Willibrordus Draait Door krijgt vervolg MEDIA Weekbladen Uitkijkpost en Uitgeester Online Special products Media advies Drukwerk Dé partner voor communicatie 13 v Bijkerk.eu y Verwend Voor meer informatie belt u ons of stuur een mail naar verkoop@uitkijkpost.nl Uitkij*kpost D Willibrordus Business Centrum Q Kennemerstraatweg 464 Q Heiloo T: 072-5330175 Q www.uitkijkpost.nl UITKIJKPOST 23 SEPTEMBER 201 5 HEILOO - Afgelopen donderdag, vrijdag en zaterdag bruisten het landgoed en de gebouwen van Willibrordus van de activiteiten. Het driedaagse festival 'Willibrordus Draait Door' trok een kleine 2000 bezoekers die kwamen genieten van muziek, (straat)theater, film, documentaires en beeldende kunst. Verder was er een ruim aanbod van (verantwoord) eten en drinken: van kleine hapjes tot 'oergondi- sche' gerechten. 'Ontmoeten' stond centraal: de ontmoeting met elkaar, met de kunst én met het unieke landgoed. Niet voor niets gaven de cultuuruitingen en de activiteiten een knipoog naar de psychiatrie, waar de locatie van oudsher om bekend staat. Een betere introductie kon initiator Cultuurkoepel Heiloo zich niet wen sen, zegt Nico Adrichem van Vrienden Cultuurkoepel Heiloo. 'Voeding voor de geest', noemt hij het gebodene. Adrichem is blij vast te kunnen stellen dat het festival een breed en gemêleerd publiek heeft getrokken. "De bewuste keuze voor de artiesten en de beeldende kunst, maar ook de thema's die in de films en documentaires aan de orde kwamen, hebben daar zeker aan bij gedragen." Hij noemt de sfeer fantastisch. "Het publiek heeft Willibrordus verwend. De geweldige, geïnspireerde atmosfeer waar we op hadden gehoopt, kwam helemaal tot zijn recht. De organisatie verliep uitstekend, wat zeker ook op het conto komt van de medewerkers, vrijwilligers en verkeersregelaars." Het festival heeft bovendien gezorgd voor een aanwas in vrijwilligers: zeker vijf tig mensen hebben zich aangemeld om de activiteiten van de Cultuurkoepel te ondersteunen in de toekomst. En die toekomst, daar wordt nu al gericht naar gekeken. Naast de andere activiteiten die de Cultuurkoepel op het programma heeft staan, is het nu al zeker dat er een nieuwe editie van Willibrordus Draait Door gaat komen. Adrichem: "Het is bijna niet voor te stellen dat we dit evenement met z'n allen in minder dan vijf maanden op de rit hebben kunnen krijgen. Voor de volgende keer gaan we nog eerder van start. Zodra we alle ervaringen van deze keer hebben geëvalueerd, beginnen we met de plannen voor 2016. Dat zal in de loop van november al zijn." Wat betreft die plannen, bruist het ove rigens ook nu al. Er wordt gedacht aan nog meer beeldende kunst, en op het gebied van film - het hart van het festival - zijn er ook nieuwe highlights te verwachten. "Bijvoorbeeld een drive-in bioscoop", vertelt Adrichem. "De ideeën komen nu al ruim voorbij. Eén ding willen we zeker vasthouden: de geweldige sfeer, waarbij mensen elkaar letterlijk tegenkomen. Wat betreft het centrale thema 'ontmoeten' was Willibrordus Draait Door een geweldig succes. Dat zal ook volgend jaar de leidraad zijn." Een kleine f 2000 bezoe kers genoten van film, muziek, beeldende kunst en theater. V. Foto: Peter y \sBijkerk.eu Klanken met karakter in de kapel. Foto: Peter X Volop te horen én te zien voor alle leeftijden. Foto: Peter Bijkerk.eu

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 13