Zwemfeest in zwembad het Baafje m 3 Open Imkerdagen i Tien vragen aan Wandelen met verhalen door en over Heiloo W Henk Spaans 3 fl UITKIJKPOST JULI 2015 HEILOO - Woensdag 1 jnli kon den de leerlingen van basis school de Springschans zich uit leven in zwembad Het Baafje. Het zwemfeest kwam voort uit een ludieke actie rondom de PCC Maalwaterrun georganiseerd door Rotary Club Heiloo. Basisschool de Springschans wist de meeste leer lingen, namelijk 30% van de school, weten te enthousiasmeren om mee te lopen met de PCC Maalwaterrun op 19 april 2015. Er waren ongeveer 275 kinderen aanwezig en vanaf 9 uur 's morgens was het al een drukte van belang in zwembad Het Baafje. Met volop zon en temperaturen boven de dertig graden hadden de kinderen geen beter weer kunnen treffen. Tijdens dit zwemfeest zijn er voor de bovenbouw drie waterpolocli- nics gegeven onder leiding van de buurtsportcoach van Heiloo. Dit jaar beleefde de PCC Maalwaterrun zijn zevende editie. De opbrengst van de run kwam voor het tweede jaar ten gunste van het project Sport@School. Bovendien was er een recordaan tal basisschoolkinderen die mee- Het was een drnkte van belang in Het Baafje. Aangeleverde foto deden. Om extra lopers te wer ven had de organisatie een prijs bedacht voor de twee scholen die het grootste aantal leerlingen heb ben gemotiveerd om mee te doen. De eerste prijs was het zwemfeest in zwembad het Baafje; de tweede prijs waren hockeyclinics voor de hele school bij hockeyvereniging de Terriërs. Deze tweede prijs is gewonnen door basisschool de Elckerlyc. HEILOO - Sinds 1960 is het aanzien van Heiloo ingrijpend veranderd. Bijvoorbeeld het gebied rondom de Witte Kerk is vanaf 1976 helemaal "op de schop" gegaan voor de bonw van het winkelcentrum 't Loo. Veel van wat daar in de loop der tijd gebouwd is leeft alleen nog maar voort in verhalen. Gelukkig bestaan er ook nog tastbare over blijfselen van het 'historisch Heiloo'. De Historische Vereniging Oud Heiloo organiseert in de maand juli wandelingen waarin de verhalen en historische plek ken en gebouwen van Heiloo cen traal staan. Tijdens de wandelin- i De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. m_ H et wee kb lad U it ki j kpost wo rd t geproduceerd op een waterloos "ïF offset rotatiepers, de milieu- "n vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. 1* V - Het verdwenen dorpshnis, voorheen woning van het schoolhoofd van de Nicolaas Beetsschool. Aangeleverde foto gen van ongeveer anderhalf uur worden aan de hand van foto's en verhalen de veranderingen in het dorp sinds 1960 aangeduid. Welke openbare gebouwen stonden er vroeger? Welke winkels? Op welke plek stonden zij precies? Wat valt er te vertellen over de mensen die er toen woonden of er gebruik van maakten? Ook zal worden inge gaan op de verhalen en de vragen die de wandelaars aandragen. Zo ontstaat al wandelend een levend beeld van het Heiloo van toen en nu. Het beginpunt van de wande ling is de Oudheidkamer Heiloo, Bergeonstraat 30. Het eindpunt is de Witte Kerk of, indien gewenst, de Oudheidkamer. De wandelingen vinden plaats op de woensdagen 15, 22 en 29 juli van 10.00 uur tot circa 11.30 uur. De Oudheidkamer is reeds geopend vanaf 09.00 uur. U kunt dan een kopje koffie drinken en de aanwezige expo sities over 90 jaar Caecilia en foto's van 1958 vanaf de spits van de Witte Kerk bekijken. De kos ten bedragen 2,50 p.p. inclusief koffie. Graag aanmelden via het e-mailadres info.oudheiloo@gmail. com of per telefoon: 072-5332571 of 06-51718363. Informatie: www.oudheiloo.nl Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Op zaterdag 11 en zondag 12 jnli zijn er in Nederland open imkerdagen. Mensen knnnen dan komen kij ken bij de imkers die zich heb ben opgegeven. Vincent, Wouter en Jan heb ben deze twee dagen hun bijen- gaard opengesteld. Van 11.30 uur tot 16.00 uur kunt u komen kijken in hun bijengaard. Zij laten u dan zien hoe het is om bijen te hou den en zij vertellen over het imker zijn. De bijengaard is te vinden op de afslag Vennewatersweg/ Hoogeweg. U kunt ook kijken op de website van de Nederlandse Bijenhoudersvereninging (www.bijenhouders.nl). Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Mijn naam is Henk Spaans en in deze lopende maand word ik 92 jaar. Ik ben 56 jaar heel gelukkig getrouwd geweest met Atie Kamp uit Oudkarspel. Helaas is zij door een ernstige ziekte negen jaar geleden overleden. Wij kregen vier kinderen: een zoon en drie dochters. Zij wonen allen niet ver van mijn huis en met hun partners steunen zij mij geweldig. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren aan de Holleweg in Heiloo en altijd in deze woonplaats blijven wonen. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u nu uitoefenen? Een echte hobby heb ik nooit gehad. Onder de mensen zijn, met hen spreken en trachten tevreden uit elkaar te gaan is altijd mijn principe geweest. Daarom solliciteerde ik bij de Nederlandse Spoorwegen als reisagent. Deze functie heb ik bijna 40 jaar met genoegen vervuld. Heerlijk om mensen spoor- minded te maken. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten en wat zou u zeggen en vragen? Ik heb geen enkele behoefte en doe ook geen moeite een belangrijke persoon te spreken. Met mijn gezin, familie, kennis sen, vrienden en relaties heb ik genoeg conversatie. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Mijn vader was postbode en hoopte, dat ik ook deze functie na de lagere school zou kiezen. Ik wilde geen postbode worden, doch door mijn Mulo-diploma te halen een baan te zoeken bij de NS of PTT. Ik zou bijna voor de derde maal de zevende klas volgen, want men was destijds tot en met 14 jaar leerplichtig op de lagere school, toen mijn vader mij toestemming gaf om naar de Mulo in Alkmaar te gaan. Men kon mij niet blijer maken. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Met uitzondering van de hoogbouw vind ik heel Heiloo mooi. Waar men ook fietst of wandelt, het dorpsachtige blijft je tege moetkomen. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Laat mij maar slapen, dan rust ik uit. De dag daarop is lang genoeg voor wat anders. 7. Wat was het beste advies, dat u ooit kreeg? Dat was in 1943. Toen kreeg ik bericht van het Arbeidsbureau in Alkmaar, dat ik verplicht naar Hannover moest gaan. Dank zij een goede relatie werd het Thionville (in Frankrijk). 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Tien jaar speler bij H.S.V., van jeugd t/m het eerste elftal, 25 jaar voetbalscheidsrechter bij de KNVB, waarvan de laatste jaren als grensrechter in de Eredivisie van het Betaalde Voetbal, bijna 25 jaar bestuurslid van de KNVB Afdeling Noord-Holland in de functie van voorzitter van de Tuchtcommissie en dit jaar 60 jaar koorzanger in de Moeder Gods- en Willibrorduskerk in Heiloo. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Het beleid van onze huidige burgemeester is uitstekend. Laat hem dit voortzetten. Alleen de hoogbouw in ons dorp beperken. 10.Antwoord op de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: "Ik zie jou nog geregeld in Heiloo en vraag mij af wat jouw geheim is om nog zo fit en vitaal te blijven?" Vooral de contacten met en het bezoeken van vrienden en rela ties blijven houden. Ik ben zeer geïnteresseerd in de sport, waar vooral voetbal mij boeit. Er gaat bijna geen zondag voorbij of ik heb een wedstrijd langs de lijn gezien. Ook de koorzang en de wekelijkse repetitie in de Willibrorduskerk hebben mijn grote belangstelling en houden mij actief. Ik nomineer voor de volgende tien vragen: Mevrouw Marieke Hoetjes. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: hoe ben jij in dit veelzijdige en soms tijdrovende werk terecht gekomen?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3