Samenwerking JR Food en Online Slagerij Bijeenkomst: Wegwijs in de bibliotheek Cursus Patchwork/ Quilten People Beauty breidt haar team uit INGEZONDEN MEDEDELING Workshop Sociale veiligheid Ruim 10.000 euro voor KWF Kankerbestrijding Boekenmarkt Trefpunt Wandelingen met verhalen over Heiloo Klaverjassen in het Trefpunt Activiteiten voor ouderen Feest bij 10-jarig Any Animal UITKIJKPOST 2 2 SEPTEMBER 2015 Begin 2016 zal de bouw klaar zijn. Foto: Fotostudio IwanBronkhorst.nl HEILOO - JR Food, grondstof- fenleverancier voor onder ande ren oliebollenkramen en horeca, is de afgelopen drie jaar zo hard gegroeid dat het huidige pand te klein is geworden. De eerste paal voor de aanbouw wordt dan ook geslagen en het pand wordt vergroot naar bijna 1200 m2. Begin 2016 zal de bouw klaar zijn. De behoefte naar meer bedrijfs ruimte viel samen met de over name van de Online Slager van Frank Admiraal. Jeroen Heijne en Ruben Aldewereld, eigenaren van JR Food: "De samenvoeging van de beide bedrijven in één pand is voor beide bedrijven een mooie stap. Het assortiment voor JR Food en Online Slager wordt op deze manier enorm uitgebreid waardoor we voor onze klanten een nog aantrekkelijkere partij worden. We hebben er ontzet tend veel zin in en zien de toekomst met vertrouwen tegemoet. Zodra de uitbreiding klaar is zullen we dit de inwoners van Heiloo en omgeving zeker laten horen." Met de samenvoeging van de twee bedrijven zijn zowel JR Food als Online Slager klaar voor de toe komst. Het grootste gedeelte van de nieuwbouw wordt door Online Slager in gebruik genomen en van uit deze locatie worden zowel de horeca als particulier bediend. Particulieren kunnen hier hun bestelling plaatsen en afhalen op de Boekelermeer. Online Slager is ontstaan uit Slagerij Brink. Slager (Hans) Brink is in Heiloo jaren een ver trouwd gezicht geweest aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Met de komst van Frank Admiraal in het bedrijf is er een nieuwe richting ingeslagen maar met de ambachte lijke kennis die door Hans Brink is overgebracht op zijn neef Frank. JR Food is een bedrijf dat zich gespecialiseerd heeft in het leveren van grondstoffen aan horeca, bak kerijen, ijswinkels, oliebollenkra- men en pizzeria's. Het bedrijf is in 2007 begonnen in Heerhugowaard en heeft in 2012 de overstap gemaakt naar een nieuw bedrijfs pand op de Boekelermeer Heiloo. HEILOO - Regelmatig blijkt dat lang niet bij iedereen bekend is wat de bibliotheek allemaal doet. Het gebruik van de cata logus en de apparatuur roept soms ook vragen op. Tijdens deze introductiebijeen komst laten we eerst zien wat er achter de schermen in de biblio theek gebeurt. Daarna wordt uitge- legd hoe u in de catalogus iets kunt opzoeken en hoe de betaalautomaat en de in- en uitleenapparatuur wer ken. Tot slot is er de mogelijkheid om vragen te stellen aan de direc teur van de bibliotheek. Dinsdag 29 september, 15.00 - 16.30 uur. De toegang is vrij, graag vooraf aanmelden op info@bibliotheekheiloo.nl of telefo nisch via 072-5330670. HEILOO - Het Nivon Heiloo start op donderdagavond 1 oktober een vierwekelijkse cursus Patchwork/Quilten onder leiding van Trudie Konijn. Tijd en plaats: 19.30 - 21.30 uur in de Hofdijk, Marienstein 178A te Heiloo. Deze cursus bestaat uit acht lessen. Er wordt gestart met de "Twister"-techniek. Hiermee kunt u bijvoorbeeld een kussen, (wand) kleed, of sprei maken. Om aan deze cursus deel te kunnen nemen, is het noodzakelijk dat u kunt naaien op een naaimachine. Kunt u recht stikken, dan is dat voldoende. Maar heeft u al leren stofmeten en snij den met een stofrolmes, gebruik maken van een quiltliniaal en een quiltsnijmat, dan is deze cursus helemaal iets voor u. Cursisten die deze techniek ook willen leren, kunnen zich ook opge ven. Tijdens de les zal u daarin wegwijs gemaakt worden. Voor de cursus ontvangt u een materia- lenlijstje. Opgave via info@nivon- heiloo.nl of tel. 072 5333127. Zie de website voor meer informatie. www.nivonheiloo.nl HEILOO - In Nederland zijn veel mensen, veelal op vrijwillige basis, actief in het verenigingsleven. Zij spannen zich in om anderen een leuke en zinvolle invulling van hun vrije tijd te bieden. Dat verdient waardering en respect. Je wilt er dan ook liever niet bij stilstaan dat ook in het vereni gingsleven ongewenst gedrag voorkomt, zoals pesten, agressie, discrimina tie en (seksuele) intimidatie. Toch is dat zo. Overal waar mensen samen komen ligt het risico van ongewenst gedrag op de loer. Sportverenigingen en andere vrijwilligersorganisaties vormen daarop jammer genoeg geen uitzondering. Een schuine mop, een tikje op de bil, maar ook 'oerwoudge luiden' uit het publiek. Gedrag dat niet acceptabel is en waarop je elkaar moet kunnen aanspreken. Zelfs als de 'dader' iemand is die zich met hart en ziel voor de vereniging inzet en door iedereen enorm gewaardeerd wordt. Als deelnemer aan deze workshop krijgt u in een bijeenkomst waardevolle handvatten aangereikt. Met elkaar wordt van gedachten gewisseld over wat ongewenst gedrag is en wanneer je het ernstig moet noemen. Maar we gaan vooral praktisch aan de slag: u krijgt waardevolle tips voor het maken van een gedragscode en een meldprotocol. Hierbij wordt onder andere gebruik gemaakt van de modellen die door de NOV (Vereniging Nederlandse Organisaties Vrijwilligerswerk) en NOC*NSF beschikbaar zijn gesteld. Doelgroep: Bestuursleden, beroepskrachten en vrijwilligers van vrijwil ligersorganisaties en (sport)verenigingen. Docent: Freek Walther, De Vertrouwenspersoon. Datum: dinsdag 27 oktober 19.30-22.00 uur. Plaats: Double Stars, Sportpark 'Het Vennewater'. Informatie/opgeven: www.vrijwilligersheiloo.nl HEILOO - De collecte voor KWF Kankerbestrijding in Heiloo heeft 10.858,38 opgebracht. Met het geld dat de collectanten hebben opgehaald, blijft KWF Kankerbestrijding zich inzetten voor minder kanker, meer gene zing en een betere kwaliteit van leven voor kankerpatiënten. Dat doet KWF samen met patiënten, onderzoekers, artsen, donateurs en vrijwilligers. De KWF-afdeling Heiloo bedankt iedereen voor zijn of haar bijdrage aan de col lecteweek. Heeft u de collectant gemist en wilt u alsnog een bij drage leveren? Dat kan: - Doe een eenmalige donatie via de machtigingskaart die de col lectant heeft achtergelaten; - Doneer online via kwf.nl/doneren; of - Sms 'gift' naar 4333 en investeer eenmalig 2 euro. HEILOO - Op zaterdag 26 sep tember 2015 van 10.00 tot 13.00 uur is er de maandelijkse boeken markt in het Trefpunt. De entree is gratis. De opbrengst van deze boekenmarkt is bestemd voor sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft die u kwijt