Falkland Toneel pakt uit met 'SpeelGoed' Wereldwinkel Heiloo Ir. i BEDRIJF BELICHT Spaaractie Kinderboekenweek Simone Awhina D66-herfstborrel de Bibliotheek 5 jf. WERELD f&aj WINKEL W Spaaractie Kinder boekenweek Wat zegt u? Workshop Klik&Tik. De basis Start: 24 september, 14.00 uur Internetcursus van 5 donder dagmiddagen voor de echte beginner. Workshop 3D-tekenen Wegwijs in de bibliotheek Literatuurcursus 'Rumoer rond romans' Theaterlezen Hoe begeleid ik mijn kind bij het schoolwerk? Schoolwerk maak je in de bibliotheek! UITKIJKPOST 1 6 SEPTEMBER 201 5 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. X de faïrtrade cadeauw De vele vrijwilligers zijn terecht trots op hun fairtrade-cadeauwinkel. Foto: Stip Fotografie Stationsweg 105, 1852 LN Heiloo, telefoon 072 - 533 94 43 e-mail: info@wereldwinkel-heiloo.nl, website www.heiloo.wereldwinkels.nl Eerlijke Handel (Fair Trade) is hot. Steeds meer mensen kopen producten van producenten uit ontwikkelingslanden die met respect voor het milieu te werk gaan en daarvoor een leefbaar loon krijgen, zodat zij hun gezin kunnen onderhouden en hun kinderen naar school kunnen sturen. Gegarandeerd, want pro ducenten die gecertificeerd zijn door de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels, worden elke twee jaar gecontroleerd op al deze aspecten. Mooi of lekker? Wereldwinkel Heiloo biedt een groot assortiment fairtrade-producten uit Afrika, Latijns-Amerika en Azië. De nadruk ligt op steeds wisse lende collecties bijzondere cadeau artikelen - leuk om aan een ander, of jezelf, te geven. Er is veel keus zoals siervoorwerpen, serviesgoed, beelden, sieraden, sfeerverlichting, sjaals en kaarten. Steeds vaker wor den de producten gemaakt van gerecycled materiaal. Ook daarin is de Wereldwinkel duurzaam. Van oudsher biedt de Wereldwinkel koffie, thee en allerlei lekkers om te drinken en te eten. Gelukkig voor de arme boeren in deze continenten zijn veel fair trade voedingsmiddelen tegen woordig ook in de supermarkt te koop. Vaak heeft de Wereldwinkel net iets meer keus. De koffie van Cerro Azul bijvoorbeeld is alléén bij wereldwinkels verkrijgbaar. En natuurlijk de Tony Chocolonely-repen. In de supermarkt liggen diverse varianten, maar sommige smaken wor den speciaal geproduceerd voor de verkoop in Wereldwinkels. Extra service Wereldwinkel Heiloo is op de eerste plaats een fairtrade-cadeauwin- kel en op de tweede plaats een winkel voor lekker en verantwoord eten en drinken. Maar er is meer. Omdat de Wereldwinkel duurzaamheid hoog in het vaandel heeft staan, is de winkel ook distributiepunt van Odin, het biologisch groente- en fruitabonnement. Ook wordt duur zaamheid op andere wijze gecombineerd met ontwikkelingssamen werking: de winkel is tevens inzamelpunt van Gered Gereedschap, de stichting die oud gereedschap opknapt voor leer- en werkprojecten in ontwikkelingslanden. Voor het ophalen van een Odin-tas of het inle veren van oud gereedschap kunt u dus ook terecht bij Wereldwinkel Heiloo. Vrijwilligers welkom! Volgend jaar bestaat Wereldwinkel Heiloo 30 jaar. Sinds het begin wordt de winkel draaiende gehouden door vrijwilligers die drie of vier dagdelen per maand beschikbaar zijn. Dat betekent een inzet van acht tot twaalf uur per maand, voor belangrijk werk dat leuk is om te doen en dat veel voldoening biedt. Het team is op zoek naar nieuwe colle ga's. Tevens is er behoefte aan een PR-functionaris die tijd kan steken in het opstellen en uitvoeren van een professioneel communicatieplan. Beide vacatures zijn terug te vinden in de Vacaturebank van het VIP (Vrijwilligers Informatie Punt), www.vacaturebank.vrijwilligersheiloo. nl. Openingstijden Wereldwinkel Heiloo is geopend op maandag (13.30 - 17.30 uur), dinsdag t/m vrijdag (9.30 - 17.30 uur), zaterdag (10.00 - 17.00 uur). Daarnaast kan men altijd en overal terecht in de webshop. HEILOO - Afgedankt speelgoed ligt al jaren op zolder te ver stoffen. Alleen Clown wil steeds maar gedichten voordragen, de pionnen marcheren af en aan en maken ruzie, maar verder gebeurt er weinig Totdat Leeuw de zolder opkomt met een belangrijk bericht: 'Er staat een verhuiswagen voor de deur'. Worden ze achtergelaten op zolder of worden ze meegenomen? Wordt het Marktplaats, de kofferbakmarkt of een kringloopwinkel? Of nemen ze het lot in eigen hand? 