Workshop: Happy in Balans Lotenverkoop voor clubs van start Eerste paal geslagen nieuwe pand Kaptein Waterdag 20 september Opkikker voor Bibliotheek Klaverjasdrives weer van start Rondleidingen op Nijenburg UNICEF blij met statiegeldactie Ode aan Noord-Holland UITKIJKPOST 16 SEPTEMBER 2015 Kaptein kom naar Heiloo. De eerste paal is geslagen. Foto: Ricardo Marcker REGIO - Eind deze maand star ten de workshops 'Happy in Balans'. Deze workshop gaat over jou. Over inspiratie. Over hoe je kijkt naar het leven en liefde voor jezelf. Over jou in relatie tot anderen. Heb je het gevoel dat je meer kunt dan je laat zien? Ontbreekt het je soms aan energie en plezier in je leven? De workshop geeft je handreikin gen en inzicht gedurende zes avon den, waardoor je meer balans krijgt in je leven. Home of Balance; Info en aanmelden: Ronpander@live.nl, 06-13363545. Wanneer: start 30 sept. Op woens dagavond/vrijdagmorgen. Locatie: Heiloo/Castricum Kosten 95,- HEILOO - Vanaf 19 september komen kinderen weer langs de deuren om loten van de Grote Clubactie te verkopen. Ook uit Heiloo doen clubs mee aan de jaarlijkse actie om de clubkas een financiële injectie te geven. Verenigingen in Nederland reke nen elk jaar op de opbrengsten van de Grote Clubactie om de clubkas te spekken. Clubs hebben deze middelen vaak hard nodig om rond te komen. Maar liefst 80% van de opbrengst van de loten gaat direct naar de verenigingen. Dit jaar doen in Heiloo de volgende clubs mee: Atletiekvereniging Trias, Volley balvereniging Effect, Badminton vereniging 'T Vennewater, De Boscrossers, Sportvereniging De Foresters, Heilooër Harmonieorkest Caecilia, Gymnastiek- En Turn vereniging Heiloo (G.T.H.), Hart- patienten Sportclub P.S.C. Alkmaar E.O., HV De Terriers, Sport vereniging Dojo t Loo en Flashing Heiloo HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer heeft een 'Opkikker' van 300 geschonken aan Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo, voor het organiseren van de Kinderboekenweek. De kring loopwinkel schenkt twee keer per maand een Opkikker van 300,- aan een vereniging of stichting. Om in aanmerking te komen voor deze opkikker kunt u een formulier invullen. Dit is verkrijgbaar bij de kassa of via www.stichtingxopx.wordpress. com. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Maandag 21 sep tember begint de EHK weer met een nieuw seizoen van de Klaverjasdrives in cultureel centrum De Strandwal, naast de kapel op het GGZ-terrein. Ook dit jaar is er weer een verloting met mooie prijzen. Iedereen is wel kom, liefst met partner. De zaal gaat open om 19.00 uur. Start is 19.30 uur en de avonden eindigen om ongeveer 22.30 uur. Bent u als regelmatige bezoeker een keer verhinderd, of komt u voor het eerst? Meld dit dan even bij een van de bestuursleden: mevrouw G. Verhage, tel. 072-5123271 of mevrouw R. Geerlings, tel. 072 5339345 HEILOO - De Historische Vereniging Heiloo start weer met de rondleidingen op Nijenburg. Na de restauratie verleende de huidige eigenaar, de Hendrick de Keyser Stichting, toestemming aan de Historische Vereniging Heiloo om rondleidingen te ver zorgen op Nijenburg. Inmiddels hebben honderden mensen een kijkje genomen op deze histo rische buitenplaats. De rondlei dingen (incl. koffie/thee) vinden plaats op de volgende zondagen: 4 en 8 oktober om 11.00 uur en 13.15 uur, 15 november om 13.15 uur, 6 en 13 december om 11.00 uur en 13.15 uur. De kosten bedragen 7,50 p.p., contant te voldoen. Aanmelden e-mail: info. oudheiloo@gmail.com of tel.: 06-51718363 072-5332571 HEILOO - "UNICEF is blij met u!" Dat zegt Joke Luken van UNICEF Regio Alkmaar. In 2015 werd nu al bijna 1000 euro ingezameld met giften uit statiegeldbonnen bij AH 't Loo. Joke: "UNICEF is enorm blij met deze actie. Bij velen van ons groeit het gevoel iets te wil len doen, de overtuiging iets te moeten doen. UNICEF is een van die grote en betrouwbare organi saties die zich inzet. Haar wereld wijde doelgroep: kinderen van wie één of meer rechten worden geschonden." En daar draagt deze actie zeker aan bij, aldus Joke Luken. Mede met