Sport Heilooënaar Hans Visser in beeld bij AZ als opvolger Marco van Basten Ringsteken in Akersloot wordt in ere gehouden Milosj van Renesse niet bij te houden 15 jaar Jeu de Boule in Egmond-Binnen Een gezondere leefstijl door Sporthero project 9 Op Sportcomplex de UITKIJKPOST 22 JULI 2015 Heilooënaar Hans Visser misschien naar AZ Aangeleverde foto Hans Visser is in beeld als mogelijke opvolger van Marco van Basten als assistent-trainer bij AZ. Deze week heeft hij een gesprek gehad met AZ over de functie. Visser speelde van 1986 tot 1989 bij AZ en is afkomstig uit Heiloo. Omdat Hans Visser zijn voetbal- carriere gestart is bij De Foresters, vroeg Uitkijkpost de club om een reactie. Bij De Foresters is men uiter aard zeer content dat er na de recente ontwikkelingen (een EK-plaats voor Thomas Ouwejan en het aansluiten bij AZ 1 van Niels Kok en Joris Kramer), opnieuw een ex-Egel in de schijnwerpers staat. Clubman Hans Wiedemeijer: ''Visser speelde tot 1986 bij De Foresters. Voor hij richting Alkmaar vertrok speelden we nog samen''. Een andere ras-Egel, Dick Hommes: ''Als Visser ook naar Alkmaar gaat, krijgt de AZ trainers staf toch wel een stevig 'Foresters- gehalte'. Ook keeperstrainer Nick van Aart komt van De Foresters''. AKERSLOOT - Dinsdag 4 augus tus zal in Akersloot het altijd gezellige en nostalgische ring steken plaatsvinden. Het ring steken wordt jaarlijks op dins dag georganiseerd tijden de kermis van Akersloot. Akersloot is een van de weinige plaatsen waar het ringsteken met "aangespannen paard" in ere wordt gehouden. Voor de liefhebbers zijn vele paardenrassen te bewon deren, naast een groot aantal Friezen paarden komen ook veel Haflingers, Fjorden, Geldersen, KWPN's en Hackney's aan de start. Ook veel verschillende rij tuigen zoals tilbury's kapwagens, marathonwagens, Friese sjees, Hongaarse boodschappenwagen, Phaethon's en Dos a Dos zullen weer voor een mooi spektakel zorgen. De vele aanspanningen zorgen er elk jaar weer voor dat zij er prachtig uit zien en vaak in traditionele kleding aan u voorbij zullen trekken. De aanspanningen komen op het parcours rondom de Kerklaan en de Julianaweg diver se malen voorbij, vijfmaal voor het ringsteken en enkele keren voor het bestgaande paard en het schoonste geheel. Bij het ring steken gaat men de strijd aan om zoveel mogelijk ringen te steken. Eventuele barrages zullen uiteinde lijk zorgen voor de winnaar van de bokaal 2015. Dit alles staat onder leiding van een vakkundige jury. Het ringsteken begint om 13.00 uur en zal zoals altijd plaatsvinden op het parcours aan de Kerklaan. U kunt op het terras onder genot van een kopje koffie en over heerlijke appeltaart genieten van deze mooie traditie. De toegang is geheel gratis. Na afloop is er een gezellige prijsuitreiking in Cafe De Vriendschap. Op het terras kunt u ook dit jaar weer een dansje wagen en zal het Duo De Wico's weer zor gen voor veel sfeer en gezelligheid. U kunt uw combinatie nog aan melden voor dit jaarlijks festijn via leveringhenk@gmail.com of telefo nisch 06.51387333. Uiteraard zijn er mooie prijzen te winnen voor het ringsteken, het bestgaande paard en het mooiste geheel. Verder stelt de organisatie voor alle deelne mers paling, suikerbrood en bloe men beschikbaar. AKERSLOOT - Alkmaarder Milosj van Renesse heeft don derdagavond de rit in de com petitie om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountainbik ecup op zijn naam geschreven. Cloppenburgh in Akersloot stond vanaf de start al geen maat op de kracht van Van Renesse. Al in de eerste honderd meter had