De Vijfhoek Pedagogisch spreekuur Kinderopvang Kits Oonlie Muziek op schoot is verhuisd BEDRIJF BELICHT W 5 INGEZONDEN MEDEDELING Ontwikkeling stimuleren 'Ja, ik wil' in de Cultuurkoepel KORTOM Openstelling Witte Kerk INGEZONDEN BRIEF Kritiek op ordehandhaver Goedkoop is vaak Duurkoop UITKIJKPOST 12 AUGUSTUS 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. -- De schommel in de nieuwe belevingstuin van De Vijfhoek is een groot succes! Het Vierkant 22, 1852 RA Heiloo, telefoon: (072) 533 33 66, e-mail: devijfhoek@dewaerden.nl Kent u De Vijfhoek? De Vijfhoek in Heiloo is een erkend orthopedagogisch dagcentrum voor kinderen met een verstandelijke en/of meervoudige beperking uit de hele regio Alkmaar. De Vijfhoek biedt plaats aan circa veertig kinderen in de leeftijd van 0 tot 18 jaar. Er zijn kinderen met een ontwikkelings achterstand, een motorische beperking, een zintuiglijke beperking, een communicatieve beperking of een contactstoornis. Ook komen er kinde ren die naast hun handicap om andere vormen van begeleiding vragen. Bijvoorbeeld kinderen met epilepsie, eet- en drinkproblemen, medische problemen of gedragsstoornissen. Een kind is in de eerste plaats een kind Bij De Vijfhoek is een kind met een handicap in de eerste plaats een kind. Een kind met mogelijkheden en beperkingen. Met respect en aan dacht creëren de professionals van De Vijfhoek voor elk kind een veilige en plezierige omgeving. De begeleiding is gebaseerd op vier uitgangspun ten: begrijpen en begrepen worden, de ontwikkeling stimuleren, de omge ving aanpassen en de zelfstandigheid vergroten. Tijdens de schoolvakan ties en ook op zaterdag is De Vijfhoek gewoon geopend. Op deze dagen kunnen ook kinderen uit het speciaal onderwijs bij De Vijfhoek terecht voor een passend en ontspannen programma. De Vijfhoek streeft naar een zo groot mogelijke mate van (relatieve) zelfstandigheid van de kinderen. Dit betekent voor het ene kind zelf het brood smeren. Voor een ander kind kan dat het 'spelen' op een computer zijn. Er worden ook therapieën aangeboden, zoals fysiotherapie, logope die, muziektherapie en ergotherapie. Daarnaast worden er (individuele) activiteiten en spellen georganiseerd die het kind stimuleren. Denk bij voorbeeld aan gym, muziek, zwemmen, snoezelen, masseren, knutselen, wandelen, training lichaamsfuncties, actie-reactiespellen, Sherborne (ondersteunend bewegen), computeren en koken. De Stichting Vrienden van De Vijfhoek De Stichting Vrienden van De Vijfhoek is in 1991 door een aantal actie ve ouders opgericht om projecten te realiseren die niet vanuit de AWBZ/ jeugdzorg gefinancierd kunnen worden. Projecten die nodig zijn om het dagelijks leven van de kinderen en de medewerkers op De Vijfhoek te ver beteren. Onder het motto Vierkant achter De Vijfhoek realiseert de stich ting projecten en activiteiten waarbij De Vijfhoek financieel buiten schot blijft: alle benodigde gelden komen uit acties, donateursbijdragen, spon sorgelden, giften, fondsen en nalatenschappen. Op deze manier zijn onder andere een snoezelruimte, een multifunctionele bewegingsruimte en een bijzondere buitenspeelplaats gerealiseerd. De Vrienden van De Vijfhoek financiert jaarlijks voor iedere groep een dagje uit én huifbedrijden voor de kinderen. Ook worden er aangepaste spelcomputers, speelobjecten en vervoersmiddelen aangeschaft. De Stichting Vrienden van De Vijfhoek ondersteunt in de breedst mogelijke zin. Sta ook vierkant achter De Vijfhoek! Met uw bijdrage kan de Stichting Vrienden van De Vijfhoek nieuwe pro jecten realiseren en daar waar mogelijk steun bieden. Indien u donateur wilt worden staat op de website www.vriendenvandevijlhoek.nl een aan meldingsformulier. De Stichting heeft de ANBI status en staat ingeschre ven bij de kamer van koophandel. U kunt ook helpen als vrijwilliger bij uitjes, begeleiding met wandelen, het bijhouden van de tuin, assisteren met zwemmen, busbegeleiding, klusjes doen; er zijn altijd handjes nodig! Wilt u meer weten? Kijk op www.vriendenvandevijfhoek.nl of stuur voor vragen en suggesties een mailtje naar info@vriendenvandevijfhoek.nl HEILOO - Opvoeden roept soms vragen, zorgen en twijfels op. Bijvoorbeeld over slapen, eten, huilen, druk/driftig gedrag, angsten, zindelijkheid en gebrek aan zelfvertrouwen. Met ingang van 1 augustus kunt u hiervoor op afspraak terecht bij de pedagogisch adviseur van Kits Oonlie. Zij beantwoordt alle vragen over opvoeding en