dank aan het winkelbedrijf in 't Loo. "Zonder de toestemming van de heer Goudt, manager van AH 't Loo, en de vriendelijke medewerking van de dames van de servicebalie zou dit niet kunnen: dank ook aan hen!" HEILOO - Afgelopen vrijdag 11 september heeft de heer R. Kaptein samen met zijn klein kinderen het startsein gege ven voor de bouw van het nieuwe pand van Kaptein op de Boekelermeer in Heiloo door samen symbolisch de eerste paal te slaan. Dit gebeurde na een pakkend woord van welkom door Mireille Kaptein, direc teur van de Kaptein Groep. Wethouder Rob Opdam was namens de gemeente aanwezig op deze feestelijke dag. Het nieuwe pand heeft een strak ke uitstraling waarbij veel aandacht geschonken is aan duurzaamheid. Zo is er gedacht aan het werken met installaties die minder milieubelas tend zijn, ook wordt er een warmte- terugwininstallatie geplaatst en is het gehele pand voorzien van led verlichting. Daarnaast is het pand klaar voor zonnepanelen; die wor den in een later stadium geplaatst. Het pand dat 10.000 m2 groot is, wordt gebouwd door Dijkham Bouw. Als alles volgens planning verloopt, vindt de oplevering medio 2016 plaats. Kaptein heeft als doel gesteld om eind 2016 volledig ope rationeel te zijn. In het nieuwe pand worden de vestigingen van Kaptein in IJmuiden en Castricum samen gevoegd. Mireille Kaptein is hier blij mee omdat dit zal resulteren in nog betere onderlinge samenwer king. Kortom nog meer efficiency binnen het bedrijf. Door de bouw van het nieuwe pand is Kaptein klaar voor de toekomst. Wethouder Dellemijn, verantwoordelijk voor de Boekelermeer, is blij met de komst van Kaptein naar de Boekelermeer Heiloo. "Het is een prachtig familie bedrijf dat zorgt voor werkgelegen heid in de regio. Wij zijn er trots op om ze in Heiloo te mogen verwelko men. De afgelopen tijd hebben we intensief samengewerkt om tot een pand te komen dat goed aansluit op de omgeving. Wij wensen de firma Kaptein veel succes met deze stap." Kaptein is een verpakker en pro ducent van kaas, boter, smeltkaas en poederkaas. Bij Kaptein werken ruim 160 medewerkers verspreid over vier vestigingen. Kom langs en beleef zelf hoe natuur, recreatie en waterbeheer samenkomen. Aangeleverde foto HEILOO - Muzikant/componist en oud-Heilooër Victor Posch en kunstschilder Jan Groenhart hebben naast de passie voor hun vak diepe wortels in de Noord-Hollandse aarde. Met schrij ver Thomas Verbogt vormen ze een prachtig driemanschap kun stenaars, die zich als kleine jochies nog kunnen verwonderen over het kleine en het grote, dat ze tegenkomen in het Noord Hollandse landschap. Samen treden ze met hun programma Ode aan Noord-Holland op tijdens 'Willibrord draait door', aan staande zaterdag 19 september in De Strandwal op Landgoed Willibrordus. Aanvang is 14.00 uur. Speciale gast is Wouter Hakhoff op trompet/bugel. Aangeleverde foto HEILOO - We krijgen steeds hevigere regenbuien, wat kun nen we daartegen doen? Wat doet een gemaal eigenlijk? En hoe krijg je schoon water uit de kraan? Meer weten over water bij u in de buurt? Op zondag 20 septem ber (10.00-16.00) organiseren de gemeenten Bergen, Castricum, Heiloo en Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier samen met waterpartners zoals PWN, IVN, Landschap Noord-Holland en Scouting Victorie de Waterdag. Er is van alles te beleven bij 'Het Maalwater'. Kom langs en beleef hoe natuur, recreatie en water beheer samenkomen op deze unieke locatie. Ontdek meer over de werking van het gemaal en de Wipwatermolen 'de Varnebroeker' en beleef de ontstaansgeschiedenis van het polderlandschap. Scouting Victorie heeft een aantal zeilbo ten op het water en iedereen mag meevaren. Of pak een schepnet en bekijk samen met gidsen van IVN het leven in de sloot. Het actuele programma vindt u op de website van de gemeente Heiloo: www.heiloo.nl onder thema buurt/water. Op www.hhnk.nl vindt u de flyer, een mooie fietsroute langs 'waterpunten' in uw gemeente en een kleurplaat. Lever de inge kleurde kleurplaat in en ontvang een leuk cadeau!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11