Veel enthousiaste reacties STICHTING WELZIJN HEILOO 8 Stichting Welzijn Heiloo TREFPUNT ACTIVITEITEN AGENDA TING W HEILOO Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners DE VRAAG AAN DE CLIËNTONDERSTEUNER Hoe kun je veilig pinnen? Waar het nu om gaat is of en welke risico's je loopt bij het geld opnemen. Waar moet je op letten als je gaat pinnen? Vrijwilligers Informatie Punt NIEUWE VACATUREBANK VRIJWILLIGERS VACATURES WORKSHOP FONDSENWERVING SNELCURSUS EHBO Acryl schilderen Taichi Qigong Mergelbeelden Klassiek ballet Creatief solliciteren Tweedehands dameskledingmarkt Zondagmiddag Cafe Engelse les in het Trefpunt Cursus Spaans Fithockey herstart Basiscursus tablets Franse film Intouchables Nederlands als nieuwe taal Ontspanningsmassage UITKIJKPOST 2 SEPTEMBER 2015 Bovenstaande vraag komt naar voren in een gesprek over veiligheidsitems, zoals bijvoorbeeld ook personen- alarmering en veiligheid op straat. Allereerst natuurlijk over de pincode. Die is strikt persoonlijk. Schrijf hem niet op, maar als u een geheugensteuntje nodig heeft doe het dan zo dat iemand anders hem niet herkent als een pincode. Geef dus nooit uw pincode aan derden. Politie en bankmedewerk ers zullen er nooit naar vragen. Laat u niet afleiden bij het pinnen. Trap niet in het trucje dat iemand zegt dat u iets heeft laten vallen. Nu het skimmen dankzij de nieuwe chip op de pasjes niet meer zoveel voorkomt hebben de criminelen weer iets anders bedacht. Het wordt cashtrapping genoemd. De boef manipuleert de gleuf van de geldautomaat waardoor de biljetten worden tegengehouden. Het lijkt of de automaat kapot is, maar loop niet weg en bel het meldnummer dat naast de automaat staat. Over het onderwerp veiligheid binnenshuis wordt een nieuwe afspraak gemaakt. Er komt dan een speciaal opgeleide vrijwilliger op bezoek voor een woningcheck. Heeft u een vraag of probleem op het gebied van welzijn, wonen, zorg waarover u wilt praten met de cliëntondersteuner? Neem dan contact op met onze receptie, telefoon 072-5331297. Karin van Polen of Margreet van Zwet staan u graag te woord. Heel veel positieve reacties hebben ons al bereikt over de plannen voor het seizoen 2015/16 Het loont zonder meer de moeite om het boekje met cursussen en activiteiten rustig door te lezen en te kiezen waaraan u het komende seizoen gaat meedoen. Onze vaste klanten vinden het plezierig dat er zoveel is voorbereid en waar deren de presentatie in een aangenaam vormgegeven boekwerkje. Er is dan ook volop vernieuwing naast de cursussen, uitjes en andere activiteiten die in voorgaande jaren al bleken aan te slaan. Zaterdag 12 september tussen 13.00 en 16.00 uur bent u van harte welkom op onze Open Dag in het Trefpunt. Er zijn diverse docenten aanwezig die u infor matie kunnen geven over de cursussen en workshops. Ook zullen er demonstraties plaatsvinden. SWH bij Uit&Zo Vanzelfsprekend presenteert de Stich-ting Welzijn Heiloo zich ook weer op de Uit&Zo. Onze kraam staat tegenover de Willibrorduskerk waar ook het Repair Café Heiloo is vertegenwoordigd. Enkele van onze activiteiten plaatsen we er in de schijnwerper en al onze folders en brochures zijn beschikbaar. Ook kunt u er natuurlijk uw exemplaar ophalen van onze gids Cursussen en Activiteiten 2015/2016. Meer dan tien jaar geleden zijn we be gonnen met cursussen om de senioren van Heiloo vertrouwd te maken met de computer. Tegenwoordig is alles tablet wat de klok slaat. We komen met een hele serie workshops, zoals die over e-reading. Installeren en het selecteren en downloaden van e-boeken. Talen gaan we ook weer meer aan doen. Wat dacht je van die cursussen Engels, Frans, Spaans of Duits? Kies maar, beginners of gevor derden, bij de meeste ligt het accent meer op conversatie dan op grammatica. computer 1 Creatief Oitspahhlhg Educatief I EK-C"P-UIT 1 Evenementen Thema Ontmoeting Talen bijeen °.!'T'T: Jr T Zoveel meer in het CURSUSSEN ACTIVITEITEN 2015 - 2016 SWH stimuleert het bewegen, en heeft daarvoor een heel breed aanbod. Er komt weer een wandelgroep bij, sportief wandelen op de woensdagmorgen en onderweg wat oefeningen, met profes sionele begeleiding. En sportdance; latin moves onder leiding van een Cubaanse docent, dat geeft energie! Ook nieuw is de golfsport, met een kennismakingsles en dan verder met groepen beginners en gevorderden". Blader gerust verder in de nieuwe seizoengids. Het oog valt dan op een cursus Doelgericht communiceren en de workshop Creatief solliciteren voor 50-plussers. In januari komen er twee lessen Sumi-e, de traditionele oosterse schilderstijl waarbij rijstpapier met inkt wordt beschilderd. De liefhebbers van bustochten en van de zondagmid dagactiviteiten in het Trefpunt worden ook in het komende seizoen weer volop bediend. Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: vip@welzijnheiloo.nl, Website: www.vrijwilligersheiloo.nl, Open op: dinsdag en vrijdag van 10.00-16.00 uur en donderdag van 13.00-18.00 uur. Het VIP is het seizoen goed begonnen met de lancering van een nieuwe vacaturebank. Deze is gebruiksvriendelijker en biedt meer mogelijkheden dan de oude. De zoekfuncties zijn verbeterd en er is meer ruimte voor organisaties en vrijwilligers voor profilering. Wij hopen dat u met veel plezier van onze nieuwe vacaturebank gebruik zal gaan maken. Op onze website vindt u ruim 160 vrijwilligersvacatures bij verschillende organisaties. Hier een kleine greep uit de mogelijkheden: Kantine personeel voor Double Stars Maatjes voor mensen met dementie voor Platform Dementie NHN Planner coördinator Evenementenhulp voor Rode Kruis Heiloo Vrijwilliger kwekerij De Buitenkans voor GGZ NHN PR medewerker voor de Wereldwinkel Vrijwilliger met technische kennis voor GeredGereedschap Vrijwilliger in de Palliatieve Terminale Zorg voor Stichting Vrijwilligers Palliatieve Terminale Zorg thuis Heiloo Penningmeester bestuur voor Stichting vrienden van het Baafje Wat is fondsenwerving? Welke manieren zijn er om aan geld te komen en welke past het beste bij de eigen vereniging of organisatie? Hoe kan een aanvraag worden ingediend? Datum van deze workshop voor (vrijwilligers) organisa ties: donderdag 24 september 19.00-21.30 uur (inloop vanaf 18.45 uur) Meer info en opgeven via onze website Weet wat je als vrijwilliger moet doen bij de 7 meest voorkomende ongevallen. Leer in korte tijd de noodzake lijke basis van EHBO en oefen de meest noodzakelijke vaardigheden. Datum: woensdag 7 oktober 19.00-22.30 uur, inloop vanaf 18.30 uur Meer info en opgeven via onze website Korte cursus acryl schilderen voor beginners op 16 september en de daaropvolgende 3 woensdagen, steeds van 9.30 tot 11.30 uur. Docente Trudi Buis-Beers zorgt voor alle materialen. Cursusprijs 90,-. Een heel seizoen Taichi Qigong met de gerenommeerde docente Ellen Gaillard. De eerste les is 10 sep tember van 14.00 tot 15.15 uur en dan verder elke donderdag tot eind april. Verbetering van ademhaling, lichaamshouding en concentratie. Kosten 290,-. Mergel is een zachte steensoort. Zonder hakken en houwen maar met raspen en vijlen leert u het materiaal te bewerken tot beelden. Heeft u al ervaring met beeldhouwen dan kunt u in deze cursus met een andere steensoort dan mergel experimenter en. Eerste les op donderdag 17 september van 9.30 tot 11.30 uur. Totaal 25 lessen voor 235,-. Ballet op klassieke muziek. De cursus start 16 september om 13.30 uur en dan verder elke woensdag tot eind mei. Begonnen wordt met de basistechnieken en danspassen. Locatie is De Hofdijk, Mariënstein 178a. Cursusprijs 190,-. Geen doorsnee sollicitatietraining. In zijn presentatie op maandag 21 september om 20.00 uur reikt Rob Wuijster een hele reeks cre atieve invalshoeken aan om buiten de geijkte paden naar een baan te solliciteren, met een behoorlijke kans op succes. Entree 22,50. Dinsdag 8 september van 10.00 tot 12.00 uur in het Trefpunt. Speciaal voor vijfenvijftig plussers. De dames van Livon brengen weer mooie kleding in en geven graag advies. Aanstaande zondag 6 september is in het Trefpunt van 13.30 tot 16.30 uur het zondagmiddag café weer geopend. Entree 2,-. Cursussen Engels voor beginners en gevorderden. Direct in september beginnen de lessen. De nadruk ligt op het leren en verstaan van de taal. Cursusprijs 115,-. Informatie en inschrijven via receptie Trefpunt. De eerste lessen Spaans voor be ginners en half gevorderden zijn op dinsdag 8 september. Dinsdag 8 september om 14.00 uur beginnen we weer met Fithock- ey op het terrein van De Terriërs. Opgeven bij de receptie van het Trefpunt. Maandag 21 september om 10.00 uur is de eerste les van de basiscur sus voor iPad tablets (Apple). Alle functies worden behandeld naast natuurlijk de algemene bediening en diverse handigheidjes. Maandag 21 september om 13.00 uur start de basiscursus voor Android tablets (Samsung, Sony,.). Cursusprijs 42,50 voor 3 lessen. Trefpunt op Zondag vertoont 13 september om 14.00 uur deze prachtige Franse film uit 2011. Entree 5,- inclusief het pauzekopje koffie/thee. Als je hebt geleerd om Neder lands te spreken en te begrijpen, is schrijven of een gesprek beginnen nog best moeilijk. In de cursus die begint op donderdag 17 september gaan de deelnemers met elkaar oe fenen; ook diverse sociale activiteit en. Informatie bij Paul Kranendonk, telefoon 5054184. Speciaal voor de dames komen er 8 lessen ontspanningsmassage; de eerste is 23 september 19.00 - 21.30 uur. Massage op de huid met behulp van olie. Cursusprijs 135,-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 8