Vriendenconcert in de Ter Coulsterkerk Zomeravondconcert Witte Kerk Willibrordus Draait Door zoekt nog vrijwilligers Mantelzorgers ontmoetingsgroep Eensgezindheid goede tweede op muziekwedstrijd Kinderactiviteiten in bibliotheek Vleermuizen zoeken in landgoed Ter Coulster Willibrordus draait'door INGEZONDEN BRIEF Grafschennis Julianaklooster info: ggzplussymposium.nl A Voeding voor d&gjeest UITKIJKPOST 26 AUGUSTUS 2015 Andre Knevel en Liselotte Rokyta. Aangeleverde foto HEILOO - Donderdagavond 3 september a.s vindt er in de Ter Coulsterkerk te Heiloo een bij zonder vriendenconcert plaats. Aanvang 20.00 uur. De in Nederland geboren orga nist Andre Knevel, die al jaren in Canada woont, komt elk jaar al vele jaren in de zomermaan den naar Nederland om een aan tal concerten te geven. Ook de in Nederland geboren panfluittise Liselotte Rokyta, thans wonende HEILOO - Het Mantelzorg centrum organiseert 24 septem ber wederom een ontmoetings groep voor mantelzorgers in de gemeente Heiloo. De mantelzor- gers kunnen elkaar daar treffen, in gesprek gaan en ervaren dat zij er niet alleen voor staan. Dat er dit jaar veel veranderd is voor mantelzorgers, moge inmid dels duidelijk zijn. De gemeente heeft de taak gekregen de mantel- zorger actief te ondersteunen en vult dit op eigen wijze in. Op de bijeenkomst van donderdag 24 sep- HEILOO - De laatste vrijdag van de maand augustus (28 augustus, 10.30 - 11.30 uur) organiseert Bibliotheek Heiloo weer een Peuterochtend. Deze keer staat het boek centraal: Hoe Tito zijn neus kwijtspeelde van Guido van Genechten. We gaan niet alleen luisteren hoe Tito wordt voorgelezen, we gaan ook oefenen met de vormen die in dit boek voorkomen. Een gezel lige ochtend rond boeken voor kinderen van 2 tot 4 jaar (en hun ouders/oppas). En dan natuurlijk ook weer een voorleesfeestje op DEN HAAG - Het Frysk Jeugd Orkest is de winnaar van de muziekwedstrijd die is uitge schreven door het Nationaal Comité 200 jaar Koninkrijk. Het orkest heeft een optreden gewonnen tijdens de slotvie ring van 200 jaar Koninkrijk in Koninklijk theater Carré. De inzending van muziekverenging 'Eensgezindheid' uit Heiloo won de tweede prijs. Volgens de jury (Jan Cober) was de inzending van Eensgezindheid heel origineel omdat het orkest in Tsjechië vergezelt de Candese organist. Zij zijn zo'n ruim 30 jaar bevriend met de Zaanse orga nist Dub de Vries, in Heiloo geen onbekende, en bekend van de vele concerten die hij in Heiloo heeft gespeeld. Ook pianist Arie Horst heeft zich de laatste jaren toege voegd aan deze vriendenconcerten. Er is een gevarieerd programma samengesteld, en voor elk wat wils. De entree bedraagt 10-. Kaartverkoop voor aanvang con cert. tember, maken mantelzorgers uit de gemeente Heiloo en wethouder Elly Beens kennis met elkaar en gaan zij de dialoog aan. Mantelzorgers kunnen deze ochtend hun ver haal doen, de wethouder hoort graag van de mantelzorgers wat hun bezig houdt als zij vertellen over hun zorgsituatie. De ochtend duurt van 10.00 tot 11.30 uur en er zijn geen kosten aan verbonden. Mantelzorgers uit Heiloo zijn, na aanmelding, van harte welkom! Locatie: Mantelzorgcentrum aan de Strandwal 22a (terrein GGZ, achter het Willibrordusgebouw). de eerste woensdag van de maand (woensdag 2 september, 14.30 - 15.30 uur). Er wordt voorgelezen uit: Beer is jarig van Bonny Becker. Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn van harte welkom. Na het voorlezen wordt er natuurlijk nog even geknutseld/getekend. Iedere laatste zaterdag van de maand kan er de hele dag (29 augus tus, 10.00 - 14.00 uur) worden gespeeld tijdens het maandelijkse Speelgoedparcours. Voor alle kin deren ligt de gratis strippenkaart van de speelotheek klaar. Kom en ontdek het leukste speelgoed van de bieb. muzikaliteit aan creativiteit wist te binden. Het thema "spelen in vrij heid" was ook uitstekend gekozen. Hel filmpje stal de harten van de juryleden, aldus het juryrapport. De muzikale uitvoering schoot daar entegen iets te kort te opzichte van het Frysk Jeugdorkest waardoor het de eerste prijs niet haalde. De winnende film is te bekijken op www.200jaarkoninkrijk.nl. De jury van de muziekwedstrijd bestaat uit zangeres Izaline Calister, presenta trice Milouska Meulens, dirigent Jan Cober en Carl Wittrock, de compo nist van het stuk 'Van Oranje'. Zij Bas Dekker, 14 jaar jong, weg gerukt uit het leven door een noodlottig ongeval op de N9 op 20 augustus 2011. Voor elke ouder de ergste nachtmerrie. Kan het nog erger? Ja dus; grafschennis. Bas had tientallen vrienden en vrien dinnen en zijn ouders hebben een grote familie- en vriendenkring. Allemaal leven ze vier jaar na het ongeval nog mee met Harry, Madeleine en broer Tom. Elk jaar wordt zijn graf op twee dagen in het jaar, 20 april en 20 augustus, de geboorte- en sterfdag, als bijna een bedevaartplaats bezocht. Knuffels, tekeningen, bloemen, beeldjes, brieven en plantjes. Oude klasge noten kunnen hem niet vergeten en komen zelfs op ons huisadres langs met bloemen. Zo ontzettend lief. Zo hartverwarmend. Dat is wat een ouder in rouw wil, je kind mag niet vergeten worden. Maar anderen plukken daar de vruchten van en in dit geval de bloemen. Vol afschuw aanschouw ik zijn graf, 2 dagen na de 20ste augustus. Er zijn bezoekers geweest die niet welkom zijn; zijn graf was een puinhoop. De zwart-marmeren steen lag vol zand. Bloemen over hoop, een hartjesketting gebroken en voor ons het ergste; bloemen gejat. Waarom? Dit voelt als een dolksteek. Iedereen die langsloopt bij Bas is altijd vol complimenten hoe wij Bas gedenken. Zo warm, voor ons zo speciaal. Het bezoek aan Bas krijgt voor mij een nieuwe dimensie. Wat tref ik nu weer aan? Met een brok in mijn keel schrijf ik deze brief. Ik ga zo weer naar mijn jongen. Zijn graf moet er mooi uitzien. Ik wil op mijn manier nog voor hem zorgen, maar met graf- schenners in Heiloo! Ik maak me zorgen. Respectloos, te erg. Laat onze jongen met rust. Harry Dekker "Het is heel erg naar voor de zusters die hier wonen", getuigt Nars Beemster, de rector van de Bedevaartplaats Onze Lieve Vrouw ter Nood, nadat er opnieuw aanzien lijke schade is toegebracht aan het Julianaklooster aan de Hoogeweg. "Het is gebeurd in de nacht van zater dag 22 op zondag 23 augustus. Het is ook niet de eerste keer. Vorig jaar werd de elektriciteit van de poort ver nield en werden er ook al bierflesjes door de ramen gesmeten. De zusters die hier nu wonen doen niemand kwaad, maar voelen zich niet meer veilig in hun huis. Als er dan ook men sen zijn die iets gezien hebben hopen we dat ze het ons melden, want dan kunnen we de politie inschakelen. Dit is heel erg akelig". hebben niet alleen gekeken naar wie het stuk muzikaal technisch het meest hoogwaardig heeft uit gevoerd, maar vooral naar welk orkest zo goed mogelijk de ziel van het stuk