Regio p f - Waterpret op De Brug Rijbewijskeuringen senioren in Egmond aan Zee Verkiezing schoonste stranden Basisschool Het Kleurenorkest klaar voor verhuizing Het is weer Timmerdorp-tijd! 9 S-y 1 Vrijmarkt op donderdag 9 juli 19.00 uur KORTOM Keezen en muzikale quiz Workshop 'intuïtief Model Schilderen' bij Perspectief (06) 53 38 59 37 UITKIJKPOST JULI 2015 De brandweer zorgde voor verkoeling. Aangeleverde foto AKERSLOOT - woensdag 1 juli was er een groot water feest op basisschool De Brug in Akersloot. Vanwege de verwachte tropi sche dag hadden de leerkrachten contact opgenomen met de brand weer van Akersloot. Om 10.30 uur kwam de brandweerwagen met 4 brandweermannen en een brandweervouw bij het school plein voorrijden. De slangen wer den uitgerold en al snel stonden er 2 enorme waaiers te sproeien EGMOND AAN ZEE - Senioren, chauffeurs met rijbewijs C/D/E en overige automobilisten die voor verlenging van hun rijbe wijs moeten worden gekeurd, kunnen hiervoor terecht op het spreekuur d.d. 21 juli en 18 augustus in Torenduin, Zeeweg 89. Tarief: 30,00 voor de B/E keu ring en 50,00 voor chauffeurs tot 75 jaar met rijbewijs C/D/E. Van te voren dient een Eigen Verklaring te worden aangeschaft. Eventueel s Strandgangers bij Club Zand in rij voor allereerste pop-up strand-stemhokje. Aangeleverde foto CASTRICUM - Op 6 juli werd bij Club Zand in Castricum het offi ciële startsein gegeven voor de jaarlijkse Schoonste Stranden Verkiezing. 50 Nederlandse stranden nemen hieraan deel. De Nederlandse stranden scoor den afgelopen jaar met een gemid delde van 9,3 behoorlijk hoog op de schaal van schoon. Op strand Castricum, vorig jaar gewaardeerd met een 8,9, stonden stemmers rijen dik bij het pop-up stemlo kaal om op hun favoriete strand te stemmen. Ook stemmentrekker op het schoolplein. Daarna wer den er nog 3 slangen uitgerold om mee te spuiten. De waterta fels werden door de brandweer steeds gevuld zodat de kinderen hun waterpistolen konden vullen. Maar ook renden ze achter elkaar aan met grote emmers water. Aan de andere kant van het plein was er bij de pannaveldjes een "strand" gecreëerd waar de kinderen hun handdoeken uitrolden. Brandweer Akersloot heeft de kinderen van De Brug een heerlijke verkoelende dag bezorgd. LIMMEN - Na vele mooie jaren midden in de natuur aan de Oosterzijweg in Limmen maakt het Kleurenorkest zich op voor een verhuizing. Vanaf het nieu we schooljaar zal er les gegeven worden in het schoolgebouw aan de Hogeweg in Limmen. In 2007 werd de bijzondere basis school opgericht door Dorien Groot en Bouke de Boer, van het naast gelegen NTINLP. Vanuit een sterke overtuiging om een unieke school te creëren, waarin kinderen hun natuurlijke levenspad zouden kun nen volgen. Met een aantal ouders en leerkrachten en zeer veel inten sieve steun van het NTINLP kwam de school van de grond met veertien leerlingen. Nu zeven jaar later staat er een stevig fundament en groeit de school gestaag. Dat laatste is bij zonder, want er zijn weinig scholen in de regio die qua leerlingenaantal een groei laten zien. De laatste schooldag op het ter rein aan de Oosterzijweg is groots gevierd. Op deze prachtige, zonnige dag was het voor de kinderen de hele dag feest. Er stond een groot springkussen, er waren spelletjes en er was een zeepsopbaan. Vanaf de middag waren alle ouders wel kom om hun kind symbolisch over het touw te zien springen en het afscheid mee te vieren. Dit jaar niet alleen een sprong naar een hogere klas, maar ook naar een andere plek dus. Na alle leerkrachten en kinde ren waagden ook de ouders nog met z'n allen de sprong naar het nieuwe schooljaar in het nieuwe gebouw. Er is bewust gekozen om er een groot feest van te maken, een mooi afscheid om na de vakantie met zijn allen fris een nieuwe start te maken. De officiële opening zal plaatsvin den op woensdag 19 augustus. kunt