Univé geeft Welzijn steun in de rug Scheikundespektakel barst los Talenten Willibrordus draait door Uitbureau De Loet Het is weer kermis Openstelling Witte Kerk Runxputlezing: 'Gewoon over geloof' Baduhenna zaterdag geopend Opkikker Keer op Keer DOKTERSDIE N S T E N De praktijk van dr. Gianotten is GESLOTEN van 6 juli tot en met 24 juli Dr. Ruurda neemt waar tel. 072-5333080 Hetty van Rheenenplein op CBS de Duif Eindvoorstelling Elckerlyc spat van het toneel UITKIJKPOST 1 JULI 2015 HEILOO - De Witte Kerk is in de zomermaanden op woensdag tus sen 11.00 en 16.00 uur te bezich tigen. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt het grote orgel bespeeld. Woensdag 8 juli is dat: Jan Visser. HEILOO - Zondag 5 juli wordt bij Onze Lieve Vrouw ter Nood de jaarlijks terugkerende, zoge noemde 'Runxputlezing' gehou den, waarvoor ieder jaar iemand, die het nodige aanzien in kerk en/of samenleving geniet, wordt uitgenodigd. Vorig jaar werd de Runxputlezing verzorgd door Leo Fijen en dit jaar weet Onze Lieve Vrouw ter Nood zich vereerd met de komst van de hulpbisschop van Den Bosch, Mgr. Mutsaerts. Hij zal in de Runxputlezing het thema van zijn laatste boek behandelen, 'Gewoon over geloof', waarin hij op humoristi sche wijze in gesprek gaat met de altijd kritieke publieke opinie. De Runxputlezing begint om 14.00 uur. HEILOO - Zaterdag 4 juli is het archeologisch museum Baduhenna weer open tussen 14.00 en 16.00 uur. Naast al het moois dat onder onze voeten is gevonden en tentoongesteld in het onlangs geheel opgeknapte museum, is het bijzonder dat nu een kleine wijnkan uit het jaar 1275 en afkomstig uit Brugge is te bewonderen. Baduhenna bevindt zich in het gebouw Willibrordus aan de Kennemerstraatweg (rech ter poort door, direct links om de hoek). HEILOO - Uitbureau De Loet, de Loet 1 en Overkerck aan de Stationsweg 92c organiseert leuke activiteiten voor ouderen. Bij de Loet is er nog plaats bij zit tend bewegen voor ouderen op maandag van 10.00 tot 11.00 uur en bij Overkerck op vrijdag van 10.30 tot 11.15 uur, zityoga op dinsdag van 10.30 tot 11.00 uur. Per activiteit 29,- per maand. Meer informatie op www. vivalavie.nl of neem vrijblijvend contact op met Corina Winter, tel. 06-51463085 of receptie Overkerck: 088-9957675. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt met twee keer per maand een Opkikker van 300,- aan een vereniging of stichting. De eerste opkikker van de maand juli gaat naar Huis in de Wijk, locatie De Houtduif -dagbehandelingscentrum voor mensen met geheugenproble men- in Alkmaar. Bijdrage voor de aanschaf van een tablet. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. HEILOO - Donderdag 2 juli start aan de Omloop de traditionele jaarlijkse kermis van Heiloo. Met een keur van attracties staat er voor iedere leeftijd wel iets. Donderdag start de kermis om 15.00 uur. Vrijdag start de ker mis om 14.30 uur, om 16.00 uur bezoekt de befaamde clown Desalles de kermis. Met zijn fratsen en ballonnen creaties een prachtige belevenis voor de kin deren, maar ook voor de ouders. Op vrijdagavond zal er aan het publiek een vuurwerkshow wor den gepresenteerd. Het vuurwerk terug van weggeweest, zal rond de klok van tien afgestoken worden. Aan het terrein aan de Omloop zullen onder meer de volgende attracties aanwezig zijn. City hopper, botsauto's, snelheidsmolen, vliegtuigjes, vliegende bank, draaimolen, tram polines, Crazy safari, de diverse oefeningspellen en natuurlijk de oliebollen- en suikerspinnen- kraam. Verder liggen bij de diverse win kels de kortingsboekjes weer op de toonbank voor extra goedkoop kermis vieren. De kermis is zaterdag en zondag open om 14.00 uur. Kijk voor informatie over de kermis op www kermis Heiloo.nl. HEILOO - Tijdens het Slotfeest op vrijdag 26 juni onthulde juf Hetty van Rheenen het naar haar vernoemde schoolplein bij CBS de Duif. De leerkracht die na 42 jaar afscheid nam, werd luid keels toegezongen en in de cadeaus en de bloemetjes gezet. De ouders, waarvan een aantal zelf nog bij juf Hetty in