wilt, dan kunt u ze naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkda gen van 09.00 tot 17.00 uur open is. U kunt ook bellen, tel. 072 5331297, dan wordt een afspraak gemaakt om ze op te halen. HEILOO - De Historische Vereniging Oud Heiloo organi seert op zaterdag 10 en zondag 11 oktober wandelingen door de zuidoosthoek van Heiloo. Deelnemers worden aan de hand van foto's en verhalen verteld wat er in de loop der jaren veranderd is. De wandeling van ongeveer anderhalf uur start om 14.30 uur. Het begin- en eindpunt is de Oudheidkamer, Bergeonstraat 30, geopend vanaf 14.00 uur (de kof fie staat klaar). Kosten 2,50 p.p. Aanmelden: info.oudheiloo@gmail.com of tel. 06-51718363/072-5332571. HEILOO - Donderdagmiddag 24 september is er in het Trefpunt weer een wekelijkse klaverjas- middag voor leden. Aanvang 13.30 uur, deelname 3,- p.p. incl. koffie/thee. Voor info en kaarten: 072-5334419. HEILOO - Uitbureau De Loet de Loet 1 en Overkerck, Stationsweg 92c organiseren leuke activitei ten voor ouderen. Bij de Loet is er nog plaats bij Bewegen voor ouderen op maandag van 10.00 - 11.00uur 29,--- per maand. Bij Overkerck is er op 9 en 23 okto ber bingo voor 5,-, aanvang: 14.45 uur. 25 oktober is er een optreden van Harald Veenstra. Entreeprijs: 5,- Meer informa tie op www.vivalavie.nl en Corina Winter tel: 06-51463085 of recep tie Overkerck: 088-9957675. HEILOO - Dit jaar valt Dierendag, 4 oktober, op een zondag. Op diezelfde dag bestaat Sterkliniek Any Animal exact 10 jaar! U bent van harte welkom om dit feest op die dag tussen 12.00 en 17.00 uur met Any Animal mee te vieren. Het is een mooie gelegenheid om kennis te maken met de mensen achter Sterkliniek Any Animal, of gezellig bij te praten onder het genot van een hapje en een drankje. Sterkliniek Dierenartsen is partner van Stichting Hulphond en Sterkliniek Any Animal heeft een rad van fortuin, waarbij de opbrengst naar deze stichting gaat. Ondernemend Heiloo is ontzettend gul geweest, naast de eigen leveranciers. Any Animal hoopt veel mensen blij te maken en een hoog bedrag bij elkaar te draaien voor dit goede doel. Any Animal heeft allerlei leuke activiteiten voor u, uw hond(en) en uw kind(eren); zo zijn er workshops van Hersenwerk en Dog Balance waaraan uw hond kan meedoen. Er zijn verschillende doorlopende demo's (zoals osteopathie en fysiotherapie), een gratis fotoshoot van uw huisdier(en) die verrassend anders is, en een heus Knuffeldieren Ziekenhuis voor de knuf fels van uw allerkleinste(n) (tot en met groep 2), waarbij de knuffel direct 'geopereerd' kan worden als dat nodig is. Tevens krijgt u de mogelijkheid om een kijkje te nemen achter de schermen in de kliniek, middels rondlei dingen en met demonstraties van Hulphond Edgar en zijn bazin. Nogmaals, u bent meer dan welkom met uw kinderen, dieren en knuffels op zondag 4 oktober. Sterkliniek Any Animal, De Hoefsmid 5, 1851 PZ, Heiloo, 072-5339336, www.anyanimal.nl. 7 dagen in de week geopend. HEILOO - Judith en Malon zijn professionals in het kappersvak. Ervaar hoe het is om door top stylisten behandeld te worden, die hun vak uitoefenen met veel passie. Speciaal hiervoor de volgen de aanbieding: knippen-kleuren-stylen voor maar 45,00. People Beauty, Stationsweg 2, Heiloo, 072-5330504.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7