Tai Chi in Dojo 't Loo De Ondernemingsverkiezing van start Prijswinnaars krijgen dagje cabrio Tao, tijdloos tegenwoordig Beleving op de Fashion Boulevard INGEZONDEN BRIEF Schorsing stofzuiger-/ droogloopmattenkraam INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 9 SEPTEMBER 2015 HEILOO - In Dojo 't Loo wordt binnenkort Tai Chi-les verzorgd door de ervaren Tai Chi-docent Peter Jongh Visscher. Tai Chi heeft zijn basis in de 13e eeuw in China. Iedereen kent wel de beelden van mensen die in parken op een hele rustige wijze gracieus bewegen. Tai Chi is aantoonbaar goed voor al je spieren en ook je inwendige organen. Het brengt een soepeler lijf, een betere ademhaling en meer ontspanning in je lichaam. Iedereen kan deelnemen. Een goed humeur en makkelijk zittende kle ding is al voldoende om mee te doen aan de gratis en geheel vrijblijvende introductieles op vrijdag 25 septem ber van 9.00 tot 10.00 uur in de Dojo aan de Bergeonstraat 28. Daarna kan vervolgd worden met een cur sus van vijf lessen voor totaal 25 euro. Doel is om uiteindelijk een vaste Tai Chi groep te starten. Meer infor matie op info@dojotloo.nl of op 06 2305 7940 Waarom moet iets dat al 15 jaar gedoogd wordt, plotseling bestraft worden? Woensdag hoorde ik dat een van de marktkooplieden is gedreigd met schorsing, omdat hij onlangs te laat klaar was met opruimen. De man vertelde mij dat hij al 15 jaar elke woensdag rond dezelfde tijd inpakt. Hij wil namelijk ook de laatste klanten netjes kunnen helpen, en daarna even een loempiaatje eten bij een marktcollega, die trouwens standaard tot half zes open is. Wie heeft er last van, als het opruimen van de markt wat langer duurt? Bovendien.er zijn elke week meerdere kooplui die nog na 17 uur op het marktterrein staan. Afgelopen woensdag stond drie kwart van de markt er nog na 17 uur. In het kader van 'gelijke monniken, gelijke kappen', zou de gemeente of vrijwel de gehele markt moeten schorsen, of nie mand. Dan nog iets. Als burger heb je er geen last van als een markt koopman iets langer doorwerkt, maar soms wel als hij er te vroeg mee ophoudt. Denk je rond drieën, een heel uur voor het scheiden van de markt, nog even dit of dat te kunnen gaan halen. is de des betreffende kraam al verdwenen. Misschien handig als de gemeente eerst daar eens op gaat letten. Monique van Eeden, Heiloo HEILOO - De Ondernemings verkiezing is inmiddels een traditie in Heiloo. Ook dit jaar vindt deze verkiezing en feeste lijke prijsuitreiking weer plaats en roept de ondernemingsver eniging Ondernemend Heiloo alle inwoners op om hun stem uit te brengen. w Dit jaar zullen voor de vierde keer de 'Ondernemingsprijs', de 'Rabobank In de Kijkerprijs' en de 'Publieksprijs' worden uitgereikt aan een onderscheidende onder neming in Heiloo. Een ondernemer die zich écht weet te onderschei den, duurzaam bezig is en mede werkers een kans geeft om zich te ontwikkelen. Een mooi initiatief en belangrijke prijs voor onderne mers binnen de gemeente. Op de website van Ondernemend Heiloo www.ondernemendheiloo.nl mogen alle inwoners een stem uitbren- gen op de gewenste onderneming. Het is van belang dat u een moti vatie voor uw keuze geeft. Voor de 'Ondernemingsprijs' en de 'In de Kijkerprijs' geldt dat de jury de motivaties tegen de geselecteerde jurycriteria legt. In 2012 is de jaarlijkse wissel- prijs, een schitterend sculptuur van Heilooër kunstenaar Ditta Engel, in het leven geroepen om in het dorp gevestigde bedrijven meer in de schijnwerpers te zet ten. Ieder jaar wordt er een thema aan de 'Ondernemingsprijs' verbon den. Voor 2015 is er gekozen voor: Onderscheidend. Een ruim begrip waar op diverse niveaus invulling aan gegeven kan worden. Wie is er in Heiloo 'onderschei dend'? U kunt denken aan een product, een bijzondere marke tingstrategie, lokale activiteiten, de manier van omgaan met mede werkers, origineel gebruik van sociale media etc. Op de website van Ondernemend Heiloo ziet u bij 'stemcomputer' alle ondernemin gen op een rij en kunt u uw keuze maken. Vergeet de onderbouwing niet. In 2014 won Picturae de 'Ondernemingsprijs', de winnaar van de 'Rabobank In de Kijkerprijs' was GGZ NHN Willibrordus Business Centrum. De motivatie van de stemmers en de daarop volgende kritische toets van de jury bracht hen deze mooie