de klas heeft gezeten, zorgden voor een spetterend afscheid in de klas en voor het nieuwe naambord op het plein. Oud-leerlingen en andere belangstellenden zijn welkom op de afscheidsreceptie op donder dag 2 juli van 16.30 tot 18.30 uur op CBS de Duif, Mariënstein 180 in Heiloo. U wordt verzocht uw komst aan te kondigen via: afscheidjufhetty@outlook.com. Aangeleverde foto Marian van Dam van de Stichting Welzijn Heiloo krijgt uit han den van regiomanager Michel Zonneveld van Univé een cheque ter waarde van 3000,-. Foto: Jan Jonkheer HEILOO - Van 17 tot en met 19 september is er het festival 'Willibrordus draait door'. Op zaterdagmiddag 19 septem ber staan de locaties op het terrein open voor gedachten en presenta ties, concerten en voorstellingen uit de samenleving van Heiloo en omgeving. Talenten, jong en wat ouder, zijn welkom om zich in welke vorm dan ook te presenteren. Ruimte voor (pop)muziek, verhalen. Aanmeldingen kunnen naar info@ cultuurkoepelheiloo.nl. REGIO - Maar liefst 38 basis- schoolgroepen uit Castricum, Heiloo, Uitgeest, Limmen, Akersloot en Heemskerk doen dit jaar mee met het scheikun- despektakel van het Jac. P. Thijsse College. Een achttal proefjes wordt door de Jac. P. Thijsse leerlingen voor bereid om vervolgens op de basis scholen te worden uitgevoerd door en met de basisschoolleerlingen. Het is de vijfde keer dat dit project plaatsvindt. Het valt onder de maat schappelijke stage en het doel is de leerlingen op een andere manier iets te leren en ze iets te laten doen voor een ander. De leerlingen maken onder ande re een eigen bellenblaas, scheiden zand van water, testen de aanwezig heid van zetmeel in voedsel en filte ren kleuren. Het spektakel wordt in zijn geheel geleid door de leerlingen van het Jac. P. Thijsse. Zij testen de proefjes, maken de uitleg en zorgen dat er vragen en werkbladen zijn voor de leerlingen van de basis scholen. Zowel de basisschoolleer lingen als die van het Jac P Thijsse zijn erg enthousiast over dit project. Volgend schooljaar zal dit spektakel plaatsvinden in de eerste week van februari. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Miranda Bult of Ruth van der Kruijssen; mbl@jpthijsse.nl of rkr@jpthijsse.nl. HEILOO - Donderdag 26 juni speelde groep 8 van Basisschool Elckerlyc voor Freinetonderwijs twee voorstellingen van hun eindmusical 'Doe maar gewoon' in een bomvol theater De Beun. De musical was traditiegetrouw een volledig eigen productie, het afgelopen jaar bedacht en gemaakt door leer lingen, ouders, docenten en ouders van oud-leerlingen. Het spelplezier was groot en mede door de professionele theaterfaciliteiten van de Beun en de prachtige kostuums spatte de voorstelling van het toneel. Foto: Wout Folmer HEILOO - Regiomanager Michel Zonneveld van Univé over handigde op 25 juni aan direc teur Marian van Dam van de Stichting Welzijn Heiloo een cheque ter waarde van 3000,-. De feestelijke bijeenkomst in Trefpunt werd bijgewoond door een groot deel van de Heilooër senioren die meegaan met de pannenkoeken vaartocht in Amsterdam. Marian van Dam vertelde dat door verkrap- ping van de subsidies iedere deelne mer aan de bus- en vaartochten van SWH tegenwoordig zelf het volle pond moet opbrengen. Niet ieders beurs is daarvoor voldoende gevuld, en er is een toenemend aantal oude ren voor wie een eigen begeleider nodig is die ook weer vol moet betalen. Om te voorzien in de knel punten had Welzijn zich gemeld bij het programma Steuntje in de Rug Univé Noord-Kennemerland 2014. Michel Zonneveld en zijn opvolger Anja Tromp vertellen dat tussen de vele ontvangen aanvragen die van Welzijn Heiloo direct al veel sym pathie scoorde en daardoor uitzicht kreeg op een podiumplaats. Toen resteerde de vraag hoe de steuntjes ad 1000, 2000 en 3000 euro zouden worden toegedeeld. De ledenraad die het bij een coöperatie als Univé uiteindelijk voor het zeggen heeft kende het goud ofwel Steun in de rug toe aan Welzijn Heiloo voor het omschre ven doel.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5