Benefietconcert Ilonka Ory Organisatie Hunebedspelen doneert 500,- voor Stichting Veldwerk Vanuit het Heilooër Bos de Oosterzijpolder in fieiM Magefl aan Marieke Hoetjes-Eijkel 3 UITKIJKPOST 15 JULI 2015 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! HEILOO - Op 16 augustus om 15.00 uur geeft Ilonka Ory een benefietconcert in de Witte Kerk ten behoeve van de res tauratie van de kerk. Na de veiling in april jongst leden, waar een goede start is gemaakt met de inzameling, ver volgen we nu met dit eerste bene fietconcert. De ontvangst is met koffie of thee en na het concert een drankje en een hapje. De kaar ten zijn te bestellen door per kaart 25,- over te maken op rekening nummer NL91RABO0304397512 t.n.v. Witte Kerk Heiloo o.v.v. kaarten benefiet Ilonka Ory. Als u liever contant afrekent, kunt u ook reserveren via benefiet@wit- tekerkheiloo.nl of via 06 20378880. De kaarten liggen een uur voor aanvang van het concert voor u klaar. U heeft dan alle tijd om samen iets te drinken. We ver wachten een grote opkomst en bij voldoende belangstelling wordt in de avond het programma herhaald. Steun ons en kom genieten van: Ilonka Ory 1.77 m op twee gym pies. Een theatermaker pur sang, die met haar betoverende donkere stem haar publiek in het hart weet te raken. Ilonka is zo iemand die de lach en de traan in één adem weet te vangen. Van haar repertoi- Ilonka Ory speelt 1.77 m op twee gympies. Aangeleverde foto re zijn inmiddels 2 cd's uitgebracht en voor haar debuutvoorstelling in 2010 ontving ze de publieksprijs van de Rabobank Cultuurprijs. '1.77 m op twee gympies' is spran kelend en vol van energie, met een positieve kijk op het leven zon- der te schofferen, beledigen of te kwetsen. Begeleid door topmusici zingt ze haar prachtige eigen lied jes over geluk, heimwee, liefde en hoop, die ze opluistert met fijne poëzie, mooie teksten en lieve humor. HEILOO - Op zondag 21 juni jongstleden vond, op het evene mententerrein aan de Omloop in Heiloo, de eerste editie van de Hunebedspelen plaats. De aanwezige teams voerden daar een sportieve strijd uit met elkaar. Er heerste een gezellige sfeer en de dag werd goed bezocht. Het publiek kon de door hen op het terrein aangeschafte drinkbe- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. H et wee kb lad U it ki j kpost wo rd t ge p rod u cee rd 0 p ee n wate rloos a offset rotatiepers, de milieu- j me vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur kers ter herinnering mee naar huis nemen, of inleveren bij de stand van Veldwerk. Met de opbrengst van het evenement en de bekers kon de organisatie een bedrag van 500,- doneren aan stichting Veldwerk, die zich hard maakt voor de zo zwaar getroffen bevolking in Nepal. Gerard Pranger overhan digde de cheque, op de evaluatie bijeenkomst voor de medewerkers van de spelen, aan dhr Henk Veldt. Deze avond is tevens duidelijk geworden dat er een tweede editie van de spelen zal volgen en wel op 19 juni 2016. Houd dus onze pagina op Facebook en onze flyers weer in de gaten! Een van de dingen die je tijdens de wandeling kan tegenkomen is Egelskop. Foto: Paul ten Have Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Nu de zangvogeltjes zich steeds minder laten horen gaan we bij de maandelijkse IVN natuurwandeling, zondag 19 juli, het Heilooër Bos verlaten om de Oosterzijpolder in te trekken. Vanaf de Kattenberg lopen we eerst door het noordooste lijke deel van het bos en gaan dan door het weiland naar het dijkje rond de Kooimeerpolder. We vol gen dat dijkje en keren via de Nijenburgerweg weer terug naar het bos. Onderweg kijken we vooral naar de bijzondere water- en oeverplanten. Deze afwisse lende, maar wel stevige wande ling begint zoals gewoonlijk om 10 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en duurt onge veer 2 uur. Honden, zelfs aangelijnd, mogen deze keer niet mee, vanwege het vee in de polder. Stevig schoei sel en aan het weer aangepaste kleding aanbevolen. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@ hccnet.nl of bellen: 072 532 5110. Kijk ook eens op ivnnkl.nl. Opgave vooraf is niet nodig. Mijn naam is Marieke Hoetjes-Eijkel, 61 jaar. Ik ben aanstaande februari 40 jaar getrouwd met Niek Hoetjes. Wij hebben vier kinde ren: Rienke, Maartje, Nikie en Gertjan, schoonzoons Sjoerd en Arne en twee kleinkinderen Bram en Lisa. Ik heb een fulltime vrijwilli- gersjob als parochiecoördinator van de Willibrorduskerk. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren in Amsterdam, op een bovenhuis aan de Kloveniersburgwal tegenover het Trippenhuis. In 1958 verhuisde ons gezin naar een nieuwbouwhuis aan de Haesackerlaan in Heiloo. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u nu uitoefenen? Net zoals dat voor de meeste vrijwilligers geldt is mijn werk mijn hobby. Als vrijwilliger zoek je werk dat bij jou past en vaak heb je de mogelijkheid om zelf nieuwe interessante taken op te pakken. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten en wat zou u zeggen en vragen? De mooiste ontmoetingen zijn vaak onverwacht. Het kan overal en altijd gebeuren dat je iemand tegenkomt die je echt 'ontmoet'. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Op het bovenhuis in Amsterdam stond ik vaak voor het raam en keek naar de kolenschuiten die in de gracht lagen. Ik was gefascineerd door de sterke kerels met bestofte overalls, die de zware zakken til den en de kolen overpakten in kleinere papieren zakken. In Heiloo ging een heel andere wereld voor mij open. We struinden de hele dag buiten rond. Er stonden nog weinig huizen in de buurt en we konden kuilen graven en hutten bouwen. Onze tuin was ook een avontuur. Het was een oude moestuin en het stond vol bessenstrui- ken en appelbomen. De eerste keer dat ik daar als stadsmeisje liep kon ik tot mijn schrik ons huis niet meer vinden. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? De Noorder- en Zuiderneg. Toen we in 1981 aan de Bosrank kwa men wonen was dit gebied net aangelegd. Het evenemententerrein is me extra dierbaar, omdat ik daar al zoveel jaar geniet van het Timmerdorp. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Voor de zang van de nachtegaal. Ik heb ze de laatste jaren helaas niet veel meer gehoord. 7. Wat was het beste advies, dat u ooit kreeg? Waarschijnlijk ben ik behoorlijk eigenwijs, ik vraag niet gauw om advies en zoek meestal mijn eigen weg. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Dat ik een rijbewijs heb. Ze zien me altijd op de fiets, dat is zeker in het dorp veel handiger. Maar eerlijk gezegd heb ik een hekel aan auto rijden en ga ik ook voor grote afstanden liever met de trein. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Onze burgemeester is heel betrokken bij Vluchtelingenwerk. Misschien kunnen er in Heiloo meer initiatieven ontplooid worden om mensen op te vangen die alles verloren zijn. 10. Antwoord op de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: "Hoe ben jij in dit veelzijdige en soms tijdrovende werk terecht gekomen?" In 1997 werd ik gevraagd voor de functie van secretaris van het parochiebestuur van (toen nog) de twee Roomskatholieke kerken in Heiloo. Het was een enerverende tijd: de verkoop van de Moeder Godskerk aan de PKN en de verbouw van de Willibrorduskerk. Na een maximum van drie termijnen van vier jaar moest ik het bestuur verlaten. Maar heel veel taken die ik in de loop van de jaren met ple zier op mij had genomen, kon ik ook buiten het bestuur voortzetten. We hebben dat toen 'parochiecoördinator' genoemd: aanspreekpunt zijn, communicatie verzorgen tussen de (ruim 300!) vrijwilligers onderling en naar buiten, vergaderingen notuleren, liturgieboekjes maken, stukjes schrijven voor de wekelijkse nieuwsbrief etc. Het is prachtig werk, in een bijzondere omgeving. Samen zetten we ons in voor een dienstbare en gastvrije kerk, met hart en ziel. Ik nomineer voor de volgende tien vragen: Mevrouw Jeannette de Groot. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Wat is jouw drijfveer om je zo enthousiast in te zetten voor Vluchtelingenwerk?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3