fierH Magefl aan Musicalmarathon Jeannette de Groot reis naar Millingen aan de Rijn Senioren op 3 Ganzenfamilie weet van geen wijken Maybritt van Doorn afgestudeerd UITKIJKPOST 22 JULI 2015 Elke week verschijnt de rubriek 'De tienvragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! HEILOO - Op 10 juli is Maybritt van Doorn uit Heiloo afge studeerd aan de Universiteit van Amsterdam, faculteit Geesteswetenschappen. Zij deed de richting Communicatie Wetenschappen en gaat in sep tember haar master vervolgen aan de VU in Amsterdam. Ze is oud leerlinge van Basisschool De Elckerlyc en het PCC Heiloo Mijn naam is Jeannette de Groot en ik ben getrouwd met Henk. Samen hebben we twee zonen. Ik ben actief bij Vluchtelingenwerk, docent bij Samenspraak en je kunt mij vinden in de bibliotheek waar ik boekjes lees met groepen vluchtelingen. Ik doe dit samen met Gerda de Jager. 1 Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren in Amsterdam In Oost ben ik opgegroeid. Rond mijn twintigste ben ik in Heiloo komen wonen. 2 Als uw hobby uw werk was geweest welk beroep zou u nu uitoefenen? Dan was ik nu tuinman. Of ik had een garen- en band winkel tje. 3 Wie zou u wel eens willen ontmoeten en wat zou u zeg gen en vragen? Deepak Chopra. Ik zou vragen" Hoe gaat het met u?" En dan kijken hoe het gesprek zich ontvouwt. 4 Wat is uw mooiste jeugdherrinnering? De portieken in Amsterdam Oost vol met glanzende tegels Ik vond dat adembenemend. Kon er uren naar kijken. En het Oosterpark daar werd de pauze gehouden van mijn lagere school. Een heerlijk stadspark. Nog altijd voelt Amsterdam heel vertrouwd. Ik word altijd heel rustig als ik in lijn 3 zit; het feest van de herkenning. 5 Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? De mooiste plek in Heiloo vind ik Onze Lieve Vrouwe ter Nood. Net of de tijd heeft stilgestaan, een wonderlijke magi sche plek. 6 Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Een pakje van Zalando. 7 Wat was het beste advies, dat u ooit kreeg? Geef me de moed om door te gaan als ik moet doorgaan. Geef me de kracht om te stoppen als ik moet stoppen. Geef me de wijsheid om het verschil tussen beide te zien. 8 Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Ik hou van smartlappen. Hank Williams Evening train. De tra nen rollen vanzelf. Heel louterend. 9 Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? De burgemeester is een goed mens. Hij is betrokken bij Vluchtelingenwerk. In Heiloo zijn de vluchtelingen verrukt van hem! Maar soms zie ik basisscholen het moeilijk hebben met een kind dat uit een ver land op hun school wordt geplaatst. De taalklas in Alkmaar is dan een uitkomst. Maar daar is geen geld voor. Een basisschool in Heiloo heeft de klas ingekocht voor een meisje De resultaten zijn verbluffend ze leerde veel Nederlands in een jaar. Van de kinderen moeten we het heb ben. Onderwijs is alles willen ze een goede kans krijgen om te slagen in de maatschappij. 10 Antwoord op de persoonlijke vraag van uw voorgan ger aan u: ''Wat is jouw drijfveer om je zo enthousiast in te zetten voor Vluchtelingenwerk?'' Vijf jaar geleden stopte ik met lesgeven bij InHolland. Ik miste een echte doelgroep waar ik iets voor kon doen. Via taalcoa- ches kwam ik terecht bij Vluchtelingenwerk. Wat mij beweegt om door te zetten zijn de kinderen die ik ontmoet. Ik kan mij laven aan hun verhalen en uitspraken. Zoals Qamar die zich af vroeg of juf Hetty nu uit haar huis moet omdat ze met pensioen gaat. Bishara die heeft genoten van een feestje "Hééél mooi!" Hassan die denkt dat hij Hassanniet heet omdat er vaak wordt geroepen Hassan niet doen! Ze zijn vol vertrouwen en blij met ieder uitstapje en feestje! Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: Faeqah Tayez. Ze komt uit Irak en heeft de vluchtelingensta tus. Faeqah heeft grafisch design gestudeerd. Ze is verliefd op de Uitkijkpost? Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Wat is je grote wens en uitdaging? Alle deelnemers van de reis. Foto: Guus Klaase Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Op dinsdag 11, woensdag 12 en donderdag 13 augustus van 10.00 tot 14.00 uur vindt de musicalmara thon plaats bij de Muziek- en Dansschool in Heiloo. Voor alle jongens en meisjes van 6 tot 13 jaar die zin hebben om te zingen, dansen en acteren wordt het een feest. Op deze musicalma rathon gaan de kinderen samen met docenten Mena Leila Kilani en Sanne Mallant aan de slag met de musical Belle en het beest. Net als in een echte musical gaan we dan- sen, zingen en acteren. Daarnaast gaan wij aan de slag met schmink, kostuums en decor. Op donderdag 13 augustus om 13.30 uur sluiten wij de marathon af met een grote presentatie voor publiek. Iedereen is van harte welkom om naar de presentatie te komen kijken. Meedoen? Schrijf je voor vrijdag 7 augustus in. Inschrijven en informatie over de kosten: musicalendans@gmail. com. De muziek- en dansschool is in de vakantie gesloten, dus we zijn alleen via dit e-mailadres bereik baar. geweldig natuurgebied. We hebben heerlijk gefietst langs de Rijn en de Waal, over Emmerich, de Tolkamer en met het Pontje weer terug over de Rijn richting Millingen. We heb ben diverse bezoeken afgelegd, o.a. naar een slakkenkwekerij en wijngaard, een paardenmelkerij, het oude ambachten- en speelgoed museum en een dagje winkelen in Kleef, Duitsland. Iedere avond werden er leuke spelletjes gedaan en er werd echt niet vals gespeeld. Op de laatste dag een dansavond met live muziek. Dit alles werd mogelijk gemaakt door een fantas tisch bestuur. Namens ons allen onze hartelijke dank daarvoor. Een bijzonder woord van dank wil ik richten aan onze eigen boekenclub. Dankzij een donatie hebben zij ons een heerlijke middag bezorgd op de Pannenkoekenboot en een rond vaart op de Waal bij Nijmegen. We konden pannenkoeken eten zo veel je wilde. Wat mezelf betreft, een heerlijke week en voor herhaling vatbaar. Lieve mensen help ons bestuur, ik wil graag nog een keer mee. Names Jaap Veel. HEILOO - Je hebt allerlei ganzen. Van domme gansjes tot hele standvastige. In Heiloo(Plan Oost) zijn er ganzen met een wel heel sterke geest. Deze ganzenfamilie gaat geen stap opzij voor wie of wat dan ook. Dus kun je het beste je auto omkeren en maar een straatje omrijden. Aangeleverde foto HEILOO - Voor de tiende keer ging een groep senioren vanuit het Trefpunt samen op vakantie. Dit keer naar Millingen aan de Rijn van 4 t/m 11 juli. Jaap Veel, één van de deelnemers schreef een verslag. Zaterdagochtend vertrokken we uit Heiloo met prachtig weer. Met de middag waren we bij ons hotel, met een koninklijke ontvangst. Het hotel was geweldig, zelf ben ik 2 kilo aangekomen deze week. De omge ving van Rijn en Waal is uniek, een De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. H et wee kb lad U it ki j kpost wo rd t ge p rod u cee rd 0 p ee n wate rloos offset rotatiepers, de milieu- j me vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Kinderen op de musicaldag. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3