Brendan, Loïs en Demi actief op YouTube W Expositie Barbara de Vries in het Trefpunt A Thema voor timmerdorp 2015: Kermis 5 «r- De Achteruitkijkpost: 1981, bieb Malevoort Arie Jan Vennik exposeert in het gemeentehuis van Heiloo KORTOM Openstelling Witte Kerk Opkikker Kringloop Keer op Keer Zomerverkoop bij Bibliotheek Heiloo INGEZONDEN BRIEF UITKIJKPOST 5 AUGUSTUS 2015 Loïs, Brendan en Demi, HEILOO - Vanuit verveling in de vakantie zijn drie kids nit Heiloo gaan vloggen. Zij plaat sen videobeelden op een eigen YonTnbe kanaal. Brendan van de Benedictusschool beantwoordt de vragen van Uitkijkpost professioneel. Hij kent Demi en Loïs omdat zijn vader een relatie heeft met hun moeder. Hij wenst heel bekend te worden met zijn kanaal, waar ze allerlei chal lenges op zetten zoals Coca Cola/ Mentos en Babyfood Challenge. Ze zijn groot fan van StukTV. Aan vlog- gen moet je niet teveel tekst wijden. Dus, ga naar YouTube en zoek op de ruil-challenge van de "Candy Kidz". HEILOO - Vanaf woensdag 5 augustus t/m 30 september 2015 exposeert Barbara haar teke ningen en schilderijen in het Trefpunt. Van kleins af aan vond ze het prachtig om te tekenen, daarom nam ze van haar 12e tot 16e jaar tekenles. Later kwam het door het drukke gezinsleven er niet meer zo van. Nu haar kinderen groter zijn heeft ze het tekenen en schilderen sinds een paar jaar weer opgepakt. Het tekenen met pastelpotloden en krijt is haar favoriet, maar houts kool, grafiet en acrylverf is ook te zien in het Trefpunt. De stijl is realistisch en dieren zijn duidelijk haar favoriete onderwerp. Barbara tekent ook portretten in opdracht en werkt dan altijd van een dui delijke foto. Iedereen is van harte welkom om de werken te komen bekijken en eventueel wat in het gastenboek te schrijven. Dat zal erg gewaardeerd worden. Het Trefpunt is geopend: ma t/m vr 9.00-17.00 u. HEILOO - De komende maanden exposeert Vennik zijn pen tekeningen in de hal van het gemeentehuis. Waar het vroe ger uitsluitend Heilooer objecten betrof, tekent hij nu ook buiten de dorpsgrenzen. O.a. Amsterdamse grachtenpanden en de VasiliusKathedraal in Moskou. Zijn techniek bestaat uit het maken van schuine streepjes die kruislings gemaakt worden(arceren). Om het juiste effect te verkrijgen moet dat soms 8 keer gedaan worden. Maar soms moet er op een slecht pennetje gewacht worden om lichte tinten op papier te krijgen. Vennik is autodidact en tekent realistisch en hoopt de juiste sfeer op papier te krijgen. Aangeleverde foto Aangeleverde foto HEILOO - De Witte Kerk is in de zomermaanden op woensdag tus sen 11.00 en 16.00 uur te bezich tigen. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt het grote orgel bespeeld. Het rooster voor organisten in de Witte Kerk is als volgt: 5 augustus is dat Hans Stehouwer, 12 augustus Jacob Wakker, 19 augustus Dub de Vries en 26 augustus Gerard Leegwater. HEILOO - Om de paar maanden doneert Kringloop Keer op Keer een fiks bedrag aan diverse goede doelen in binnen- en buitenland. Tevens worden er donaties geschonken en dit alles door de verkoop van de bij ons ingebrachte spullen en inzet van vele vrijwilligers. Het bestuur van de goede doelen commissie heeft een nieuw initiatief geno men. Ze vindt het geweldig dat er zoveel personen/verenigingen/ stichtingen en clubs in Heiloo e.o. zijn waar de inwoners van ons dorp en wijde omgeving van kunnen genieten. Vanaf 2009 schonken wij elke maand één opkikker. Vanaf januari hebben wij dit verhoogd naar 2 Opkikkers