Drive-in bioscoop in de polder De Foresters 1 is op weg, vrijdag HSV - De Foresters INGEZONDEN BRIEF De Achteruitkijkpost: Timmerdorp door de jaren heen Naiomy over fietsvandalisme: 'Was dit nou echt nodig?' Robin's vangst van de dag UITKIJKPOST 12 AUGUSTUS 2015 Flinke tegenvaller voor Naiomy Veldink. Haar fiets is afgelopen weekend vernield bij het station. Zij mailde ons het volgende: 'Ik heb overdag mijn fiets gestald bij station Heiloo, in de rekken zoals het hoort. Bewust al tussen andere fietsen om te voorkomen dat hij alleen staat en daardoor een aan trekkelijk object is voor vernie lingen. In het verleden heb ik dit namelijk al eerder ondervonden, onder andere het kapot snijden van een zadel op klaarlichte dag. Na het parkeren van mijn fiets ben ik op de trein gestapt op weg naar een verjaardag. Mijn verwachting was dat ik voor middernacht thuis zou zijn en meestal wordt er rond die tijd geen rottigheid uitgehaald op het station, de kroegen zijn immers nog open. Toen ik rond 23.00 uur terugkwam op station Heiloo, na een gezellige avond, kon ik niet geloven wat ik zag. Twee fietsen die uit de rekken lagen, de andere fietsen eromheen (die in de rek ken geparkeerd stonden) waren ongemoeid gelaten voor zover ik heb kunnen zien. Na twee keer goed kijken realiseerde ik mij dat één van de fietsen mijn eigen fiets was, de moed zakte mij in de schoenen. Ik heb mijn fiets opgepakt hopende dat ik er nog op kon rijden, helaas was dit niet het geval. Zo goed en zo kwaad als het ging heb ik mijn stuur weer in de normale positie gezet (hij was 90 graden gedraaid). Met de fiets aan mijn hand ben ik naar huis gaan wandelen, wat niet gemak kelijk ging gezien mijn achterwiel een grote slag had en de band nagenoeg stuk was doordat alles aanliep. De bagagedrager is vol ledig verbogen en de rem en ver snellingen zitten niet meer goed. De kettingkast heb ik onder de snelbinder meegenomen, deze lag er helemaal af. Teruglopend naar huis kon ik alleen maar denken: waarom? Was dit nu echt nodig? Mensen op kosten jagen. Dat er een snede op je zadel gemaakt wordt is tot daar aan toe, maar om een hele fiets door de lucht te gaan gooien en er op in te trappen daar kon mijn hoofd gewoon niet bij. Wie gaat de kosten betalen voor de reparatie van mijn fiets? Zelf weet ik niet of ik mijn fiets nog wil parkeren bij het station. Al ben je nog zo zuinig op je spullen tegenwoordig maakt het niet meer uit. Tegenwoordig is het in de 'mode' om spullen van anderen te slopen en niet over de consequenties voor die persoon na te denken, zoals de kosten van reparatie en vervanging, afhanke lijkheid etc. Ik hoop dat mensen hierdoor aan het denken gezet worden. Wat als dit jou overkomt en het jouw spullen zijn, is het dan nog zo vermakelijk en grappig? Naiomy Veldink HEILOO - Dinsdag 11 augustus is Timmerdorp Heiloo weer van start gegaan op de Omloop. Dit gaat door tot vrijdagavond. Het timmerfeest is een begrip in het dorp en kent inmiddels een rijke historie. Hieronder een impressie door de jaren heen. Met dank aan: René Alphenaar, fotomuseumheiloo.nl BERGEN - Wie kent de beel den van de drive-in bioscopen niet uit Amerikaanse films? Jongelui knus tegen elkaar aan of hele families in de auto met popcorn en Coca-Cola die van uit hun eigen auto naar een film kijken. Op de vooravond van het BEM- Zomerfestijn, zaterdag 15 augustus, vindt een uniek spektakel plaats op het weiland naast de Kolonel Sneepweg. Er wordt een enorm groot scherm geplaatst waarop de legendarische film 'The Blues Brothers' wordt vertoond. Alle voertuigen kunnen op het vier hectare grote weiland een plaatsje krijgen. Personenauto's zijn wel kom, maar ook tractoren en ander rijdend materieel. Of kom op de fiets en neem plaats op een stro baal. Loon- en handelsbedrijf Van der Oord sponsort en organiseert deze bijzondere avond. Zij zijn zelf dan ook met een aantal bijzondere voertuigen aanwezig. Wie met een klassieke Amerikaanse auto komt krijgt een plaatsje op de eerste rij. Kom op tijd om goed zicht te heb ben op het scherm, inrijden kan vanaf 20.00 uur en de film start om 21.00 uur. Het geluid wordt via een speciale frequentie door gegeven via de autoradio. Wie niet over een autoradio beschikt (fiet sers of tractoren) dient dus een FM-radio mee te nemen. De entree bedraagt tien euro per voertuig. Voor fietsers geldt een aangepast tarief. Tot windkracht vijf kan het filmfestijn doorgang vinden. Neem als het regent een aardappel mee. Deze wordt door drive-in bios coopliefhebbers aanbevolen als het zicht door lichte regen niet meer helemaal helder is, vooraf de ruit met een doorgesneden aardappel insmeren, want dan valt de regen makkelijker van het raam af. HEILOO - Het eerste elftal van De Foresters is begonnen aan de voorbereiding op het nieu we seizoen. Na de eerste trainingsactivitei ten stond op dinsdag 4 augustus een oefenduel bij De Kennemers op het programma. De gehele A-selectie kwam in Beverwijk in actie en keek na een spectaculaire eerste helft tegen een 4-3 achter stand aan. Na de rust werd er niet meer gescoord. Op zondag ging De Foresters 1 op bezoek bij het naar de Hoofdklasse gepromoveerde Nieuwerkerk. Er werd een knappe 1-2 zege geboekt. De meest inte ressante wedstrijd van de voorbe reiding volgt later deze week, op vrijdagavond staat om 19.30 uur de uitwedstrijd tegen HSV op het programma. Een dag eerder spe len de tweede teams van beide clubs tegen elkaar, ook deze wed strijd begint om 19.30 uur. Het echte werk begint voor de Egels op zaterdag 22 augustus. Om 17.00 uur start dan op De Egelshoek het bekerduel tegen Volendam. advertentie" m GRAFISCHE VORMGEVING Kennemerstraatweg 464 1851 NG Heiloo 06 139 184 98 drukwerk@uitkijkpost.nl HEILOO - Dit is Robin die een loodzware karper vasthoudt. Hij ontdekte dat de karper kortgeleden ook al was gevangen door een andere visser, de 'rig' zat nog in zijn bek. Hij heeft de karper hiervan bevrijdt, zodat deze nu weer vrij rondzwemt. Waar de locatie van de vangst was, dat vertelt het verhaal niet. "Want een goede karpervisser geeft zijn stek niet prijs". Maar het is een prachtexemplaar, dat is zeker. Foto: Dirk van 't Boveneind

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7