Regio Wandeling door de Wimmenummerduinen Biologische braderie op Bakkum Kermis Akersloot De Vriendschap van 1 t/m 4 augustus 9 Overzichtstentoonstelling Pie Brandjes Verdonk senior pakt winst bij KPB mountainbike cup Outdoorpark Hoornse Vaart: het perfecte dagje uit voor jong en oud! KORTOM Een luchtig slot Shantykoor de Zaalnêelden UITKIJKPOST 29 JULI 2015 s Een beeld van Pie Brandjes. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Zondag 2 augus tus start in Gemaal 1879 een nieuwe expositie. Dit keer is er een tentoonstelling te bewon deren van de Uitgeester kunste nares Pie Brandjes. Pie stamt uit een kunstzinnige familie en begon zelf in 1988 te schilderen. Zij is een autodidact, maar ging in 1993 samen met Jan Kees Vergouw in Zaandam schil deren, voornamelijk in acrylverf. Zij werkt met felle kleuren, die meestal een feestelijke stemming geven. Gevraagd naar haar onder werpkeuze zegt ze dat ze zich sterk laat sturen door haar stem ming van dat moment; er zit een verhaal achter elk schilderij. In 1993 begon Pie ook met beeldhou wen. Aanvankelijk deed ze dat met begeleiding van Inez Warnaar. De beelden komen op twee manieren tot stand. De ene wijze is via de weg van boetseren met chamotte- klei. Het beeld wordt nadat het z'n vorm heeft gebakken. De andere wijze van beeldhouwen is het hak- EGMOND AAN ZEE - De maan delijkse IVN-wandeling in het Egmondse duingebied start op zondag 2 augustus om 10.00 uur bij het Sportcentrum aan de Watertorenweg te Egmond aan Zee. We lopen dan door het zeedor penlandschap. Rond deze tijd van het jaar is er veel kleur in het duin door de bloeiende duinflora. En daar zijn planten bij die typisch zijn voor het zeedorpenlandschap. Veel struiken dragen al bessen zoals de Meidoorn, Braam en Vlier. En er zijn er vast al planten met zaden en hoe verspreiden zij die? De wandeling wordt geleid door een natuurgids van het IVN, de vereniging voor natuureducatie en duurzaamheid en duurt onge veer 2 uur. Men dient zelf te zor gen voor een toegangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN. Goede schoenen aan bevolen! Iedereen is welkom; van te voren aanmelden is niet nodig. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mai len: hanneke@jpdg.nl bellen: 072 5337601. Of kijk op de website van IVNNKL.net AKERSLOOT - Henk Jan Verdonk senior uit Egmond aan de Hoef is donderdagavond win naar geworden van de wekelijk se rit om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountainbike cup. In de onderbezette koers van wege de vakantie wist Henk Louwe (Alkmaar) op Sportcomplex de Cloppenburgh de aanwezige ren ners op sleeptouw te nemen. In het wiel van Louwe bevond zich Henk Jan Verdonk senior gevolgd door comingman Maurits Heida uit Akersloot. Ruim halfkoers kwam Maurits Heida door vermoedelijk afnemende concentratie of ver moeidheid hard ten val, krabbelde weer op als een goed wielrenner betaamd en vervolgde de koers. Door een opkomend hoofdpijn ver liet Heida alsnog de koers. Henk Jan Verdonk senior had intussen de jacht geopend op Henk Louwe, die zich daarop toch moest overge ven en genoegen moest nemen met een tweede plek achter good-old Verdonk. EGMOND AAN DEN HOEF - Voor de tweede keer dit jaar poëzie en muziek in de Slotkapel te Egmond aan de Hoef. Het thema voor de vier avonden deze zomer is: Vier jaargetijden Samenstelling en presentatie: Lies Sluis Bloemen; Ingrid Zwart. Muziek: Wim Noteboom, piano en Maartje Peek, klarinet. Aanvang 20.00u. Kapel open 19.30u. De toegang is gratis. Na afloop is er koffie en thee. Hartelijk welkom! De volgende avonden zijn op 16 en 30 augustus. EGMOND AAN ZEE - In verband met de avondopenstelling van de vuurtoren en botenhuis van de KNRM treedt op vrijdag 31 juli het shantykoor de Zaalnêelden op. Het repertoire van het koor bestaat uit shanty"s (werkliede ren die ze vroeger op de schepen zongen) en zeemansliedjes in ver schillende talen. Het optreden bij de KNRM begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. ken uit een blok franse kalksteen. Haar beelden zijn voornamelijk mens- of dierenfiguren. Tenslotte werkt ze de beelden veelal af door ze te schilderen. Hierdoor zie je soms dat bepaalde figuren terug komen in schilderijen en beelden. Deze overzichtstentoonstelling is te bezoeken elke zondagmiddag in de maanden augustus en septem ber van 13.30 uur tot 16.30 uur. In Gemaal 1879 aan de Fielkerweg 4 (Klein Dorregeest) te