42 vazen in het Witte Kerkje Tien l| vragen! aan- Remco Borsato 3 Veiligheidsscan voor 't Loo UITKIJKPOST 19 AUGUSTUS 2015 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! HEILOO - Wat kunnen de winkeliers in 't Loo doen om het winkelhof nog veiliger te maken? Dat onderzoekt een adviseur van het Centrum Criminaliteitspreventie en Veiligheid deze week. Hij ondervraagt de ondernemers en bekijkt zo welke handelingen zij kunnen verrichten om de veiligheid in en rond hun zaak te verbeteren: de zogenaamde veiligheidsscan. "Een goede zaak", zegt burge meester Romeyn die dinsdag bij de aftrap aanwezig was. "We moeten er met zijn allen voor zorgen dat 't Loo aantrekkelijk blijft." Een aantal jaar geleden hebben de ondernemers hun krachten gebun deld met de gemeente, politie, brandweer en het Hoofbedrijfschap Detailhandel. Samen werken ze aan het Keurmerk Veilig Ondernemen (KVO). De veiligheidsscan is onderdeel van dit keurmerk. De scan is kosteloos en wordt gesubsidieerd vanuit de regeling Veiligheid Kleine Bedrijven (VKB). Het Keurmerk kent verschillende sterren. 't Loo heeft er nu twee, maar als alles goed gaat zal over niet al te lange tijd ook de derde ster een feit zijn. Willem van den Berg van Kaashuis Tromp had de eer het spits af te bijten. In het bijzijn van onder andere burgemeester Romeyn, wethouder Dellemijn (Economische Zaken), Marianne Vollers en René Goudt was hij de eerste die ondervraagd werd. Foto: Myrke van der Does HEILOO - Studenten van de ver volgopleidingen keramiek en schilderen Crejat exposeren in het witte kerkje van Heiloo. Het project heet IK, JIJ, WIJ - een vazenproject met schilderijen en tekeningen. Twee groepen studenten stellen hun werk ten toon. Er is veel diversiteit in werk wijze, van surrealistisch, expres- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. H et wee kb lad U it ki j kpost word t geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek rt Mntkig. Ni.i1iir.ill. Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, 1851 NG, Heiloo, tel 072-5330175. sief tot natuurgetrouw realistisch. Grafisch werk, schilderijen en tekeningen worden getoond. Zeven keramisten van de vervolgopleiding KERAMIEK-Academisch, brachten een ode aan elkaar met 'vaasbeel- den'. Ieder maakte een mal van een vaas (basisvorm). Deze persoon lijke mal werd steeds doorgegeven, zodat iedereen elkanders mal een keer in handen kreeg. Vanuit die basisvorm wordt een nieuw 'vaas beeld' gevormd die door middel van vorm en kleur een ode brengt, of iets vertelt over de persoon waar van de mal was. Zo ontstonden de 42 vaasbeelden, waarin u wellicht de zeven keramisten herkent. Op 22 en 23 augustus zijn de vazen te bewonderen in het Witte Kerkje in Heiloo van 10.00 tot 17.00 uur. Docenten en studen ten zijn deze dagen aanwezig om een gesprek aan te gaan over het gemaakte werk, en om informatie te geven over de opleidingen en cursussen bij Crejat Expositie in het Witte Kerkje Heiloo. Op 29 en 30 augustus van 10.00 tot 17.00 uur is het de beurt aan studenten aca demisch, ruimtelijk vormgeven en tekenen en schilderen. Volg de Uitkijkpost ook op DQ Eén van de vazen die te bewonderen is tijdens de expositie in de Witte Kerk. Aangeleverde foto Mijn naam is Remco Borsato. Ik ben een import Italiaan. Moeder uit Groningen en vader uit Mantova (Italië). Naast mijn gezinsleven met Ylenia en 2 kinderen, run ik mijn eigen internetbedrijf sinds het jaar 2000 en ik ben daarnaast werkzaam als passie kok samen met mijn vrouw. 1 Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren in Alkmaar, maar opgegroeid aan het Gardameer, Noord Italië. Sinds 1978 woon ik in Nederland waarvan de laatste 7 jaar in Heiloo. 2 Als uw hobby uw werk was geweest welk beroep zou u nu uitoefenen? Dan zou ik chef-kok zijn geworden van mijn eigen restau rant. 3 Wie zou u wel eens willen ontmoeten en wat zou u zeggen en vragen? Antonino Cannavacciuolo, bekende chef-kok met 3 Michelin sterren uit Orta (Italië). Ik zou hem graag willen vragen welke mensen hem het meest hebben geïnspireerd in zijn loopbaan als kok en welke eigenschappen het meest tot zijn recht komen in de keuken anno 2015. 4 Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Mijn mooiste herinneringen waren de dagen dat ik samen met mijn moeder iedere zomer aan het Gardameer de hele dag op het strand lag en ik de hele dag kon spelen in het water met mijn neefjes. 5 Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Het maalwater en het 'Indianendorp' waar ik geregeld met mijn kinderen te vinden ben. 6 Waarvoor kunnen ze u nachts wakker maken? Spaghetti met knoflook, hete chilipeper, uitmuntende koudgeperste olijfolie en verse peterselie (alles biologisch uiteraard). 7 Wat was het beste advies, dat u ooit kreeg? Het advies dat ik van mijn voormalig zakencompagnon kreeg (ervaren zakenman): Doe wat je doet ALTIJD (privé' of zakelijk) met volle overgave en focus, en heb nooit te veel verwachtingen van de mensen die je omringen. Dit heeft mij beschermd tegen veel teleurstellingen. 8 Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Dat ik, behalve van lekker eten ook vooral van gezond eten hou en heel bewust met mijn voeding bezig ben. 9 Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemees ter was? Ik zou graag zien dat er meer aandacht zou zijn voor duur zame biologische volkstuinen voor de inwoners van Heiloo. 10 Antwoord op de persoonlijke vraag van uw voor ganger aan u: Wat is voor jou de rol van de biblio theek geweest bij het leren van de Nederlandse taal? Als klein kind kwam ik wel eens in Heiloo en dacht toen al 'hier zou ik wel willen wonen als ik groot ben'. Nu dat ik hier zeven jaar woon zou ik nooit meer weg willen! Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: Lisanne Martinez. Lisanne is een getalenteerde meid die actief is als huiswerkbegeleidster en bijles docente. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Bij wie ligt volgens jouw de meeste verantwoording als het gaat om de huiswerkbegeleiding van onze kinderen: bij de ouders of bij school?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3