Tien vragen Basisscholen beoefenen archeologie Daniëlle de Ruijter Vroege herfst in het Heilooër Bos 3 UITKIJKPOST 16 SEPTEMBER 2015 Showhero in De Beun HEILOO - Zaterdag 26 septem ber is het weer tijd voor het jaarlijkse Showhero-evenement in Theater de Beun. Mensen met een beperking mogen hun talent laten zien aan een zaal vol publiek en een hoogwaardi ge jury. Stichting Showhero is een aan tal jaren geleden opgericht door Maurice van der Poll en Lucas Bugter, die hiermee mensen met een beperking de dag van hun leven willen geven. In Theater de Beun proberen ze de lat elk jaar weer een paar treden hoger te leg gen. En daarmee doelen ze vooral op alles wat er bij de show komt kijken. Het entertainment gaat omhoog voor de bezoeker, maar tegelijkertijd willen ze de kijker met een sterke boodschap naar buiten laten gaan. "Wat de show zo mooi maakt is dat de bezoeker een heer lijk avondje uit heeft, maar tegelij kertijd ook even helemaal terug in de maatschappij wordt geworpen", aldus organisator Lucas Bugter. Even iedereen uit de alledaagse gewoonten halen en laten genie- ten van de deelnemers die alles uit de kast halen om met een prijs naar huis te gaan. Dit jaar wordt Theater de Beun omgetoverd tot een Circustheater, waar de meest spectaculaire dingen te gebeuren staan. Een show waar iedereen weggaat met een lach, maar onge- twijfeld iedereen ook een moment van ontroering zal voelen. Wil jij hier bij zijn op zaterdag 26 sep tember om 19.00 uur? Ga dan naar Showhero.nl/tickets en reserveer snel! HEILOO - Met al die buien is het al aardig herfstig geworden in het bos. De bessen van lijsterbes, gel derse roos en meidoorn zijn al fel gekleurd. Ook zijn er al wat padden stoelen te zien. Dat zijn de vruchtli chamen van zwammen die perma nent in de grond of in hout aanwezig zijn. Ze komen tevoorschijn als de omstandigheden gunstig zijn, voor al bij vochtig weer en als het niet te koud is. Benieuwd? Alle reden dan om mee te lopen met de maan delijkse IVN-natuurwandeling in het Heilooër Bos, zondagmor gen 20 september. De start is om 10 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en de wande ling duurt ongeveer twee uur. Een spiegeltje om onder de hoedjes te kijken komt goed van pas. Opgave vooraf is niet nodig. Een donatie (richtlijn 2 euro 50) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen: mail naar IVN-Heiloo@hccnet. nl of bel 072 532 5110. Meer info: www.ivnnkl.nl. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Sf Prtiilinit N.tliir.ill'. Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. HEILOO - In de nieuwbouwwijk Zuiderloo zijn archeologen al enkele jaren bezig met opgra vingen. Regelmatig kwamen kin deren een kijkje nemen en er werden veel vragen gesteld. De kinderen waren erg geïnteres seerd. Dat bracht de archeologen op het idee om alle groepen 8 van de scholen in Heiloo uit te nodigen om een kijkje te komen nemen. En het bleef niet bij kijken. De kinde ren mochten daadwerkelijk een handje meehelpen! Dit is uniek in de wereld; het was de allereerste keer dat kinderen mochten meegra- ven op een archeologische plek. En ze vonden het fantastisch. Een groepje kinderen ging heel voorzichtig met een schep hele dunne laagjes grond wegschep pen. Een ander groepje mocht met een troffeltje de grond afgraven. En ook de grond die uit de kuil gekomen was werd nauwkeurig nagekeken door de grond door een zeef te halen. Of er iets gevonden werd? Jazeker! Onder andere een potscherf, een aantal botten en het kopje van een oude pijp. Wat er ver der nog gevonden werd was afgelo pen zaterdag te zien toen alle vonds ten werden tentoongesteld op het opgravingsterrein, met de naam van de school erbij. Volg de Uitkijkpost ook op Elke week verschijnt de rubriek 'De tienvragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Hallo, ik ben Daniëlle de Ruijter. Ik werk als muziekdocent bij Spelenderwijs Muziek, waarbij de meeste mensen mij vooral herkennen van de muzieklessen die ik geef aan de jongste kinderen (van 0 tot 4 jaar). Ik ben getrouwd met Richard en wij zijn gezegend met een fijne dochter. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben in het ziekenhuis van Alkmaar geboren, maar woon al mijn hele leven in Heiloo. In die tijd ben ik slechts 1 keer ver huisd, en dat was naar 50 meter verderop in dezelfde straat. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u nu uitoefenen? Muziek maken is altijd mijn grootste hobby geweest. En daar heb ik mijn vak van gemaakt! Ik oefen dan ook nog iedere keer mijn vak met het grootste plezier uit, omdat het mijn passie is. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten en wat zou u zeggen en vragen? Mariss Jansons, dirigent van het concertgebouworkest. Dan zou ik hem vragen of ik voor één keer zijn orkest mag 'lenen' om er als dirigent voor te staan. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Dat weet ik eigenlijk niet. Er zijn zoveel fijne herinneringen aan mijn jeugd! Bijvoorbeeld dat mijn vader altijd wel in was voor een bordspelletje. Maar ook dat wij thuis vaak met het hele gezin muziek maakten. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Het park achter de Woonheuvel, bij de vijver. Dat komt denk ik omdat mijn man mij daar ten huwelijk gevraagd heeft. 6. Waarvoor kunnen ze u nachts wakker maken? Vrienden die mijn hulp nodig hebben. 7. Wat was het beste advies dat u ooit kreeg? Dat ik beter in het ziekenhuis kon bevallen dan thuis. Door het opvolgen van die raad leef ik nu nog! 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Dat ik behalve Muziek op Schoot docente, ook gestudeerd heb voor blokfluitdocent, dirigent en docent schoolmuziek. En dat ik deze vakken actief uitoefen. 9.Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Ik zou ervoor zorgen dat er betere muzieklessen komen op de basisscholen. 10. Antwoord op de persoonlijke vraag van uw voorgan ger aan u: Waarom vind je het belangrijk dat kinderen al van jongs af aan muzikale activiteiten aangeboden krijgen? Ten eerste omdat zingen, dansen en muziek maken veel ple zier geeft, maar ook omdat het heel goed is voor onder ande re de taal/spraak-, motorische en cognitieve vaardigheden. Kinderen die regelmatig muziekles krijgen, groeien later vaak op tot evenwichtige personen, en kunnen over het algemeen beter leren. Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: Anneke Datthijn. Mijn dochter heeft 2 jaar met plezier bij haar in de klas gezeten. Zij is een juf met liefde voor haar vak. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Waarom heb je er specifiek voor gekozen om les te geven in het Freinetonderwijs? Mensen met een beperking tonen hun talent aan publiek en jury. Aangeleverde foto Paddenstoelen kijken met IVN Heiloo. Dit hier is de amaniet. Aangeleverde foto Ook groep 8 van de Zuidwester groef naar het verleden in Zuiderloo. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3