miraali Voorstelling over Leo en Tineke Vroman Tien vragen aan Anneke Datthijn 3 Voor al uw drukwerk... UITKIJKPOST 2 2 SEPTEMBER 2015 Christ Church Heiloo bestaat dit jaar 25 jaar. Aangeleverde foto Engelse Kerk viert 25 Jaar in Heiloo HEILOO - Deze week viert Christ Church Heiloo haar vijfentwintigjarig bestaan in Heiloo. In de jaren tachtig vormden leden van de Amsterdamse Anglicaanse Kerk aan de Groenburgwal een grote bijbelstudiegroep in de omge ving Heiloo/Alkmaar. Vandaag is Christ Church Heiloo een gemeen schap van ongeveer zestig volwasse nen en dertig kinderen. Het meren deel komt uit Heiloo en Alkmaar, de rest uit ongeveer tien andere dorpen in de omgeving. Misschien verrassend is dat meer dan de helft van deze gemeenschap Nederlandse autochtonen zijn die waarde hech ten aan een het verkondigen van hun geloof in het Engels. Kennemerstraatweg 464 1851 NG Heiloo 06 139 184 98 artmiraal@ziggo.nl De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Sf Rrtillnn.Vt1iir.ilh Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. iUt-LS 'Hoe Mooi Alles' met Kees Hulst en Esther Scheldwacht. Foto: Piek Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - 'Kom vanavond met verhalen hoe de oorlog is ver dwenen en herhaal ze honderd malen: alle malen zal ik wenen.' Wie kent ze niet, deze regels uit het gedicht 'Vrede' van Leo Vroman? Hij kon ook luchthartiger zijn, bijvoorbeeld in 'Begrijp ik wat': 'Als ik de grens aanraak van mijn vermogen worden mijn zolen even grondig plat, kriebelt er iets boven mijn ellebogen en begrijp ik: nu begrijp ik wat. Op woensdag 30 september om 20.15 uur in theater De Beun in Heiloo kunt u genieten van een toneelstuk over het lange, veelbe wogen leven van Leo (1915 - 2014) en Tineke (geb. 1921) Vroman: 'Hoe mooi alles' van Mirjam van Hengel, met in de hoofdrollen Kees Hulst en Esther Scheldwacht. Het stuk wordt ingeleid door regis seur Léon van der Sanden, om 19.15 uur, in de zaal. Kaarten kos ten 20,- en zijn verkrijgbaar via www.vriendenvandebeun.nl, bij De Schrijverij in het Stationscentrum, het Trefpunt (hier alleen tegen con tante betaling), de bibliotheek in Heiloo en in het theater. Elkeweekverschijntderubriek'Dertienvragenaan'indeUitkijkpost.Elkmens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Hallo, ik ben Anneke Datthijn. Ik werk als groepsleerkracht op Elckerlyc, basisschool voor Freinetonderwijs hier in Heiloo. Na het werken in groep 3/4 heb ik jaren voor de kleutergroepen gestaan en momenteel geef ik les aan groep 5/6. Ik ben getrouwd met Teun. We hebben samen drie volwassen kinderen en twee kleinkinderen. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben Friezin van geboorte. Tot mijn vijfde jaar heb ik in Friesland gewoond. Mijn kleuter- en lagereschooltijd bracht ik door in de Zaanstreek. De herinnering aan beide scholen hebben er zeker toe bijgedragen dat ik het onderwijs ben ingegaan. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u nu uitoefenen? Veel van mijn hobby's kan ik in mijn werk uitoefenen. Onder andere vertellen, tekstopdrachten verzinnen, illu stratietechnieken aanbieden, waaronder druktechnieken. Schrijven en illustreren doe ik graag. Het is ooit tot een kinderboek gekomen, wie weet gebeurt dat nog eens! 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten en wat zou u zeggen en vragen? Ik zou Siemon de Jong van het programma "De taarten van Abel" graag eens ontmoeten. Om te zeggen dat ik het geweldig vind hoe hij met kinderen omgaat. Gaat hem dat zo gemakkelijk en natuurlijk af als dat het lijkt? 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Mijn ouders hebben mij op mijn vijfde verjaardag een zelfgemaakte poppenkast met poppen gegeven. Op zater dag mochten mijn zusjes en ik een vriendinnetje vragen en speelde mijn vader poppenkast. Ik weet nog het deuntje dat hij floot als de voorstelling begon. Doppinda's op een oude krant na afloop. Geweldig! 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Het Witte Kerkje vind ik heel sfeervol. Ik heb er veel bijzondere herinneringen. We zijn er getrouwd en hebben er van een aantal dierbaren afscheid genomen. We treden er ook regelmatig op met 'sWing, het koor waar ik in zing. Goede akoestiek en prachtige ambiance! 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Voor zuurkool! Die tijd komt er weer aan, heerlijk! 7. Wat was het beste advies, dat u ooit kreeg? Het beste advies dat we vaak kregen en nu zelf ook weer aan anderen geven is: Vier het Leven! Er is veel om van te genieten, ook hele kleine dingen! 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Dat ik erg van de 'goede doelen' ben. Vooral organisaties die opkomen voor de belangen van kinderen steun ik zoveel mogelijk. Maar ik loop ook collecte voor Amnesty International. Er is zoveel te doen in de wereld 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Het stationscentrum! Volgens mij kan dat gezelliger en veiliger worden ingericht! 10. Antwoord op de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: Waarom heb je er specifiek voor gekozen om les te geven in het Freinetonderwijs? Vrienden hadden ons aangeraden eens op de Freinetschool (nu Elckerlyc, basisschool voor Freinetonderwijs) te kij ken voor onze kinderen. Ik was meteen enthousiast omdat kinderen in hun eigenheid hier serieus genomen worden en omdat de werkvormen zo aansluiten bij de ontwikke ling en beleving van de kinderen. Het sociale aspect neemt in de begeleiding ook een grote plaats in zodat kinderen zich veilig voelen en er nauwelijks gepest wordt! Ik gun elk kind zo'n bijzondere leeromgeving. Daarom kan ik in het Freinetonderwijs heel gemotiveerd lesgeven! Ik nomineer voor de volgende tien vragen: Marjolein Tiemstra-Smit. Ik ken haar als enthousiaste ouder van twee dochters die op Elckerlyc hebben gezeten en ook bij mij in de klas. Zij is gespecialiseerd in zwangerschaps- en kinderyoga en intuïtieve ontwikkeling. Ze heeft bijzonder inspirerende boeken geschreven! Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Wat is je advies aan ouders en kinderen in deze snelle computertijd?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3