De Brug naar film Binnenstebuiten Water malen in Akersloot Weekend vol monumenten en historie Open Monumentendag in Kermis in De Lantaarn Museumhoeve Overslot Open Dag Fruittuin Egmond-Binnen REGIO 17 Kermis met vuurwerk in Limmen UITKIJKPOST 9 SEPTEMBER 2015 Slotkapel en Stichting Historisch Egmond organiseren gezamen lijk activiteiten in het Slotkwartier. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Al vanaf voor de zomervakantie keken de kinde ren en leerkrachten van basis school De Brug uit Akersloot uit naar het bezoek aan bioscoop Corso in Castricum. Alle kinde ren van De Brug gingen donder dag 3 september naar de film Binnenstebuiten. Juf Esther kwam met het idee en de ouder raad kon het uitje financieel haalbaar maken. Er was een ochtend- en middag voorstelling voor de negen klassen van De Brug. 's Morgens vertrok ken de kinderen van groep 8 op de fiets naar Castricum en de andere groepen werden door ouders met de auto gebracht. In de bioscoop aan gekomen gingen de kleuters gezellig tussen de achtstegroepers in zitten. Voor veel kleuters was het de aller eerste keer dat zij naar de bioscoop gingen. 's Middags gingen de kinde ren van groep 3, 4, 5 en 6 naar bios coop Corso in Castricum. In 'Binnenstebuiten' worden de kinderen meegenomen naar de meest bijzondere plek van alle maal: het hoofd. In het hoofd leven de emoties: plezier, angst, woede, afkeer en verdriet. De emoties wonen in het Hoofdkwartier, de Alle kinderen van De Brug gingen donderdag 3 september naar de film Binnenstebuiten. Aangeleverde foto commandoruimte in het hoofd, waar ze zorgen voor advies bij de dagelijkse dingen. Dit onderwerp is op school goed te gebruiken. Het kan kinderen helpen om beter over hun emoties te praten. Er is gela- chen in de bioscoop en sommige kinderen pinkten een traantje weg of vonden het af en toe erg span nend. Op school bleek direct dat veel kinderen waren gaan nadenken over de verschillende emoties. EGMOND - Bent u liefhebber van monumentaal erfgoed, of heeft u gewoon interesse in de rijke lokale geschiedenis, dan kunt u het komend weekeinde volop genieten van de Open Monumentendagen. Naast de openstelling van monumenten in de gemeente, hebben diverse organisaties in de Egmonden een leuk en gevari eerd programma voor u gemaakt. Zo organiseren de Slotkapel en Stichting Historisch Egmond geza menlijk enige activiteiten in het Slotkwartier: Op beide dagen, zater dag 12 en zondag 13 september, zijn het Historisch Informatiecentrum (tegenover de Slotfundamenten) en de Slotkapel in Egmond aan den Hoef van 10:00 uur tot 17:00 uur geopend. In de Slotkapel wordt u ontvangen door Egmond-kenner Jos Hof, die u alles over de prach tige gebrandschilderde ramen kan vertellen. Op beide dagen wordt 's middags om 14:30 uur door Historisch Egmond een korte rond- LIMMEN - Het wordt een brui sende kermis in De Lantaarn. Er is van vrijdag 11 tot en met zon dag 13 september volop muziek en entertainment in allerlei vor men. Alle dagen DJ's in het voorcafé en verder veel live-muziek. Vrijdag staat pop-rockformatie Cold Turkey in de tent. Zaterdag is het de beurt aan topband Big Bird die maar liefst 120 meezingers op je afvuurt, verpakt in de vetste medleys mash-ups. Ondertussen wordt het in de zaal lekker hakken met de Housefreakerz, met verschillende DJ's waaronder Sweet Le Freak en Juicy Jugs. leiding over de oude begraafplaats van de Slotkapel gegeven. Ook kunt u terecht in Museumhoeve Overslot en Galerie de Kapberg, waardoor dit weekeinde het Slotkwartier weer eens ouderwets bruist. Op zaterdag 12 september organi seert Historisch Egmond bovendien een interessante rondwandeling met gids door oud Egmond-Binnen. De wandeling start om 14.00 uur vanaf het parkeerterrein van de Abdij. De kosten zijn 3,50 per per soon en aanmelden kan ter plaatse vanaf 13.45 uur. Uiteraard kunt u vooraf of erna meteen de Abdij en de kaarsenmakerij bezoeken. Wilt u de Egmonden en haar monumenten eens op een andere manier beleven? Speciaal voor u heeft Stichting BEM450, ter ere van het 450-jarig jubileum van de droog legging van de Egmondermeer en Bergermeer, prachtige fiets routes uitgezet langs alle monu menten: De Tour d'Histoire. Routeinformatie en openingstijden zijn handig voor u samengevat op www.historischegmond.nl Op zondag nog meer spekta kel: in de zaal rockabilly-band The Barnbees en in de tent een com plete show met topentertainer en pianobeest Sven Manshande. Rond 19.00 uur is er een gastoptreden van Hazes-imitator Lesley