Tien vragen aan Zippora Wiese Open Monumentenweekend 2015 in Cultuurkoepel Monumentendagen Witte Kerk Fletcher Hotel-Restaurant Heiloo trakteert 3 UITKIJKPOST 9 SEPTEMBER 2015 La Manouche: warmbloedige zigeunermuziek. Aangeleverde foto Elke week verschijnt de rubriek 'De tienvragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op V/ Ruiling 111.li Mijn naam is Zippora Wieseik ben 33 jaar, gelukkig getrouwd en moeder van twee heerlijke kinderen. Bijna alweer vijfjaar ben ik zzp-er. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren in Alkmaar in 1981 en opgegroeid in Heerhugowaard. In 2004 zijn we naar Heiloo verhuisd. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u nu uitoefenen? Ik ben een echte 'foodie' in hart en nieren en ben dagelijks al bezig met eten en drinken; daarom heb ik ook voor de oplei ding levensmiddelentechnologie en kwaliteitszorg gekozen. Maar als ik toch een andere beroep zou moeten uitkiezen, dan zou ik graag gyneacoloog zijn geworden omdat een geboorte van een kind zo ontzettend bijzonder is. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten en wat zou u zeggen en vragen? Het lijkt mij ontzettend leuk om een chefkok te ontmoeten die mij leert hoe ik de juiste techniek moet gebruiken om moleculair te kunnen koken en vervolgens een mooi bord op te maken. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Dat ik uren lag te lezen en overal waar ik naar toe ging mijn leesboek meesleepte; je wist tenslotte nooit wanneer er een moment was dat je plotseling moest wachten op de trein of een tussenuur, omdat er een les uit viel. Stiekem doe ik het nog steeds: overal een boek mee naar toe slepen. Je weet ten slotte maar nooit. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Wanneer de zon gaat schijnen in het Heilooërbos en je ziet zulk mooi licht stralen door de bomen heen - dat vindt ik zo ontzettend mooi en puur. 6. Waarvoor kunnen ze u nachts wakker maken? Eerlijk gezegd: laat mij maar lekker slapen 's nachts. 7. Wat was het beste advies dat u ooit kreeg? Dat zijn er eigenlijk wel een paar, zoals 'mislukken is zoveel leuker dan nooit proberen'. En mijn moeder zei altijd (en die raad gebruik ik nog steeds): 'de aanhouder wint'. Als je iets wilt bereiken, moet je je 100% inzetten zodat je ook het beste rendement behaalt. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Dat ik werkzaam ben als foodstyliste en foodfotograaf. Dat ik een eeneiige tweelingzus heb en dat ik druk bezig ben met het trainen voor de Dam-tot-Damloop. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Dan zou ik graag zien dat de trottoirs wat beter worden neer gelegd. 10. Antwoord op persoonlijke vraag van uw voor ganger aan u: wat zijn je plannen voor de toekomst en wat kunnen we nog meer van jou verwachten? Ten eerste wil ik lekker verder gaan met 'foodteacher', die workshops in kleine groepen geeft. In oktober wil ik graag starten met de workshops 'Biermaken' en 'Maak uw eigen broodbeleg'. Daarnaast ben ik bezig om mijn tweede kook boek te schrijven Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: Daniëlle de Ruijter. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Waarom vind je het belangrijk dat kinderen al van jongs af aan muzikale activiteiten aangeboden krijgen? HEILOO - Het thema van het Open Monumentenweekend (12 en 13 september) is dit jaar Kunst Ambacht. Hierin past de Cultuurkoepel Heiloo met zijn prachtige glas-in-lood ramen en de door Thé Lau geschilderde Kruiswegstaties feilloos. Op beide dagen vertellen gid sen over de ramen, maar ook over de geschiedenis van de voorma lige Willibrorduskapel. Op zaterdag treedt vanaf 11.00 uur topcellist Joachim Eijlander ieder heel uur op. Hij vertolkt cellosuites van Bach die hij eerder dit jaar op cd uitbracht. Eijlander zegt dat Bach's muziek zijn ziel raakt. Hij kan daar dan ook mooi over vertellen en praat zijn eigen programma aan elkaar: verhalen over Bach, de suites en zijn prachtige cello van Gaetano Chiocchi. Op zondag vanaf 12.00 uur treedt La Manouche ieder uur op, met zanger Mouche Palts op gitaar en Roelof Posthumus op klarinet. Het duo speelt warm bloedige zigeunermuziek. Het laat ste concert is om 16.00 uur. Het hele weekend is Cultuurkoepel Heiloo gratis toegankelijk. Zie ook www.cultuurkoepelheiloo.nl over de restauratie. Zijn spel en toe lichtingen zullen door het Duo1851, bestaande uit fluitist Horst Hausen en Frits Sandkuijl op luit, worden afgewisseld. Het muzikale program ma speelt zich op beide dagen af tussen 11.30 en 17.00 uur. HEILOO - Wie die nog geen ken nis heeft gemaakt met het hotel, restaurant en de evenementen van Fletcher Hotel-Restaurant, krijgt de komende periode de kans dit te ontdekken. Het is namelijk dit najaar vijf jaar geleden dat Fletcher Hotels het Golden Tulip hotel aan de Kennemerstraatweg overnam; iets om te vieren! Zo ontvangt u vandaag in de Uitkijkpost een kortingsflyer met daarop drie evenementen uitge licht. Met deze kortingsflyer kunt u profiteren van tientallen euro's kor ting. Zo kunt u zeer voordelig ken nismaken met o.a. de keuken van Fletcher Hotel-Restaurant Heiloo. Verder zullen er diverse evenemen ten plaatsvinden. Zo komen Rob Emiel op donderdag 24 september voor de vijfde keer langs met hun Magic Cabaret Theater Diner, geeft Wibi Soerjadi zondag 18 oktober een exclusief concert en schittert de 'Voice of Holland'-deelnemer Jennifer Ewbank op zaterdag 31 oktober tijdens een diner-concert. Meer informatie over dit tij delijke verjaardagscadeau kunt u ook terugvinden op www.fletcherevents.nl/jubneum. Of bel voor meer informatie en reser vering naar 072 - 505 22 44. HEILOO - Op zaterdag 12 en zondag 13 september is de Witte Kerk van Heiloo ter bezichtiging geopend in het kader van de Open Monumentendagen 2015. Op gezette tijden zal door de orga nist Gerard Leegwater het inmid dels fraai herstelde kabinetorgel tot klinken worden gebracht. Hij zal daarbij tevens informatie geven Duo1851, bestaande uit fluitist Horst Hausen en Frits Sandkuijl op luit. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3