IVN-wandeling op de Westert en de Bleek Cadillac's en Ford Thunderbirds Mindfullnesstraining DE ZONNEBLOEM 9 Bel (076) 564 63 65 of kijk op www.zonnebloem.nl/verpleging Zelfde werk, Verpleeg met passie en plezier tijdens een Zonnebloemvakantie! Wandelen in de geschiedenis Ben jij verpleegkundige of ziekenverzorgende en wil je langdurig zieken en gehandicapten de vakantie van hun leven bezorgen? En doe je dat graag met tijd en ruimte voor persoon lijke aandacht? Sluit je dan aan bij ons super- gemotiveerde team vakantievrijwilligers! Kussen voor de Oude Knegt UITKIJKPOST 19 AUGUSTUS 2015 Ook de bezoekers van het festival komen in stijl. Aangeleverde foto EGMOND-BINNEN - Op 26 augustus gaan IVN-gidsen van 19.00-21.00 uur voor de laatste keer deze zomer met u zwer ven door het PWN-duingebied in Egmond-Binnen. Bessen en andere vruchten krijgen ditmaal bijzondere aandacht. De Westert en de Bleek beho ren tot de oude duinen en zijn eeu wenlang door de mens in gebruik geweest voor het weiden van vee, het bleken van linnen en voor landbouw en de bollenteelt. Dat heeft geleid tot het kenmerkende open 'nollen' landschap. Door juist beheer houdt PWN deze waarde volle restanten van de oude duinen in stand. De gids vertelt u van alles over de cultuurhistorie, landschap en beheer, flora en fauna. Er kun nen maximaal 12 mensen mee, die zelf voor een duinkaart dienen te zorgen. Aanmelden is noodzakelijk via tel: 06-13666435 (Tamara Kager). Er wordt een bijdrage gevraagd van 2 euro. Door de aanwezigheid van teken wordt dicht schoeisel en bedekkende kleding aanbevolen. Vertrek: 19.00 uur, parkeerterrein PWN, Oude Schulpweg, 1935 EN Egmond-Binnen (rechts van restau rant Nieuw Westert). AKERSLOOT - Zondag 30 augustus zal er voor de twee- entwintigste keer het bekende Akersloter Oldtimer festival worden gehouden. Een groot aantal oldtimers staan vanaf 13.00 uur te pronken in de oude kern van Akersloot. Prachtige Amerikaanse bakken, Cadillac's, Ford Thunderbirds, Mustangs en oerdegelijke Europese oldtimers zullen glimmend staan te ronken voor alle liefhebbers. U waant zich even in vervlogen tijden, stiekem zult u even wegdromen van de Route 66 met alleen maar het geluid van de motor en Elvis Presley op de radio. Ieder jaar weten de oldtimerbezitters Akersloot weer in grote getale te vinden, om zo hun dromen met trots te laten zien. Vaak uren poetsen en sleutelen met hard en ziel, dat is wat er zon dag voor u gepresenteerd wordt op dit unieke festival. Dit jaar zijn er ook veel brommers te bewonde ren, van onder andere de E.L.V.I.S. Bromfietsclub, een gezellige ver eniging met een ledenaantal dat de laatste jaren schommelt tussen 150 en 160. Maar er is nog meer, er zijn prachtig opgeknapte oude motoren en nostalgische solexen te bewon deren. Het oldtimer festival gaat om 11.00 uur van start met de inschrij ving voor de oldtimers aan de toer tocht. Vanaf 13.00 uur zal Akersloot geleidelijk volstromen met auto's, motoren, brommers en Solexen. Genoeg te zien maar ook genoeg te beluisteren want het Oldtimer fes tival is een onderdeel van Rock n Roll Street Akersloot, een driedaags Rock n roll festival. Swingende muziek en optredens van elf top- bands. De toegang tot het oldtimer festival evenals de rock n roll bands is geheel gratis. De organisatie blijft altijd op zoek naar mooie oldtimers en als je zin heb om jouw oldtimer te showen op het festival is dat mogelijk. Zowel motoren, brom mers als auto's zijn van harte wel kom. Opgave voor het oldtimerfes tival kan via: www.rockenrollstreet. nl of bij: anna.oorthuis@quicknet.nl EGMOND AAN DEN HOEF - Mindfulnessbeoefening is een krachtig hulpmiddel dat je helpt anders om te gaan met lastige momenten, inzicht te krijgen in jouw gedachte patronen en bij het uitzetten van je automati sche piloot. Het is een sterk effectieve trai ning op het gebied van stressre ductie en omgaan met spanningen. Gebaseerd op de trainingen van Jon Kabat-Zinn ga je in 8 bijeen komsten van 2 lA uur kennis maken met de pijlers van mindfulness. Voor iedereen toegankelijk, oud of jong, met of zonder klachten of specifieke vragen. In kleine groe pen met deelnemers uit diverse richtingen. Docent: Yme Bosgra, mindfulnesstrainer, psychosoma tisch fysiotherapeut, haptonoom en acupuncturist. Ze is opgeleid in mindfulness based stressreductie (MBSR -cognitieve gedragsthera pie (MBCT)en mindfull bewegen. Data: dinsdagavond 1, 8, 15, 22, 29 september, 3, 22 27 oktober Tijd: 19.30 tot 22.00 uur. Investering: 195,-. Locatie: voormalig Karmel Klooster, Egmond aan den Hoef. Inschrijven of meer informatie: 06 20488126 of ymebosgra@hot- mail.com REGIO - Nu de vakanties voor velen voorbij zijn, is het een mooi evene ment, om met een ervaren gids van het Gilde te wandelen in Alkmaar. Er wordt veel verteld over de geschie denis van de stad, de omgeving en haar bewoners. Bijvoorbeeld de strijd tegen de Spanjaarden en de oorlog van de Fransen tegen de Engelsen en de Russen, met uit eindelijk het verdrag op 8 oktober 1799. Ook een bezoek aan rustieke hofjes is de moeite waard. Tevens is er een rondleiding in Egmond aan Zee of Heiloo mogelijk. De tijdsduur is geheel naar eigen keuze en het kan op elke dag van de week gehouden worden. Meer informatie: C.J. Bakker. Tel. 0251-310272 of 06-51464347 Nationale Vereniging Naderend onweer op de Westert en de Bleek. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Judith Castricum uit Akersloot maakt van oude spijkerbroeken de meest uiteenlopende gebruiks- en siervoor werpen. Met haar zogenaamde 're-jeans-producten' staat ze 28 augustus in een kraam op de Jaarmarkt van Akersloot. Voor de gelegenheid bedacht ze sierkussentjes in een hartvorm met daar op een afbeelding van een molen. Die worden verkocht voor 5 euro en de opbrengst gaat in zijn geheel naar De Oude Knegt. ,,Ik heb een warm plekje in mijn hart voor deze molen. Zo leuk wat vrijwilligers daar allemaal doen. Ik koop er regelmatig meelpro- ducten in het winkeltje. Op deze manier kan ik ook een bijdrage leveren aan de instandhouding van dit levend monument.'' Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9