Akersloot. Tijdens de openingsuren wordt er tevens uitleg gegeven over de func tie en de werking van het gemaal. Als de weersomstandigheden het toelaten gaat het gemaal ook in werking. Op de bovenverdieping van het gemaal is er een expositie te bezichtigen met als thema de Waterstaatkundige Canon. In der tig foto's wordt dertienhonderd jaar geschiedenis getoond. Buiten de openingsuren is er voor groepen van minimaal 5 personen de gele genheid om het gemaal op afspraak te bezichtigen. Zie daarvoor de website: www.gemaal1879.nl ALKMAAR - Het Outdoorpark Hoornse Vaart is voorzien van vele klimtoestellen, waar je zwevende platformen, klimpa- len, tokkelbanen en nog veel meer tegenkomt. Het Outdoorpark is dus een ideaal dagje uit voor sportieve- lingen die graag buiten bezig zijn. Er zijn vijf niveaus, op 1, 4, 6, 11 en 16 meter hoogte. Zo kun je op een sportieve manier je grenzen verleggen. Als je je ticket online reserveert weet je zeker dat je kunt komen klimmen op de tijd die jij wilt. Bovendien krijg je 10% korting als je bij het reserveren de kortingscode KLIMAVONTUUR gebruikt. En voor slechts 1 euro extra na je klimavontuur kun je komen afkoelen in het naastgelegen zwembad Hoornse Vaart. BAKKUM - Aanstaande zater dag, 1 augustus, is er op Camping Bakkum een grote biologische braderie. Van 14.00 uur tot 20.00 uur een gezel lige plek om met het hele gezin naar toe te gaan. Een super gezellige sfeer, mooie producten, fijne muziek en leuke mensen. U kunt hier boodschap pen doen voor thuis, bijzondere cadeautjes vinden, nuttige en duurzame producten kopen, heer lijk biologisch eten en alleen of met vrienden en familie een inspi rerende dag beleven. Het is veel meer dan alleen maar biologische markt waar u groenten, fruit en kaas kunt kopen. De braderie wordt georganiseerd door gaaf groen. Zij willen graag de braderie weer in ere herstellen; zoals u ze nog wel eens vindt in Frankrijk, met gezellige kraampjes en authentieke producten. Komt u ook de bijzondere sfeer ervaren? Ook zaterdag 15 augustus zal de braderie op Camping Bakkum zijn. AKERSLOOT - Zaterdag 1 augustus barst het kermis geweld los in de Vriendschap met de band Cold Turkey. Cold Turkey is een live pop/rock coverband uit Noord-Holland! De band bestaat uit vijf enthou siaste en jonge muzikanten met een passie voor muziek. Op zondagmiddag staat Duo Reckless op het terras. Reckless bestaat uit Rob en Marcel, twee rasechte Noordhollanders. Voor een stevig potje Top 40 repertoire gaan Rob en Marcel niet opzij. Een zeer gevarieerd repertoire en altijd uitstekend bij de tijd. Zondagavond staat de Volendamse band Trots op het podium. Trots bestaat uit zanger Kelly, topgita- rist Raoul, drummer Bart en bas sist Dave (o.a. Silkstone/Niels Geusebroek). Maandagochtend zullen wij Akersloot tijdens de eerste deun laten dreunen met DJ Swift en stunten met de levens echte Steff Stuntpiloot. Al vanaf 09.00 uur zullen de deuren open zijn en zullen we eens zien wie zich staande houdt als stuntpiloot. Na de eerste deun zal natuurlijk ook dit jaar 'The Chief en Willem Schoone laten zien hoe kermis gevierd dient te worden. Zij spe len in de middag op het terras van De Vriendschap. Maandagavond is gereserveerd voor de formatie Paper Plane. De Paper Plane trein dendert sinds jaar en dag over elk podium in Nederland. Het strakke, opzwepende geluid van de band kan het best worden omschreven als een mengeling tussen rock en pop. Een optreden van Paper Plane is een feest der herkenning waarbij het publiek actief wordt betrokken: Hompen Kreng! Paper Plane stond in het voorprogramma van De Dijk, Slade, en Rowwèn Heze. Speelde feesttenten plat met BZB, Peter Koelewijn, Def Rhymz, Mooi Wark, Wild Romance, Van Velzen en Normaal. Dinsdag zal vanaf 13.00 uur het traditionele Ringsteken voor aangespannen paarden van start gaan. Ieder jaar genieten vanaf het terras van de paarden en de kunsten van de steeksters. Na het ringsteken treed de formatie The Wicos op in de Vriendschap, zij zullen voor een ongekend ker- missfeertje zorgen. De topforma- tie Paradise staat savonds weer op de planken in de Vriendschap. Misschien wel de beste kermisfor- matie van dit moment. Speciale gast deze avond is niemand minder dan Jeffrey Heesen. Bekend van de finale van 'Bloed Zweet en Tranen van SBS6. Voor de kermis geldt vrije entree. De Volendamse band Trots'. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9