BeatFM op pad voor het TuinDiner Extra opkikker namens Keer op Keer Bijeenkomst in 't Praethuys Willibrordus draait door M Internationale muzikanten spelen in Heiloo Werkonderbreking Ambulance Gemeenterekening met irritaties 5 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD INGEZONDEN MEDEDELING Ai UITKIJKPOST JULI 2015 HEILOO - Heb je zin in totaal wat anders, wil je uit eten gaan, samen eten, gezonder eten en vooral samen eten met anderen aan dezelfde tafel, schuif dan aan in de maanden juli en augustus bij het TuinDiner, in de Orangerie van Jack Zoon Tuincreaties in Heiloo. Het TuinDiner-concept is opgericht door Remco Borsato die met zijn team zorgt voor een speciale dineravond met biologisch eten en drinken. Alle informatie te vinden op www.tuindi- ner.nl. Luister naar Beat FM bij Radio BeatFM 106.3 te volgen in de och tend en de avond tussen 07.00 en 08.00 uur en online klikken op 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. HEILOO - Om de paar maanden doneert kringloop Keer op Keer een fiks bedrag aan diverse goede doelen in binnen- en buitenland. Tevens worden er donaties geschonken en dit alles door de verkoop van de bij ons inge brachte spullen en inzet van vele vrijwilligers. Het bestuur van de goede doelen-commissie heeft een nieuw initiatief genomen. Ze vinden het gewel dig dat er zoveel verenigingen/stichtingen en clubs in Heiloo e.o. zijn waar de inwoners van ons dorp en wijde omgeving van kunnen genieten. Vanaf 2009 schonken ze elke maand één opkikker. Vanaf januari hebben ze dit verhoogd naar twee opkikkers van 300,00 per maand. Voor de maand juli 2015 hebben wij Huis in de wijk -locatie De Houtduif- uitgekozen. Ze dragen bij aan de aanschaf van een tablet voor jong dementerenden. De penning meester de heer G. Tervoort maakt het bedrag over op IBAN nummer NL 16 RABO 0160 475 791 t.n.v. Westerhout/zorgcirkel. Gefeliciteerd en veel suc ces met de aanschaf van de tablet. In de winkel staan boeken waarin alle opkikkers worden verzameld. Mocht u nog wat informatie, folders o.i.d. hebben dan kunt u ze die toesturen. Zo houden ze de boeken up-to-date. ALKMAAR - Loop anders eens binnen in 't Praethuys, inloophuis voor mensen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. U bent wel kom voor een gesprek, een luisterend oor, voorlichting, contact met lotge noten of een moment van rust en bezinning. 't Praethuys staat open voor iedereen die met kanker in aanraking komt, of is geweest, voor de partners, familieleden en andere betrokkenen. Want kanker heb je niet alleen. Ook in de vakantiemaanden is 't Praethuys geopend. Openingstijden; maandag t/m donderdag van 10.00 tot 16.30 uur.. Voor meer informatie www.praethuys. nl, 072-5113644 of info@praethuys.nl. Op woensdag is onze masseur in huis. Massage geeft ontspanning voor lichaam en geest. Niet alleen voor patiën ten, ook voor partners! Aanmelden is noodzakelijk. Woensdagavond 15 juli van 19.30 - 21.00 uur is er een lezing met filmbeelden over de fietstocht naar Santiago de Compostella, door Jan Scholten. U bent van harte welkom. Vanaf 19.15 staat de koffie/thee voor u klaar. Entree op basis van vrijwillige bijdrage. U steunt daarmee ons Praethuys. HEILOO - Willibrordus draait door vindt plaats op 17, 18 en 19 september in Heiloo Een drie daags, spannend, inspirerend en kleurrijk festival dat voor ieder een toegankelijk is. Het evenemententerrein, op het landgoed Willibrordus ligt achter de cultuurkoepel. Het is de ont moetingsplek rondom de rollende keukens opgebouwd. Vanaf die plek kun je naar containers, de cultuur koepel, de tuinkamer, binnentuin, museum of de strandwal. Daar ont moet je artiesten, musici, theater makers, filmers, verhalenvertellers, r.4. Karsu Dönmez. Aangeleverde foto muzikanten, koks en vele andere talenten. Er is volop ruimte voor humor, ernst en een knipoog naar de psychiatrie. Ruim baan voor inspiratie en nieuwe wegen in de kunst op het landgoed Willibrordus. Balsem voor de ziel en eerlijke voeding was de boodschap die de Ierse monnik Willibrordus in 690 naar Nederland bracht. De geest voeden dat is de missie van het festival. Wie Heiloo nadert kan zich al van ver oriënteren op de cultuur koepel, landmarker en baken in Kennemerland. We ontmoeten je, na de vakantieperiode, graag op het landgoed voor het festival met een bijzonder karakter in een bijzonde re omgeving. We zijn nog met diverse artiesten in gesprek. Medewerking is al toege zegd door: Jan Rot, Batik, Karsu Dönmez, Amsterdam Chamber Soloist, Toon Tellegen, Corrie van Binsbergen, musical van Gogh, toneelstuk Smeer, theatergroep Troubadour, Willem de Ridder, Toon Walraven, Nederlandse fluit- academie, Bert van Baar, Herman Link, Rina Iny, foodgoeroe Richard de Leth, Ria Penders, klezmerorkest Di Gojim diverse koren, films pre mière Kings park, Harry Tiny, Sonja, Geel, Dr.Caligari, Wearable, beelden voor de geest. De gemeenteraad van Heiloo vergaderde donderdagavond 2 juli voor het laatst vóór het zomerreces. Aan de