Borstprothese- en lingerieadvies Mantelzorgers en haperende hersenen Kits Oonlie start met Yoga Kits Groots muziekfestival met thema Oktoberfest BEDRIJF BELICHT 5 INGEZONDEN BRIEF Beschaafdheid UITKIJKPOST 2 2 SEPTEMBER 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Heleen van Essen Stip fotografie Heleen van Essen, Borstprothese Lingerie Advies Willem de Rijkelaan 22, 1901 TT Castricum, telefoon 0251 - 67 91 62 06 - 47 58 24 30, e-mail: praktijk@heleenvanessen.nl www.heleenvanessen.nl "Mijn klanten hebben alle keus. Daar ben ik trots op!" Heleen van Essen is een bijzonder bevlogen ondernemer. "De aanme ting moet zorgvuldig gebeuren. Na het meten kiezen we eerst een beha. Een prothesebeha heeft in beide cups een hoesje waar de prothese ingeschoven kan worden. Bij de vormgeving is altijd gelet op optimale ondersteuning en draagcomfort. Maar verder is alles mogelijk, in kleuren en dessins. Er zijn ook sportbeha's. Daarnaast heb ik het hele jaar door een collectie badpakken, bikini's en tankini's. Voor elk wat wils!" Aandacht, rust en privacy Al vele vrouwen hebben hun weg gevonden naar Heleen, sinds zij drie jaar geleden haar praktijk opende. Ze komen uit de hele regio, tot Haarlem en Zaanstad toe. Heleen, die zelf in 2008 wegens borstkanker een amputatie moest ondergaan, weet uit ervaring hoe belangrijk het is om daarna een goede prothese en comfortabel zittende lingerie te kun nen kopen. "Je wilt je gewoon zelfverzekerd en vrij kunnen bewegen. Je wilt dat niemand aan de buitenkant kan zien dat je een borst of een deel van je borst moet missen." Ze volgde een opleiding om professioneel adviseur te worden op dit gebied, en opende haar eigen praktijk. "Elke vrouw die hier komt, komt op afspraak. Veel vrouwen nemen iemand mee - hun man, hun zus of een vriendin. Ik neem ruim de tijd voor elke afspraak. Zo garandeer ik elke vrouw aandacht, rust en privacy. En ja, veel vrouwen vinden het fijn om geholpen te worden door iemand die uit eigen ervaring weet wat zij doormaken." Dat blijkt wel uit het feit dat nieuwe klanten vaak komen op aanraden van een vriendin of fami lielid. Deelprothese of compressiebeha? Sommige vrouwen hebben een borstsparende operatie ondergaan, of kiezen voor een borstreconstructie. Ook zij kunnen terecht bij Heleen van Essen. "Na een borstsparende operatie blijkt soms toch dat na ver loop van tijd de borsten niet meer symmetrisch zijn. In dat geval kan een deelprothese uitkomst bieden. Deel-of schaalprotheses zijn er ook in verschillende vormen en maten, waardoor er altijd een mooi, symme trisch profiel ontstaat. Gelukkig worden alle protheses eens per twee jaar vergoed vanuit de basisverzekering. Daarnaast zijn er ook com- pressiebeha's. Die worden geadviseerd aan vrouwen die het reconstruc tietraject doorlopen." Open dagen Ter gelegenheid van het driejarig bestaan van haar praktijk houdt Heleen van Essen open dagen: aanstaande vrijdag 25 en zaterdag 26 sep tember van 9.00 tot 17.00 uur. Met speciale aanbiedingen! Interessant voor de vaste klanten, maar ook voor vrouwen die zich alvast willen oriënteren voordat ze een afspraak maken voor een intake. Voel je wel kom op de Willem de Rijkelaan! HEILOO - Vrijwel iedereen krijgt in zijn leven te maken met een of andere hersenaandoe- ning: zelf, of in de naaste omge ving. En alle hersenaandoenin- gen hebben één ding met elkaar gemeen: het is heel ingrijpend. Of het nu bijvoorbeeld gaat om de ziekte van Parkinson, dementie, multiple sclerose of niet-aangebo- ren hersenaandoeningen, er veran dert iets in onze hersenen. En als er iets in onze hersenen verandert, ver anderen onze manier van bewegen en voelen, maar ook onze stemming en gedrag. En dat maakt hersenaan- doeningen zo ingewikkeld om mee om te gaan. Het Mantelzorgcentrum organi seert binnenkort een bijeenkomst waar mantelzorgers elkaar ontmoe ten en in gesprek kunnen gaan aan HEILOO - In oktober start Yoga Kits: yoga voor peuters. Peuteryoga is lekker samen bewegen, waarbij plezier voorop staat. We gaan op yoga-avontuur, zoals op vakantie naar het strand, naar de jungle, naar het paleis van de prins, tuinieren in de moestuin of we vie ren feest. Op basis van dit thema doen we yoga-houdingen, adem- halings- en concentratieoefenin gen, we dansen, zingen en sluiten af met wat drinken en een gezellig groepsgesprek. Met peuteryoga ver- de hand van het thema 'Omgaan met haperende hersenen', naar het boek van Iris Sommer (hoog leraar psychotische stoornissen en hoofd stemmenpoli UMC). Ook is er specifieke aandacht voor de mantelzorger