Gewijzigde openingstijden winkelcentrum 't Loo Peuterspeelzaalwerk geïntegreerd in Kits Oonlie BUCH bezegeld nationale zwemvie rd&gse VERSLAG INGEZONDEN MEDEDELING Zwem4daagse medaille in de pocket! UITKIJKPOST 1 JULI 2015 HEILOO - Winkelhof 't Loo heeft de knoop doorgehakt en gaat de openings tijden op de vrijdag wijzigen. Vanaf vrijdag 3 juli is het winkelcentrum op de koopavond tot 20.00 uur open. De overige openingstijden zijn ongewijzigd: Maandag, dinsdag, woensdag, donderdag van 09.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 09.00 tot 20.00 uur, zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Het betreft hier de algemene openings- en sluitingstijden van het winkelcentrum. Per individu ele winkel kan dit verschillen. Albert Heijn blijft open tot 21.00 uur. HEILOO - Kinderopvang Kits Oonlie biedt na de zomervakantie, naast dagopvang, ook opvang aan gedurende schooltijden (peuterspeelzaaltij den). Doel hierbij is dat ouders een keuze hebben in de vorm van opvang en bij een wijziging in de thuissituatie en/of behoefte, er geen wijziging in opvanglocatie hoeft plaats te vinden. Hiernaast kunnen ouders, net als bij de dagopvang, ook voor deze vorm van opvang gewoon kinderopvangtoe- slag aanvragen bij de belastingdienst, waardoor de maandelijkse kosten lig gen tussen 5,99 en 197,17. Deze nieuwe vorm van opvang is in het begin van dit jaar al gestart op de locatie Boekenstein in Heiloo en is een groot succes gebleken! Wilt u meer informatie over deze nieuwe vorm van opvang of een keer komen kijken op de vestiging? Neem gerust contact op met de centrale administratie van Kits Oonlie op telefoonnummer 072-5323576, of door het sturen van een e-mail naar info@kits-oonlie.nl. HEILOO - Dominique Crum, Isa en Tess Beers hebben 'm binnen; de medaille voor de Zwem4daagse! Vandaag was het natuurlijk superweer voor baantjes trekken in het Baafje. Sommige kinde ren hadden familie meegenomen, die hen gezellig vergezelden in het water. Aan de Nationale Zwemvierdaagse namen ruim tachtig personen deel. Foto: Janine Crum Woensdagavond 24 juni nam de gemeen teraad van Heiloo een historisch besluit. De BUCH-samenwerking in de vorm van ambtelij ke fusie van de 4 gemeenten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo werd definitief besloten. Dit gebeurde in een grote gezamenlijke bijeenkomst van de 4 gemeenteraden in het gemeentehuis van Castricum. Alle 4 de gemeenteraden namen hetzelfde positieve besluit, dat garandeert dat er per 1 januari 2017 één ambte lijke organisatie zal zijn voor de 4 gemeenten. Wel blijven er 4 gemeenteraden en 4 colleges van Burgemeester wethou ders. Vooralsnog, wel te ver staan. In de vergadering werd van diverse kanten opgemerkt dat de grote volgende stap, bestuurlijke fusie genaamd, dus de vorming van 1 gemeen teraad en 1 college van B&w, hét verkiezingsitem zou kunnen worden voor de verkiezingen van 2018. Op 19 januari jongstleden, eveneens in het gemeentehuis van Castricum, namen de 4 gemeenteraden al het 'zwaar wegende principebesluit' om te komen tot ambtelijke fusie. Nu, 24 juni, waren de beslispunten de volgende: --- het college toestem ming te verlenen de Gemeenschappelijke Regeling Werkorganisatie BUCH aan te gaan tussen de gemeenten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo --- kennis te nemen van het bedrijfsplan 'Samen, maar toch apart', dat uitgangspunten en kaders bevat voor het inrichten van de Werkorganisatie BUCH'; en --- een incidenteel budget beschikbaar te stellen voor de implementatie van de ambte lijke fusieorganisatie. Voor de 4 gemeenten samen gaat het om een budget van rond de drie miljoen euro, het (evenredige) aandeel van Heiloo daarin bedraagt 633.430 euro. Eerst gingen deze woens dagavond alle 29 fractie voorzitters met elkaar aan tafel. Onder leiding van - deze keer - de burgemeester van Uitgeest, Wendy Verkleij-Eimers, gin gen zij met elkaar in debat. Dit debat duurde een kleine drie uur. Twee onderwerpen spron gen er hierbij uit. Het ene was de ICT, het andere de eventuele bestuurlijke fusie. ICT Er werden veel zorgen uit gesproken over de ICT, zeg maar de digitalisering en de ontwerpen en programma's die hiervoor gemaakt of aange schaft moeten worden. Er was een motie ingediend door de VVD- en de CDA-fracties waar in verzocht werd vóór 1 okto ber 'een samenhangend ICT- transitieplan BUCH (inclusief de financiële consequenties) op te stellen en aan de respectieve lijke gemeenteraden aan te bie den'. In de discussie leek eerst de vroege datum van 1 oktober een struikelblok te zijn, maar gaandeweg werd de discussie principiëler: was het wel juist om een ICT-plan vooraf te laten gaan aan het opzetten van een nieuwe organisatie? Moeten niet eerst de werkprocessen van de nieuwe organisatie in elof Bos doet maandelijks verslag