Cursus weerbaarheid Kits Oonlie juicht plan nen minister Asscher toe Italiaans dineren tussen de bloemen en planten Cursus Urban Sketching bij Tintoretto Heiloos orkest genomineerd voor optreden in Carré 5 INGEZONDEN MEDEDELING Openstelling Witte Kerk Activiteiten voor ouderen Opening archeo logisch museum Baduhenna Hatha zomeryoga in het park Heiloo Droomdeuren UITKIJKPOST 22 JULI 2015 HEILOO - De Witte Kerk is in de zomermaanden op woens dag tussen 11.00 en 16.00 uur te bezichtigen. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt het grote orgel bespeeld. Het rooster voor organisten in de Witte Kerk is als volgt: woensdag 22 juli Fred Lodder. Woensdag 29 juli komt Nina Borletti. 5 augus tus is dat Hans Stehouwer, 12 augustus Jacob Wakker, 19 augustus Dub de Vries en 26 augustus Gerard Leegwater. HEILOO - Uitbureau De Loet de Loet 1 en Overkerck stationsweg 92c Heiloo orga niseren leuke activiteiten voor ouderen. Bij de Loet is er nog plaats bij bewegen voor ouderen op maandag van 10.00-11.00 uur 29,- per maand. Bij Overkerck is er op 14 en 28 augustus bingo voor 5,- aanvang: 14.45 uur. Augustus heeft als thema Maritiem i.v.m. Sail 2015 met allerlei leuke activiteiten zie voor meer informatie op www. vivalavie.nl, Corina Winter, tel: 06 - 51463085 of receptie Overkerck: 088 - 9957675. HEILOO - Op zaterdag 1 augustus bent u van harte welkom in het Archeologisch Museum Baduhenna van 14.00 tot 16.00 uur. U ziet een scala van bezienswaar digheden die zijn verkregen door archeologisch onder zoek. Er wordt veel tekst en uitleg gegeven over de herkomst van de objecten. U vindt ons in het souterain van het GGZ-Gebouw direct links, achter de rechter poort. Kennemerstraatweg 464. Meer informatie: www.baduhenna. nl HEILOO - Yoga in de natuur op vrijdag met geluiden van vogels en met je voeten in het gras. Heerlijk om zo de dag te beginnen. In juli, augustus en zolang het weer het toelaat vrijdagochtend van 9.30 tot 10.30 in het park van Heiloo. Verzamelen op de parkeer plaats zwembad Loos, Heiloo. Neem een handdoek en/of matje en een flesje water mee. De lessen gaan door bij droog weer. Kosten 10,- Ervaring met yoga is niet noodzake lijk. Aanmelden is niet nodig, wel prettig. Docent: Judith Bosman, info@academievoor- gevoel.nl, www.academievoor- gevoel.nl. Tevens op zondag ochtend strandyoga op het strand van Castricum. HEILOO - Houtbouw is ons werk en dat ziet u terug in onze deuren en meubels. Warm en sfeervol, met de authenticiteit van het plat teland. Wij gaan uit van de basis: hout van goede kwali teit, onbewerkt en ongepolijst. Ga naar onze webshop www. droomdeuren.com en check onze zomeraanbiedingen. ALKMAAR - MEE Noordwest-Holland start op 21 augustus aanstaande samen met de Wering de cursus weerbaarheid. De cursus is bestemd voor kinderen tussen de 10 en 12 jaar en hun ouders en wordt gegeven in het regiokantoor van MEE Noordwest-Holland aan de James Wattstraat 5 in Alkmaar. Er zijn negen bijeenkomsten van 16.00 tot 17.00 uur en de cur sus start na de schoolvakantie op 21 augustus. Sterker staan en voor jezelf opkomen. Soms is het lastig om voor jezelf op te komen. Tijdens deze cur sus worden deelnemers en hun ouders geleerd hoe je sterker kunt staan en je zelfvertrouwen ontwikkeld kan worden. Problemen waar de cursus bij kan helpen zijn onder meer: Een deelnemer wordt gepest en wilt dat dit stopt; een deelnemer heeft moeite om dingen te vragen; bij het spelen heeft het kind vaak ruzie of wordt boos en weet niet zo goed hoe dit geuit moet worden. Door middel van bewegen, spel, tekenen, praten en vooral door te oefenen met elkaar, leer je hoe je op jezelf kunt vertrouwen en hoe jij je sterker en veiliger kunt voelen. Ook ouders spelen een belangrijke rol bij dit traject. Deelname aan de cursus kost 10,-. Aanmelden of meer informa tie over de cursus kan gevonden worden op www.meenwh.nl/cursusagenda of www.stichtingdewering.nl. Er kan ook rechtstreeks contact opgenomen worden met de cursusleiders Maartje Dekker via mdekker@meenwh.nl of Peter Janssen via p.janssen@stichtingdewering.nl. HEILOO - De kwaliteitseisen in de kinderopvang en het toezicht daarop moeten op de schop, vindt minister Asscher. In een Kamerbrief legt hij uit hoe hij dat wil realiseren. Er is onder andere veel aandacht voor het ver hogen van de kwaliteit op de babygroep en coaching on the job voor peda gogisch medewerkers. Dit alles moet in 2017 ingaan. Kits Oonlie juicht dit voorstel toe. Sinds de