San Dantian: Zhineng Qigong en acupunctuur Mein Beretty: 'Lachen is ook bewegen' Harsveld Verzekeringen steunt Stichting Dolfinn Hondenzwemmen in het Baafje H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Eline wint witte Gazelle Opkikker Keer op Keer Klaverjassen in het Trefpunt Kinderkledingbeurs Trefpunt - - UITKIJKPOST 2 SEPTEMBER 2015 Heiloo - Harsveld Verzekeringen had samen met NH1816 Verzekeringen de handen in één geslagen om het hoofdsponsorschap van de 10e editie van Dolfinn Rocks te verwezenlijken. Door het overhandigen van een cheque van 5.000,-- hebben Harsveld Verzekeringen en NH1816 Verzekeringen een prachtige donatie gegeven aan Stichting Dolfinn. Met deze donatie kunnen weer een aantal kinderen samen met hun gezin geholpen worden. Tijdens Dolfinn Rocks kon iedereen in de Harsveld tent een poging wagen om het juiste aantal dolfijntjes te raden. Fleur van Monsjou raadde op het allerlaatste moment het juiste aantal van 283 dolfijntjes. Fleur is de gelukkige winnares geworden en gaat met het gezin naar het Dolfinarium. Harsveld Verzekeringen wenst de familie Van Monsjou heel veel plezier toe! Harsveld Verzekeringen heeft speciaal voor alle bezoekers, vrijwil ligers en sponsoren een speciale aktie waarbij je tot 25 korting op je huidige verzekeringspakket bespaart. Doe de gratis verzekeringscan of bel Aron. HEILOO - San Dantian in Heiloo is een praktijk voor integrale geneeskunde voor zowel Zhineng Qigong als medische acupunctuur, gevestigd aan de Vijverlaan 49. Vanaf 7 september a.s. start San Dantian weer met trainin gen Zhineng Qigong, zowel individueel als in groepsverband. Bij Zhineng Qigong breng je zelf met behulp van eenvoudige oefeningen lichaam en geest in balans. Je leert beter focussen op het hier en nu. Door zelf elke dag te trainen, ga je ervaren wat Zhineng Qigong met je doet. Je kunt je aan melden voor een vrijblijvende kennismakingsles bij Nel Buis: 0647031671. In onze praktijk wordt de combinatie Zhineng Qigong en acupunctuur steeds meer ingevoerd. Als vervolg op de acupunctuurbehandelingen blijkt Zhineng Qigong zeer effectief te zijn om zelf duurzaam in balans te blijven. Ook kan er een versneld gezondheidseffect van de Zhineng Qigong-training optreden als er eerst een aantal acupunctuurbehandelingen hebben plaats gevonden. Bij acupunctuur prikt de acupunctuurarts met naaldjes bepaalde punten op het lichaam aan. Hierdoor worden de energie- en bloedcirculatie verbeterd. Stagnaties worden verholpen, zodat de energie weer kan gaan stromen en je weer in balans komt. Acupunctuurarts is William Newsum, lid van NAAV. Hij is Westers opgeleid als bedrijfsarts en heeft de opleiding tot acupunctuurarts (TCM) afgerond. Voor het maken van een afspraak kun je hem bellen: 0644472253. Zie voor verdere informatie: www.sandantian.nl. Aanmelden voor zowel trainingen Zhineng Qigong als acupunctuur kunnen via info@sandantian.nl HEILOO - Eline Komin heeft de eerste prijs gewonnen met het Dolfinn Rocks Casino. Zij wint hiermee een 'grandioos mooie Gazelle', aldus haar vader Mark Komin. Zaterdag 29 augustus werd de fiets overhandigd door de firma Boersen aan de blije winnares. Aangeleverde foto Kennemerstraatweg 464 1851 NG Heiloo M. 06 139 184 98 artmiraal@ziggo.nl HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt twee keer per maand een Opkikker van 300,- aan een vereniging of stichting. Om in aanmerking te komen voor deze Opkikker kunt u een formulier invullen, bij de kassa of via www.stichtingxopx. wordpress.com. De eerste opkik ker van september gaat naar Stichting Sama-Sama Foundation in Tuitjenhorn. Deze stichting steunt al 12,5 jaar gezinnen (o.a. met onderwijs) op het eiland Bali in Indonesië. U kunt de kring loopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg). Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Donderdag 3 septem ber starten we weer met onze wekelijkse klaverjasmiddagen in het Trefpunt Heiloo. Bent u lid van de bond, dan bent u van harte welkom. We starten om 13.30 uur. Prijs €3.00 p.p. incl. koffie/thee. Er zijn mooie prijzen en we maken er een gezellige middag van. Voor info: 0725334419. HEILOO - Ergens in het begin van de jaren '70 kwam Mien Berretty in Heiloo wonen, in de nieuwe wijk Termijen. Haar wieg stond in Padang, Sumatra gestaan, in 1932. In verwach ting van de eerste van haar drie kinderen was ze in 1957 via Singapore naar Nederland geko men. De eerste tijd woonde de familie in Amsterdam-Osdorp. Spoedig na de verhuizing naar Heiloo sloten Mien en haar echt genoot zich aan bij de Vereniging Tropenvrienden Alkmaar, waar ze volop andere mensen met een Indische achtergrond troffen. En er werd veel gedanst. Dansen: Mien Berretty vindt het leuk om daarover te vertellen. Het volksdansen in het Open Huis (later verhuisd naar de Strandwal op het GGZ-terrein). line- dance in Alkmaar, stijldansen bij Verbiest. Maar ja, hoe kan dat gaan? Een paar jaar geleden moest Mien erkennen dat het bewegen haar niet meer zo makkelijk afging. Het fietsen moest ze eraan geven. Een makkelijke quick-step lukt nog wel, maar met pijn in het hart moest ze afscheid nemen van een paar club jes. Iemand maakte haar toen op attent op de activiteit Bewegen op Muziek, die onder leiding van Barbara Grooteman elke dinsdag morgen plaatsvindt in het Trefpunt. Het is een van de vele initiatieven van de Stichting Welzijn Heiloo op het gebied van bewegingsvormen voor senioren. Mien Berretty ging naar een proefles en het sprak haar direct aan. Ze is dan ook blij dat de acti viteit na een onderbreking in de zomer weer is begonnen op 18 augustus. Het is niet echt dansen, maar wel bewegen op muziek. De muziek helpt en geeft ook gezel ligheid. En na afloop met de groep samen koffie drinken. Of ze nog een boodschap heeft? "Natuurlijk, schrijf maar op: Lachen, dat is ook bewegen." HEILOO - Op zaterdag 19 sep tember van 10.00 tot 12.00 uur is er weer een gezellige kinderkle ding- en speelgoedbeurs in het Trefpunt. U vindt hier goedkope kinderkleding, speelgoed en nog veel meer! Toegang is gratis. Voor verkopers (geen handela ren) zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar. Voor informatie en/of opgave: Stichting Welzijn Heiloo (072) 533 86 12. 9 Bewegen op Muziek, één van de Welzijn Heiloo. vele initiatieven van Stichting Aangeleverde foto HEILOO - Het zwemseizoen van Zwembad het Baafje zit er bijna op. Een succesvol seizoen met mooie en warme zonnige peri odes. Op zondag 6 september wordt het zomerseizoen afgeslo ten met het inmiddels traditio nele hondenzwemmen. Zwembad het Baafje heeft dit sei zoen bijna 40.000 bezoekers mogen ontvangen, iets om erg tevreden mee te zijn. Als laatste activiteit dit seizoen staat het traditionele hon- denzwemmen op het programma. Zondag 6 september wordt het zomerseizoen van 2015 afgesloten met een spetterende afsluiting door alle honden van Heiloo en omge ving. Van 10.00 uur tot 16.00 uur is het voor de vrijzwemmers de laatste mogelijkheid om nog baantjes te trekken of bommetjes te maken vanaf de duikplank. Daarna, van 16.00 uur tot 17.30 uur, zijn de viervoeters en hun baasjes aan de beurt. Een fijne traditie voor de hond: hondenzwemmen in het Baafje! Aangleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7