fieiM Magefl aan Verhalenfestival en creativiteit bij De Buitenkans Karwei Heiloo schenkt gereedschap aan ODC de Vijfhoek 3 Koe spontaan op bezoek bij de golfbaan UITKIJKPOST 29 JULI 2015 HEILOO - Een groep dames werd op een zomerse ochtend verrast door het bezoek van een bijzonder enthousiaste koe. Na een verkoelende duik in de sloot bij hole 1, vertrok ze met enige tegenzin weer naar huis. Aangeleverde foto Elke week verschijnt de rubriek 'De tienvragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Mijn naam is Faeqah Tayez. Ik ben 44 jaar oud Ik ben getrouwd met Nashat Najjaw en ik heb twee kinderen, wij zijn samen gevlucht uit Irak. Wij wonen twee jaar in Nederland. Momenteel ben ik bezig de Nederlandse taal te leren. Ik doe 2 dagen vrijwilligerswerk in de bibliotheek van Heiloo. Ik heb 6 jaar grafisch design gestudeerd, waarvan 2 jaar aan een instituut en daarna 4 jaar aan University of Bagdad/ College Of Fine Arts. In mijn land heb ik een paar tentoonstellingen gemaakt met mooie schilderijen, grote pos ters, kranten, folders en verschillende reclame media. 1 Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren in Bagdad, Irak en daar ben ik opgegroeid. Wij woonden samen met een grote, hechte familie. En door de slechte omstandigheden in mijn land moesten wij vluchten. 2 Als uw hobby uw werk was geweest welk beroep zou u nu uitoefenen? Ik ontwerp graag. Dan zou ik grafisch designer in Nederland zijn. 3 Wie zou u wel eens willen ontmoeten en wat zou u zeg gen en vragen? Ik wil iemand ontmoeten die verantwoordelijk is voor de studie van vluchtelingen en ik wil hem/haar vragen of ik een opleiding kan volgen tot grafisch designer in Nederland. Vanwege mijn leeftijd kan ik geen studiefinanciering meer krij gen. 4 Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Met vriendinnen in mijn land had ik veel plezier, wij lachten en praatten veel. Dat blijft altijd in mijn gedachten. 5 Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Ik vind alle plekken in Heiloo heel mooi, maar de mooiste is De Kapel (Onze Lieve Vrouw ter Nood). 6 Waarvoor kunnen ze u nachts wakker maken? Dat mijn ouders buiten voor de deur staan, omdat ze in Amerika wonen en ik hen een lange tijd niet gezien heb. Ik mis hen echt. 7 Wat was het beste advies, dat u ooit kreeg? Ik heb een advies van mijn vader gekregen dat ik eerst moet luisteren en me concentreren en dan beginnen te praten 8 Wat weten de meeste Heilooërs niet van u Dat ik buitenlandse ben. Natuurlijk weten ze niet zo veel over mij, maar door de Tien vragen gaan ze meer dingen over mij weten hoop ik. 9 Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Als ik burgemeester was, zou ik de winkels in Heiloo langer open laten. Dan kunnen de mensen samen met hun kinderen genieten. 10 Antwoord op persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: Wat is je grote wens en uitdaging? Ik hoop dat ik hier in Nederland mijn werk als ontwerpster kan uitvoeren. Dat is echt mijn grootste wens en uitdaging. Ik wil graag een opleiding of een cursus volgen. Ik hoop dat ik de kans krijg om mijn dromen en wensen te verwezenlijken. Ik nomineer voor de volgende tien vragen: Ada Bontje. Ze werkt al 30 jaar bij de bibliotheek van Heiloo. Ik help Ada bij de voorleesfeestjes. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerd is: Wat vind je de leukste taak in de bibliotheek? Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Via stichting vrienden van de Vijfhoek is Karwei Heiloo benaderd voor sponsoring van het gereedschap. Eind juni 2015 zijn bij ODC de Vijfhoek het nieuwe buitenverblijf en de nieuwe speelruimte geopend voor de kinderen van 0 tot 18 jaar. Voor het onderhoud en beheer van deze nieuwe ruimtes en voor de rest van het dagverblijf, had ODC de Vijfhoek nog behoefte aan gereed schap. Karwei Heiloo vond dit zo'n leuk initiatief dat ze hier graag aan meewerkte. Ze heeft diverse soor ten gereedschap gesponsord en een schommelbank cadeau gegeven. HEILOO - Bij de nieuwe ronde in het kader van de Kunstparade 2015 nodigde De Buitenkans iedereen van harte uit om de pen ter hand te nemen en unieke beelden op de gevoelige plaat vast te leggen. Het thema van dit jaar was "delen". Met eigen woorden wordt een beeld geschetst in de vorm van een verhaal, concreet of abstract ,poëzie, kortom een tekst die met een of meerdere aspecten van het begrip "delen "van doen heeft. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. H et wee kb lad U it ki j kpost wo rd t ge p rod u cee rd 0 p ee n wate rloos o offset rotatiepers, de milieu- j me vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. De verhalen waren gebaseerd op een eigen idee of belevenis een gevoel of een unieke ervaring, rea liteit of fantasie. Voor het verha lenfestival hebben 12 personen 27 bijdragen ingestuurd. Opvallend was het grote aantal gedichten. Enkele voorbeelden van titels van inzendingen waren: samen een land delen, een gedeelde discus sie, samen spelen en samen delen, delen op basis van verbondenheid en bezinning. De bijdragen waren veelal persoonlijk georiënteerd, serieus en diepgaand, af en toe moraliserend en zelfs belerend. De jury van het Verhalenfestival bestond uit Anneke Overtoom, Karin Veldt, Peter de Waard en Piet Bartels. De inzendingen wer den beoordeeld op raakvlakken met het thema "delen", de mate waarin het verhaal je aanspreekt en originaliteit. De prijswinnaars: Ilonka Vermanen met 'Delen', Lisanne Stokreef met 'Taxi delen?' en Dorothe Rodenburg-Glorie met Kleur des levens. Deze ver halen zijn te lezen op de website www.uitkijkpost.nl Marjolein overhandigt een kar met gereedschap aan René de Boer van Stichting vrienden van de Vijfhoek. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3