Vluchtelingenkinderen genieten van uitje naar Amsterdam Een clowntje smeren voor een zonnig leven Hollandse- en Caribische taferelen met veel kleur, achter één deur 8 Judogoud voor Karen Stevenson HEILOO - Karen Realisatie overeenkomst de Linde Heiloo getekend De Achteruitkijkpost: 1980, Pluizige uiltjes gespot Stationscentrum opgefrist met nieuwe winkel UITKIJKPOST 22 JULI 2015 Een clowntje smeren voor een zonnig leven, Aangeleverde foto HEILOO - Vrijdag 10 juli is Els Harkmans een Facebookpagina gestart onder de naam: 'Project Els Harkmans, een clowntje smeren voor een zonnig leven'. Deze pagina is in het leven geroepen om iedereen bewust te maken van het belang van insme ren met zonnebrandcrème en heeft ondertussen al bijna vijf honderd likes. Insmeren met zon nebrandcrème is ter voorkoming van huidkanker, de snelst groei ende kankersoort in Nederland. Het idee is ontstaan door het feit dat fysiek contact van begeleiders, CASTRICUM - Tot 7 september zijn er twee nieuwe kleurige exposities te bezichtigen in het Strandvondstenmuseum. Een van de exposities is van Siny Miedema. Zij is een geboren Groningse en woont inmiddels al 49 jaar in Castricum. Siny schildert inmiddels 16 jaar bij Perspectief en is verknocht aan het schilderen van dieren, zoals Hollandse dieren in de wei. Het plezier wat zijn hier aan beleeft en het veelal kleurrijke resultaat, wil zij graag met deze expositie tonen aan groot en klein. De tweede expositie is van Anita de Haan-Ruiter. Anita woont in Heiloo en exposeert met drijfhout, keramiek en mozaïek Op Aruba en Bonaire raakte ze gefascineerd door de kleuren van de Carïbische zee en bovenal door de prachtige onderwaterwe reld. Door veelvuldig snorkelen waaronder docenten, bij (kleine) kinderen steeds meer ter discus sie staat. In het verlengde hiervan mogen begeleiders de kinderen niet meer insmeren, want daarbij is sprake van fysiek contact. Om ervoor te zorgen dat kinderen toch ingesmeerd zijn, is het de bedoeling dat het voor kinderen spelenderwijs een routine wordt om zichzelf in te smeren. Van jongs af aan zal door middel van een liedje het smeren van een clowntje aangeleerd wor den. Zo wordt gegarandeerd dat alle kinderen ingesmeerd zijn, zonder dat de begeleider hier de kinderen voor behoeft aan te raken. en duiken leerde ze veel over de tropische vissen en het koraal. Het jutten van drijfhout aan de ruige kust van Bonaire werd een lief hebberij. Thuis legde ze alles in de brandende zon te drogen voor een mooi eindresultaat. Ze maakt schilderijen die geheel bestaan uit drijfhout, maar ook schilderijen waarin keramiek en mozaïek ver werkt is. Zij stelt dat het de kunst is om het drijfhout niet te bewerken, dit vanwege de mooie tinten die de natuur er aan gegeven heeft. Het Strandvondstenmuseum ligt aan de Geversweg 2a te Castricum (achter het NS station). Openingstijden: dagelijks van 11.00 - 17.00 uur, op dinsdag en donderdag geslo ten. Groepsreserveringen hebben voorrang, check voor beschik baarheid de website van het museum: www.strandvondsten- museum.nl. Zie ook de website www.anitadehaanruiter.nl HEILOO - Op maandag 13 juli vertrokken 21 Heiloose vluch telingenkinderen met 6 begelei ders per trein naar Amsterdam. In Amsterdam wandelden ze naar het Scheepvaartmuseum. Daar kregen ze een rondleiding door de replica van het VOC-schip Amsterdam. Dat was genieten én huiveren: een prachtig en span nend schip waarop het leven voor de matrozen in vroeger tijden onaangenaam kon zijn. Hierna ging de groep te voet naar TunFun; een ondergronds speelpark waar de kinderen vol verwachting gillend naar binnen holden. De freefallglij- baan en het spookhuis waren voor velen het hoogtepunt. Tussen het klimmen en glijden genoten de kin deren van poffertjes en limonade. Na drie uur spelen werd het tijd om weer naar het Centraal Station te lopen. Onderweg kregen de kin deren