd t geproduceerd op een waterloos a offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Arr".. Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. HEILOO - Afgelopen week is er in winkelcentrum 't Loo hard gewerkt aan een 'proefopstel ling' waaraan publiek en winke liers kunnen zien hoe het win kelcentrum er uit gaat zien na de opfrisbeurt. Tegenover Kaashuis Tromp is een eerste deel van een winkelpui in een stijlvol en modern jasje gesto ken. Modern wit, strakke houten panelen, nieuwe verlichting en een duidige winkel signing maken dat het winkelcentrum straks weer een regionale uitstraling heeft en daar mee, naast de Heilooers, ook het winkelend publiek van buiten het dorp gaat aantrekken. Binnenkort wordt gestart met de entree aan de noordzijde. In het Loo komt het projectkantoor van de aannemer zodat winkeliers en publiek opti maal geïnformeerd kunnen worden. Naast de entree's en de winkelpuien worden ook de pleinen aangepakt. Meer informatie hierover volgt na de vakantieperiode. Vooralsog loopt de samenwerking tussen Dela (eigenaar), WPM(verhuurder), winkeliersvereniging 't Loo en de gemeente zeer voorspoedig. Alles is erop gericht om het winkelen in de toekomst nog prettiger te maken. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. In 't Loo is momenteel een 'proefopstelling' gemaakt waaraan publiek en winkeliers kunnen zien hoe het winkelcentrum er uit Volg de Uitkijkpost ook op 17 I gaat zien na de opfrisbeurt. Foto: Marcel Keet/ Uitkijkpost Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Mijn naam is Rie Oosterwijk - Nijman, 87 jaar. Heb drie kinderen; Annelies 61, Marjon 57 en Yvonne 55 jaar, drie schoonzoons, zes klein kinderen en twee achterkleinkinderen. 1. Waar bent u geboren en getogen? Tot mijn 14de jaar in Egmond Binnen gewoond, tijdens de oorlog ben ik naar Heiloo verhuisd. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Tuinieren en bridgen. Door bridge te spelen heb ik in de loop der jaren vele mensen leren kennen. Misschien een beroep waarmee ik dan veel omgang met mensen zou hebben. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten en wat zou u zeggen of vragen? Ik zou tegen mijn moeder (zij is maar 64 jaar geworden) willen vertel len dat haar zeven kinderen, waar er helaas drie van zijn overleden, het allemaal goed hebben. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Ik heb weinig jeugd gehad, het was hard werken. Mijn vader is op 39 jarige leeftijd overleden. De oudste toen 12 en de jongste twee jaar oud. Het was armoe troef. Thuis hadden wij een broodbakke rij en een winkel waar mijn oudste zus en ik altijd moesten helpen. Zaterdagochtend moesten wij naar school, dat was de drukste dag in de bakkerij. Op 11-jarige leeftijd werd ik 's morgens om 04.00 uur gewekt om voor schooltijd eerst brooddeeg af te wegen. Als de school bel luidde rende ik op het laatste moment naar school. In het oorlogs jaar 1942 werd mijn moeder ziek en ging naar een sanatorium. Zeven kinderen moesten toen zelfstandig (vader was immers al overleden) evacueren naar de Holleweg waar wij één kamer, één slaapkamer en een gemeenschappelijke keuken hadden. Douchen mocht één keer per week in het badhuis tegenover ons. Na tweeëneenhalf jaar kwam mijn moeder terug. Haar jongste zoon herkende haar niet meer, hij was ten slotte opgevoed door mij en mijn oudste zus. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Het Beestenboetje, samen met mijn achterkleinkinderen. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Voor een lekkere gerookte paling wil ik eventueel mijn nachtrust wel onderbreken. 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Een goede vriendin adviseerde mij na het overlijden van mijn man(in 1988), om bridgen te gaan leren. Ik heb haar goede advies opgevolgd en ik speel dit kaartspel inmiddels al tientallen jaren in het Trefpunt. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Dat ik al ruim 25 jaar één keer per week voor het gezin van een goede slager uit Heiloo kook, met af en toe een heerlijke malse biefstuk er bij. Wij waren voorheen overburen van elkaar. Door deze familie word ik altijd Buuffie genoemd en inmiddels is deze naam een begrip in de vriendenkring van hen. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Een recreatieve accommodatie voor ouderen. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: 'Wat doet u eigenlijk de hele week?' Het huishouden en het onderhoud in de tuin doe ik nog allemaal zelf. Ik besteed veel aandacht aan de tuin, geniet van elke bloem die uit komt. Daarbij krijg ik elke dag bezoek van één of meerdere van mijn kinderen of kleinkinderen, enorm gezellig! Ook brei ik sokken tussen maat 27 en maat 47 in. Van klein tot groot ik zorg dat mijn kleinkinderen warme voeten hebben in koude winterda gen. Ik nomineer voor de volgende tien vragen aan: Henk Spaans. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Ik zie jou nog geregeld in Heiloo en vraag mij af wat jouw geheim is om nog zo fit en vitaal te blijven. WD WDWX HWi WFUCïAif fcWfL.TWSfW 1 KIK ,jf-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3