prijzen, waarbij het jaarthema 'samen werken of samen werken' was. Degene met de meeste voorkeursstemmen en daarmee de winnaar van de 'Publieksprijs' was Bromshop Heiloo. We hebben in Heiloo zoveel mooie, kleine en grote ondernemingen dat het ook dit jaar weer een spannende verkiezing gaat worden met natuurlijk weer terech te winnaars. HEILOO - Tijdens de zonnige en gezellige eerste Outletmarkt op zondag 30 augustus 2015 rondom het Witte Kerkje in Heiloo, kon men bij Van der Steen Autobedrijf Heiloo de totale waarde van drie klassieke auto's raden. Het ging om een Ford Mustang uit bouwjaar 1968, een Mercedes 250 SE uit bouwjaar 1966 en tenslotte een MG B uit bouwjaar 1976. De totale waarde van deze drie klassiekers bedroeg 75.500. Er waren meerdere mensen met een goede kijk op de zaak, maar helaas niet één met het juiste bedrag. Er waren zeven personen die er met een geschat bedrag van 75.000 heel dichtbij zaten! Uit deze zeven ingevulde kaarten trok Van der Steen Autobedrijf Heiloo de gelukkige prijswinnaar; op de foto ziet u familie Van Ommen uit Heiloo. Zij mogen gaan genieten van een dagje cabriolet rijden! HEILOO - Op de Jan van Rijckenborghschool, Trompenburg 49, Heiloo organiseert het Rozenkruis drie verdiepingsavonden over de wijsheid van Lao Zi (600 voor Chr.) Aan Lao Zi wordt de Daodejing toegeschreven, een boek dat door de eeuwen heen herkend is als universele wijsheid, die zowel hart als hoofd intens beroert en de mens dichter bij zijn ware wezen brengt. Lao Zi maakt ons in zijn subtiele verzen duidelijk dat een mens die minder egocentrisch is, zich met de kracht van Tao kan verbinden, met Hét, met de Bron van alle leven: "Hij die het animale ik aan het spirituele onderwerpt, kan zijn wil op Tao gericht houden. Hij zal niet verdeeld zijn." Dit gegeven is de basis voor drie lezingavonden op 14, 28 september en 12 oktober 2015 van 20.00 tot 22.00 uur. De avonden zijn - als serie of als losse avonden - zonder voorkennis door ieder te volgen. De kosten zijn 7,50 per avond, 17,50 voor drie avonden. De schrijfster Elly Nooyen, de spreekster op deze avonden, bestudeerde de Daodejing vanuit het klassiek Chinees. Zij schreef het boek 'Hart voor Tao'. Zij geeft cursussen en lezingen in het hele land. Inlichtingen: www.rozenkruis.nl of 023-5186185. HEILOO - Bij Mascotte, Bar en Boots, en Kèk Women op de Stationsweg is zaterdag 12 september veel te beleven. De drie winkels pakken als 'Fashion Boulevard' stevig uit. Dit is wat u kunt verwachten: Bij Mascotte Mode vindt u een met passie samengestelde collectie met topmerken als Marc Cain, High, Twin-Set en Armani Jeans. Zaterdag aanstaande staat het label Marc Cain in de spotlights. Altijd worden klanten warm en enthousiast ontvan gen door het stylingteam. Als u zich fijn voelt bij Mascotte Mode, hebben Marlies en Eugen van Schagen samen met het stylingteam hun doelstel ling bereikt. Bar en Boots bestaat dit jaar 10 jaar. Het bedrijf is blij met de verhuizing naar de nieuwe, moderne winkel. Door het bezoeken van inter nationale beurzen heeft Bar en Boots een prachtig merkenpakket in huis. Opvallend is dat zowel moeders als dochters enthousiast de winkel uitlopen met hun nieuwe aankoop. Bar en Boots heeft gave sneakers, trendy instap pers en hippe laarsjes van AGL, K&S, 181, Twin-Set, Pantanetti, Via Vai en vele andere. Kèk women is sinds juli overgenomen door Liesbeth. Zij zal de winkel voortzetten in de stijl die we gewend zijn van Kèk. Ook de winkel is in een nieuw jasje gestoken en heerlijk licht en strak geworden. Naast de bestaande merken, zoals Drykorn, Zenggi en Met Jeans, zijn er ook zijn er mooie nieuwe merken bijgekomen en heeft Kèk women prachtige acces soires als sieraden, tassen, schoenen en sjaals. Annet, Charlotte en Liesbeth zijn een perfect stylingteam en zij kunnen de leukste kledingcombinaties voor u maken voor elk gewenst gebruiksmoment. Een mooi en breed pak ket, samengesteld door deze drie winkels op de 'Fashion Boulevard' aan staande zaterdag. Tai Chi-demonstratie tijdens UIT&ZO. Foto: Fred Stevenson Dit jaar zullen voor de vierde keer de 'Ondernemingsprijs', de 'Rabobank In de Kijkerprijs' en de 'Publieksprijs' worden uitgereikt aan een onderscheidende onderneming in Heiloo. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7