Regio Vlottenbouwen in Limmen met de vakantiecocktail Open dag in de pluktuin Burton Greene met Klez-Edge in Museumhoeve Overslot Zonnecentrale geopend bij handbalvereniging Meervogels '60 Timmerdorp Egmond aan den Hoef weer succesvol! Ina Eilander in Slotkapel 8 UITKIJKPOST 15 JULI 2015 De troste winnaars van de 'zilveren zaag. Aangeleverde foto EGMOND A/D HOEF - Met meer dan 130 kinderen, een hoop enthousiaste vrijwilligers, de dankbare steun van vele spon sors en vooral mooi bouwweer, zijn er in een paar dagen de mooiste bouwwerken tot stand gekomen. Wat vooral meehielp was het vele mooie en bruikbare hout. Mede dankzij de medewerking van veel bedrijven en aannemers had den we op vrijdag en zaterdag een overvloed aan hout. Gerard van der Kolk, Joost van Dam en Barry Rotteveel waren op vrijdag tot diep in de avond bezig al het hout aan te voeren en over het timmer- dorpterrein te verspreiden. De hutten zagen er op de traditionele afsluitende vrijmarkt op donder dagavond dan ook fantastisch uit en waren voorzien van koopwaar dat door de kinderen gemaakt was. De kinderen hebben op het thema "Vakantiedorp" een stel prachtige hutten gebouwd. Zo was er een echt zwembad annex ijssalon, een heuse caravan, een Mc Donalds, een beachclubhuis, een stoel-en- tafel restaurant en heel veel glij banen en pretparkattributen. Ook hier was weer te zien dat de cre ativiteit van de kinderen weinig grenzen kent. Er werden prijzen toegekend aan de meest bijzondere bouwsels. De bronzen zaag voor de origineelste hut ging naar hut 3, een heuse caravan in hele mooie kleuren. De zilveren zaag voor de mooiste brievenbus ging naar hut 1. Een waterdicht bouwsel in de juiste afmetingen. De gouden zaag kwam na moeizaam jury overleg terecht bij hut 6. Een kleine maar fijne constructie met een bijzon dere vakantiezon. De andere prijs winnaars waren natuurlijk alle andere kinderen en de vele vrijwil ligers die veel plezier en voldoening hadden aan het timmerdorp. Voor foto's van de Timmerdorphutten zie www.buroaanzee.nl/timmerdorp EGMOND A/D HOEF - Ook dit jaar opent schrijfster en dichte res Ina Eilander uit Hoogwoud het seizoen van 'Een Luchtig Slot' in de Slotkapel aan de Slotweg 19 te Egmond aan den Hoef. Zondag 19 juli 2015 is de eer ste avond met muziek en poëzie. Ina draagt naast 'heur oigen endje BAKKUM - Geïnteresseerden kunnen aanstaande zondag 19 juli van 13.00 uur tot 17.00 uur een kijkje nemen in de pluk- tuin/vlindertuin in Bakkum waar u zelf en boeket kunt samenstellen uit de vele bloe men die er staan. De muzikale omlijsting zal onder voorbehoud verzorgd worden door Violette Rondeel, zij speelt op de gitaar vooral Spaanse en Zuid- Amerikaanse muziek. Er hangen schilderijen met bloemmotieven van de Amsterdamse kunstenaar Aad Boogaard. Indien gewenst is er hulp aanwezig bij het samenstel len van een boeket. De entree is gratis en vanaf 5,- heeft u al een prachtige boeket. Vindt u het leuk om te werken in een groene omge ving dan kunt u zich als vrijwilliger aanmelden. Adres: Limmerweg 5C in Castricum. Meer info via Facebook Pluktuin Bakkum. www.pluktuinbakkum.nl. Openingstijden: maandag t/m zater dag van 13.15 uur tot 16.00 uur. Of op afspraak. 