ontwikkeling van uw kind(eren). Het pedagogisch spreekuur is er voor alle ouders van kinderen van 0 tot 13 jaar die problemen ondervinden of vragen heb ben over de opvoeding van hun kind(-eren). Tijdens het gesprek zoekt de pedagoog samen met u naar een oplossing. De hulp kan bestaan uit een vervolgafspraak, praktische adviezen, ondersteuning en/of doorver wijzing. Er is voldoende spelmateriaal aanwezig op de locaties, uw kind meenemen is geen probleem. U kunt geheel vrijblijvend een afspraak maken voor het spreekuur op maandag, woensdag of vrijdag via peda- gogiek@kits-oonlie.nl of op telefoonnummer 072-5323576, op een door u gekozen locatie van Kits Oonlie. HEILOO - Muziek op schoot is vlak voor de zomervakantie een samenwerkingsverband aange gaan met 'Forte kinderopvang'. Dit maakt dat ouders en grootou ders voortaan niet alleen op woens dag, maar ook op vrijdag met hun baby of peuter terecht kunnen voor muziekles op Forte BSO-locatie Boekestein. Onder leiding van Muziek op Schoot docente Daniëlle de Ruijter wordt er dan gezongen, gedanst, gespeeld op eenvoudige muziekinstrumenten en met mate rialen. Bezig zijn met muziek is erg belangrijk voor de vele ontwikke lingsgebieden bij jonge kinderen. Wilt u op de hoogte blijven van alle activiteiten die de komende tijd ontplooid worden? Gaat u dan naar www.spelenderwijsmuziek.nl en schrijf u daar middels een mailtje in voor de nieuwsbrief. HEILOO - De Cultuurkoepel in Heiloo is op donderdag 22 okto ber a.s. voor één dag een trouwlocatie. Naast het gemeentehuis, de Witte Kerk en op Nijenburg is het in Heiloo mogelijk een huwelijk of partnerschapsregistratie te laten voltrekken op een zelf gekozen locatie. Voorwaarde daarvoor is wel dat de gekozen locatie geen woonhuis is. Aangeleverde foto HEILOO - De Witte Kerk is in de zomermaanden op woens dag tussen 11.00 en 16.00 uur te bezichtigen. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt het grote orgel bespeeld. Het rooster voor organisten in de Witte Kerk is als volgt: 12 augustus Jacob Wakker, 19 augustus Dub de Vries en 26 augustus Gerard Leegwater. Kritiek mag en is soms goed, maar de kritiek van H. Brokx op de ordehandhaver van de gemeente is volslagen onterecht en ook nog denigrerend. Elke burger weet dat je met je vingers af dient te blijven van datgene wat niet van jezelf is. Nu mag het na zo'n storm als van 25 juli wel een mooie gelegenheid zijn om de voorraad hout voor je open haard gratis aan te vullen, maar je moet je wel even realiseren dat je dan iets probeert in te pikken wat jou niet toebehoort. Bovendien blijven dan in het algemeen de onbruikbare restan ten toch nog voor de gemeente liggen. En dus geldt ook hier: afblijven. Wordt er dan iemand op z'n vingers getikt, dan is dat volkomen terecht. De blaam treft hem en niet de ambtenaar die gewoon z'n werk doet. Gelukkig zijn er ook nog andere burgers dan Brokx, die kennelijk vinden dat in de openbare ruimte alles geoorloofd is. Helaas is hij niet de enige. Zoals hij het normaal vindt dat je hout pikt uit de open bare ruimte, dat je goed gebrui ken kunt, zijn er weer anderen die vinden dat je er kunt dumpen wat je graag op een gemakkelijke manier kwijt wilt. En om dat een beetje binnen de perken te hou den is o.a. de taak van de orde handhavers. Zo simpel is dat! Een burger van Heiloo (naam en adres bij de redactie bekend) "Action meest gewild voor 't Loo" luidde de kop boven een artikel in het NHD, overgenomen door Heiloo-online. Een tweede supermarkt is de wens van veel inwoners, bij voorkeur van het soort dat relatief goedkope arti kelen verkoopt. Ook worden discounters als Bristol en Xenos genoemd. Dat roept bij mij de vraag op of die inwoners wel eens stil staan bij waarom veel producten zo goedkoop zijn. Vaak wordt toch ergens de prijs betaald: je koopt dingen die je eigenlijk niet nodig hebt, de kwa liteit is dusdanig dat het product snel vervangen moet worden, arbeidsloon wordt zoveel moge lijk gemarginaliseerd, roofbouw op natuurlijke grondstoffen, etc. Hebben we werkelijk in Heiloo nog een winkel nodig met vooral veel goedkope rotzooi in het assortiment? DELA Vastgoed, maak je MVO-ambities waar en ga voor een toekomstgericht winkelcentrum met laag ener gieverbruik, ruimte voor start up's met pop-up's en vooral een divers aanbod aan producten én diensten die bijdragen aan een circulaire economie. Martha Klein

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5