heeft opgepakt. Verder heeft de jury de originaliteit van de uitvoering beoordeeld. Volgens het viertal was de inzending van het Het Frysk Jeugdorkest de beste. "Het Frysk Jeugdorkest heeft een prach tige uitvoering van hoog niveau ten gehore gebracht, met goed samen spel en een mooie interpretatie van de partituur. Het is een genot om naar deze uitvoering te luisteren. HEILOO - De eerste editie van het festival 'Willibrordus Draait Door' op 17, 18 en 19 september op het landgoed Willibrordus wordt een inspirerend en kleur rijk festival dat voor iedereen toegankelijk is. Het wordt iets heel bijzonders, er is van alles te beleven. Rondom het festival zijn veel werkzaamhe den uit te voeren. Voor de cultuur koepel is een groot aantal land goed-medewerkers als vrijwilliger actief. Tijdens het festival zijn ze volop actief. Ze zoeken collega's die rondom het festival willen hel pen. In de dagen vooraf is genoeg te doen en ook tijdens het festival. Zoals het begeleiden van artiesten, publiek, de ontvangst van gas ten, werkzaamheden in de kiosk, gereedmaken van zalen etc. Als je het leuk vindt om aan het kleurige HEILOO - Komend weekend is de "Nacht van de Vleermuis". Een Europees evenement waar voor overal excursies georgani seerd worden. Onder leiding van vleermuisonderzoeker Bernard van Duijnen gaan we zaterdag avond 29 augustus op zoek naar vleermuizen. We beginnen in de schemer en genieten van de geluiden in het langzaam donker wordende bos. Met speciale apparatuur wordt HEILOO - Onder de titel Songs from the Isles klinkt op vrijdag avond 28 augustus in de Witte Kerk van Heiloo een prach tige selectie Engelse liederen van John Dowland, Benjamin Britten, Henry Purcell, Ivor Gurney en Gustav Holst in beto verende bewerkingen voor zang, altviool en harp. Van Benjamin Britten is tevens het schitterende Lachrymae voor altviool en harp te horen, dat geïn spireerd is op een lied van John Dowland. Ook delen uit diens Suite voor harp solo staan op dit bijzon dere programma. De uitvoerenden 17, 18 EN 19 SEPTEMBER LANDGOED WILLIBRORDUS CÜLTUURKOEPEL festival mee te werken meld je dan aan via info@cultuurkoepel.nl of 06 20551899. er gezocht naar de verschillende soorten vleermuizen. Om 20.30 uur wordt er verzameld bij de ingang van het landgoed Ter Coulster aan de Kennemerstraatweg, Heiloo. De duur van de excursie is 1,5 tot 2 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden, maar omdat het aantal plaatsen beperkt is graag vooraf opgeven. Opgeven bij: meer_vleermuizen@ xs4all.nl onder vermelding van het aantal personen. Bij slecht weer vliegen er geen vleermuizen en gaat de excursie niet door. zijn de veelgevraagde en veelzij dige tenor Joost van der Linden, altvioliste Suzanne Dijkstra, die vorig jaar in de Winterserie indruk maakte met haar prachtige spel en toonaangevend harpiste Manja Smits, die ook in de Witte Kerk geen onbekende is. Het concert begint om 20.30 uur. Het derde en laatste concert van deze zomerserie is op 11 september, dan speelt het Apollo Blaassextet. Kaarten: €15 per con cert (jongeren €10), €35 voor de hele serie (jongeren €25), incl. con sumptie. Reservering via www.con- certenwittekerk.nl of 06 45184525. Kaarten zijn ook verkrijgbaar bij de Schrijverij, Heerenweg 199, Heiloo. Manja Smits op de harp. Aangeleverde foto documents theater muziek rollende keukens

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7