Een mooie dag voor een gouden wens U Tien vragen aan Nazomer-wandeling in de Noorderneg De magie van Shikoku Lisanne Martinez Oliver- Jacobse 3 UITKIJKPOST 26 AUGUSTUS 2015 HEILOO - De drie dames: mw. Nagel, mw. Osinga en mw. Veenis hadden een wens. De een wilde naar de Zaanse Schans, de twee anderen hadden de wens om te gaan varen. Op zon dag 9 augustus jl. werden zij met de wensbegeleiders opge haald in de Loet, ze gingen naar Akersloot. Daar lag de boot "Hoorntje" klaar om naar de Zaanse Schans af te varen. Over het water voorbij gaan aan de overs en aan boord heer lijk verwend worden met koffie en gebak. Aangekomen bij het open luchtmuseum aan de Zaan konden de dames een kijkje nemen bij de historische huisjes en winkeltjes. Bij het bekende bakkerswinkeltje heeft één van de dames zo'n over heerlijke duivekater gekocht. Met een ijsje en een fijne wandeling tus sen mooie monumentale beziens waardigheden uit de 18e en 19e eeuw hebben de dames zichtbaar genoten. Hierna ging de terugvaart via De Woude en Spijkerboor naar Akersloot. Volmondig lieten de dames weten dat hun wens; een uit stapje naar de Zaanse Schans, een gouden middag was. Heeft u ook V.l.n.r. mevrouw Osinga, mevrouw Veenis en mevrouw Nagel met hun drie wensbegeleiders. Aangeleverde foto een echte wens? Iets dat u anders niet voor elkaar zou krijgen of iets dat u al zo lang wilt? Gouden Dagen Heiloo wil heel graag zulke wen sen realiseren. Vul een wenskaart in; deze zijn verkrijgbaar bij Het Trefpunt en beide Woonzorgcentra; De Loet en Overkerck in Heiloo. Kijk voor meer informatie op www. goudendagen.nl of neem contact op met de coördinator 06 20409016 goudendagenheiloo@gmail.com HEILOO - Terwijl wij nog genie ten van de zomer, bereidt de natuur zich al voor op de winter. Op zondagochtend 30 augustus laat een natuurgids van de IVN- gidsengroep Heiloo u graag zien hoe de natuur in de Noorderneg zich voorbereidt op de komende herfst en winter. Een enkele plant bloeit nog, waaronder het prachtige Parnassia. Veel planten verspreiden hun zaden al. Hoe doen zij dat? En welke bes sen zien we al aan de struiken? We verzamelen om 10 uur op de parkeerplaats van zwembad Het Baafje, De Omloop 11 in Heiloo. De wandeling duurt ongeveer 2 uur. Met waterdichte schoenen De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op houdt u uw voeten droog, een loep maakt de bloemen en planten nog meer bijzonder. Iedereen is wel- kom.Vooraf aanmelden is niet nodig. Een donatie (richtlijn 2,50 HEILOO - Zondagmiddag 30 augustus vindt de boekpresentatie plaats van het boek 'De magie van Shikoku' van schrijfster Yvonne Schoutsen uit Heiloo. "Ik sta er alleen voor. De stok in mijn rechterhand is van licht vurenhout. Hij reikt tot mijn borst en ik heb er een gewatteerd hoesje van paars leer overheen gedaan, met een belletje eraan. Om het lang vast te kunnen houden. We zullen euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bel len naar (072)-5325110; kijk ook op http://www.ivnnkl.net. samen twee maanden lang over dit eiland wandelen. Twaalfhonderd kilometer te gaan..." Dit zijn de eerste regels uit het boek 'De magie van Shikoku' van Yvonne Schoutsen uit Heiloo. Het boek beschrijft de pelgrimstocht die zij maakte in Japan. De boekpre sentatie wordt gehouden aan de Oosterzijweg 4 in Heiloo. U bent van harte welkom na aanmelding via de website www.demagie- vanshikoku.tk Sl'i n inn 7 Elite week verschijnt de rubriek 'De tienvragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Mijn naam is Lisanne Martinez Oliver-Jacobse en ik ben 26 jaar oud. Vorig jaar startte ik mijn eigen bedrijfje voor huiswerkbegeleiding en bijlessen: Homework Coach. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik heb mijn hele leven in Alkmaar-Daalmeer gewoond, met uitzondering van 2008, toen ik een halfjaar in Engeland woonde voor mijn opleiding tot docent Engels. Sinds mijn trouwen in 2013 woon ik in het prachtige Heiloo. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u nu uitoefenen? Waarschijnlijk ski- of snowboardinstructrice. Wintersport is echt mijn passie, en lesgeven doe ik haast automatisch, dus dat klinkt ideaal. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten en wat zou u zeggen en vragen? Het lijkt me heel erg interessant om mensen uit de oudheid te ontmoeten en dan te vragen naar hun beleving van de beken de geschiedenisverhalen. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Buitenspelen met mijn zus, en vooral het klimmen in onze boom: voor ons huis stond een prachtige wilg waar wij vaak in te vinden waren. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? De wijk tussen de Zeeweg, Ringweg, de Dors en de Bayershofweg. Dat ziet er zó idyllisch, romantisch en dorps uit dat toen ik daar voor het eerst liep, ik mij in Engeland waande. 6. Waarvoor kunnen ze u nachts wakker maken? Ik zou het fantastisch vinden om ooit het noorderlicht te zien, dus als dat mogelijk is: heel graag. 7. Wat was het beste advies dat u ooit kreeg? Leef gebalanceerd. Niemand kan alles perfect doen, of juist alles laten gaan. Werk dus zo hard je kunt, maar neem ook genoeg rust en geniet van beiden. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Onder andere door mijn hobby als postbezorger, heb ik in korte tijd veel van Heiloo gezien. Hoewel ik er nog maar kort woon, voel ik mij al echt een Heilooër! 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Meer duidelijkheid over de bouwplannen in het Zuiderloo. Ik zou graag willen weten wanneer we bouwwerkzaamheden kunnen verwachten, maar vind het nergens terug. 10. Antwoord op persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: Bij wie ligt volgens jou de meeste verantwoor ding als het gaat om de huiswerkbegeleiding van onze kinderen: bij de ouders of bij school? Huiswerk wordt per definitie thuis gemaakt, dus hebben ouders er het meeste zicht op. Toch heeft de school de ken nis en ervaring om leerlingen te leren hoe ze hun huiswerk het best kunnen aanpakken. Idealiter is het dus een goede samenwerking tussen school, ouders en leerling. Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: Tibor Wiese. Tibor heeft eigen bedrijven in voedingsadvies en in zwangerschaps-, baby- voedsel- en bruidsfotografie. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: hoe zorg je ervoor dat ook mensen die niet fotogeniek zijn, goed op de foto staan? De Parnassia is een van de weinige planten die in deze tijd nog bloeit. Aangeleverde foto Yvonne Schoutsen met haar nieuwe boek 'De magie van Shikoku' Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3