start van Kinderopvang Kits Oonlie worden alle medewerkers begeleid door een pedagogisch adviseur voor alle pedagogi sche vraagstukken. Hiernaast bezoekt een pedagogisch werkbegeleider iedere week alle vestigingen van Kits Oonlie voor ondersteuning in de dage lijkse werkzaamheden. De werkbegeleider heeft tevens een signaalfunctie, waardoor zij de (pedagogische) kwaliteit van de opvang bewaakt en waar nodig de pedagogisch adviseur inzet. Wilt u meer weten over de inzet van de pedagogisch adviseur of werkbegeleider, neem gerust contact op met Kits Oonlie, pedagogiek@kits-oonlie.nl. HEILOO - De jury van het Nationaal Comité 200 jaar Koninkrijk muziekwedstrijd heeft besloten dat er vier orkesten een nominatie ont vangen voor de hoofdprijs van de muziekwedstrijd waaraan muziekvereniging Eensgezind heid heeft deelgenomen. De hoofdprijs is een optre den in Koninklijk Theater Carré in Amsterdam tijdens de slot viering van 200 jaar Koninkrijk. Eén van de genomineerde orkes ten is Eensgezindheid uit Heiloo. Eensgezindheid heeft volgens de jury met een originele inzending laten zien dat zij muzikaliteit aan creativiteit weet te binden. Het thema "Spelen in vrijheid" was uitstekend gekozen in tegenstel ling tot andere orkesten die alleen het muziekstuk technisch per fect wilden spelen zonder verhaal eromheen. De andere genomi neerde orkesten zijn: Excelsior uit Winterswijk, het Frysk Jeugdorkest en Melodia uit Wijckel. Op NPO 1 en in aanwezigheid van Koning Willem Alexander en Koningin Maxima zal het winnende orkest haar uitvoe ring van het speciaal voor deze vie ring door componist Carl Wittrock geschreven muziekstuk 'Van Oranje' ten gehore mogen brengen. De jury komt in augustus nog een maal bijeen zodat op 20 augustus bekend kan worden gemaakt welk van de vier genomineerde orkes ten de definitieve winnaar is van de muziekwedstrijd. Uiteraard zal er ook gekeken worden in hoever re de filmopname bekeken wordt op YouTube en wat de reacties daarop zijn. De film is te bekijken via www.mv-eensgezindheid.nl en informatie over de slotmanifestatie van 26 september is te vinden op www.200jaarkoninkrijk.nl. HEILOO - Dit jaar vindt alweer de 5e editie plaats van het TuinDiner. Oprichters Remco Ylenia Borsato uit Heiloo hebben ook dit jaar het voor recht om te mogen koken in de Orangerie temidden van de paradijselijke tuin van Jack Zoon tuincreaties. Het "tuindiner" staat voor bijzon der dineren in een paradijselijke omgeving in een speciaal daarvoor ingerichte Italiaanse Trattoria, tus sen prachtige bloemen en bijzon dere planten. Er wordt een speciaal vijfgangen menu opgediend en er is een bijpassend aanbod van heer lijke biologische Italiaanse wijnen. Alle gerechten zijn, waar mogelijk, bereid met biologisch verantwoorde ingrediënten. Gasten maken daar naast kennis met Italiaanse culinai re gebruiken en tradities. "Tijdens onze vorige edities is het ons opge vallen dat bijna alle gasten dezelfde avontuurlijke instelling hebben en zich graag laten verassen", weten de koks. De 20 diners staan gepland in de periode van 5 juli tot en met 30 augustus aanstaande. Het aan tal plaatsen is ondertussen zeer beperkt. Reserveren kan nog via www.tuindiner.nl Een cameraploeg filmt muziekvereniging 'Eensgezindheid.' Aangeleverde foto HEILOO - Teken-en schilder vereniging Tintoretto in Heiloo organiseert een cursus Urban Sketching. Docent is Cees van Nieuwburg. Urban Sketching is een wereld wijde organisatie waar mensen uit genodigd worden om met elkaar schetsen te maken die betrekking hebben op het stadsleven of op de woonomgeving. Voor meer infor matie zie internet: Urban Sketching Drawing Outdoor Scenes. In een cursus van vijf lessen willen we bin nen Tintoretto een start maken met deze manier van werken. Per les is het de bedoeling om in plaats van één uitgewerkt werkstuk meerdere schetsen op papier te zetten. Door snel te schetsen, te noteren en niet teveel uit te werken, ontstaat een spontaan en levendig beeld op papier. De eerste les wordt gehou den in het atelier van Tintoretto. De daarop volgende lessen wordt er in en om Heiloo op locatie gete kend. De cursusdata zijn 11, 18 en Een voorbeeld van een schets van de woonomge ving. Aangeleverde foto 25 augustus en 1 en 8 september van 09.30 tot 12.00 uur. De cursus kost 60,-. Opgeven kan tot 31 juli 2015 door een mail te sturen naar info@tintoretto-heiloo.nl. Bezoekers genieten van het TuinDiner. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5