Extra training Mindfulness Zangkoor Erato Egmond start met nieuw seizoen Open ochtend in de Vredeburg Opening nieuw gebouw het Kleurenorkest TE KOOP STARTERUNITS Sanne Briefjes speelt internationaal tafeltennis regio 17 soutient le tennis c 26 AUGUSTUS 2015 Het Erato Egmond koor tijdens een optreden in Hortus Alkmaar. Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - Mindfulness beoefening is een krachtig hulpmiddel dat je helpt anders om te gaan met lastige momenten, inzicht te krijgen in jouw gedachtepatronen en bij het uitzetten van je automati sche piloot. Het is een sterk effectieve trai ning op het gebied van stressre ductie en omgaan met spanningen. Gebaseerd op de trainingen van Jon Kabat-Zinn ga je in 8 bijeen komsten van 2 uur kennis maken met, en thuis trainen van, de pijlers van mindfulness. Het is voor ieder een toegankelijk, oud of jong, met of zonder klachten of specifieke vragen. De bijeenkomsten vinden plaats in kleine groepen met deelne mers uit diverse richtingen. Docent: Yme Bosgra, mindfulnesstrainer, psychosomatisch fysiotherapeut, haptonoom en acupuncturist. Hij is opgeleid in mindfulness based stressreductie (MBSR -cognitieve gedragstherapie (MBCT)en mindful- bewegen. Data: maandagochtend 31 aug, 7, 14, 21, 29 sept, 5, 12 26 okt. Tijd: 9.00 tot 11.30 uur. Investering: 195,- Locatie: voormalig Karmel Klooster, Egmond aan den Hoef. Ook dinsdagavond 1, 8, 15,22, 29 september, 6, 13 27 oktober. Tijd: 19.30 tot 22.00 uur. Inschrijven of meer informatie: 06 20488126 of ymebosgra@hotmail.com EGMOND AAN DEN HOEF - Na een zomerstop start ons koor 'Erato Egmond' op dinsdag 1 september weer vol enthousias me met de repetities van 19.30 tot 21.15 uur. Onder leiding van onze diri- gente Marlies Meiners-Bras en met pianobegeleiding van Elena Skorobogatova. Ons repertoire is veelzijdig, van licht klassiek tot pop en musical, en we treden regel matig op. Onder andere tijdens korenfestivals, in zorginstellingen en op verzoek bij rouw- en trouw- diensten. Vorig jaar traden we op bij Musicmeeting Heiloo en in de Hortus Alkmaar. Ook dit jaar zijn nieuwe leden weer van harte wel- kom, vooral heren worden met open armen ontvangen. Ons kerstconcert in de Slotkapel was tot op de laatste plaats uitverkocht, en zal dit jaar plaats vinden op 20 december a.s. Heeft u belangstelling? Neem gerust contact op via: tel. 06-53547011 of mail naar mbras@planet.nl of jcj.deboer@quicknet.nl. Hopelijk tot ziens! LIMMEN - Woensdag 2 septem ber is de traditionele start van de activiteiten in het nieuwe seizoen 2015-2016. Op verzoek van velen wordt de seizoens opening vooraf gegaan met een Woord- en Communieviering in onze parochiekerk H. Cornelius, aanvang 9.00 uur. Voorganger is pastor J. Olling. Om 9.30 uur gaat de zaal open in 'De Vredeburg', alwaar u zult worden ontvangen met een kop koffie of thee. De opening van de bijeenkomst is om 9.45 uur met mededelingen, een verslag over het seizoen 2014-2015 en een presentatie van de activiteiten in het nieuwe seizoen 2015-2016. Vervolgens is er een toelichting ADVERTENTIE op het financiële resultaat van 2014 in Limmen en van het Project Belastingteruggave voor Senioren met een laag inkomen. Na het offi ciële gedeelte is er pauze waarin een kop koffie of thee zal worden geserveerd. Na de pauze om 10.15 uur gaat het over '400 jaar tulp' door Max Nuyens vrijwilliger bij 'De Hortus Bulborum.' De Hortus Bulborum is de enige bollentuin ter wereld waar ruim 4000 ver schillende soorten tulpen, narcis sen, hyacinten, en andere veelal historische voorjaarsbloeiende bolgewassen bloeien. In deze tuin worden oude bolgewassen voor het nageslacht bewaard, die com mercieel nauwelijks meer interes sant zijn. De Hortus Bulborum heeft als belangrijkste doel om deze rassen in stand te houden. Elk voorjaar kleuren de veldjes in de meest uiteenlopende tinten. Max Nuyens neemt u mee op zijn wandeling door de geschiede nis van 400 jaar tulp. Het belooft een waardevolle ochtend te wor den. Iedere belangstellende is van harte welkom. De ochtend wordt afgesloten onder het genot van een drankje en een hapje. Senioren uit Limmen en omgeving zijn van harte welkom op deze ochtend, die georganiseerd wordt door de KBO-Activiteitencommissie Limmen. Wethouder Hollenberg opent op feestelijke wijze Het Kleurenorkest aan de Hogeweg. Aangeleverde foto LIMMEN - Vorige week woensdag uur was het zover. Wethouder Hollenberg ver richtte de officiële opening van het gebouw. Onder luid aftellen van alle kinderen knipte zij het lint door, zodat de kinderen hun nieuwe school via de rode loper konden betreden. Het oudste en jongste kind van de school mochten het naambord onthullen en trots trokken zij onder luid applaus het doek van de muur. Uiteraard werden er nog een aantal mensen in het zonnetje gezet, zoals de oprichters van de school, Dorien Groot en Bouke de Boer en het team dat keihard heeft gewerkt om er iets moois van te maken. "Wat een prachtige school," dat was de meest gehoorde uitspraak tijdens de offi ciële opening van basisschool Het Kleurenorkest aan de Hogeweg in Limmen. Jarenlang heeft de school zich in de luwte van het NTINLP instituut aan de Oosterzijweg in Limmen kunnen ontwikkelen. Maar de laatste jaren groeide het kleu- renorkest uit zijn jasje. Steeds meer kinderen uit Limmen en omgeving vinden hun weg naar de school waar opvoeding en onderwijs hand in hand gaan. Dit schooljaar startte men met 105 leerlingen, een record aantal. Directrice Els Vonk was dan ook zeer verheugd de kinderen en hun ouders in maart dit jaar de boodschap te kunnen geven dat het schoolgebouw van de Pax Christie vrijkwam en aan het Kleurenorkest was toegezegd. De leerkrachten kunnen trots zijn op hun werkplek. Dit jaar krijgen de kinderen les in frisse, lichte lokalen, waar bewust veel gewerkt is met kleur. De grote raampartijen, die een prachtig licht door de school verspreiden bena drukken de open sfeer, waar het Kleurenorkest zo bekend om staat. Al met al belooft dit voor de kinde ren, de ouders en het team van het Kleurenorkest, een heel mooi nieuw schooljaar te worden. kiemen Op de Molenlei in Akersloot zijn een 16-tal moderne starterunits gerealiseerd. Van deze aantrekkelijke Neem voor meer informatie of een bezichtiging contact op met Soeterbroek Sierbestrating of met M&S Natuursteen Tafels. roldeur zijn nog 5 exemplaren beschikbaar. Aantal 16 stuks Oppervlakte ca. 30 m2 per stuk Koopsom ca. €32.500,-excl. BTW Bestemming bedrijfsdoeleinden Oplevering per direct

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 15