06-20438342. LIMMEN - De Vakantiecocktail van Welzijn Castricum orga niseert in samenwerking met OdiSport in Limmen op vrijdag 24 juli van 10.00 uur tot 12.30 uur het spectaculaire vlotten bouwen. Dit is voor kinderen in de leef tijd van 7 tot en met 12 jaar. Met tonnen, grote palen, touwen en andere stoere materialen wordt een vlot gebouwd dat daarna getest wordt in Het Stet aan de Koningsdam. De kosten bedragen 4,-. Een zwemdiploma is ver plicht. Aanmelden kan bij Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 in Castricum van maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.30 uur en van maandag tot en met don derdag van 13.30 uur tot 15.30 uur, telefoon 0251 656562 of per mail: info@welzijncastricum.nl. Voor meer leuke vakantie activiteiten kan de site van de stichting bekeken worden: www.welzijncastricum.nl -i— F~ Na het bouwen wordt het vlot te water gelaten voor de grote test. Aangeleverde foto Westfries' gedichten voor van Ruud Osborne, Ida Gerhardt en Catherine Boone. Een passend natuur arrangement wordt verzorgd door Ingrid Zwart De muzikale omlijsting valt onder de zorg van Daniëlle en Peter Boven (zang) en Truus Blei (piano). De poëzieavond begint om 20.00 uur en de kapel is vanaf 19.30 uur geopend. De toegang is gratis. EGMOND A/D HOEF - Zondag middag 19 juli speelt de legen darische Amerikaanse pianist Burton Greene in Museumhoeve Overslot. Vanwege de bijzondere ambiance en de geweldige akoestiek is dit een van de favoriete plekken van Burton Greene om op te treden. Deze keer komt hij met de band Klez-Edge bestaande uit Alex Coke (Austin Texas/ Amsterdam) op sax and fluit, Larry Fishkind (New York/ Amsterdam) op tuba, Roberto Haliffi (Tripoli Libya/ Amsterdam) op drums en Burton Green (Chicago/Amsterdam) zelf uiter aard op de piano. Klez-Edge speelt moderne arrangementen van tra ditionele Klezmer en Chassidische melodieën, evenals de bekende standaardwerken van componisten van Joodse muziek. Ook eigen com posities van Burton Greene in klez- mer/balkan/jazz style zullen worden gespeeld. Het concert begint om 16.00 uur. Het aantal zitplaatsen is beperkt dus is het raadzaam om op tijd aanwezig te zijn voor dit unieke concert. Museumhoeve Overslot opent haar deuren om 14.00 uur. De toegang is vrij, maar in de pauze zal om een vrijwillige bijdrage voor de muzikanten worden gevraagd. Museumhoeve Overslot ligt aan de Slotweg 42 in het historische hart van Egmond aan den Hoef. AKERSLOOT - Onder de naam 'Geef Meervogels Energie' heeft de gelijknamige handbal vereniging uit Akersloot afge lopen zondag haar zonnecen- trale officieel geopend. Leden en sponsoren hebben de zonnepanelen gedoneerd aan de vereniging. Hierdoor is de vereni ging elektrisch gezien klimaat neutraal geworden en dalen de kosten, een echte win-win situatie. Wethouder Ans Pelzer verrichtte samen met twee jeugdleden de openingshandeling. De wethouder onderschreef in haar toespraak het belang van het investeren in een duurzame toekomst, niet alleen omdat bron nen anders opraken maar vooral om de jeugd in de toekomst niet op te zadelen met onze troep. Zij was blij te melden dat de Gemeente Castricum nu, net als vele andere kustgemeentes, aan de slag gaat met acties om de plastic soep in de oceanen te verminderen. Van de 24 zonne panelen zijn er nog 3 te koop. Via 'geefmeervogelsenergie@meervo- gels60.nl' kunt u meer informatie opvragen. Burton Greene met zijn band Klez-Edge komt naar museum hoeve Overslot. Aangeleverde foto In de Pluktuin zijn onder andere mooie stokrozen te vinden. Aangeleverde foto Lenne Logman en Renée Sap openen samen met de wethouder de zonnecentrale van handbalvereniging Meervogels. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 8