'Flakland' speelt Speelgoed op zaterdag 3 oktober (15.00 uur) en zondag 4 oktober (13.00 en 16.00 uur) in Theater De Beun in Heiloo. Entree: 5 euro. Leeftijd 4+. Kaartverkoop: vanaf 14 dagen van tevoren bij Theater De Beun, Boekhandel de Schrijverij (Stationscentrum en Het Hoekstuk) en Boekhandel Bruna ('t Loo) in Heiloo. Kaarten zijn tevens aan de kassa van De Beun. Reserveringen en informatie: www.falklandtoneel.nl of bij Irene Schols (072 - 533 2163). Op vertoon van je toegangskaart krijg je in het weekend van de voorstelling bij ijs salon Di Fiorentina in Heiloo het tweede bolletje ijs gratis. De mededeling 'verhuiswagen voor de deur' doet veel stof opwaaien tussen het oude speelgoed. Foto: Edo Postma HEILOO - In de aanloop naar de Kinderboekenweek organiseert Bibliotheek Heiloo een spaarac tie voor de leerlingen van alle basisscholen in Heiloo. Elke leerling die tussen 15 sep tember en 17 oktober iets komt lenen, krijgt een sticker op vertoon van de uitleenbon. Kinderen die zich inschrijven als lid krijgen drie stickers, volwassenen die lid wor den zelfs vijf. De stickers worden opgeplakt in de bibliotheek en voor elke school is er een eigen spaar- poster. De school die verhoudings gewijs (naar het aantal leerlingen) de meeste stickers heeft, wint een prachtig mediapakket met voor elke groep een boek, dvd of luisterboek. De uitslag wordt op woensdag 21 oktober bekend gemaakt. HEILOO - Laat je op zaterdag 26 september meevoeren op een innerlijke reis van ontspanning, stilte en heling. Een warm bad van kristallen Tibetaanse klankschalen, chakra klankbuizen, Chinese gongs en gevoelige songs en helende klan ken van Simone Awhina en Yme Bosgra. 'Ik heb een diepe ontspan ning ervaren,schreef een bezoeker'. Het is mogelijk om te liggen of te zitten. Indien je wilt liggen, gelieve zelf een matje, deken of slaapzak en kussen mee te nemen. Meer informatie: www.simoneawhina. com. 26 september Cultuurkoepel, Kennemerstraatweg 464, Heiloo. Investering: 15,00 Reserveren gewenst: info@simoneawhina.com of 06 27145269. Verbaast de lokale politiek ook u regelmatig? Vanaf oktober houdt D66 weer inloopspreekuren in de bibliotheek en op onze herfstbor- rel, zondag 20 september van 16.00 tot 18.00 uur bij Herberg Jan, zijn vragen ook welkom. Leden, sym pathisanten en geïnteresseerden kunnen hier op informele wijze met elkaar van gedachten wisselen en nader kennis maken met bestuur en fractie. D66 zorgt voor een borrel hapje, drankjes zijn voor eigen reke ning. Tot ziens op 20 september! www.d66-heiloo.nl Westerweg 250 Heiloo tel. 072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl Van 15 september tot 17 oktober In de aanloop naar de Kinderboekenweek organi seert Bibliotheek Heiloo een spaaractie voor de leerlingen van alle basisscholen in Heiloo. Hoe vaker je leent, hoe meer je spaart, en stickers kunt plakken voor mooie prijzen! 18 september, 14.00 uur Inloopspreekuur slechthorend heid, verzorgd door de Ned. Ver. v. Slechthorenden. Elke 3e vrijdag van de maand 14.00 - 16.00 uur 25 september, 10.30 - 12.30 uur 6 oktober, 19.00 - 21.00 uur Tijdens deze workshop leert u de beginselen van het tekenen in drie dimensies op de pc. Dinsdag 29 septem ber, 15.00 - 16.30 uur. Introductiebijeenkomst 'een kijkje achter de schermen van de bibliotheek', met uitleg van de catalogi en apparatuur en vragenrondje met de directeur. Start: 1 oktober, 20.00 uur Dr. Gerard Raat was universi tair (hoofd)docent Moderne Nederlandse Letterkunde en verzorgt deze zes tweeweke lijkse bijeenkomsten. Aan bod komen romans die stuk voor stuk bij verschijning ophef heb ben veroorzaakt. Opgave bij voorkeur voor 24 september. Start: 1 oktober, 13.30 - 15.00 uur. Elke donderdagmiddag Voor iedereen die spelenderwijs de Nederlandse taal beter wil leren lezen, spreken en schrij- 8 oktober, 20.00 uur. Tijdens deze lezing wordt o.a. ingegaan op faalangst en onderpresteren. U krijgt handvatten mee om uw kind zich lekkerder en zelfverze kerder te laten voelen. Nieuw in Bibliotheek Heiloo: In samenwerking met Happy Homework wordt vanaf dit schooljaar professionele educa tieve begeleiding aangeboden. Het instituut verzorgt o.a. huis werkbegeleiding, bijles, cito/ nio training, rekentrainingen en meer aan leerlingen uit het basis- en voortgezet onderwijs. Meer informatie over huis werkbegeleiding in Bibliotheek Heiloo via: www.happyhomework.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5