zelf. Er worden tien gewoontes besproken om hun eigen brein effectiever te maken. Dinsdag 13 oktober zijn mantelzorgers uit Heiloo en Alkmaar van harte wel kom in het Mantelzorgcentrum in Heiloo aan de Strandwal 22a (terrein GGZ, achter het Willibrordusgebouw). De ochtend duurt van 10.00 uur tot 11.30 uur Er zijn geen kosten aan verbonden, maar aanmelden is wel gewenst. Bel voor meer informatie over deze activiteiten en aanmelding met het Mantelzorgcentrum, 072-5627618 of mail naar info@mantelzorgcentrum.nl. sterken we spelenderwijs het zelf vertrouwen, de concentratie en het immuunsysteem. We behouden een sterk en soepel lichaam, we leren over lichaamsbewustzijn en het uiten van gevoelens. U kunt uw kind aanmelden via info@kits-oonlie.nl of via 072 5323576. De kosten bedragen 25,- voor vier lessen of 45,- voor acht lessen. De peuteryoga vindt plaats op vrijdag 2, 9, 16, 23 en 30 oktober en 6, 20 en 27 november van 10.00 tot 10.45 uur op Kinderdagverblijf Boekenstein. Bijna 27 jaar geleden ben ik in Nederland komen wonen. Ik herin ner me het nog goed. Net een paar weken in Heiloo, wachtende bij een bushalte, begon een vrouw spontaan een gesprekje met me. Ik begreep er nauwelijks iets van, lachte vriendelijk en zei af en toe ja of nee. Het gesprek kwam uiter aard niet echt op gang, maar wat me bijbleef was haar aanhoudende vriendelijkheid en geduld. Nu red ik me prima, geaccepteerd, geïn tegreerd, sterker nog, ik voel me thuis hier. Het enige wat ik steeds vaker mis is de vriendelijkheid van toen. Ik werk al 18 jaar voor een voog dijinstelling voor asielkinderen, nu veelvuldig in het nieuws door de humanitaire ramp in Syrië en omstreken. Los van het feit dat ik iets wilde betekenen voor deze kwetsbare groep kinderen en daar bij nog steeds een leuke, afwisse lende baan heb, ben ik uiteindelijk ook een beetje blijven 'hangen' voor de collega's. Een gemêleerde groep mensen, ongeveer de helft Nederlanders, de andere helft komt uit alle uithoeken van de wereld. Nederlandse- en buiten landse culturen en gewoontes door elkaar heen, altijd met een goede portie humor, het is geen enkel probleem, in tegendeel, het is een aanvulling op mijn kijk op de wereld. Na al die jaren is Nederland mijn thuisland geworden, dat gebeurt vanzelf. De kinderen op mijn werk, die er al jaren hier wonen, voelen zich ook thuis hier. De Syrische kinderen die nu naar Nederland komen willen zich ook een beetje thuis voelen. Niets meer of minder. Niemand vraagt om een oorlog en niemand vlucht uit vrije wil. Niemand van ons bepaalde waar hij of zij geboren werd. Ik had geluk, zelf ben ik in een veilig land opgegroeid. Net als u waarschijn lijk en we hebben er helemaal niets voor hoeven doen. Ik besef dat een ander mens net zo veel recht heeft op geluk. Wat dat betreft zou juist nu een beetje meer bescheidenheid en compas sie op zijn plaats zijn. Ik zal er nooit aan wennen, aan de populistische praat of aan de onnodige bangmakerij, net zo min als aan scheldpartijen op buitenlanders, bijvoorbeeld langs de voetbalkant of op de sociale media. In die zin vraag ik u om de vriendelijkheid en openheid, die ik toen heb mogen ervaren, door te geven aan iemand anders. Een klein gebaar is vaak genoeg, dat blijkt maar, op straat, het voetbal veld of bij een bushalte. Ik woon graag in een beschaafd land. Ik hoop u ook. Eva Schweizer Yoga Kits: yoga voor peuters. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 1 novem ber vindt er een groots muziek festival plaats met het thema 'Oktoberfest', tezamen met ver schillende orkesten en bands uit Heiloo en omstreken. Er is een doorlopend festi valprogramma waarbij bijpas sende Egerlander, Tsjechische en Böhmische en blaaskapelmuziek ten gehore worden gebracht. De orkestleden van Eensgezindheid zijn daarbij gekleed in Dirndls (dames) en Lederhosen (heren). Lange biertafels en bier uit grote bierpul len zorgen ervoor dat je volledig op gaat in een echt Oktoberfest. Deelnemende bands en orkesten zijn naast het grootorkest en leerlin genorkest van Eensgezindheid ook Boerenhofkapel De Kinkeluters en de Amsterdamse Blaaskapel. De organisatie vindt het leuk als bezoekers ook verkleed komen in Dirndl of Lederhosen, maar dat is uiteraard niet verplicht. Ook wordt uiteraard passend gezorgd voor de inwendige mens met bier en broodjes bockworst die je tijdens de verschillende optredens voor een kleine ver goeding kunt bestellen en kan nuttigen aan lange tafels in de concertzaal. Meer informatie: www.mv-eensgezindheid.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5