de gre tige Alkmaarder een gaatje gesla gen op de groep. Vincent Beentjes (Casticum) was de enige die nog een poging kon doen om aansluiting te krijgen, maar zijn poging werd al snel de grond ingeboord. Van Renesse was weg en bleef weg zon der verder ook maar een moment bedreigd te worden. Achter Vincent Beentjes, die uiteidelijk toch beslag wist te leggen op plek twee, was het Henk Jan Verdonk senior (Egmond aan de Hoef), die na zijn gebruike lijke inhaalrace, het podium vol ledig maakte. Opmerkelijk was de prestatie van de jonge Akersloter Maurits Heida. Van a-sportieve jon geling heeft Heida zich ontwikkeld tot een mountainbiker waar in de nabije toekomst nog rekening mee gehouden moet worden als hij de trainingsdiscipline vast weet te hou den. Uitslag: 1. Milosj van Renesse Alkmaar 2. Vincent Beentjes Castricum 3. Henk Jan Verdonk senior Egmond aan de Hoef 4. Maurits Heida Akersloot 5. Werner Walst Akersloot ALKMAAR - Sporthero is een unieke manier om kennis te maken met veel verschillende sporten en kennis op te doen over een gezonde leefstijl. In oktober start een nieuw jaar Sporthero. Kinderen van 8 tot 12 jaar kunnen zich aanmelden bij Alkmaar Sport. Sporthero is een project waarbij kinderen met (dreigend) overge wicht werken aan een gezondere leefstijl. Zij doen dit door geduren de 8 maanden, 2 keer in de week te sporten. De deelnemers maken kennis met allerlei sporten in een gymzaal of op locatie bij een ver eniging. De sporten variëren van softbal, squashen en zwemmen tot dansen of mountainbiken bij het Sportpaleis. Aan het einde van het Sporthero project kunnen kinderen een vereniging uitkiezen waar ze lid van willen worden. Naast het spor ten is er ook voorlichting over voe ding en sociale emotionele onder werpen. Ook zal er een avond zijn waarop de kinderen gaan koken en de ouders gezellig mee komen eten. Daarnaast krijgen de deelnemers Sporthero project in Alkmaar. 3 keer in het jaar een individueel gesprek met de diëtiste over gezon de voeding. Alle activiteiten vinden plaats in Alkmaar. Wil je dit jaar ook met Sporthero meedoen? Meld je dan aan via de website van Alkmaar Aangeleverde foto Sport via www.alkmaarsport.nl/ sporthero. Intakegesprekken vin den plaats in september. Op 14 oktober is er een startbijeenkomst waarna het programma 26 oktober het project van start gaat. Jaap Kramer en Theo Tromp kussen de 'billen van Fanny.' Aangeleverde foto EGMOND-BINNEN - Woensdag 15 juli vierde de petanque club "Sjeu de Binders" zijn 15-jarig bestaan. Dit ging gepaard met de presen tatie van een boekwerkje samen gesteld door medeoprichter Jaap Kramer en voorzien van een pas send gedicht dat de auteur die avond voordroeg. Tevens mocht Jaap het kunstwerk van Fred Valkering en Jos Apeldoorn onthul len, "De Billen van Fanny". Deze oude Franse traditie, de spelers die 0 punten in een wedstrijd beha len dienen de billen van Fanny te kussen, is nu ook ingesteld bij de baan op het kerkplein te Egmond- Binnen. Vanaf juni 2000 beoefenen gemiddeld 20 spelers het petan- quespel, wat gepaard gaat met veel gezelligheid, plagerij, felle discus sies en veel meetwerk. Elke woens dagavond wordt er gestreden om de wisselbeker waarop jaarlijks de winnaar van de competitie, die loopt van mei t/m september, wordt bijgeschreven. Woensdag 15 juli moest het doublet Jaap Kramer en Theo Tromp voor het eerst de bil len van Fanny kussen, zij verloren met 13-0 van Nico Limmen en Piet Liefting. Het ringsteken is inmiddels traditie op de Akerslootse kermis. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9