Expositie 'de verjaardag van Chagall' 4 rJk 4 ih Maria is aantrekkelijk! £i Zo viert Heiloo vakantie! 8 INGEZONDEN BRIEF Tuin en terras UW UITKIJKPOST OP INTERNET Vindt u de Uitkijkpost ook zo leuk? Like ons dan op facebook UITKIJKPOST 5 AUGUSTUS 2015 'X v HEILOO - Vanaf donderdag 6 augustus 2015 tot en met zon dag 27 september wordt door Galerie de Buitenkans een expositie georganiseerd van ruimtelijke werken van Petra Talsma en van kunstenaars van de schildergroep 'Vrije Kunst 83', het kunstcollectief 'Samen Sterk' en kunstenaarscollec tief 'Onopgemerkte schatten'. Zij hebben schilderijen vervaar digd geïnspireerd op het schilde rij 'de verjaardag van Chagall' uit 1923. Petra Talsma (1954, in Epe), afgestudeerd aan de Academie voor Beeldende Kunsten (ABK) Minerva te Groningen. Postdoctoraal: Jan van Eyck Academie Maastricht. Haar beel dend werk is zowel twee- als drie dimensionaal. Zij exposeerde in binnen- en buitenland. Recent was werk van haar te zien in Museum Kranenburgh in Bergen. Geruime tijd stonden een serie manshoge vazen bij de ingang van het nieu we gebouw. Naast het maken van autonoom werk is zij als beeldend docent verbonden aan Hogeschool Stenden in Leeuwarden. Ook geeft zij sinds een aantal jaren les aan Schildergroep van Vrije Kunst 83. De schildersgroep 'Vrije Kunst 83' We hebben een prachtig appar tementencomplex van VIVA zorg instellingen op Hoog en Laag. Maar onze tuin en terras is hope loos, we kunnen niet eens lekker buiten zitten het is onmogelijk om je met een rolstoel of rollator op dit terrein te begeven. We vragen al drie jaar om er wat leuks van te maken maar dat schijnt geld te kosten. Maar nu komt het: we betalen al ruim drie jaar huur met Kunstenaarscollectief 'onop gemerkte schatten'. Aangeleverde foto uit Bergen is een onderdeel van de vereniging: Vrije Kunst 83. 'Vrije Kunst 83' is opgericht in 1983 en stelt zich ten doel: het beoefenen en bestuderen van de beeldende kust in de vrije tijd. Door middel van het geven van lezingen en het organise ren van excursies die betrek king hebben op beeldende kunst. Kunstcollectief 'Samen Sterk bestaat uit zo'n 25 kunstenaars uit Alkmaar en omgeving, al dan niet met een psychiatrische ach tergrond. Zij zijn sinds 2010 een servicekosten, waarvan 2.50 euro per maand voor de tuin. Dat is dus dertig euro per jaar maal 16 appar tementen is 480 euro per jaar. We zitten dus zonder een knappe tuin en terras. Wij ouderen willen ook wel eens buiten zitten of moeten wij binnen blijven. We hopen dat door dit in het weekblad te zetten, VIVA zorginstellingen eens wakker wordt. Piet Droog, namens de bewoners van Hoog en Laag in Heiloo. collectief en komen regelmatig bij elkaar om exposities en acti viteiten door te spreken. Het col lectief heeft als ambitie dat er voor iedereen een gelijkwaardige plek in de samenleving kan en moet zijn. In hun werk laten zij vooral hun talenten zien en de passie waarmee de schilderijen zijn gemaakt. 'Onopgemerkte Schatten' is een kunstenaarscol lectief voor kunstenaars met een psychiatrische achtergrond uit West-Friesland. De kunstenaars hebben door 'Onopgemerkte Schatten' een vaste werkplaats, winkel en expositieruimte in Enkhuizen. Het schilderij voor de Chagall-expositie is van Angelique Gijsberste (Amsterdam, 1965). Angelique heeft een zeer expres sieve schilderstijl. Haar werken zijn uitbundig, kleurrijk en leven dig. Ze werkt in diverse materialen en schuwt het experiment niet. Angelique is een groot fan van Chagall en heeft daar voor deze expositie uiting aan gegeven in een feestelijk schilderij. De expo sitie vindt plaats in de Trog aan de Bullaan 4 te Heiloo. De Trog is geopend van donderdag tot en met zondagmiddag van 12.00 uur tot en met 17.00 uur. Zie ook www.de-buitenkans.org Het is weer vakantie. Tijd dus om ergens te genieten van zon, zee, strand, ijs jes of cultuur. Sommigen Heilooërs zijn te vinden in het buitenland, terwijl anderen het juist dichter bij huis zoeken. Hoe viert Heiloo vakantie? De vol gende foto's bereikten onze redactie. Vakantie is kamperen bij oma op het balkon. Kleindochter Marissa en haar (harts )vriendinnetje Juul slapen een nachtje bij oma Trudi in Heiloo. HEILOO - "Ja, echt", zegt rector Nars Beemster van de Bedevaartplaats 'Onze Lieve Vrouw ter Nood' in Heiloo. "Dat kun je zien in onze Genadekapel. Dagelijks worden er nog altijd tientallen, en niet zelden honder den kaarsjes opgestoken. Het is eigenlijk merkwaardig, want hoe wel we in Nederland zien dat het kerkbezoek toch gestaag afneemt, blijven de mensen naar de kapel komen. Hoe dat kan? Ik denk dat de zachtheid van Maria, haar vrien delijke uitstraling, haar geduld en zorgzame liefde met en voor ons mensen, haar zo aantrekkelijk maakt. Zij trekt de mensen letter lijk aan. In het kapelletje ervaren mensen haar liefdevolle nabijheid. Het gebeurt ook met een zekere regelmaat, dat mensen verdrietig tot haar komen. Laatst ook weer toen zat er een jonge moeder wat te snikken. Ik bemoei me er dan niet mee en zeg dan meestal stil letjes iets van: ach Moeder, wilt u haar helpen? Na verloop van tijd zie je dan toch altijd weer dat het snikken stopt en mensen wat opge beurd en verlicht de kapel weer verlaten. Wat is er dan gebeurd? Weet ik niet. Dat is eigenlijk een mysterie. Wie wel eens een bezoek je brengt aan de kapel kan er over meepraten. Zaterdag 15 augustus vieren we weer groot feest. Het Hoogfeest van Onze Lieve Vrouw ten Hemelopneming. Dat is altijd erg mooi. Vorig jaar waren er meer dan 600 mensen. De Kapel was bijna te klein. Dat gebeurt niet vaak. De dag begint met de Heilige Mis om 12.00 uur, voorafgegaan door een rozenkransgebed. Dan is er pauze en 's middags om 15.00 uur wordt de dag afgesloten met Aanbidding en een Mariahulde. Sebastiaan Disseldorp verkent het zonnige Gran Canaria. Loen van Gulick en Martijn Bruin backpacken door Thailand en Cambodja, waarbij ze onder andere kennis maken met de lokale metro. Guus de Ruiter houdt het dicht bij huis en geniet samen met Kirsten Zuurbier van het Egmondse strand. Gerard Disseldorp was dit jaar te vinden op het strand van Gran Canaria. Deze foto is genomen terwijl hij een wandeling maakte van Playa des Ingles naar Maspalomas.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 8