orde was de gemeenterekening over het jaar 2014. Deze moest, goedgekeurd en wel, vóór 15 juli bij de Provincie zijn, anders dreigen er (financiële) sancties. De goedkeuring van de gemeenteraad kwam er deze avond, en dat lag voor de hand want het jaar 2014 is afge sloten met een ruim positief resultaat. Bijna een miljoen euro. Bovendien bleek de zoge naamde weerstandsratio, die weergeeft in welke mate de gemeente in staat is om risico's op te vangen, gestegen te zijn van 79 naar 89 procent. Toch was er bijzonder veel irritatie in de raad. Een eerste versie van de rekening was weliswaar op tijd bij de raad ingeleverd, maar vervolgens werden er toch nog passages en cijfers gewijzigd, veelal zonder toelichting. De laatste, definitieve versie van de rekening werd pas 1 dag vóór de vergadering aangeleverd, waardoor raadsleden nauwe lijks meer gelegenheid hadden Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. Er om zich hierin verder te ver diepen. Dit zette kwaad bloed vooral bij de fractievoor zitter van Heiloo-2000, Dick Bergmans, die als voor zitter van de zogenaamde auditcommissie ook nog eens verantwoorde lijk was voor pre-advisering aan de raad. ,,Wij staan met de rug tegen de muur", aldus Bergmans. Het college trok bij monde van de wethouder finan ciën, Fred Dellemijn (eveneens van Heiloo-2000), het boete kleed aan en bood excuses aan. Dellemijn verklaarde dat de betrokken ambtenaar financiën ontslag had genomen (geen kwestie van boventalligheid) en dat hierdoor een personeelspro bleem was ontstaan. Toen Fons Hopman van D66 vroeg hoe dit probleem dan was aangepakt, zei Dellemijn dat de opvolgende ambtenaar eveneens ontslag had genomen. Fractievoorzitter René van Splunteren van de VVD merkte hierbij op dat een en ander duidelijk maakt waar om de ambtelijke fusie van de 4 BUCH-gemeenten hard nodig is. Gelukkige omstandigheid was wel dat de accountant, Deloitte, eveneens op de val reep, bij de rekening 2014 een goedkeurende verklaring had afgegeven. Dat gegeven, gevoegd bij het excuus van de wethouder, trok de raadsfrac ties tenslotte over de streep, met uitzondering van de NCPN, die tegen de goedkeuring van de rekening stemde. De volgende reguliere ver gadering van de gemeenteraad van Heiloo zal zijn op maandag avond 5 oktober. Daarvóór zijn er in september voorbereidende raadscommissievergaderingen. HEILOO - Heiloo kleurt muzi kaal almaar klassieker. De inter nationale topconcerten van The International Holland Music Sessions (TIHMS) ontwikkelen zich steeds meer tot een nieuwe, waardevolle traditie. Klassiek toptalent in de regio. Het blijft boeiend en mooi om jong muzikaal toptalent aan het werk te zien op hun weg naar de grote inter nationale podia. De Cultuurkoepel is op de zondagmiddagen 12, 19 en 26 juli en 2 augustus (15:00 uur) het decor van bijzondere klassieke con certen. De internationale selectie van veelbelovende musici is in Nederland om via coaching door erkende toppers, masterclasses en concerten nog eens een extra stap in hun ontwikkeling te maken. TIHMS biedt al sinds 1988 die gele genheid. Inmiddels hebben vele talenten, die aan TIHMS hebben meegedaan, de bovenste ladder van de klassieke muziekwereld bereikt. En dan hebben we het nog niet eens over het plezier van het luisteren naar mooie muziek in de passende entourage van de Cultuurkoepel. De concerten bestaan uit een pianotrio-uitvoering en een combi- Ievgenia Iermachkova achter de piano. Aangeleverde foto natie van viool of cello en piano met piano solo. De musici die in Heiloo optreden komen van vier continen ten: Amerika, Azië, Australië en Europa. De grote klassieke componisten zullen voorbijkomen, maar er is ook werk van Klengel, Enescu en Scriabin te beluisteren. Kaarten kunnen worden gereser veerd via yvonnebuurs@tihms.com of via de site www.tihms.com. De basisprijs is vijftien euro en voor jongeren tot 30 jaar de helft. Voor de kortingsregelingen verwijzen we u naar onze site. Morgen, donderdag 9 juli, hou den de medewerkers van de ambulancedienst in Noord Holland Noord een werkonder breking van 14 tot 16 uur. Dit betekent dat alle medewer kers in de regio zich op één centrale post verzamelen en alleen uitruk ken voor spoedgevallen. Gepland vervoer en overig patiëntenvervoer lopen hierdoor vertraging op. De actie is een aanvul ling op de stiptheidsactie, die nu al zeven weken duurt. Ambulancemedewerkers uit het hele land doen daaraan mee. Doel is een fatsoenlijke loonsverho ging, aldus Fred Seifert, bestuur der van FNV Zorg&Welzijn. "Ambulancepersoneel werkt dage lijks onder zware omstandighe- den. De medewerkers hebben een hoge werkdruk, draaien regelmatig nachtdiensten, en krijgen te maken met agressie. De FNV vindt dat hier een juiste waardering tegenover moet staan: een structurele loons verhoging van 2,5%, geen verplichte nachtdiensten voor oudere werk nemers en een compensatie voor medewerkers die zware avond- en weekenddiensten draaien."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5