Williams. Maandag speelt Limmens eigen coverband de Garlicks het eerste deuntje, gevolgd door feestband Goet Foud. Nederlandstalig, dance, medleys&mashups, pop&rock, mee zingers en voor de liefhebbers een ware gabbermedleyhet passeert allemaal de revue. En als afsluiter,'s avonds het laatste kreuntje met TOM HAVER en DJ in de tent. Let op: onder de 18 geen toegang en ID is verplicht. AKERSLOOT - Dit week end wordt ook in Akersloot aandacht besteed aan Monumentendag. Zowel zater dag als zondag is het Gemaal 1879 geopend elke dag van 10.00 uur tot 16.30 uur. Het thema van dit monumenten weekend is "Kunst en Ambacht". In het gemaal vindt traditiege trouw een kunstexpositie plaats. Pie Brandjes uit Uitgeest exposeert er met beelden en schilderijen. Het gemaal zelf is één groot stuk EGMOND BINNEN - De POMologische Vereniging Noord-Holland nodigt op zater dag 12 september 2015 van 10.00 tot 16.00 uur iedereen uit om een kijkje te komen nemen in haar fruittuin aan de Vennewatersweg in Egmond- Binnen. De boomgaard maakt deel uit van het kloostercomplex 'Sint Adelbert' en wordt beheerd en onderhouden EGMOND - Zaterdag 12 septem ber is museumhoeve Overslot vanaf 10.00 uur open vanwege Open Monumentendag. In dit pand is een voor Nederland uniek schelpenmuseum inge richt met een kostbare en zeer uitgebreide particuliere collec tie schelpen en bovendien een kleine, maar voor de regio unie ke, tentoonstelling Etnografica gerealiseerd. Er is een permanente tentoonstel ling over de schilderskolonie van George Hitchcock en de Egmondse School, waarvan het borstbeeld voor Museumhoeve Overslot staat. ambacht. Het pand staat op de provinciale monumentenlijst voor waterstaatswerken. Gesticht in 1879 als opvolger van een ter plaatse staande windmolen is het een brok historische techniek op ambachte lijke wijze in elkaar gezet. De eerste 40 jaar deed het dienst als stoomgemaal om in 1919 te worden omgebouwd tot elektrisch gemaal. Het is juist die bijzondere ombouw die het pand op de monu mentenlijst deed terecht komen. Tevens had het tot gevolg dat er aan de zuidkant van Akersloot door leden van de POMologische Vereniging. Tijdens deze Open Dag kunt U genieten van de uitgebreide verzameling appel-, peren- en prui menbomen die hier overzichtelijk en op alfabet staan gerangschikt. Bovendien hangt er in deze peri ode aan heel wat bomen schitterend fruit. Een lust voor het oog én voor de smaakpapillen! Leden van de POM zijn de gehele dag aanwezig om u welkom te heten en u te infor meren over allerlei fruitsoorten, Als het weer het toelaat, is er een openbare tweedehandsboeken- kast waar men gratis boeken kan ruilen. De hele dag zullen er films gedraaid worden over de historie van Egmond. Vanwege de buitenge woon goede akoestiek en de bijzon dere ambiance van Museumhoeve Overslot weten muzikanten deze plek te vinden voor optredens. Zondag 13 september vanaf 16.00 uur treedt de jazzformatie Moules- Frites op. Het is raadzaam om op tijd te komen voor deze zeer goed bezochte, vrij toegankelijke weke lijkse concerten. Museumhoeve Overslot is te vinden aan de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef. toen het PEN-transformatorhuisje werd gebouwd. Dit staat van wege zijn bijzonderheden op de Rijksmonumentenlijst. Als de omstandigheden het toela ten, zal het gemaal in werking wor den gesteld en kunt u kennis maken met de werking van de overweldi gende techniek in dit monumentale gebouw. Gemaal 1879 is te vinden aan de zuidrand van Akersloot op de Fielkerweg 4 (Klein-Dorregeest). De toegang is dit weekend gratis. Voor nadere informatie zie: www.gemaal1879.nl over snoeien en ziekten of plagen. Wilt u liever in alle rust rondwan delen en genieten van ruim 125 ver schillende appelsoorten, 86 peren bomen en 36 pruimensoorten? Dan kan dat natuurlijk ook. De fruittuin bevindt zich naast het ruime parkeerterrein van de 'Benedictushof', de abdijwinkel van het klooster en de inmiddels prach tig ingerichte vlinder- en kruiden tuin. Iedereen is deze dag van harte welkom. De toegang is gratis. LIMMEN - Vrijdag begint de ker mis van Limmen. Er staan op het parkeerterrein bij de voetbalver eniging weer diverse attracties voor jong en oud. De kermis, die tot en met zondag 13 september duurt, begint vrijdag om 15.00 uur, de overige dagen om 14.00 uur. Vrijdag avond om 22.00 uur wordt op het land van v.d. Steen aan de Achterweg weer een vuur werk door de kermisonderne mers aangeboden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 17