u Regelzorg vragen u een Eigen Verklaring op te sturen. Voor vra gen over het invullen van de Eigen Verklaring kunt u contact opne men met de medisch adviseur van Regelzorg. Voor informatie en een afspraak belt u tijdens kantooruren naar het landelijke afsprakenbureau van Regelzorg Rijbewijskeuringen: 088 23 23 300. Zelf een datum plan nen kan via www.regelzorg.nl. Schikt de datum u niet dan zijn er andere mogelijkheden elders in de regio, waaronder Bergen, Heiloo, Limmen en Alkmaar. Op donderdag 9 juli is de traditionele vrijmarkt en kunt u de bouwwerken bewonderen. Aangeleverde foto EGMOND - De vakantie is weer begonnen en dus is er weer Timmerdorp in Egmond aan den Hoef. De hele week hebben ruim 130 kinderen met veel inzet en plezier gesleept, gezaagd en getimmerd aan hun bouwfantasieën op het Thema: "Vakantiedorp". Als u het resultaat wilt zien, dan kan dat op donderdagavond 9 juli van 19.00 uur tot 20.30 uur. Dan is er namelijk de traditionele vrijmarkt, waarbij u de bouwwerken kunt bewonderen. U kunt meedoen met de speciale spelletjes die de kinderen hebben bedacht en/of hun waren kopen. Voor verdere info en foto's, zie www.timmerdorpegmondaandenhoef.nl en www.facebook.com/jeugdbelan- genegmond. AKERSLOOT - Wie kent het niet? Keezen wordt van jong tot oud gespeeld. Op dinsdag 14 juli is de Tuin van Kapitein Rommel geopend voor een gezellig potje van dit popu laire bordspel. Van 10:00 uur tot 12:00 uur kan men aan schuiven. Voor Keesborden is gezorgd. De kosten zijn 2,- en spelplezier is gega randeerd. Op woensdag 15 juli is er in 't Kruispunt in Akersloot een 'Koffieplus', waarbij er een muzikale quiz wordt gespeeld. Aansluitend geniet men van een heerlijke en compleet verzorgde lunch. De ochtend begint om 10:15 uur en de kosten zijn 10,- (incl. lunch, koffie en thee). Aanmelden voor bovenstaande ochtenden kan bij Welzijn Castricum: Geesterduinweg 5 in Castricum. Tel: 0251-656562 of info@welzijncastricum.nl. Castricum - Bij Perspectief in Bakkum komt op dinsdag 28 juli van 9.30 uur tot 16.30 uur Henk van Dam een workshop Intuïtief Model Schilderen geven. Henk woont een groot gedeelte van het jaar in het Franse Herault, waar hij inspi ratie opdoet voor zijn werken. De rest van het jaar woont en werkt hij op De Woude. Zijn werkwijze is intuïtief en abstraherend: de verf wordt in lagen opgezet, geschuurd en gespoeld waardoor er telkens resten ontstaan van waaruit verder gewerkt kan worden. Eind juli komt hij naar Perspectief in Bakkum om belangstellenden met zijn manier van werken ken nis te laten maken. Tijdens het eerste dagdeel wordt de motoriek gestimuleerd door links en rechts en tweehandig naar (ongekleed) model te tekenen in snelle poses. Na de lunch wordt er met acryl naar model gewerkt. Aan het einde van de workshop worden alle werken besproken. Alle materialen en een lunchpak- ketje dienen zelf meegenomen te worden. Kosten: 30,- voor leden en 45,- voor niet-leden. Modelkosten: tussen 10,- en 20,- afhankelijk van het aan tal deelnemers. Informatie en aanmelden bij Joanne Vetter, tel: 06-16714706 of via de web site: www.perspectiefcastricum.nl. advertentie" Henny Huisman, tevens Castricums bekendste inwoner, sloot aan in de rij om zijn stem te laten horen. Strandtenteigenaar Bart Zijlstra hoopt dat de rest van Nederland dit voorbeeld volgt: "Door je stem te laten horen, doe je mee. Onze stranden zijn prachtig en verdienen waardering. Die waardering kan je laten zien door als Supporter van Schoon onze kust schoon te hou den. En natuurlijk door te stem men op jouw persoonlijke favoriet!" Stemmen kan tot en met donder dag 13 augustus op www.schoons- testrandenverkiezing.nl. Molenlei, Akersloot - 16 stuks - ca. 30 m GEÏNTERESSEERD? Neem voor meer informatie contact op met Soeterbroek Sierbestrating

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9