van 300,- per maand. Voor de maand augustus 2015 willen wij de opkikker geven aan mevrouw Out-de Waard. Het gaat om een bijdrage in de (verzend)-kosten en (creatieve)- bezigheden die ze doet voor haar priesterbroer pater Pee de Waard S.M.M. Montfortaan in Atibaia in Brazilië. Onze penningmeester de heer G. Tervoort maakt het bedrag over. Gefeliciteerd en veel succes met al uw goede zorgen. HEILOO - Op vrijdag 7 augustus houdt Bibliotheek Heiloo haar maandelijkse verkoop. Alle door de bibliotheek afgeschreven materialen worden aangeboden. Komt u een kijkje nemen bij deze zomerverkoop, het is een kans op een paar mooie boeken of andere materialen voor wei nig geld. U vindt er niet alleen romans, informatieve boeken en jeugdboeken, maar ook cd's, dvd's, grote letterboeken, bun dels tijdschriften en bladmuziek. De verkoop wordt doorlopend gehouden op vrijdag van 15.00 tot 18.00 uur. Iedereen is van harte welkom. HEILOO - Mevrouw Klaver- de Vrind is in 1981 het 10.000ste lid van de bibliotheek in Heiloo. De heer M. Grondhout verrast haar met een bos bloemen en mevrouw Klaver hoeft het eer ste jaar geen contributie te betalen. De heer Grondhout: "Op 12 oktober 1962 was de opening aan de Kennemerstraatweg. Eind 1962 had de bibliotheek 683 lezers. April 1981 ging bibli otheek Malevoort open en nu in december verwelkomen we het 10.000ste lid." In Heiloo is 48% van de bevolking lid van de Bieb. In elk huis zijn gemiddeld twee leden te vinden. Er zijn ook zorgen. Grondhout vervolgt: "Er is een kans dat de "Bibliotheekwet" wordt opgeheven en dat gaat betekenen dat er een beroep op vrijwilligers gedaan zal moeten worden en dat de contributie verhoogd moet worden. Dat wordt een moeilijke zaak...." Met dank aan: René Alphenaar, fotomuseumheiloo.nl Het Timmerdorp is dit jaar van 11 tot en met 14 augustus aan de Omloop op het evenemententerrein. Aangeleverde foto Zaterdag 25 juli raast een storm windkracht 10 over Heiloo. Overal vallen bomen om en knappen takken af, fiets en wan delpaden worden geblokkeerd. Zo ook aan de Frederica Hof bij het Heiloos oorlogsmonument. Drie bomen geven onder luid gekraak de geest. Maandag 27 juli, 16.00 uur; een auto met aan- hangertje stopt en een dame en heer stappen uit. Met een kleine kettingzaag wordt een dikke tak in stukken gezaagd en opgela den. Helaas, nog geen kwartier bezig en er stopt een tweede auto en wie stapt uit Jawel, onze handhaver. Na een kort gesprek bergt de houtzager zijn zaag weer op en het stel vertrekt zonder noemenswaardige lading. Zaak afgedaan zou je zo zeggen. Maar nee, dit is niet voldoende voor onze plichtsgetrouwe amb tenaar; de man in blauwe overall met de tekst 'handhaving' op de rug haalt zijn zakboekje te voor schijn en gaat noteren met een duidelijke blik op het autonum mer gericht. Van deze benau wende ambtenarij word ik echt niet vrolijk. Logisch dat Heiloo begrotingsproblemen heeft als we dit soort mensen in dienst hebben. H. Brokx, Heiloo HEILOO - "Zwieren, zwaaien, rondje draaien." Haal de bots auto's, schiettent en draaimo lens maar uit het vet, want het Timmerdorp van 2015 staat in het teken van de kermis. Dus dat wordt suikerspinnen eten, gillen in het spookhuis, spons- gooien, touwtje trekken en sjeesen in de achtbaan. Leef je uit en maak een hut die zo op de kermis zou pas sen. Het Timmerdorp is dit jaar van 11 tot en met 14 augustus aan de Omloop op het evenemententerrein. (Bron: Beat FM)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5