nog een ijsje. Op het station bleek dat de trein naar Heiloo niet reed. Via Haarlem kwam ieder weer in Heiloo waar de vaders en moeders de kinderen weer onder hun hoede namen. Al met al was Stevenson heeft goud gewonnen tijdens het European Cup toernooi in het Duitse Sindelfingen. Gaby de By won zilver. Beide dames judoën bij het Heiloose Dojo 1 Loo. Na het goud en brons voor beide dames in Slovenië, wisten Karen en Gaby deze keer beslag te leggen op goud en zil ver in Duistland. Karen wist hiermee voor de tweede keer op rij overtui gend het goud te bemachtigen op een European Cup Toernooi in de klasse tot 78 kilo. In het Duitse Sindelflngen rekende zij tijdens het European Cup toernooi voor senioren na een vrijloot in de eerste ronde vervol gens vlot af met haar tegenstand sters in de kwart- en halve finale. Achtereenvolgens werden de Duitse Froitzheim en landgenote Larissa Groenwold beiden binnen 40 secon den met ippon verslagen. In de finale trof ze de Australische Giambelli die weinig aanvallend initiatief toonde. Dat leverde haar drie straffen op. Daarnaast wist Karen nog wel een yuko te scoren waarmee haar tweede gouden plak op rij een feit was. Gaby de By kwam uit in de klasse tot 70 kilo en wist daar alle drie haar partij en tot aan de finale met ippon te win nen. Achtereenvolgens moesten de Amerikaanse Wright en de Italiaanse dames Aragozzini en Paissoni hun meerdere erkennen in de judoka uit Heiloo. In de finale trof Gaby landge note en regerend Nederlands kam pioene Yvonne Odink. Die bleek in deze eindstrijd de sterkste waardoor Gaby met een fraaie zilveren medaille dit toernooi wist af te sluiten. HEILOO - De realisatieovereenkomst voor de bouw van dertien vrijstaande woningen in de Linde in Heiloo is getekend door Jaap Zwart(algemeen directeur van Timpaan) en Jan Hoekstra(directeur VDM). Naar verwachting start de bouw in septem ber dit jaar. In plan Zuiderloo, waar deelplan de Linde deel van uitmaakt komen ongeveer 275 woningen. Het woningbouwprogramma is op ver schillende doelgroepen gericht en zal in verschillende fasen op de markt worden gebracht. Zie voor meer informatie: www.heiloo-zuiderloo. nl. De makelaars van het project zijn VLIEG Makelaars OG(Vestiging Alkmaar) en Kuyper&Blom Makelaars. dit een welkome onderbreking van de voor hen vaak saaie basis schoolvakantie. Dit uitje werd financieel moge- lijk gemaakt door de PCI van de katholieke kerk en de diaconie van de protestante gemeente van Heiloo. HEILOO - In 1980 kreeg het Stationscentrum in Heiloo een kaas- en notenwinkel. De zaak werd in eigen beheer verbouwd en ook de notenbar werd zelf vervaardigd. Er was van alles te koop. Hollandse- en buitenlandse kaas, scharreleieren en een volledig assortiment noten. Alles natuurlijk van eersteklas kwa liteit en tegen scherpe prijzen. De winkel was slechts geopend op vrijdag en zaterdag maar was desondanks een aanwinst voor het Stationscentrum. Inmiddels is voor Heerenweg 203-205 een ver gunning afgegeven voor de realisatie van een winkelpand en vier appartementen. Met dank aan: René Alphenaar, fotomuseumheiloo.nl Onderweg naar het station was er nog tijd voor een ijsje, Aangeleverde foto Een van de schilderijen van Siny Miedema. Aangeleverde foto HEILOO - Aan de Westerweg aan de rand van het Heilooërbos zijn drie weken geleden drie jonge uiltjes geboren. Afgelopen weekend lieten ze zich dan eindelijk zien. Ze stonden vooral bij de kinderen in de buurt in de belangstelling. Nu moeten de jonge uiltjes leren om te vliegen en dat gaat niet zonder slag of stoot. Met enige regelmaat kukelen ze zo uit het nest. Overdag zijn de uilen stil maar 's nachts maken ze een piepend geluid. ,,Een beetje schrapend als een piepende deur", laat de familie Bakkum weten. De buurtkinderen zijn nog in beraad over de namen voor de uiltjes. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 8