v •gadering van de gemeenteraad. De elance redacteur en oud-wethouder kaart gebracht en beschre ven worden? Met andere woorden: is de ICT leidend of volgend?! De voorzitter van de BUCH- stuurgroep, burgemeester Toon Mans van Castricum, zag zich geroepen om zich in deze dis cussie te mengen. Hij bepleitte een pragmatisch, stap voor stap verder gaan en ontraadde de ICT-motie. En overtuigde de vergadering. De motie werd ingetrokken. Bestuurlijke fusie?! En dan de bestuurlijke fusie! Hierover was er een motie van Ron de Haan en Rob Schijf van de Castricumse lokale par tijen Vrije Lijst en Gemeente- Dorpsbelang. In deze motie werd verlangd dat 'in lijn met de ambtelijke fusie een proces- voorstel [zou worden gedaan] om te komen tot bestuurlijke fusie, en dit in het najaar van 2015 ter accordering aan de gemeenteraden aan te bieden; en het uiterste te doen om Rijksbijdragen die openstaan voor gemeenten die fuseren per direct toe te laten vallen aan Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo'. In de discussie bleken vooral de VVD- en de D66-fracties sympathie te heb ben voor de vervolgstap van bestuurlijke fusie, maar niet al op zo korte termijn. Van diver se kanten werd ook opgemerkt dat een proces van bestuurlijke fusie op dit moment ernstige verstoring zou kunnen brengen in het tot nu toe goed lopende proces om tot ambtelijke fusie te komen. De Haan en Schijf kregen voor hun motie de han den dan ook niet op elkaar, ook niet toen zij deze afzwakten tot 'een procesvoorstel om onder zoek te doen naar een bestuur lijke fusie'. Onder het wateroppervlak En toen, aan het eind van de avond, kwam de formele besluitvorming over het hoofd- voorstel (de beslispunten ver meldde ik dus al hierboven). Hiervoor maakten in de bin nenring de fractievoorzitters plaats voor de 4 afzonderlijke (volledige) gemeenteraden, die na elkaar, steeds onder leiding van hun eigen burge meester, hun besluiten namen. Eerst Uitgeest: unaniem vóór. Vervolgens Castricum: una niem vóór. Daarna Heiloo: Heiloo-2000, VVD, CDA en D66 vóór, maar de NCPN bij monde van Willem Gomes en de PvdA bij monde van Ko Hemminga tegen! Willem Gomes zei: 'De NCPN heeft u gewaarschuwd! De verwachte efficiëntiewinst zal niet komen. Wel komen er nieuwe lasten voor de bur gers.' Ko Hemminga had twee redenen om tegen te zijn (zijn fractiegenoot Gree Ris was overigens afwezig): ten eerste meende hij dat de ICT-risico's zwaar onderschat werden en ten tweede vond hij het niet acceptabel dat voor de peri ode 2017-2021 aan de amb tenaren (zo'n 800 in totaal) gegarandeerd werd dat er geen gedwongen ontslagen zouden vallen. 'Dit kun je niet garande ren', aldus Hemminga, 'er zul len altijd fricties zijn'. Tenslotte de besluitvorming van de gemeenteraad van Bergen: hier verklaarde alleen de lokale partij Gemeentebelangen BES (Bergen, Egmond, Schoorl) zich tégen bij monde van Frits- David Zeiler, die sprak van 'een sprong in het duister'. Maar alles bij elkaar dus een zeer breed ondersteund besluit, een jawoord, waar de stuur groepvoorzitter, Toon Mans, in zijn welsprekende slotwoord de 4 gemeenteraden dan ook ten zeerste mee feliciteerde. Hij sprak over 'samenwerken onder het wateroppervlak' en zei: 'U heeft besloten samen te gaan om uzelf te blijven'. Karigbrief Maandagavond 29 juni ver gaderde onze gemeenteraad weer op eigen bodem, nu over de zogenaamde Kaderbrief, waarin de hoofdlijnen van het financieel beleid beschreven staan. Uit deze Kaderbrief bleek dat de gemeente Heiloo voor de komende jaren onge veer sluitende begrotingen zou kunnen presenteren, maar daar helpen eerst nog de zoge naamde NUON-gelden aan mee (dit zijn opbrengsten van ver koop van aandelen, incidenteel geld dus) en vervolgens bespa ringen die verwacht worden van de ambtelijke fusie van de BUCH-gemeenten. Hoe dan ook, 'behoedzaam financieel beleid blijft de komende jaren het credo', zo zei de wethou der financiën Fred Dellemijn (Heiloo-2000). Voor nieuw beleid is er dan ook heel weinig ruimte. René van Splunteren, fractievoorzit ter van de VVD, betitelde de Kaderbrief als een 'Karigbrief'. De fractievoorzitters gingen nog wel in op de bezuinigin gen. Zo zei Dick Bergmans van Heiloo-2000: 'Heiloo-2000 was er voorstander van om diep te snijden. Dat deed soms pijn, maar uiteindelijk komt er altijd weer een oplossing die Heiloo waardig is.' René van Splunteren, VVD: 'Er is veel commotie in het dorp geweest over de bezuinigingen. Maar we konden niet op de oude voet verder.' Vanuit de oppo sitie klonken andere geluiden. Hans van Halem van D66 zei dat het college 'vooral gefo cust is op bezuinigingen en niet als een inspirerend bestuur in de samenleving staat'. Ko Hemminga, PvdA: 'Het beleid van dit college komt alleen uit de rekenmachine.'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7